İyi ve Kötü Özellikleriyle Yay

Yay Burcu (Sagittarius) 23 Kasım - 21 Aralık
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

İyi ve Kötü Özellikleriyle Yay

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzt 19 Mar, 16:27

Yay karakteri, inanma ihtiyacını gidermek için üstün körü bir değer sistemine saplanmış, onu kolaycılığına uygun görüp benliğiyle özdeşleştirmişse, çok bilmiş tavırlı bir cahildir. Çünkü benliğinin kibri ve övgüsü için, bir fikir veya inancı benliği ile özdeşleştiren herkes samimiyetsizdir, inanç ve ideali görünümü altında kendisine tapınmaktadır. Benlik her güzel şeyi çirkinleştirdiği gibi inanmayı da dogmacılığa, ikiyüzlülüğe ve ayrımcılığa dönüştürebilmektedir. Yay karakteri inancını benliğine alet ederse, kendisi yapmadığı şeylerle vaaz eden, üstün körü bilgisiyle inançtan soğutan, çıkarcı ve dogmacı bir Ortaçağ kilise mensubuna benzer.

Oysa Yay karakteri cömertliğin, hoşgörünün, geniş yürekliliğin ve bilgeliğin çekirdeğidir. Bu çekirdeği olgunlaştıran insan, yüksek erdem ve hikmete, saygı uyandıran bir yüce gönüllülüğe erişebilir. Çünkü Yay, büyüklük ve üstünlüğün en üst seviyede bilincidir. Kişiyi değerli ve üstün yapan her kemali elde etmek için sınırları olmayan bir zihin varsa, bu da onun zihnidir.

Sınırsızca inanmak ve inandığını taşkınca yapmak, Yayın abartıcılık ve ölçüsüzlükle suçlanmasına sebep olur. Gerçekten de Yay sınırsız ve ölçüsüzdür, çünkü tedbir almaya gerek duymayacak kadar iyimserdir. İyimserliği güven duygusundaki aşırılıktan kaynaklanır. Bu güven bazen kendisini suçlamak isteyenlere fırsat verecek düşüncesizlikler yapmasına sebep olur.

Not: Lotus’a ithaf olunur.

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzt 19 Mar, 17:18

Mükemmel bir yay karakteri analizi olmuş..Burada bir iyi bir kötü bahsedilmiş herhalde kötü yanlar gelişmemiş YAY'a örnek olabilecek değerler..

Yay'larla ve Aslanlarla yakın ilişki içerisinde oluyorum çoğu zaman..Sanırım bu da Koç yükselenin etkisi..

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: İyi ve Kötü Özellikleriyle Yay

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 08 May, 14:23

eşim geçen yıl akıllı telefon aldı..evde internet yok..internete merakım var..ama tüm kış evde olduğum halde nete pek girmedim bu cep telefonundan..kaynanam 3 ay bizdeydi..bu kadın varken enerjim hepten sıfırlandı..sadece tv izledim..ve uyudum..hemde ona rağmen..eşe dosta gelinin başını yastıktan kaldırmadığını anlattı durdu..sayenizde böyleyim..eseriniz bu işte..ben insanlarla birarada yaşayamam..çünkü uykuya fazlaca ihtiyacım var..evde biri varken uyunmuyor ki..ayıp oluyor..Allah gelecekte beni insanlarla yaşamaya muhtaç etmez umarım..hatta bu kadını da tv izlemeye alıştırdım..eskiden tv seyretmezdi kaynanam..özellikle bu siteye girmedim cepten bu kış..çünkü geçmişi silmeyi bilmiyorum cepte..eşim lotusu öğrenebilir yani..lotusun izahı yokki..yoksa çoktan anlatırdım..neyse ne diyordum..artık siteye ara ara girip bakıyorum ama..eşim geçmiş ögelere bakıyor..ama okumuyor..pazarları beni zorla evden çıkarıyor..çünkü hep evde kalmak istiyorum..bu pazar dışarı gezmesinde rastladım bu yazıya siteyi incelerken..insanların lotusu anlamayı çalışması beni duygulandırıyor..geçmişte anlamaya çalışanlar olmuş ne güzel..yerli yerinde tesbitlerde yapmışlar..insanın öz saygısı az olunca evet dengesizlikler yaşıyor böyle..dini ögeleri bile kendini sevmek için araç olarak kullanabiliyor..ama yinede şunu söylüyorum..ben o begenmediğiniz lotusu da, lotusun dini inançlarını da şuan mumla arıyorum..samimiyetsiz bulmuyorum..
En son güzin tarafından Pzt 08 May, 15:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 08 May, 14:36

Eşiniz istemiyor ve sizin için iyi olmadığına inanıyorsa girmemelisiniz. Veya konuşmalısınız kendisi ile.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 08 May, 14:38

lotusu ona anlatamam..siz lotusu tanımıyorsunuz..yenisiniz sanırım..burada yazı yazmak iyi oluyor benim için..ama azaltacağım bunu..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 08 May, 14:42

savunma mekanizması olarak ikinci bir kişilik mi oluşturdunuz?
Neden anlatamıyorsunuz sizin eşiniz değil mi. Öncelikle onun bilmesi gerekmez mi herşeyi?
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 08 May, 14:45

Akrep yazdı:
Pzt 08 May, 14:42
savunma mekanizması olarak ikinci bir kişilik mi oluşturdunuz?
Neden anlatamıyorsunuz sizin eşiniz değil mi. Öncelikle onun bilmesi gerekmez mi herşeyi?

insanın sırları olmalı..lotusda onlardan biri..ve hayır ikinci kişiliğim değil lotus..edebi yeteneğim ve yazı yeteneğim iyi değil ama yazarak daha iyi ifade ediyorum kendimi..lotus da bu işte..benim yani..yazarak ifade ettiğim ben..konuşarak bu kadar iyi ifade edemem kendimi..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 08 May, 14:55

o zaman eşinize yazabilirsiniz. Mutlaka anlatmak zorunda değilsiniz. Bende konuşmaktan ziyade yazmayı severim ve bu gibi durumlarda yazarak karşımdakine anlatırım durumu. Edebi yönünüzün iyi olduğu yadıklarınızdan belli oluyor bu durumu eşinize yazabilirsiniz. Yaşadıklarınızla ilgili çok güzel bir eser çıkartabilirsiniz kendinize. Çok az kişi sizin yadıklarınız gibi ince ayrıntılara girebilir. Çoğu için bu zor bir iştir.
"Bir lotusun hikayesi" işte kitabınızın adı. Deftere yazma alışkanlığınız yoksa burada bir başlık altında yazın bende yardımcı olmaya çalışırım.
-Ya Hep Ya Hiç-

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 08 May, 14:59

ben eşime her şeyi anlatırım..tek bir şey hariç..lotus..

3. evim güçlü benim..burada stelyum var..portala ilk geldiğime göre epey mesafe kaydettim yazma işinde..yani eskiden daha kötü yazıyordum..günlük vari şeyler yazıyorum..kral bir çok kez atmak zorunda kaldı..ama artık atmıyor..yani kural dışı sanırım günlük vari yazmak..yay güncesi açtım burada..kralda bir şey demedi şimdiye kadar..ama dediğim gibi eskisi kadar yazma isteğim yok artık..

tekrar ilginiz için teşekkürler..dediğim gibi yazma işi beni çok rahatlatıyor..çok..

ve eşim okumayı sevmez..böyle bir alışkanlığı yok..yani okumaz yazdıklarımı..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com