Oğlak (Capricorn) 22 Aralık - 20 Ocak

Oğlak Burcu (Capricorn) 22 Aralık - 20 Ocak
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Oğlak (Capricorn) 22 Aralık - 20 Ocak

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 15 Eki, 04:03

GENEL ÖZELLİKLERİ

Yıldızınız : Satürn (Disiplin ve düzenlilik)
Grubunuz : Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti : Dişi
Burcunuzun türü : Öncü
Üstün yeteneğiniz : Karar ve direniş
Emeliniz : Yükselmek
Amacınız : Yükseğe ulaşıp başta kalmak
Yenmeniz gereken huyunuz : Fazla meraklılık
Uğurlu gününüz : Cumartesi
Uğurlu taşınız : Lal
Uğurlu renkleriniz : Kurşuni, koyu kahverengi, nefti
Uğurlu çiçekleriniz : Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya
Uğurlu kokularınız : Kamelya, cam, fulya
Uğurlu müziğiniz : Halk Müziği
Muhtemel hastalıklarınız : Diz, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıkları
Uygun olan eş : Boğa ve Başak
Başarılı olacağınız meslekler : Madencilik, çiftçilik, mimarlık, planlamacılık, ormancılık, askerlik, doktorluk, kimyagerlik, dişçilik, berberlik, güzellik uzmanlığı, devlet memurluğu, kuyumculuk
Olumlu yönleri : Temkinli ve fedakar. Güvenilir ve dürüst. Düzen kurucu, yönetici, çalışkan. Derin anlayış gücüne sahip, diğer insanların ihtiyaçlarını anında sezinleme yeteneği.
Olumsuz yönleri : Pinti ve talep edici. Antipatik ve sıkı ağızlı. Otoriter. Doymak bilmez ve hırslı. Sadece pozisyon ve prestije değer verici.

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Oğlak toplum içindeki yerini oluşturabilmek için yenilgiler, belirsizlikler, küçük kazançlarla geçen uzun zamanlar ve engellerle karşılaşır. Baskılara dayanabilmek için iki kaynağa sahiptir: sabır ve öz disiplin. Diğer burçların aksine, o bekleyebilir. Kararını verdikten sonra, baskılara aldırmadan rotasını çizer. Hedefe erişmek için doğal duyguların kontrol edilmesi ve yönlendirilmesi gerekir. Sakıncalı olan bunların tümüyle bastırılabilir olmasıdır. Oğlak'ın diğer kaynağı içgüdüsel pratikliktir. Hayallerin hayatındaki yeri o hayallerin gerçekleşebilmesi olasılığına bağlıdır. En üstün anlamda zirveye tırmanmak ister. Kendisine saygısı zaten vardır ve kim olduğunu bilmektedir. Stratejisi erken gelişim dönemlerinde yalnız başına zaman geçirmektir. Ardından toplumun var ettiği dünyaya girer. Tek hedefi vardır. Kendine doğal geleni yapmak. Aldığı toplumsal rolde kendi öz benliğini ifade edebilmek. Övgüye ve yergiye kayıtsız kalarak amacında ilerlemek.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ
Bu burçtan doğan erkek, her şeyden önce hırslıdır. Çok genç yaştan itibaren yükselmeyi, başarıya erişmeyi hayal eder. Her arzusuna kavuşacak kadar kafalı, güçlü, çalışkan, sebatlı ve dikkatlidir. Onun için paranın büyük önemi vardır. Beğendiği, sevdiği insana her şeyi verebilir, ama israftan hiç hoşlanmaz. Oğlak burcu erkeği zıt burcu olan Yengeç'ten aldığı etkiyle zaman zaman karamsarlaşır ve hayata küser gibi olur. Bunu sebebini genelde kendisi bile bilmez. Ayrıca Oğlak erkeği çabuk kırılır. Bu burçta doğan erkek iyi para kazanır. Bugün varlıklı olamasa bile, yarın servet yapabilir. Paraya saygısı vardır.

OĞLAK BURCU KADINI
Oğlak burcunda doğan kadınlar toplumda çok beğenilen, zarif, hoş, nazik ilgi çeken tiplerdir. Aynı zamanda zekidirler. Dikkatli hareket etmeyi sever ve herkese kolay kolay güvenmezler.İhtiyatlı ve şüphecidirler. Havailikten, saygısızlıktan, cahillikten nefret ederler. Çevresindeki erkeklerle ilgilenir ve onlarla sağlam dostluklar kurarlar. İdeal iş kadınıdırlar. Seçtikleri işte çabuk başarıya ulaşırlar. Çok enerjik, çalışkan ve hırslıdırlar. Toplumda çok beğenilirler çünkü yakışacak şekilde giyinmeyi, makyaj yapmasını bilir ve daima zevkli şeyleri seçerler.

YÜKSELEN BURCUNUZ OĞLAK
Eğer Astroloji haritanızda Oğlak Burcu yükseliyorsa o zaman titiz ve çok dikkatli bir kişisiniz demektir. Yaptığınız her işte son derece sabit kararlar alıp işe öyle başlarsınız. Yani her yaptığınız iş sistemli ve organizeli olmalıdır. Ayrıca hayatınızda daima emniyet içinde yaşamak istersiniz. Eğer diğer insanlar üzerinde otorite sahibi olmak istiyorsanız öncelikle kendiniz diğerlerine nasıl servis ve yardımda bulunabilirsiniz diye düşünmeniz gerekiyor. Sizce bu davranış biçimi diğer insanların saygı ve sevgilerini elde edebilmek için gerekli olan tek yol. Sorumluluk duygunuz son derece gelişmiş olduğu için ciddi bir tavır sergiliyorsunuz etrafınıza karşı. Zaman ilerleyip yaşlandıkça daha da olgunlaşacaksınız. Profesyonel bir başarı elde etmeniz mümkün ama biraz zaman alacak.

"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Çrş 16 Kas, 11:48

Bu benim aşkımın burcu :)

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 16 Kas, 12:16

:)
En son SeLiN tarafından Çrş 16 Kas, 13:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
UTANDIĞIN ŞEYİ YAPMA,YAPIYORSAN SÖYLEMEKTEN UTANMA!

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 16 Kas, 13:20

çok eskiden beri,,benim bir oğlak arkadaşım var,beni çok sever,bende onu çok severim.
En son POİSON tarafından Çrş 11 Oca, 20:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Çrş 16 Kas, 19:22

annem oğlak..oğlaklar çok pratik, inanılmaz ama inanılmaz sabırlı, zamanı çok iyi kullanmasını bilen insanlar..nazar değmesin, annemle aram mükemmeldir..su-toprak uyumu..bi de oğlaklar acayip inatçı oluyor..
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
Güven

Okunmamış mesaj gönderen Güven » Prş 17 Kas, 00:23

En iyi arkadaşım bir oğlak.
Dehşet zeki oluyorlar, ve iş yapmayı çok seviyorlar.
"Hayat ya cesur bir tecrübedir ya da hiçbir şey değildir."
Helen Keller

Kullanıcı avatarı
SuPerisi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SuPerisi » Sal 10 Oca, 19:40

Oğlak insanı inanılmaz inatçı oluyor.
" LİDER, beyinde devrim yapan ve herkesi peşinden sürükleyen fikir ve ruhlar rüzgarıdır ... " Osman PAMUKOĞLU

.. ## ..Türkiye Cumhuriyeti 2007-2008 Turkcell Süper Ligi Şampiyonu Galatasaray Futbol Takımı .. ##..

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Çrş 11 Oca, 08:24

valla ne yalan söyliyeyim ben oğlakları pek sevmem, benim dünya görüşüme zıtlar. hiç kötülüklerini görmedim ama. özellikle bayanları hiç bana göre değil.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 11 Oca, 13:34

oğlaklarla çok iyi anlaşır,mükemmel arkadaş olurum.ve benimde yükselenim maalesef oğlak:(
ama iki özellikleri varki.. onlardan kendime hayat arkadaşı seçmem:
1.Çok hesapçı,çok paracı ve insanları kullanmayı çok sever.
2.astrolojide sadakat sözde özellikleridir,hiç öyle tek eşli bir oğlak görmedim.İmkanları oldukça 100 kere evlenir bunlar..çok çapkınlar..

Misafir

Okunmamış mesaj gönderen Misafir » Çrş 11 Oca, 14:03

Benim de yükselenim Oğlak :))

1.Çok hesapçı,çok paracı ve insanları kullanmayı çok sever.
2.astrolojide sadakat sözde özellikleridir,hiç öyle tek eşli bir oğlak görmedim.İmkanları oldukça 100 kere evlenir bunlar..çok çapkınlar..

Tanıdığım Oğlak erkekleri aynen böyleydi, sana katılıyorum Selin :)

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Prş 12 Oca, 15:55

hiç kimsenin sadakati akrep gibi olamaz. ben daha görmedim. inasnlar bunu bilmiyor. akrep olmayan da bunu kabullenmeli. bir akrep çapkın olsa bile, bence, gizli bir yerinde o derin sadakat vardır..boğa, oğlak bizim kadar olamaz..ama akrep daima kötü bilindiği için, bu özellikleri yabana atılıyor..oysaki bizim gezegenimiz pluto, aynı zamanda merhameti, bağlılığı da simgeler..kim akrep tarafından sevilirse, bilsin ki çok ama çok şanslıdır..

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Cum 13 Oca, 00:49

sevgili desire akrebin sevgisini kazananlar şanslı diyorsun çok haklısın ama bnu bilen pek yok bilselerde umursamıyorlar, biz kendi kendimize gelin güve oluyoruz. bu yüzden akrepler sevgi konusunda çok tereddütte olurlar, çünkü bilirler tutkuyla seven pek çıkmaz akrep kadar.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Cum 13 Oca, 00:57

haklısın gece akrebi..

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Cum 13 Oca, 14:56

akrep in ilişkileri konusunda en büyük hatası, umursamaz olmaları,bunu bir gerçek olarak kabullenelim.ya fazla sahiplenici ve sıkıcı,yada ilgisiz olmaları.tabiki ikisinin arasını bulan olgun akrep ler var.ama biraz zaman gerekiyor bu konuda.
En son POİSON tarafından Prş 19 Eki, 16:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Cum 13 Oca, 16:30

öyle bişey olmaz scorp!..ya seversin ya sevmezsin..seversen ilgilenirsin sevmezsen takmazsın(ama istersen numara yapabilirsin :wink: )..bu kadar!ortası yok arkadaşım!