Akrep Burcunun Kusurları ve İmtihanları

akrep burcunun kusurları, akrep burcunun zayıflıkları, akrep burcunun zayıf yanların, akrep burcunun zaafları

Akrep Burcu (Scorpio) 24 Ekim - 22 Kasım 2019 Yılı Değerlendirmeleri
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Prş 15 Mar, 22:04

Resim

Akrebin hayat hikayesinde önemli dönemeçler olacaktır. Bu dönemeçlerin bazısının büyük yıkımlar ve acziyet hissettiren acılar içermesi de mümkündür. Ancak onlara esas zor gelen, bu hadiseleri teslimiyetle karşılayıp kin tutmamak, intikam almamak ve mükafatı yalnız Allah (c.c.)’tan bekleyerek affetmektir.

Birçok Akrep burcu insanı büyük bir iflas, boşanma, terk edilme veya haksızlığa uğrama imtihanıyla karşılaşarak güçlü yıkıcı duygularıyla tanışmak zorunda kalır. Bu duyguları insanlardan yüz çevirip bağlılığı yalnız Allah (c.c.)’a yöneltmek için bir fırsat bilmek, Akrebin en büyük kurtuluşu olacaktır. Kalbi yaşanmış şeylerle meşgul edip kin yuvası haline getirmemek için, her duyguyu yerli yerine yerleştirip, tutkulu bağlılığı yalnız Allah (c.c.)’a saklamak gerekir.

Akrep burcu tabiatındaki şiddetli tepkiler vererek yıkıcı davranma yönünü karşıt burcu olan Boğanın manasından örnek alarak dengeleyebilir. Boğanın uzlaşmacı ve barışçı yapısı, Akrebin tepkili ve kökten yıkıcı yapısını dengeleyici zıt özelliktedir. Bu iki yapı yerli yerinde ve dozunda kullanılmak üzere değerlendirilmelidir.

Akrebin kare burcu olan Aslan, her davranış biçimini yerinde kullanacak takdir ve yöneticilik kabiliyetini temsil eder. Akrebin aşırı duyguları, bu net şuurla kontrol edilebilir. Kovanın tarafsızlık ve serinkanlılığında da Akrep tutkularının dengesi için örnek vardır.

Akrebin bazı manevi organları bitişik burçlara düşecektir. Mesela Terazi burcu itidal ve ahengi esas alan karakteriyle Akrebin aşırı uçlarda gezen ihtiraslarını dengeler. Yay burcu da Akrep kuşkuculuğunu ve hakimiyet ihtirasını; inanç, iyimserlik ve hoşgörü ile dengeler. Elbette bu fırsatlar ancak olgunlaşma için manevi bir terbiyeyi kabul eden kişiler için yararlı olacaktır.

Yoksa Terazi Akrep bileşimi ikili ilişkiler için sıkıntılı bir karakterdir. Eşinden aşırı bağlılık beklerken kendisi için özgürlük ister. Yay ile Akrep karakteri ise meyilli olduğu bir konuda aşırılık ve taşkınlığı iyice abartır.

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
SScorpiOO
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen SScorpiOO » Pzr 18 Mar, 19:40

valla benim yukselenim de boga ama yapıcı ve yıkıcı yonumun dengede olup olmadıgımı bilemiyorum...

Kullanıcı avatarı
No.SympaThy
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen No.SympaThy » Pzr 18 Mar, 21:35

benim de yukselenim boga ne tesaduf. yukselenimin boga olmasinin bende nasil bir etkisi oldugunu cok merak ediyorum acikcasi

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzr 18 Mar, 21:55

Arkadaşlar, bu konuya yakında Daphne arkadaşımızın da isteği üzerine bu kısımda değineceğim. Yani Akrep ile Boğa'nın aynı bünyede buluşması. Bilginize...

Yükselen Burç ile Güneş Burcu Arasındaki Fark: yukselen-burc-ile-gunes-burcu-arasindak ... t7643.html
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

jağoh
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen jağoh » Pzr 29 Nis, 00:10

güzel çalışma olmuş effendy çok haklısın yazdıklarında.
Hayt huyt.

Kullanıcı avatarı
TeknikEğitimci
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen TeknikEğitimci » Pzr 29 Nis, 13:57

Çok güzel bir çalışma.

Sağol sffendy.

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Pzr 29 Nis, 14:58

öncelikle teşekkürler effendy.
tabiki biz güçlü akrepleri çok acılar bekliyor.
ve biz bu acılara hoş geldin dercesine saygı duyup,
onunla yaşamayı öğreneceğiz.
NOT:burda zayıf akreplerden bahsetmiyorum...

akrep burcu:
tüm burçların genel özelliğini bir şekilde yaşar.
burçların genel temsilcisi ve eğitimcisidir.
bu burç diğer burçlara yol gösterip iyi bir rehberlik yapabilir.
tabi kuralları yine akrep belirler.
örn: aslana karşı sesini yükseltmez saygı gösterir,ama kendi konumunu gizliden gizliye alır,
yada duygu seline çok fazla kapılan balığın ruhuna kadar inebilir.
bir boğa kadar girişken olur,ama müsade etmeyen boğaya: )
ilk olarak centilmence yoldan gitmesini sağlar,akrepte boğayı kızdırmadan kestirmeyi dener. v.s..
tabi tam kendisini yetiştirmiş saf akrepten bahsediyorum.

POİSON

Kullanıcı avatarı
tina brandon
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen tina brandon » Cum 07 Eyl, 14:15

Akrebin en büyük kusuru (zıt burcum olarak biliyorum ki) fazlasıyla menfi! Her konuda, her insanda bu kadar olumsuz olunabilir mi yav! Kötüyü düşünme demem hiç bir zaman ama benim her zaman tercihim olumsuz asla olamaz.. Akrepler olumlu olmayı öğrenmeliler!
Bügüne en uzak gün, DÜN!

Kullanıcı avatarı
CaRLoS
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen CaRLoS » Cum 07 Eyl, 14:22

kötüyü düşünürüm,çünkü herzaman enkötüsüne hazır olmak zorundayım ki en az zararla kurtulayım...ve boşyere kendimi kandırmamış olurum..o kadar da kötü değil hea, ne dersin tina?

Kullanıcı avatarı
tina brandon
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen tina brandon » Cum 07 Eyl, 14:33

Carlos, yanlışsın demiyorum ama fazla bence.. Hayatta hep kazanamazsın ki, bilirsin bazen kaybedince kazanmış olursun! Olumluyu umut edip onu düşünmek kendini kandırmak değil bence..
Niyet önemli derler ya, onun gibi..
Bügüne en uzak gün, DÜN!

Kullanıcı avatarı
CaRLoS
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen CaRLoS » Cum 07 Eyl, 14:37

tabiki olumluyu umut ediyoruz ama kötüsüne de hazır olmalıyız bunu demek istedim..Kim kötüyü isterki? Hayatta hep kazanamasakda kazanmak için çabalarız..Bence önemli olan bu.. Sürekli kötüyü düşünme isteği kendimiz içindir..

Kullanıcı avatarı
tina brandon
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen tina brandon » Cum 07 Eyl, 14:41

Akrepler boğalardan çoooook şey öğrenmeli kanımca :D
Bügüne en uzak gün, DÜN!

Kullanıcı avatarı
CaRLoS
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen CaRLoS » Cum 07 Eyl, 14:43

Babam bir boğa ve kedi köpek bile bizim kadar geçimsiz değildir :D Bence tam tersi boğaları biraz terbiye etmek gerek :D Her kırmızıya dalınmaz :D Yoksa sucuk olursun =P

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 07 Eyl, 14:43

boğa burcu madde burcudur. akrep burcu ise maddeyi ikinci plana alır. maddeyi çözmüş ve ondan kurtulmuştur..

Kullanıcı avatarı
tina brandon
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen tina brandon » Cum 07 Eyl, 15:12

Carlos benim de annem akrep..Biz de anlaşamayız, kişiliklerimiz çok ama çok farklı. Ama annem her zaman bana fikrimi sorar :D Öyle kırmızıya filan da dalmayız, etrafımızda beyazlar, morlar, sarılar olsun isteriz...

Bence sende bir şey hakkında babana mutlaka fikrini sor. Boğalardan dandik cevap almazsın buna emin ol..

Bu arada madden varsa, adam yerine geçersin bu hayatta! (Fazla mı realistim ne :)
Bügüne en uzak gün, DÜN!