Yay (Sagittarius) 23 Kasım - 21 Aralık

Yay Burcu (Sagittarius) 23 Kasım - 21 Aralık
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Yay (Sagittarius) 23 Kasım - 21 Aralık

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 15 Eki, 04:01

GENEL ÖZELLİKLERİ

Yıldızınız : Jüpiter (Bolluk, neşe ve zenginlik kaynağıdır)
Grubunuz : Ateş, pozitif
Burcunuzun cinsiyeti : Erkek
Burcunuzun türü : Canlılık
Üstün yeteneğiniz: Düşünme
Emeliniz : Büyük üne kavuşmak
Amacınız : Çok gezip görmek, çok şeye kavuşmak
Yenmeniz gereken huyunuz : Başkalarını küçümsemek
Uğurlu gününüz : Perşembe
Uğurlu tasınız : Turkuvaz
Uğurlu renkleriniz : Mor, menekşe moru ve koyu mavi
Uğurlu çiçekleriniz : Leylak, mor menekşe
Uğurlu kokularınız : Nergis, menekşe, zambak
Uğurlu müziğiniz : Pop müziği
Muhtemel hastalıklarınız : Kalça ve uyluk hastalıkları, siyatik, romatizma, akciğer hastalıkları
Uygun olan eş :Terazi ve Kova
Başarılı olacağınız meslekler : Bankacılık, komisyonculuk, menajerlik, müdürlük, yöneticilik, politika, yargıcılık,avukatlık, hukuk müşavirliği, memurluk, devlet adamlığı, hocalık, sanatkarlık, araştırıcılık
Olumlu yönleri : Geniş ve esin veren bir zihin. Sonuçları önceden görme. Yüce ruhlu ve cömert. Hem öğretmen hem yargıç. Açık sözlü ve gözü pek.
Olumsuz Yönleri : Zihni konuya yönlendirememek, Yanlış abartmalara eğilimli, Açgözlü ve her zaman tatminsiz. Diktatör ve propagandacı. Ağzı kalabalık ve kaba.

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Yay'ın düşüncesi hayatımızın görünürdeki tüm gelişigüzelliğinin arkasında müthiş bir Düzen olduğuna güvenmektir. Bu düzenin anahtarını deneyimle, araştırmayla, günlük yaşamın akıl köreltici kalıplarını kırmaya istekli olmakla bulur. Değişik düşünce biçimlerine açık kalma ihtiyacında olan Yay'ın bunun için seçebileceği yöntemlerden biri yolculuktur. Böylelikle kendisininkinin dışında kalan kültürlerle gönüllü, açık kalpli ilişkiler geliştirilebilir. Esas düşüncesi hem iç, hem de dış dünyanın ufuklarını genişletmektir. Yay'ın stratejisi, hayatı bir serüven gibi, güvence düşünmeden yaşamak ve arkasına saklanmakta olduğunu fark ettiği her fikir veya görüşü gönüllü olarak bir kenara bırakmaktır. Bu stratejiler için özgürlük zorunludur. Coşku, maceracılık, neşeli bir ruh - bunlar Yay'ın kaynaklarıdır. Hemen uyum sağlayabilir, esnektir, sıkıntılardan kolay kurtulabilir. Bu kaynaklar Yay'ın aynı zamanda gölge yönünü açığa çıkartırlar. Pembe gözlükleri, hevesleri ve tedbirsizliği ile bir çok bataklığa körlemesine yürüyebilir. Her şeyi bildiğini sanmak, kibir, lütufkarlık, aşırı iyimserlik, boyunu aşma ve yanlış değerlendirme yüzünden Yay bir anda trajedinin burcuna dönüşebilir. Diğer gölgesi insan ilişkilerinde yaşanan gerçek yakınlıktan kaçınmasında yatar.

YAY ERKEĞİ
Özgürlüğüne düşkün olmasına rağmen sevgilisine karşı çok kıskanç ve tutucudur.Sürekli sahiplenici tavırlarıyla sevgilisini çileden çıkarabilir. Karşısındaki kişiye birdenbire sevdiğini söyleyebilir. Üstüne çok düşüp onu memnun edecek şeyler yapabilir. Fakat sonra aniden bir karar vererek uzaklaşabilir. Sorun karşı tarafta değil Yay burcu erkeğindedir, çünkü fikir değiştirmiştir.Her konuda mutlaka genel kültürü vardır.Karşısındakiler inin sorunlarına karşı hassasiyetle yaklaşır.

YAY KADINI
Yay burcunda doğan erkekler gibi kadınları da bağımsızlıklarına çok düşkündür. Kolay kolay evlenmeyi istemezler.Bunun yanı sıra zaman zaman kıskançlıkları ve düşüncesizlikleri su yüzüne vurur. Yay burcu kadını ailesini ve yakınlarını sever ve onlarla çok ilgilenir. Kesinlikle onun ailesini tenkit etmekten kaçınmalısınız. Onlardan uzak kalsa bile yine de onları arayıp sormayı ihmal etmez. Evde de otursa, çalışsa da kendini oyalayacak bir konu bulacaktır. Bilgiye hayrandır. Bu nedenle okumayı, devamlı yeni şeyler öğrenmeyi çok sever.

YÜKSELEN BURCUNUZ YAY
Eğer Astroloji haritanızda Yay Burcu yükseliyorsa o zaman felsefe meraklısı, bağımsız ve toplum menfaati için yüksek idealleri olan bir tipsiniz demektir. Deniz aşırı ülkeler daima ilginizi çekecektir. Bu yüzden başka ülkelerin yaşam biçimleri sizin ilgi odağınız olacaktır. Yurt dışı iş imkanları yakalamanız muhtemeldir. Bunun yanı sıra toplumdaki haklar dağılımı konusunda kuvvetli bir görüşe sahipsiniz ve her bireyin hakkına derinden destek verirsiniz. Bu yönden idealleriniz kuvvetli olduğu için böyle bir meslekte çalışmak size uyar. Sizce diğer insanların kalbini ve fikirlerini kazanmak son derece önemlidir. Bu yüzden kendinizi toplum yararına bazı projelere atmanız muhtemeldir.

"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Sal 04 Ara, 13:37

wallahi tirsan varsa karsi cins tirsiyor,ben bu erkegi tutamam iliskiye girmeyim izlemi birakiyorlar bendede.bu yay erkegin kadini kadin olarak his ettirebildiginden geliyor bence,erkekligini kabalastirmadan yapiyor bunu.
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Sal 04 Ara, 20:56

sana sunu söyliyebilirim,oh kisi seni cok özel ve degerli gördügünden biraz cekingen duruyordur ve duygu yüklüdür ,adamcagiz kilitleniyordur.bir yay erkegin yoksa kadinlar ile iletisim kurmakta her hangi bir sorunu yoktur.sizin yasamis olduguinuzun benzeri uzun yillar bende yasadim.egerki sen bu izlemi yaptin ilk adimi sen yap derim yoksa iki tarafta bin pisman olacak.
P.Ustinov

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Sal 04 Ara, 21:01

benimde cok ilgi duydugum bir bayan vardi ,tesadüfen senin gibi akrep yükseleni yay.benimde onun ile yasadigim benzer durum
P.Ustinov

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Pzt 28 Nis, 16:50

İçindeki göğü yakalayanlar ayrıksıdır.
Bilmezler su olduklarını,dağlara çıkarlar.
Yalnızlıkları çığlıktır...

Bir yükselen yay arkadaşımdan gelmiş bu mesaj.Yay ların özgürlüğe olan tutkularını kendine göre tanımlamış.
Bana kalırsa çok da iyi anlatmış.

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Cum 02 May, 18:11

elisa yazdı:İçindeki göğü yakalayanlar ayrıksıdır.

Bir yükselen yay arkadaşımdan gelmiş bu mesaj.Yay ların özgürlüğe olan tutkularını kendine göre tanımlamış.
Bir yay olarak buna katılıyorum:)

Ve kaçmakta ve hiç yakalanmamakta çok haklı yay insanları..bana sorarsanız hiç yakalanmamalıda..çünkü insandan anlayan azdır..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re:

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Prş 07 May, 12:41

lotus2 yazdı:
elisa yazdı:İçindeki göğü yakalayanlar ayrıksıdır.

Bir yay olarak buna katılıyorum:)

Ve kaçmakta ve hiç yakalanmamakta çok haklı yay insanları..bana sorarsanız hiç yakalanmamalıda..çünkü insandan anlayan azdır..
lotus2 bu foruma nasıl girdi..ben daha önce buraya hiç yazmamıştım ki..

ben bundan birşey anlamadım..
"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: Yay (Sagittarius) 23 Kasım - 21 Aralık

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Prş 03 Eyl, 17:20

http://www.akreportalnet.com/portal/yay ... tml#187442

Önceki gün Akreportal'da yaylar hakkında akreplerin yazdığı çok olumlu şeyler beni mutlu etti..

bu arada kim gözetliyor acaba akrepleri?:)

hakikaten şaşırdım yaylar hakkında olumlu düşüncelere..çünkü ben oradayken aldığım izlenim genel anlamda akreplerin yayları sevmediğiydi..yada yayları pek de anlamadıklarını düşündürmüşlerdi bana..
"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..