İyi ve Kötü Özellikleriyle Boğa

Boğa Burcu (Taurus) 21 Nisan - 20 Mayıs
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

İyi ve Kötü Özellikleriyle Boğa

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cmt 24 Mar, 21:26

Boğa burcunun huzur ve güzellik ihtiyacı, barış, hoşgörü ve nezaketini destekler. Kavgadan, kalp kırmaktan ve kaba davranışlardan hiç hoşlanmayan Boğa insanı, sakin ve huzur yayan bir kişiliktir. Kendi işine bakar, başkalarına karışmaz, hatta gerekiyorsa barış ve sükunun devamı için tavizkar davranıp gönüllü olarak uyum gösterir. Hoşgörülü ve uzlaşmacıdır, hatta tartışma sevmeyip herkesi tasdik etmesi aptalca bile görünebilir. Bazen tepki gösterilmesi gereken durumlara bile umursamazlıkla bakar. Haksızlık ve zorbalığa karşı tavır koyup, mücadele etmekten kaçınır. Bozuk fikir ve ahlaksızlığı hoş görür, içinde iyiden yana kötünün karşısında bir taraftarlık duymaz. Bunlar onun risk ve sıkıntıyı sevmemesi, dinginlik ve sükuneti bozmayı göze alamaması sebebiyledir. Oysa yaptığımız şeyler gibi yapmadığımız şeylerden de hesap vereceğiz.

Pratik yararlarla, ekonomik dengeyi muhafazaya yönelik davranışlarla meşgul olan Boğa, tehlike ve kayıplardan kaçar. Bu özellikleri onun aşırı durgun ve umursamasız davranmasına sebep olabilir. Biriktirdiği ve muhafaza etmeye çalıştığı şeyleri bozdurma ve harcamaya yanaşmaz, sabit ve duygusuz davranabilir. Kendisinden bir şey istenip beklenmediği sürece iyi huylu ve nazik iken, bir fedakarlık ve cömertlik beklendiğinde soğuk ve duyarsız olabilir. Bu onun maneviyatlı olmaması, kalıcılığı Allah(c.c)'ın rızasında aramaması durumundadır. Maneviyatla zenginleşmiş bir Boğa, israfı sevmez, ama birikimini güzel amaçlar için düzenli ve ekonomik bir planlama ile değerlendirir, ihsan ve ikram eder. Güzelliğe karşı doğuştan bir meyil ve açlığı olduğu için, manevi bir yol gösterilme ile kolayca güzel ahlak geliştirebilir.

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
No.SympaThy
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen No.SympaThy » Cmt 24 Mar, 22:05

boga burcu insaniyla konusmaktan hic haz almiyorum, cunki bazen kopup, beni dinlemediklerini seziyorum, ve olaylara bakis acilari cok sig geliyor.
zaten boga burclariyla hic iyi anlasamam, beni pek sevmezler :D (kardesim haric; zavallimin bogalikla alakasi yok zaten, yukseleni akrep diye olsa gerek)

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cmt 24 Mar, 22:25

No.SympaThy yazdı:boga burcu insaniyla konusmaktan hic haz almiyorum, cunki bazen kopup, beni dinlemediklerini seziyorum, ve olaylara bakis acilari cok sig geliyor.
zaten boga burclariyla hic iyi anlasamam, beni pek sevmezler :D (kardesim haric; zavallimin bogalikla alakasi yok zaten, yukseleni akrep diye olsa gerek)
Kardeşinle gerçekten harika bir ikili olmuşsunuz. Boğa yükselen bir Akrep ablaya Akrep yükselen Boğa bir kardeş. Birbirinizden mümkün olduğunca faydalanmaya bakın. Boğa burcu hakkındaki sezgilerin de doğru. Onlarla konuşmayacaksın, bakışacaksın, dokunacaksın, vesaire... Dokunma duyuları çok güçlüdür.

Kullanıcı avatarı
defne
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen defne » Cmt 24 Mar, 22:26

Sewgili No.sypathy senin tam aksine bunun böyle olmadığını düşünüyorum, bizden farklı bakış açıları var bu doğru ancak, hiç de sığ değil, bizim farkedemediğimiz şeyleri yakalayabiliyorlar. Onların su burçlarına huzur verdiğini hissediyorum.

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzr 25 Mar, 01:02

defne yazdı:Sewgili No.sypathy senin tam aksine bunun böyle olmadığını düşünüyorum, bizden farklı bakış açıları var bu doğru ancak, hiç de sığ değil, bizim farkedemediğimiz şeyleri yakalayabiliyorlar. Onların su burçlarına huzur verdiğini hissediyorum.
Boğaların sığ olma eğilimleri vardır, gerçi tüm toprak burçlarının bu konuda yabana atılamayacak bir potansiyelleri vardır. Huzur verme konusunda ise Boğaların öncelikle Akrep olmak üzere tüm burçlara karşı böyle bir yetenekleri vardır, tıpkı Akrebin etrafındakilere sakin yapısına rağmen çok güçlü bir enerji vermesi gibi. Boğaların kayıtsızlığının nedenlerini ve nasıllarını "kusur ve imtihan" kısmında açıklayacağım.

Kullanıcı avatarı
defne
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen defne » Pzr 25 Mar, 16:37

Teşekkürler effendy:)) açıklamalarını bekleyeceğiz, benim boğamın yükseleni akrep, ondan sığ olamıo;))

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzr 25 Mar, 16:45

inatçılıkları hoşuma gitmiyor sadece.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
SİYAH_AKREP
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SİYAH_AKREP » Pzt 26 Mar, 13:16

efendy verdiğin bilgileri kendimle gerçekten örtüştürebiliyorum her ne kadar boğa yükselenim olsada...teşekkürler...
"Metafizik açıdan dış dünyanla iç dünyan uyum içinde olduğu zaman, evren de rüzgarını senin kanatlarının altına üfler, sana yeni yeni hazineler yollar."