Akrep'in Öğrenecekleri

Akrep Burcu (Scorpio) 24 Ekim - 22 Kasım 2019 Yılı Değerlendirmeleri
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Akrep'in Öğrenecekleri

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Prş 15 Mar, 22:07

Akrebin öğreneceği birinci ders ölçülü olmaktır. Ölçülü olması gereken başlıca konu ise duyguları olacaktır. Birçok Akrep karakterinin başlıca sorunu, aynileşecek derecede kendini birine benzer görmektir. Psikolojide özdeşim kurmak (identifike), bir çeşit telafi tepkisidir. Kişinin kendisini biriyle aynı gibi görmesine dayanır. Birçok kişi bunun farkında olmadan yaşar.

Evlatlarından öğrencilerinden veya yakınlarından birini kendisine benzer görerek daha fazla benimsemek, onun lehine ayrımcılık yapmak gibi davranış kusurlarında bunun tesiri vardır. Bazı kişiler ise bunu hastalık derecesinde yaşarlar. Kendilerini bir meşhur şahsa benzer görür; onun başarısıyla övünüp, başarısızlıklarıyla üzülürler. Bu davranış bozuklukları Akrep burçlu olmaktan çok, Akrep türü marazlara bağlıdır. Kişinin kendi olgunlaşma serüvenini gerçekleştirmesi, başkalarına değil, sadece kendi ayaklarına bakması, bu sıkıntıların ilacı olacaktır.

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
ölü huysuz

Okunmamış mesaj gönderen ölü huysuz » Prş 15 Mar, 22:18

hiç bir akrep birine benzemiyor bunu içtenlikle söylüyorum.akrepler esrarengiz kişiliklere sahipler ruh halleri çok ayrı bana gerçekten ruh halinizi yazın ama içtenlikle dürüstçe hepimiz farlı kişiliklere sahibiz.

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Prş 15 Mar, 22:21

Huysuz, bu yeni versiyon ölü Huysuz da yaptı yapacağını. Önceki de yapıyordu, ancak şimdiki gözlerimi bozuyordu neredeyse. Yorma bizi be Hocam. Sevgiler...

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 16 Mar, 13:49

üzerini mouse ile seçip, tarayıp okumanı tavsiye ederim effendy o zaman çok fazla etkilemiyor..

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cum 16 Mar, 14:34

Hmmmm, ben bunu neden daha önce akıl edemedim acaba? Boşuna kasmışım kendimi bunca zaman. Bu pratik tavsiyen için teşekkürler TheGirlofSun...

Kullanıcı avatarı
VivaLaChe

Okunmamış mesaj gönderen VivaLaChe » Cum 16 Mar, 20:03

akrebin geliştirmesi yön akrebin niteliğine göre değişir. bir akrep eğer yozsa herşeyiyle öğrenmesi gereken bir dünya çıkar karşısına. eğer yoz değilse öğrenmesi gerekenler;
yalnızlığın insanı geliştiren bir şey olduğu kadar onu geriye götüren bir durum olduğudur.
kişilik bölünmesini engelleyici mekanizmaları öğrenmesi gerekir.,
sezgilerine tam güvenin kendisini yanlış yöne yönlendireceğini bilmesi gerekir.
mantığın ve duyguların dengesini bozmamayı öğrenmesi gerekir.
şimdilik bu kadarı yeterlidir sanıyorum.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Cmt 17 Mar, 02:15

akrepler kartal olmayı öğrenmeliler olayın kısaca özeti bu. huysuz akrepleri çok ayrı görüyor, ben buna katılmıyorum, birebir değiller ama çok farklılıkta yok, özünde aynılar.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cmt 17 Mar, 16:30

Arkadaşlar, burada Akrebin geliştirmesi gereken değil, kaçınması gereken yanı anlatılmaktadır. Olayı "Bir Akrep çocuğu nasıl gelişir?" şeklinde anlamanın alemi yok. Eğer bir yerde "Burcun Öğrenecekleri" şeklinde bir başlık görürseniz, bilin ki burada söz konusu karakteristik yapının gölgeleri anlatılmaktadır. Ancak bu herkeste de olacak diye bir kaide yok, ama bu karakteristik yapının gölgesi budur.

Yukarıda kullanılan bazı ifadeler, "Akrep kendini gizlemeyi öğrenmelidir." kıvamında olmuş. Elbette ki öğrenecektir, bunu söylemenin bir anlamı yoktur, ama bugün ama yarın...

Bir Akrebe "duygularınla mantığın arasındaki dengeyi kurmalısın!" demeye gerek yoktur; en temel dürtüsüdür, yapacaktır.

Bir Akrebe "Sezgilerine o kadar da güvenme!" denmesinin mantığını anlayabilmiş değilim. Bu konuda illa bir tavsiye yapılacaksa, bu "Sezgilerini geliştirmeyi öğrenmelisin" olmalıdır.

Vivalache, kişilik bölünmesinden kastın şizofreni mi?

Kullanıcı avatarı
ölü huysuz

Okunmamış mesaj gönderen ölü huysuz » Cmt 17 Mar, 20:37

akrepler kartal olmayı öğrenmeliler olayın kısaca özeti bu. huysuz akrepleri çok ayrı görüyor, ben buna katılmıyorum, birebir değiller ama çok farklılıkta yok, özünde aynılar.
gece hepimizin ruh hali ayrı.(tabiyki hisler aynı)ama ruh halimiz farklı.örneğin senin avatarın farklı ama aynı hislerde olsaydık aynı avatarı aynı konuları konuşurduk.ama dikkatimi çeken bir konu var portaldaki arkadaşların konuları çok farklı hiç düşünceleri, yetişme tarzlarıda farklıdır.bak burdaki inceliği iyi anlamanı isterim acıma hissi kin nefret aynı ola bilir desem,oda yalan olur duygular bir kişilikler ayrı bunu net söylememin nedeni aylemin çoğunun akrep oluşu.bunu bir kenara bırakalım çevremdeki ahbaplarımın çoğuda akrep ama kişilikleri çok farklı.benim kadar akreplere yakın kimse olmaz diyorum.ve ekliyoprum kişiliklerimizin en yakını sexse yakın oluşumuzdur gerisi yalan.

Kullanıcı avatarı
No.SympaThy
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen No.SympaThy » Cmt 17 Mar, 20:50

insanlarin yetistirilme tarzlari ve aliskanliklari toplumdaki gorunumlerini olusturur.

ama bir akrebi uzun sure tanima sansi bulursan ve derin bir sekilde konusursan herhalde temellerinin ayni yerden geldigi anlasilabilir; en azindan dusunce yapisi, analitik kafa yapisi, olaylara bakis acisi, duygularinin daha cok nerelerde yogunlastigi, hayat felsefesi vs.

unutmayalim ki dunyada cok fazla ince cizgiler vardir. eger o cizgiyi yanlislikta gecersek bambaska bir dunyaya giris yapabilirz. o cizginin hangi tarafinda kaldigi da akrepleri birbirinden ayiran bir sebeptir.

-----bunlarda benim dusuncelerimdi----- bunlar yazilmis dogrular degildir, sadece fikir ozgurlugunun sonuclaridir :P

Kullanıcı avatarı
SİYAH_AKREP
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SİYAH_AKREP » Cmt 17 Mar, 21:10

Tanıdığım kadarıyla akreplerin en genel karakteristik özelliği saplantılı derecede tutkulu olmaları, yılmadan bir şeye yoğunlaşabilmeleri,sabırla çalışabilmeliridir. Bir de daima kendilerine sakladıkları bir yanlarının olmasıdır. Onun ne yaptığını en sonunda öğrenirsiniz...Israrlı bakan gözleri vardır...Gögelemeleri gereken bişey varsa o da kıskançlıklarıdır ve aşırı cinsel dürtüleridir..
"Metafizik açıdan dış dünyanla iç dünyan uyum içinde olduğu zaman, evren de rüzgarını senin kanatlarının altına üfler, sana yeni yeni hazineler yollar."

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Cmt 17 Mar, 22:38

herhalde kültür, yetişme tarzı vs etken ama öz aynı, kimi bastırır bunu kimi açığa vurur, yılan olan akrep akrebin klasik duygularını yansıtır , kartal ise o duyguları bastırıp daha gerçekçi davranır ama yılanlığıyla savaş halindedir.

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzr 18 Mar, 20:44

gece_akrebi yazdı:herhalde kültür, yetişme tarzı vs etken ama öz aynı, kimi bastırır bunu kimi açığa vurur, yılan olan akrep akrebin klasik duygularını yansıtır , kartal ise o duyguları bastırıp daha gerçekçi davranır ama yılanlığıyla savaş halindedir.
Gece, çok yanlış bir anlatım olmuş. Gerçi ben senin bunu kastettiğini düşünmüyorum, sanırım yanlış bir kelime seçmişsin. Biz ona kontrol etmek, kontrol altında tutmak diyelim. Bastırmak kesinlikle Kartala layık bir tavır değildir, bilakis Yılana ve Akrebe yakışır. Çünkü bastırmak, inkar etmektir ve kesinlikle Akrebe fayda katan bir olgu değildir. Bu fayda öncelikle Oğlak, akabinde Başakta söz konusudur. Şöyle ki, "Akrep" misalen bir acizliğiyle yüzleşmek zorunda kalır, ama buna cesareti olmadığı için acizliğini kabullenemeyip "bilincinden uzak tutma", yani bastırma yolunu seçer ve ona bu acizliği hissettiren bir şahıssa eğer, kendini rahatlatma amacıyla doğrudan bu söz konusu şahsa ateş püskürme yolunu seçer, daha doğrusu intikam. "Kartal" ise bu karşısındaki insana ateş püskürme, intikam alma dürtülerini kontrol altına alıp, acziyetini sükunetle kabul edip, tüm cesaretiyle bu zaafının üzerine giden ve bu yolda "dönüşümünü" gerçekleştirendir.

Kullanıcı avatarı
No.SympaThy
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen No.SympaThy » Pzr 18 Mar, 21:27

nedense akreplerin kiskanc olduklarina hic inanmiyorum! Kendimde ya da yakin tanidigim akrep dostlarimda boyle bir olayi gozlemlemedim :s

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzr 18 Mar, 22:17

tamam efendy kontrol altında tutmak diyelim : )