İkizler Bilinci

İkizler Burcu (Gemini) 21 Mayıs - 21 Haziran
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

İkizler Bilinci

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cum 20 Nis, 18:44

İkizler burcunu birbirine zıt ikiz kardeşler karakteri simgeler. Sürekli konuşup tartışan bu ikiz kardeş gibi İkizler karakteri de konuşkan, fikir alışverişini, tartışmayı ve sohbet etmeyi seven bir mizaçtır. Eski milletler İkizler burcunu hatiplerin ve katiplerin burcu olarak görmüşlerdir. İnsan aklının farklı görüşleri tartışmalarla karşılaştırıp içlerinden doğruyu ayıklaması arayışına, İkizler burcunun zıt görüşlü ikizleri ilham vermiştir. Ancak diyalektik yani zıt görüşlerin çarpışmasıyla mutlak hakikati bulma beklentisi, felsefe tarihinde şüphecilik ve göreceliliğe sebep olmuştur.

İkizler burcu, daha önceki burçların hayatı manalandırma biçimlerine farklı bir açısı ekler. Burnunun ucunu göremeyecek kadar macerasına kendini kaptırmış Koç karakteriyle yaşamın hazzına kendini bırakmış Boğa karakterinin aksine İkizler, çevresine bakmakta, kainatı okumaya ve kendi varoluşunu kainatın şifresi içinden çözümleyerek çıkarmaya çalışmaktadır. Kainatı bir bütün olarak kavramanın imkansızlığının şuurunda olduğu için de ondan parçalar kopararak isimlendirmekte, aralarındaki farklılıkları okuyarak kendisini farklı kılan özelliklerin bilincine varmaya çalışmaktadır.

Varlıklara isimler verip onları aklın işleyeceği kavramlara dönüştürmek, insana rabbi tarafından öğretilmiş temel akılsal yöntemdir. Aklın temel malzemesi olan isimler; sayı, şekil ve renk gibi sıfatlar ve bunlardaki oluş ve işleri anlatan fiiller, konuşmanın ve düşünmenin vazgeçilmez araçlarıdır. İşte İkizler burcu, kelimelerin, fikrin ve iletişimin burcudur.

İkizler insanı sürekli çalışan düşünme birimiyle sürekli okuyacak şeyler arar. Kainatı okur, insanı okur, bu ikisinde okuduğu kelimelerden Allah(c.c)’ı okur. Kainat ve insanda Allah(c.c)’ı okumanın anahtarı ise, Allah(c.c)’ın insan idrakine ışık tutup yol gösteren vahyidir. Eski dini metinleri okuyup onların ışığında kainatı inceleme ve manalandırmanın adı bu yüzden hermetik okuma olmuştur. Hermes, İkizler burcuna ait gökcismi kabul edilir.

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
tutku
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen tutku » Cmt 21 Nis, 18:05

çok sağol effendy.zannedersem bende biraz merkür etkisi var ve bu ikizler olarak yansıyor.haritamı bilmiyorum ama ben kandimde bir parca onu gördüm.
KUR'AN'IN SÖNMEZ VE SÖNDÜRÜLMEZ MANEVİ BİR GÜNEŞ OLDUĞUNU BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERECEĞİM VE İSBAT EDECEĞİM!...

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (1900)

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Sal 24 Nis, 18:45

Tutku, sanırım Merkür sende birinci evde.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
tutku
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen tutku » Çrş 25 Nis, 21:08

benim jüpiter koçta...: )

aziz dostum çok teşekürler.bu portala en layık kişilerin başında geliyorsun.verdiğin bilgiler için tekrar teşekür ederim.
KUR'AN'IN SÖNMEZ VE SÖNDÜRÜLMEZ MANEVİ BİR GÜNEŞ OLDUĞUNU BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERECEĞİM VE İSBAT EDECEĞİM!...

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (1900)

shawlin

Okunmamış mesaj gönderen shawlin » Cum 26 Eki, 15:38

güzel bir çalışma
merhabaaaaaaaaaaaaaaa