İyi ve Kötü Özellikleriyle Başak

Başak Burcu (Virgo) 23 Ağustos - 22 Eylül
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

İyi ve Kötü Özellikleriyle Başak

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Sal 08 May, 15:42

Başak burcu temizlik bilincidir. Bir evi temizlemek nasıl ki öncelikle çöpleri, döküntüleri uzaklaştırmak ve her şeyi yerine yerleştirmeye dayanıyorsa, Başağın zihni de böyle çalışır. Her şey yerinde olmalı, olmaması gereken hiçbir şeye de izin verilmemelidir. Bu zihniyet bazen hoşgörüsüzlüğe neden olabilir. Çünkü insan ilişkilerinde her zaman her şeyin yerli yerinde olması sağlanamaz. İşte bu yüzden duygusal ilişkiler Başağa çok zor gelir.

İnsan dünya hayatında bir eğitim, gelişme ve olgunlaşma süreci geçirmektedir. Bu yüzden her işte insan faktörü daima kusursuzluktan uzaktır. Bu ise Başağın hoşgörmekte zorlandığı bir şeydir. Hele duygusal konulu insan ilişkileri tamamen hoşgörüye ve kusurları görmezden gelmeye dayanmak zorundadır. Başağı asosyal, geçimsiz ve eleştirici yapan da budur.

Mükemmellik, insan zihninin ancak hayalini kurup özlemini çektiği bir ütopyadır. İnsan yeryüzüne kusurlar işlesin, bunun şuuruna vararak özür dilesin, kusursuzluğun hasretini duyup onun tek sahibine hayranlıkla bağlansın diye indirilmiştir. Bir hadis-i şerifte kusur işlemeyen, tövbe de etmeyen bir insan topluluğu yetiştirilebilecek olsa, o neslin ortadan kaldırılıp yeniden kusur işleyecek ve tövbe edecek neslin getirileceğini söylemiştir. O halde amacın kusursuzluk olmadığı, kusurlardan tövbe ile Allah(c.c)’a yönelmek ve yakınlık aramak olduğu anlaşılmaktadır.

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
zehib

Okunmamış mesaj gönderen zehib » Pzt 10 Ara, 18:17

erkekleri için aynı şey geçerli degıl fakat başak kızlarına kesınlıkle çok güvenmemek gerektiğine inanıyorum..maalesef arkadas olarak güvenilir değiller!yada bana hep öylesi denk geldi..ayrıca sürekli kusursuzluk arayışı içinde oldukları doğru fakat bu sadece tabiri caizse çenelerine vuruyor sürekli söylenip duruyorlar..fiili olarak hiç birseyleri düzeltmeye çalışanını görmedim..eleştiri sadece eleştiri...

Heinz_Conrad
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen Heinz_Conrad » Pzt 10 Ara, 18:21

zehib yazdı:başak kızlarına kesınlıkle çok güvenmemek gerektiğine inanıyorum..maalesef arkadas olarak güvenilir değiller!yada bana hep öylesi denk geldi.
:) :) :) katılıyorum
Warmer Körper heißes Kreuz falsches kaltes Ich komm wieder
Heimlich werd ich auferstehen und du wirst um Gnade

Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Pzt 10 Ara, 21:07

Gölge Kavramı ve Jung'ın Kuramlarını incelemenizi öneririm...
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır

Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark » Pzt 10 Ara, 21:44

temizlikden ne anladığına bağlı :)
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

İKİLİ DELİLİK
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen İKİLİ DELİLİK » Pzt 10 Ara, 22:30

TemizZzLLeerrr geçeR adamı walla DARK BU =D

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Sal 11 Ara, 12:17

Başak burcu deyim yerindeyse kuyruksuz akreptir. En az akrep kadar tutkulu ve tutucudur. Bir Boğa kadar maddeye düşkün ve biriktiricidir. Bu burcun dişisi erkeğinden çok daha fazla kendini belli eder. O bakireliği temsil etse de asla öyle değildir. Onda hiç bir şey dolaylı ve gizli değildir. Rahat ve kendinden emindir. Akreplere karşı bir Balık gibi "hükmet beni!" ayarında değil, "Senmisin o beni tahakküm etmek isteyecek olan gel buraya ben senin hakkından gelirim.." edasıyla yaklaşır..

Kullanıcı avatarı
che_tanesi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen che_tanesi » Sal 11 Ara, 14:33

zehib yazdı:erkekleri için aynı şey geçerli degıl fakat başak kızlarına kesınlıkle çok güvenmemek gerektiğine inanıyorum..maalesef arkadas olarak güvenilir değiller!yada bana hep öylesi denk geldi..ayrıca sürekli kusursuzluk arayışı içinde oldukları doğru fakat bu sadece tabiri caizse çenelerine vuruyor sürekli söylenip duruyorlar..fiili olarak hiç birseyleri düzeltmeye çalışanını görmedim..eleştiri sadece eleştiri...
başak burcu kızlarıyla ben de anlaşamıyorum,sana katlıyorum...
Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür...

SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Sal 11 Ara, 16:23

Bütün burçlara güveniyorsunuz da Başaklara mı güvenemiyorsunuz. Böyle bir sebep olabilir mi ? Yoksa şaka mı?
Sonra insanlar neden güven ihtiyacı duyar? güven duymak sizi geriletir hiç farkettiniz mi? yenilenemezsiniz.
Başak özün peşindedir, güven vermenin değil. Öz arayışı mükemmeliyet arayışındandır. Bulur veya bulamaz, yaşar veya yaşayamaz.
Olmaz olmaz deme hiç.

Kullanıcı avatarı
yasemin
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: İyi ve Kötü Özellikleriyle Başak

Okunmamış mesaj gönderen yasemin » Cmt 20 Eyl, 01:05

son yillarda tanidigim (bayan)basaklarin dikkat ettigim vasiflari sunlar:
bir iyilik yapayim diyorsun bu neresi olursa olsun o oraya layik zaten, hep oradaymis edasi var bir magrurluk ki sormayin fazla ukalaca..
inanilmaz flörtü seven (hep bir yedekte olmasini ögütleyen ve yapan)
dünya umurunda olmayan(kendisi haricinde)
herkez onun etrafinda dönsün,cok akilli ,zeki desin..
birde hep haklilar kulaklarinizi tirmalarcasina cirlayarak konusmalari yokmu..deli ediyor insani
heryerde en önde, akillarinca cok sempatikler ama yok canim cok mütevaziyim havalarinda..
yaslarindan daha simarik ve cocukca hareketleri olan koca bebekler..
iyi yanlarida cok yok degil...o da baska bi zamana..
(tanidiklarim böyle kusuruma bakmayiniz)

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: İyi ve Kötü Özellikleriyle Başak

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Pzt 11 May, 16:58

Bu sıralar başak burçları kardeş sitede de bombardıman altında..sanki akrepler sadakat sembolüymüş gibi..sadakatleri sorgulanmakta başak ve balıkların..

tamam sorgulansın..ama ben bunun altındayatan bir nefret seziyorum..bencesorun başağın sadakati yada sadakatsizliği değil akreplerin bu sıralardaki nefreti!..
"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..