Kova'nın Öğrenecekleri

Kova Burcu (Aquarius) 21 Ocak - 18 Şubat
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Kova'nın Öğrenecekleri

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Prş 25 Eki, 16:07

Kova burcu herkesin kabul edip geçtiği şeyleri lüzumsuz, yararsız ve akıldışı görerek tecrübeye sırtını çevirir. Bu yüzden birçok Kova anne-babasının tavsiyelerini önemini ancak birçok kayıtan sonra veya kendisi evlatlarını büyütüp onlardan benzer şekilde ukalalık gördüğü zaman anlar. Oysa bazı şeyleri tecrübe sahiplerinden öğrenmekte ve onların tavsiyelerine kulak vermekte büyük fayda vardır. Amerika’yı herkesin yeniden keşfetmesinde bir fayda yoktur. Daha önce denenmemiş daha verimli bir yol ve usul bulmak için bile, önce; daha evvel nelerin denendiğinin bilinmesi gerekir.

Kova insanı duygusal açıdan serinkanlılık ve bağımsızlık sayesinde birçok dert ve üzüntüden kurtulduğunu düşünür. Ona göre insanların sığınmak için birilerini aramaları, yardım istemeleri ve bazı güçlü duygu ve tutkular yaşamaları yanlıştır. Gerçi bu düşüncede haklılık payı büyüktür ama, Allah(cc)’ın insan ruhunda yarattığı tutku, istek ve duygular, büyük meyveler verebilecek çileleri yeşertir. Bu yoğun ve büyük çileleri çekmek, sonunda onun tatlı meyvesini yetiştirecektir. Kovanın, “Neden bu kadar tutkuyla istiyor, seviyor, bağlılık duyuyor” diye itiraz ettiği duygusal insanlar, Kovanın hayalini kuramayacağı ruhsal deneyimleri yaşayarak tadarak öğrenirler ve Kovanın bu konuda Akrep burcundan alacağı önemli dersler mevcuttur. Belki Kova hayatta acı çekmez ama tat da almaz. Sadece acının, tadın ve diğer her şeyin üzerinde fikir yürütür.

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Prş 25 Eki, 16:43

Sevgili EffEndY

Benim çin burcum kova(fare).biliyorum sen çin burçları hakkında fikir yürütmüyorsun..ama ben inanıyorum çin ve hint v.b. burçlara..çünkü hayat birçok şeyin karışımı..hayat bu karmaşa içinde bir düzene sahip..hemde çok dengeli bir düzene..neyse Kova duygusal bir değil..Ama ben diyorum ki iyiki duygusal burçlar olan yengeç,akrep etkisindeyim..yoksa dediğin gibi saf mantık büyük bir eksik olurdu benim için..gerçi bu aşırı duygusallığın çok acısını çektim lakin dediğin gibi çok şey de öğrendim..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..