İyi ve Kötü Özellikleriyle Kova

Kova Burcu (Aquarius) 21 Ocak - 18 Şubat
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

İyi ve Kötü Özellikleriyle Kova

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Sal 23 Eki, 20:35

Kova bağımsızca, kendi aklına göre ve baskı altında kalmadan davranmak ister. Kendi haline bırakıldığı zaman ise kurallardan ve sorumluluklardan hoşlanmaz, hayatın gerçeklerine uyum sağlamaz. Asi, soğuk ve güvenilmez davranır. Oysa manevi bir terbiye ile olgunlaşan Kova karakteri, dürüstçe, samimiyetle ve çıkar beklemeksizin doğru davranan, yüksek ahlaka sahip bir kişiliktir. Ancak onun manevi bir yol gösterilmeye uyması, kulkucu ve eleştirici aklını her yönden tatmin eden hak inancı bulmasıyla mümkündür.

Kovaya hiçbir sorumluluk ve kural zorla dayatılmamalıdır. Ona o kural ve görevin hikmeti anlatılmalı, ikna etmek için ise, bu kuralın formalite icabı değil, gerekliliğinden ötürü koyulduğu gösterilmelidir. Duygusal yönü zayıf bir Kovanın aslını bilmediği bir şeye teslim olması beklenmemeli, bağımsızlık ruhu da pek tehdit edilmemelidir. Yoksa Kova hırçın bir asi olur çıkar.

Kovanın hali birçoklarına tuhaf gelir. Çünkü o genel geçer değerlere önem vermez, beğenilmeyi önemsemeden istediği gibi davranmak ister. Toplumun değerlerine zıt giyinir, hareket eder, patavatsız davranır. Bunları kabul etmeyen ve onu düzeltmek isteyenlere karşı asidir, yüz çevirip gider. Bu yüzden davranışları umursamasız ve soğuk görülür. Onunla yakınlaşmak isteyenlerin takınacağı tavır, özgürlüğünü tehdit etmeyen arkadaşça bir tavır olmalıdır. O zaman yavaşça uyum sağladığı ve ısındığı görülür.

Aslında Kova içten ve adil insan ilişkilerine susamış, arkadaş ve ahbap delisi bir karakterdir. Bu yüzden arkadaş çevresinde kabul edilmeyi ve beğenilmeyi çok önemser. Bir grup tarafından kabul edilmek için onlar gibi giyinmeyi, davranmayı ve onlar arasında erimeyi sever. Bu konuda anne-babası ve büyüklerinin tepkilerini ya umursamaz veya bunlardan hoşlanmadığını çeşitli şekillerde gösterir. Bu da onu sorumsuz ve asi gösteren bir durumdur.

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Sal 23 Eki, 20:48

kendi öz benligini kazanamamış onun bunun sözüyle hareket eden kendi kuralları çerçevesinde toplum degerlerini hiçe sayan alaycı tavırlı herkese tepeden bakan kendini dev aynasında gören bitip benden uzak olsun kime yakın olursa olsun
Ne masaLım nede bir şiir
KeLimeLere anlam yüklemekten vazgeçtim
AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...

Çocuk olsam yeniden

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Sal 23 Eki, 20:49

kurallardan ve sorumluluklardan hoşlanmaz, hayatın gerçeklerine uyum sağlamaz. Asi, soğuk ve güvenilmez davranır.
bu kovaların zamanın ötesinde oldukları anlamına gelir mi? yada bulunduları zamana rest çekme/başkaldırış mı?
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

ÇÖL-AKREBİ

Okunmamış mesaj gönderen ÇÖL-AKREBİ » Sal 23 Eki, 20:55

ay burcum kova.
yükselenim ise balıkmış.
yıkarıdaki olumsuz özellik uyuyor gibi.
yalnız kabullenemiyorum bu çarpık düzeni.
basit olan hiç bir şeyi ciddiye alamam.
ucunda ölümde olsa,
hiç çekinmeden söylerim bana yanlış gelen herşeyi.
bu yorumla birlikte düşman edinmişimdir herhalde.

kendi öz benligini kazanamamış onun bunun sözüyle hareket eden kendi kuralları çerçevesinde toplum degerlerini hiçe sayan alaycı tavırlı herkese tepeden bakan kendini dev aynasında gören bitip benden uzak olsun kime yakın olursa olsun
böyle konuşana yakın olmaz.
endişe etme sen kedi.

bu kovaların zamanın ötesinde oldukları anlamına gelir mi? yada bulunduları zamana rest çekme/başkaldırış mı?
iyi bir tespit gece_akrebi.

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Sal 23 Eki, 20:58

böyle konuşana yakın olmaz.
endişe etme sen kedi.
aman olmasın zaten lazım degil bir insan bir insanla konuşurken alay ediyorsa anamda olsa babamda olsa uzak dururum kusura bakma ÇÖL AKREBİ
Ne masaLım nede bir şiir
AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...

Çocuk olsam yeniden

ÇÖL-AKREBİ

Okunmamış mesaj gönderen ÇÖL-AKREBİ » Sal 23 Eki, 21:11

hayır bakmam.
önemli değil kedi.
keşke tam olarak net okusaydın.
ben sana yakın olmaz derken.
yazdığın yazıya değil,tam olarak konuyu anlamadan ön yargılı davrandığın için dedim.
bir kez daha okursan, yukarıda alay eden,
kendisini dev aynasında gören,
alaycı, ve en önemlisi herkesin sözüne göre haraeket eden insan olmadığını göreceksin.
asi başkaldıran,
kolay kolay tam inanmadan yarım yamalak hareket etmeyen bir kova var.
haksızlığı hiç tahammül edemeyen.
yüzlerce güvensiz insanın içinde doğal olarak pekte hayatı ciddiye almayacaktır.
tabi bu olumsuz özellikleri.
kendisine değer verildiğini hissederse,bir kovanın zekasıyla yapamayacağı şey yoktur.

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Sal 23 Eki, 21:18

ÇÖL AKREBİ yazıyı okudum ben yazıya göre yorum yapmadım ki ben ben öyle bir insanla yaşıyorum zaten bahsettigim kişi benim yengem yazıyla alakası yok benim yorumumun alınmana gerek yok genel bir yorum bu sadece her kova aynı olacak diyede bişey yok burdaki her akrebin bir olmadıgı gibi :P
Ne masaLım nede bir şiir
AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...

Çocuk olsam yeniden

ÇÖL-AKREBİ

Okunmamış mesaj gönderen ÇÖL-AKREBİ » Sal 23 Eki, 21:25

bende onu öğrenmek istedim sevgili kedi.
çünkü çok çabuk gerildiğini gördüm.
ama sürpriz birisinin olduğunu anlamıştım.
demek yenge hanım öyle.
abine söyleyiver: )

İKİLİ DELİLİK
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen İKİLİ DELİLİK » Sal 23 Eki, 22:19

Özgürlük , bilimsel ve mekanik akıl , sabit fikirlilik , daima kendi fikrine önem verme ve kendi aklını beğenme , yaratma ve ortaya koyma içgüdüsü , bağlanamama , umursamazlık ,emir veren , uçlarda gezinen , somut olarak orda olsa da soyutmuş gibi davranabilen , soğuk karakterli.

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Sal 23 Eki, 22:21

Özgürlük , bilimsel ve mekanik akıl , sabit fikirlilik , daima kendi fikrine önem verme ve kendi aklını beğenme , yaratma ve ortaya koyma içgüdüsü , bağlanamama , umursamazlık ,emir veren , uçlarda gezinen , somut olarak orda olsa da soyutmuş gibi davranabilen , soğuk karakterli.
:oops:
Ne masaLım nede bir şiir
AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...

Çocuk olsam yeniden

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 24 Eki, 00:04

gece_akrebi yazdı:
kurallardan ve sorumluluklardan hoşlanmaz, hayatın gerçeklerine uyum sağlamaz. Asi, soğuk ve güvenilmez davranır.
Kısmen; misalen batıl bir toplum içerisinde bulunuyorsa, özgür aklı bu batıl inançları kabul etmeyeceği için, içinde bulunduğu toplumun ötesine geçer. Bu sadece topluma has değil de, o zamanın genel yapısı ise, zamanın da ötesine geçer. Ancak Kova karakteri, aşağıdaki linkte de belirttiğim gibi, ideal yapıcı, oluşturucu değil, varolan idealleri, değerleri sorgulayıcı yapıdadır. Dolayısıyla eğer zaten gelişmiş bir toplum içerisinde bulunuyorsa, böyle bir ifade kullanamayız; hatta içinde bulunduğu toplumun gerisine de düşebilir. Ancak bu durumda dahi Kovadan ziyade gene toplumu suçlamalıyız; sahip olduğu yüksek değerleri ve inançları tüm temelleri ve hikmetleriyle ona anlatmayı başaramadıkları için. Eğer böyle olsaydı, Kova karakterinin isyan etmesi ya da kabul etmemesi için herhangi bir sebep bulunmayacaktı. Kovanın en temel meziyetlerinden biridir: Tarafsızlık, Özgür düşünce. Ve bu konuda biz Akreplerin Kova karakterinden alacağı önemli dersler bulunmaktadır(Kare Burç).

Bu aşağıdaki başlık tam da bu sorduğun şeyi anlatıyor zaten Gece.

http://www.akreportalnet.com/portal/kov ... 13053.html

Bu arada asilik ile emir vermek birbirine karıştırılmamalı. Kova karakteri emir vermekten nefret eder. Sadece fena halde dik kafalı olabilir.

Emir vermek denince akla ilk olarak Aslan burcu gelir. Kova, Aslanın karşıt burcudur.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
hulya
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen hulya » Çrş 24 Eki, 08:19

katılıyorum hayatımda gördüğüm en bencil en çıkarcı insanların açıklarını bulup bunları yerli yersiz kullanmaktan çekinmeyen ve astroloji aleminin bana göre en tehlikeli burcu. birde akrepleri beğenmezler
Ne olursa olsun son gelir... Önemli olan nasıl öldüğündür ayaktamı, dizlerinin üstündemi?

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Çrş 24 Eki, 09:46

birde akrepleri beğenmezler

begenmesinler hülya boşver onlargibi sinsi içten pazarlık lı degilizya saman altından su yürütmedimizden begenmiyorlar
Ne masaLım nede bir şiir
AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...

Çocuk olsam yeniden

Kullanıcı avatarı
SuPerisi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SuPerisi » Çrş 24 Eki, 10:41

Kova burcu herşeyi anlar ama anlamamış gibi davranır. Yani işine geldikleri gibi davranır.
" LİDER, beyinde devrim yapan ve herkesi peşinden sürükleyen fikir ve ruhlar rüzgarıdır ... " Osman PAMUKOĞLU

.. ## ..Türkiye Cumhuriyeti 2007-2008 Turkcell Süper Ligi Şampiyonu Galatasaray Futbol Takımı .. ##..