Akrep Bilinci

akrep bilinci, akrep burcu bilinci

Akrep Burcu (Scorpio) 24 Ekim - 22 Kasım 2019 Yılı Değerlendirmeleri
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Akrep Bilinci

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzt 12 Mar, 21:15

Resim

Akrep Bilinci

Akrep burcu, varlık duygusunu sonsuzluğa taşımanın bilincidir. Kalıcılık arzusunun mutlak son olan ölümle tehdit edilmesi Akrebi endişelendirmez. Çünkü o ölümden sonra varolmanın bilincidir. Akrep karakteri, ismini aldığı hayvanın tuhaf davranışıyla sembolize edilen derin sezgilerin ve ölüm ötesi ihtirasların simgesidir.

Akrep ürkütücü olduğu kadar gizemli bir hayvandır. Bir Akrep ateşten bir çemberin ortasında bırakılsa kendini sokar. Bu onun ölüm tehdidine karşı verdiği tuhaf bir cevaptır. O ölümle ilgisini böyle kurmuştur, ölümünü bilinçli olarak yönlendirmek.

Bir Akrep yuvasında yumurtladığı zaman onların uyandığında bulmaları için avlarını ve kendisini sokar; yavrularına gıda olarak bırakır. Bu anlaşılmaz davranışın sembolize ettiği mana, varlığını sonsuzlaştırmanın, ancak varlığını adamakla mümkün olduğu gerçeğidir. Dünya yüzeyinde varlıklar sürekli yenilenir. Nesiller birbirini takip eder.

Gelecek yetişmesi ise bugünkü fertlerin kendilerini adayacak kadar fedakarca çaba sarf etmesine bağlıdır. İşte bir türün devamının, ancak fertlerin bugünkü küçük ve geçici varlıklarını ve keyiflerini feda etmesine bağlı olması, her yenilenmenin ve sonsuza uzanan arzuların ancak bugünü feda etmekle mümkün olmasını anlatır. Bu yüzden Kuran’da “her canlıyı sudan yarattık” buyrularak nesillerin sürmesinin fedakarlıkla gerçekleştiğine işaret edilmiştir. Sembolik dilde su, kendini adama ve fedakarlığın sembolüdür. Çünkü su çözdüğü şeyin rengine, kokusuna ve tadına kendini adamakta, o maddeyi hiç değiştirmeden, kendisi onun için değiştirmektedir.

Ancak Akrebin sembolize ettiği fedakarlık, benliksizce ve kendisini bırakmış bir fedakarlık değildir. Aksine Akrep kendisini öldürürcesine fedakarca taraftarlığını yaptığı sevdikleri için, düşmanlarını ve rakiplerini yok edecek kadar acımasız bir benlik şuuruna da sahiptir. Akrebin kuyruğundaki zehir, çoğu zaman başkalarını, sadece zarurete düştüğü zaman kendini öldürür. Hatta Akrebin zehri öldürücü değil, savunmasız bırakıcıdır. Yavruları yumurtadan çıktığında taze gıda yesinler diye kendini veya avını uyuşacak şekilde sokar.

Akrebin zehri, Akrep karakterinin savunmasız bırakıcı telkin ve tesir gücünün sembolüdür. Bu telkin kabiliyeti sayesinde Akrep burçlulardan birçok devlet adamı yetişmiştir. Devrimci ve kitleleri harekete geçirici kişiliği Akrep karakterinden birçok önder yetişmesine sebep olmuştur. Türk ve Dünya siyasetinde yıpratmalara ve saldırılara dayanıklı birçok devlet adamı ve liderin Akrep burçlu oldukları görülür. Akrep hayvanı da her türlü zorluğa, hatta radyoaktif maddelere bile en dayanıklı canlı olarak bilinir.

Onun dayanıklılığı nasıl kabuğundan kaynaklanıyorsa, Akrep kişiliğinin dayanıklılığı da duygularını gizleyebilmesinden, sırcılığından ve uzun vadeli beklentileri için peşin faydalardan vazgeçebilmesinden kaynaklanır. Bu yüzden bazı akrepler ancak öldükten sonra başarılı olabilmişlerdir. (Mesela Akrep burçlu Alparslan Türkeş’in partisi onun ölümünden sonra iktidar olabilmiştir.) Zaten ölümden sonra varlığını sürdürme, Akrebin temsil ettiği manaya uygundur.

Akrep burcu, derin ve güçlü ihtirasların, bunları gizlice taşımanın ve bunlar uğruna büyük devrimleri göze almanın sembolüdür. Birçok Akrep burçlu insanın hayatı önemli bir dönemeçle kesintiye uğramıştır. Bazen kişinin yeni başlangıçlar için eskiyi yıkması ve yok etmesi gerekebilir. Akrep burcuna bu yıkıcı güç, yeni başlangıçlar yapabilmesi için verilmiştir. Bazen kangren olmuş bir organın kesilip atılması, bazen sürmesi mümkün olmayan bir ilişkinin bitirilmesi, bazen geçmiş gafletli ve günahlı bir dönemin bir tövbe ile imha edilip arındırılması için. Çünkü enkazların üzerinde yeni bina yapılamaz, mutlaka temizlenmeli, yeni başlangıçlar için bütün izler imha edilmelidir. Bu enkaza kıyamayan, sıkı sıkı sahiplenenlerin yeni başlangıçları olamayacaktır. İşte Akrep bu enkazdan vazgeçebilmenin sembolüdür.

Akrep ruhsal olgunlukta önemli yere sahip olan tövbe ve muhasebe konusunda da acı bir kuvvete sahiptir. Birçok kişi için son derece güç olan kendiyle yüzleşme, suçunu idrak edip ondan kurtulmak üzere kendini tövbe ve arınmaya açabilme, Akrep burcunun karakterinde sembolize edilen ruhsal güçle mümkündür. Bu ruhsal güç, başkalarının davranışlarını çözümleme ve kökleri ruhun derinliklerinde bulunan sebeplerine nüfuz etme kuvveti de sağlar. Diplomatlık, dedektiflik, müfettişlik ve psikanalistlik gibi işler, Akrebin doğal yeteneklerine çok uygundur. Kendisi ne kadar sırcı ise, başkalarının sırlarına nüfuz etmede o kadar başarılı olan Akrep karakteri, korkutucu derin bakışlarından tanınır. Akrep kendisine ve muhatabına soğuk ve sivri dilli bir ayna tutar, acıtıcı gerçeklerle yüz yüze bırakır. Psikiyatr ve psikologlar hastalarını bu sezgileri ile anlar, rahatsızlıklarına teşhis koyarlar.

Akrebin kuyruğundaki sıvının bazı hastalıklara şifa olması gibi, Akrep karakterinin de iyileştirici vasfı vardır. Gerek manyetik ve metafizik(bio-enerji veya hasta okuma gibi) iyileştirmede, gerek tıbbi iyileştirmede Akrep karakterini müdahale ruhunun yararı vardır. Akrep ölüme karşı bile teslimiyetçi olamayan, aktif ve baskın bir ruha sahip olduğu için, hastalığa sebep olan şeye bütün kararlığı ile müdahale eder. Bu bazen çok acıtıcı olacağı bilinen bir çıbanı deşme veya başka bir cerrahi bir operasyon da olabilir. Akrep, kalıcı iyileşmeler için geçici acıları göze alabilir ve bu konuda ne kendisine ne hastasına acımaz.

Not: Ne kadar Akrep olduğunuzu bu yazıyı okurken ne derece hislendiğinizle ölçebilirsiniz. Eğer hislenmeniz düşük bir seviyede kalıyorsa, bu, kendinizi daha da keşfetmeniz yolunda bir işaret olabilir. Bu yazının çok büyük kısmı bendenize ait değildir ve bu tarz seriler elimden geldiğince devam edecektir. Bittiğinde toplu bir kaynak bildirimi yapılacaktır.
En son EffEndY tarafından Çrş 14 Mar, 03:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 12 Mar, 21:32

(Mesela Akrep burçlu Alparslan Türkeş’in partisi onun ölümünden sonra iktidar olabilmiştir.) Zaten ölümden sonra varlığını sürdürme, Akrebin temsil ettiği manaya uygundur
yanlışşş, 25 kasım doğumludur o şahıs. ama akrep için ölümden sonra varlığını sürdürme doğrudur.
En son gece_akrebi tarafından Pzt 12 Mar, 21:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 12 Mar, 21:33

Teşekkürler bu derin bilgiler için EffEndY. Uzun süredir bu tür konular es geçilmişti. Doyum noktası sanırım.

Akrep=Yaşam ve içindekiler mi bana katlansın Yoksa Kendimi feda edeyim Ben mi onlara katlanayım'ın büyük patlamaları...
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Sal 13 Mar, 03:31

Ben psikolojik çözümleme yazılarını çok seviyorum.Burçlarla ilgili olanları daha da çok seviyorum.Ve bu yazıyı okurken "yay"olduğum halde "her satırı"ilklerime kadar hissettim..Ben de kesinlikle akrep kanıda var..Daha öncede defaatle belittim ama bilmeyen vardır;bu şansı 1.evdeki plutoma ve plutonun güneş-ay açılarına borçluyum..zaten bu pluto açıları "sıradan"bir akrepten çok daha yoğun "akrep"hisleri verirmiş insana..

Akrebin gerçekten çok özel olduğunu düşünüyorum..Dindar bir insan için "akrep olmak"büyük bir hazine..Dindar insanı tek amacı olan "sadece Allah için yaşamak,Allah için sevmek,Allah için nefret etmek"bilincine ulaşmada "akrep olmak"büyük bir yol göstericidir..(Çünkü Akrep birçok kişinin aksine insanlardaki yüzeysel güzelliklere aldanmadığı,kişinin görünümü altında gizlediği kusurları hep sezdiği için,kolayca kişilere bağlanmaz.Bu yüzden de bağlılığını yüce yaratıcıya saklayıp,kusurlu ve aciz insanlardan yüz çevirebilir..)(alıntı)

(Ve çünkü Akrep burcu,birçok keskin ve aşırı yönünü çok iyiye kullanabilir.Çünkü akrep burcunda beklentilerini ölüm ötesine erteleyebilme kabiliyeti doğuştan gelmedir.Ayrıca yoğun bir şekilde yaşadığı bağlılık ve bütünleşme duygusunu Allah(cc)'a vasıl olma ihtiyacına çevirebilir..(alıntı)

Yani Akrep olmanın en muhteşem tarafı kişiyi Allah'a vasıl etmesidir,Allah'a ulaştırmasıdır..Bence hayatın anlamı budur zaten..Allah'ı bulmak,kul olmak hayatın TEK amacıdır..

Ayrıca kova da Allah'a yaklaşma açısından Akrep gibi "şanslıdır".Ve Allah'a vasıl olmada birçok avantajı vardır akrep gibi.

Mesela: Birçok insanda insanlık ve bireylik bilinci birarada değildir kova gibi.. İnsanları çoğu hayat meşgalelerine o kadar dalmıştır ki başını kaldırıp ben kimim diye sormayı hiç aklına getirmez.Oysa kova da böyle değildir.Onda ki insanlık ve bireylik bilinci ,insanın gerçek bir kul olması ve kainatta bulunuşunun hakikatini kavraması için gerekli bir bilinçtir.Bu bilinç sayesinde insan,akıntıya kapılıp gitmekten kurtulur,başını alışıldık herşeyden çıkarıp bunların üzerindeki hakikati arama çabasına girer.Bu sırada daha önce sorulmamış sorular sorar,kuşkular duyar,eleştiriler getirir.Bu yüzden belki toplumdan dışlanır,kınanır;ama belki de topluma yeni bir yön vermeyi de başarır.Bu asi ruh halinin,kişinin en güzele,iyiye ve doğruya erişmesine olumlu katlıları olacağı muhakkaktır.

Dediğim gibi herşey" Allah'a vasıl olmak"için..ve Akrep yada kova olmak büyük nimet bu yolda..ama şu noktada var:Diğer burçlara haksızlık olmuyormu?Bunun bir cevabı şu:Allah'ın hikmetinden sual sorulmaz..

Ve hangi burç olursak olalım eğer Allah'ı bulmuş ve O'na kulluk şuuruna ermişsek gerisi hep "laftır"..Ve burçlar ve herşey işte bu noktada yok olur..Sadece O vardır artık..İşte burçlar ve hayattaki herşey sırf bu gayeye hizmet eder..Tabi bu sırdır..Ve bu burç vs hizmetçileri,yardımcıları kullanarak Allah'a ulaşmaya çalışır bu sırra erenler..işte bu yol da en şanşlılar akreptir yada kovadır yada şudur budur diyebiliriz..Allah'ı bulma noktasında hepsi ama hepsi değerini yitirir,hatta yok olur..Çünkü hepsi sadece "araçtır"..Yoksa kendi başlarına bir "değer" ifade etmezler..

O'nu kaybeden ne bulmuştur ki ve O'nu bulan ne kaybetmiştir ki..(alıntı)

Kullanıcı avatarı
gnc_scrp
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen gnc_scrp » Sal 13 Mar, 10:43

harikaydı, gücümü yeniden iliklerime kadar hissettim..

Kullanıcı avatarı
VivaLaChe

Okunmamış mesaj gönderen VivaLaChe » Sal 13 Mar, 12:35

İşte bir türün devamının, ancak fertlerin bugünkü küçük ve geçici varlıklarını ve keyiflerini feda etmesine bağlı olması, her yenilenmenin ve sonsuza uzanan arzuların ancak bugünü feda etmekle mümkün olmasını anlatır.
işte toplumda var olması gereken devrimci ruhun kaynağı; kendini başkaları uğruna feda edebilme gücü.
Che de onlardan biriydi.

Kod: Tümünü seç

http://www.youtube.com/watch?v=ErY2MERdojI

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Sal 13 Mar, 16:26

Akrep, kalıcı iyileşmeler için geçici acıları göze alabilir ve bu konuda ne kendisine ne hastasına acımaz.
bu doğrudur. fakat biz akrepler bazen şunu unutabiliyoruz. karınca sadece taşıyabileceği kadar yük taşımalı... belkide hastanız için en iyi durum hasta olmasıdır...

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 14 Mar, 01:53

gece_akrebi yazdı:yanlışşş, 25 kasım doğumludur o şahıs. ama akrep için ölümden sonra varlığını sürdürme doğrudur.
Gece, ben de senin bildiğin gibi biliyorum, zaten tüm kaynaklarda da böyle geçiyor. Ben bu konuda saygın bir astrologu kaynak olarak aldım, vardır belki bir bildiği hesabı. Bunu notta belirtecektim, ancak unutmuşum.

Acaba yükseleni Akrep olabilir mi diye düşünüyorum, ancak yüz hatlarını pek akrepsi bulmuyorum, daha doğrusu çene yapısını ve bilhassa da kulaklarını. Kendisinin kulakları hafif kepçedir ve bunun bir Akrep yükselende bulunabileceğine pek ihtimal vermiyorum.

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 14 Mar, 03:47

AkrepKral yazdı:Akrep=Yaşam ve içindekiler mi bana katlansın Yoksa Kendimi feda edeyim Ben mi onlara katlanayım'ın büyük patlamaları...
Kral, gerçekten harika bir tanımlama olmuş. Bu, benim de çok yoğun hissettiğim, ama adını bu kadar net koyamadığım bir şeydi. Akrep her geçen gün bu yürek sancılarını adeta bir ruhuyla pençeleşme kıvamında daha sert bir şiddette hissettiğini farkeder. Şöyle ki; illa ki hayatımızın belli anlarında birilerinin canını fena halde yakmış, tüm merhametsizliğimizle benliğimizi korumak adına etrafımıza kan kusturmuşuzdur. Ve her seferinde (bizim karşımızda)savunmasız olan insanları incittiğimiz için derin bir pişmanlık duyarız. Ancak bu bizi bu tavrımızdan vazgeçirebilecek bir pişmanlık değildir. Çünkü kendimizi çekiştirip acziyet içinde kıvranmaktansa, pişmanlık hissi duymayı tercih ederiz ve her bu şekil bir deneyimden sonra şunu çok daha net idrak ederiz ki, biz aslında bu dünyaya ait değiliz. Çünkü, hem biz acı çeker, hem de çektiğimizden çok daha fazlasını çektiririz, bunun akabinde de Kral'ın portalın ana sayfasında ifade ettiği malum arayışımız başlar ve aynen Kral'ın belirttiği gibi ararız ama aslında ne aradığımızı tam olarak bilmeyiz. Öylece ipi kopuk bir arayıştır bu.

Akrep bu arayış sürecinde şunu keşfedecektir ki, bir sevdiği veya bir davası üzerine vereceği savaş, onu bu vicdan azabından kurtaracaktır. Deyim yerindeyse sevdiğinin veyahut davasının benliğini kendi benliği sayıp, bu mücadeleyi onun üzerinden yürütmek, ona hem benliğini dimdik ayakta tuttuğu hissini verecek, hem de çektiği pişmanlıkları bertaraf etme olanağı verecektir. Çünkü artık herşey caizdir bu yolda ve en ufak bir merhametsizlik onun ruh huzurunu bozamayacaktır. Bu noktada da bu sefer Akrebin kendini feda edeceği birilerini arama süreci başlayacaktır ve bu arayıştan kesinlikle vazgeçmeyecektir. Deneyip deneyip gerekirse aniden kestirip atmaktan da çekinmeyecek ve bundan dolayı en ufak ruh sızlanması duymayacaktır. Artık amaç yolunda herşey meşrudur.

Akrebin bu yukarıda bahsettiğim pişmanlığının altında yatan asıl gerçek kimseyi incitme arzusunda olmamasıdır. Sadece buna mecbur kalır ve kendisine kızdığı kadar kendisini bunu yapmak zorunda bırakan insana da kızar. Dolayısıyla Akrep tüm gücüne ve dinmez savaşçılığına rağmen Koç Burcu gibi kimseyle durup dururken sebepsiz yere savaşma niyetinde değildir. O zaten gücünün farkındadır ve bunu sınama ihtiyacı hissetmez. Düşman kazanmayı da hiç istemez, kim ister ki? Oluşacak her düşman sizin varlığınız için o derece tehdittir. İşte akrebin tüm o yakıp kavuran ihtiraslarını gizlemesinin altında bu gerçek yatar. Çünkü zaten karanlık bir insansınızdır, buna bir de gözlerinizde sürekli ihtiraslarınızı taşıyarak bu Dünya'da yol almak eklenince, gereksiz yere kıskançlıkla kıvranan düşmanlarınızı çoğaltmış olursunuz. Yukarıdaki akrep hayvanının kabuğundaki benzetme gibi, kabuğunuz size hayatta kalma imkanı vermektedir. Akrebin gözlerine ürkütücülük veren anlar da zaten bu ihtirasın gözlerine yansıdığı anlardır. Dolayısıyla Akrep tepkisiz görünüp mimiklerini öldürme yolunu seçmiştir. Ancak şunu da belitmem gerekir ki, ben bu devirde ihtiraslarımı gizleme ihtiyacını pek hissetmiyorum. Çünkü her geçen gün insanlığın maneviyatla arası açıldığı için, gücünü maneviyatından alan Akrebin karşısında maneviyattan yoksun insanlar yüz kişi de olsalar durma cesaretini bulamıyorlar. Dolayısıyla çok endişeli değilim bu durumdan, kendimi kısıtlamadan akıtıyorum ihtiraslarımı dış dünyaya.

İhtirastan bahsetmişken, yukarıda da açıkça vurgulandığı gibi Akrebin en büyük ihtirası kalıcılık ihtirasıdır. Akrebin hayatına yön veren en temel olgu da budur. Tüm girişimlerini bunu gözeterek gerçekleştirecektir. İçinde bulunduğu arayış sürecinde de ölüm sonrası varolmayı keşfedebilmişse eğer, iç huzurunu yakalayacaktır, çünkü artık bu arayışın son noktasıdır, bundan ala kalıcılık olabilir mi?

Kalıcılık arzusunun izlerini Akrebin tüm hayatında rahatça gözlemleyebilirsiniz. Adeta ayak bastığı her yerde, ilişkiye girdiği her insanda mutlaka bir iz bırakma çabasında olacak, bu kişiye olan tavırlarına bu arzu yön verecektir. Hatta Akrebin şu meşhur cinsel ihtiraslarının ve gücünün altında yatan en temel gerçek de budur. Kalıcılık arzusu Akrebin seviştiği her bedene -erkek açısından bakarsak- tohumlarını akıtma isteği duymasına yol açacaktır. (Akrep kadınları da nasıl bir istek duyduklarını tanımlama çalışsınlar.) O sevişirken partnerinin inebildikçe derinine inmeye çalışır, kasıklarına her vuruşunda kendisinden içgüdüsel olarak fışkıran bu arzunun bilincinde dahi olmayıp sanki mesafeyi zorladıkça daha da derine gidebilecekmiş gibi adeta muhatabının bedenine bastıra bastıra, kasıklarını yırtarcasına sevişir. Muhatabı da bu ihtiras karşısında kendinden geçip, kendini Akrebe çaresiz teslim edecek, bu bağımlılıktan kurtulması biraz güç olacaktır, çünkü Akrep artık ruhunuzun kapısını açmış ve arkasından da kapamış vaziyettedir. O istemedikçe o kapıyı kimse açamayacaktır ve siz ruhunuzu kaptırdığınızın bilincinde dahi olmayacaksınızdır.

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Çrş 14 Mar, 04:31

çünkü Akrep artık ruhunuzun kapısını açmış ve arkasından da kapamış vaziyettedir. O istemedikçe o kapıyı kimse açamayacaktır ve siz ruhunuzu kaptırdığınızın bilincinde dahi olmayacaksınızdır.
Çok ürkütücü..Yine akrep tüylerimi diken diken etti..Ama yine diyorum..Hayatta olmazsa olmazlar,kesin kaideler yoktur..vardır bu kapıyıda açan birileri..

Allahtan akrep,akreple mücadele edebilir.İyiki diyorum akrep etkisindeyim..yoksa bakarmısınız nasıl bir tehlike içinde hayat.akrepler tarafından nasıl bir tehlike içindeyiz demek istedim..öcü akrepler..

Biz de bu ürpertici akreplerden Allaha'a sığınırız..sığınmalıyız..

Yoksa "özgürlük"gitti gider..yok efendim,sizi bilmem ama ben özgürlüğümün önünde akrebi bile bırakmam..hiçbirşey yapamazsam,çoğunun hafife aldığı "içten"bir dua ederim..akrep ta uzaklarda kalır,özgürlük ülkesinin çok uzaklarında..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Çrş 14 Mar, 13:25

EffEndY yazdı:Acaba yükseleni Akrep olabilir mi diye düşünüyorum, ancak yüz hatlarını pek akrepsi bulmuyorum, daha doğrusu çene yapısını ve bilhassa da kulaklarını. Kendisinin kulakları hafif kepçedir ve bunun bir Akrep yükselende bulunabileceğine pek ihtimal vermiyorum.
Yüz hatları güneşi akrep olan birisinde olabilecek sert ve soğuk hatlara sahip..Kendisi zaten askerdir..Akrebin savaşçı kişiliği mesleğine de yansımıştır..

SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Prş 15 Mar, 11:45

Bu mesaj Hitler Seslenirken formu ile ilişkilidir. Burada anlaşılmayabilir. Effendy'nin isteği ile buraya yazdım.
Sevgili Effendy; Bir akrep olarak akrep burcunun merhametsiz olduğunu kabul etmiyorum, bununla ilgili mesajlarım yığınla olmasa da vardır ve bu fikrim devam ediyor. Sen böyle olmadığını söylüyorsun, Hitler seslenirken formunda bahsettiğin ölçüde merhametsizlik her burcun insanında var, bence abartıyorsun.
Sezen Aksu konusun da; Benim yaptığım, o forma çok uyan bir açıklama idi, sanatçıların burçları ile ilgili, bildiklerinin yazıldığı bir forma, ben de bildiğimi yazdım ve doğruluğu konusunda şüphe taşımadığım için, tekzip etmesini beklediğimi söyledim. Hay Allah bu fanatiklik midir? bunu da abarttığını düşünüyorum. Ben Bir Ajda Pekkan hayranıyım örneğin, Erkin Koray, ah Tarkan'ı çok severim v.s. buraya sığmayacak onlarca sevdiğim sanatçı var.
Hitler konusu; Herkes kendi kaderini yaşar. Hitler inandığı şeyler uğruna yaşamıştır ve sonuna kadar götürmüştür. Bu dikkate değer bir durumdur. Burada Hitler'i akrep burcuna bağlamamak gerektiğini vurgulamak istedim sadece, gerisi Hitleri ve her ne yaşadı ise o kişileri ilgilendirir. Ama ben Hitler'in yaptıklarını onaylamam, ruhuma aykırı.
8. ev le ilgili olumlu tarafını derken senin Hitler seslenirken formuna yazdığın olumlu yönden sözettim. O formdan Alıntı:"Bu özellik sayesinde kendi şartlarını, kapasitelerini geliştirmelerini sağlarken, diğer insanlarla doğal bir manyetik çekim oluştururlar. Olumsuz kullanımında diğer insanlar üzerinde güç kullanmak, onların bakış açılarını değiştirmek isterler. Olumlu kullanımında ise, onların doğal psikolojik yönlerini anlar, onları kendi istekleri, arzuları doğrultusunda motive ederler." önceki sayfada senin mesajında yazılı
Tabii her evin olumlu ve olumsuz yönü var. Bu 8 ev için de geçerli olmakla beraber, şimdiye kadar astroloji adına; Akrep burcu, sekizinci ev ve plüto ile ilgili bilgilerin tamamını kutsal bir metin gibi kafadan kabul etmiyorum. Benim araştırmalar sonucu vardığım şu; Astroloji bir bilgi birirkimidir. Metoroloji ve takvim gibi insanlara işlerine yarayabilecek, çeşitli bilgiler sunar, fakat bu bilgi birirkimi kirlenmiştir. İçerisinde, diğer burçlar ve özellikle akrep burcu ile ilgili çok fazla yanlış ifadeler vardır. Kirlenmiş çeşmeden gelen kirlenmiş suyu içmeyin, kendinizi bunlara kaptırmayın. İlle de kaptırmak isteyen varsa buyursun kaptırsın.

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Prş 15 Mar, 16:25

Benim araştırmalar sonucu vardığım şu; Astroloji bir bilgi birirkimidir. Metoroloji ve takvim gibi insanlara işlerine yarayabilecek, çeşitli bilgiler sunar, fakat bu bilgi birirkimi kirlenmiştir. İçerisinde, diğer burçlar ve özellikle akrep burcu ile ilgili çok fazla yanlış ifadeler vardır. Kirlenmiş çeşmeden gelen kirlenmiş suyu içmeyin, kendinizi bunlara kaptırmayın. İlle de kaptırmak isteyen varsa buyursun kaptırsın.
Sevgili Serçe, mesajının en çok tuttuğum yanı burası. "Popüler Kültür" dokunduğu herşeyi ucuzlaştırıp yozlaştırdığı gibi, astrolojinin de içine etmiştir. Olayı fala, kız arkadaşınızı nasıl yatağa atarsınız basitliğine indirgemiştir. Akrep Burcu hakkındaki; vahşi ihtiraslarından dolayı önüne geleni sebepsiz yere kesip biçer mantığı tabii ki temelsizdir. Ben bu konuda sana katıldığımı en başta ifade etmiştim zaten. Akrebin merhametsizliği yukarıda da açıkça belirtildiği gibi kendine ve geliştirmek ya da iyileştirmek istediği insanadır. Bir de kendini savunmak zorunda hissettiği zaman empati yeteneğini rafa kaldırıp, acımadan incitecektir.

Sen zaten başak yükselen bir akrep kadını olarak ne kadar merhametsiz olabilirsin ki? Eminim senin o kocaman gözlerinden saflık ve iyilik akıyordur. Ancak sana şu kadarını söyliyeyim. Yanlış hatırlamıyorsam iki tane nur yüzlü çocuğun var. İşte zalimin biri, canından çok sevdiğin yavrularına zarar vermek istediği vakit, merhametsizliğinin ulaşacağı boyutları merak ediyorum. Görenler o saf görünüşünün altında bir kaplan beslediğini korkuyla idrak edeceklerdir. Bütün anneler böyledir deme lütfen, eminim seninki çok daha yakıcı olacaktır.

Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Pzr 03 Şub, 20:03

TheGirlofSuN yazdı:
Akrep, kalıcı iyileşmeler için geçici acıları göze alabilir ve bu konuda ne kendisine ne hastasına acımaz.
bu doğrudur. fakat biz akrepler bazen şunu unutabiliyoruz. karınca sadece taşıyabileceği kadar yük taşımalı... belkide hastanız için en iyi durum hasta olmasıdır...
hala bu fikirdeyim ne yalan söyliyim..

sayfaya yazı yazan kendini döken herkese teşekkürler.. iğnelerimizin ucuna pamuk sarmamızın zamanı gelmiştir belkide..

Leylak

Re: Akrep Bilinci

Okunmamış mesaj gönderen Leylak » Cmt 04 Nis, 21:05

Güzel tespitler. Zavallı akrep ruhum yanlış zamana mı denk geldim bilemedim şimdi