Koç'un Öğrenecekleri

Koç Burcu (Aries) 21 Mart - 20 Nisan
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Koç'un Öğrenecekleri

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cmt 24 Mar, 18:37

Koç burcu her şeyi hak etmesi ve müdafaa etmesi gerektiğini düşünür. Bu yüzden fiziki çalışmayı, kendi ayaklarının üzerinde duracak şekilde hayatını kazanmayı önemser. Bunları yapmazsa, başkalarından yardım ister veya yardım tekliflerini kabul ederse kişiliğinin zedeleneceğini düşünür.

Ancak bazen hayatta öyle kişiler ve durumlarla karşılaşır ki, kendi değer yargılarından şüpheye düşer. Çalışmadan hazıra konan, yardım alan veya birinin güvenlik şemsiyesinin altına sığınan öyle kişilerle karşılaşır ki, kendisinin bunca zahmetle elde edemediği hak ve hürriyete sahip olmalarını anlayamaz.

Koçun hayatta öğrenmesi gereken temel ders, aslında hepimizin rahmet ve cömertliğe muhtaç zayıf ve aciz kullar olduğumuzdur. Hiçbirimiz çalışmalarımızın neticesinde kazandıklarımızla değil, ancak küçük gayretlerimize verilen büyük karşılıklarla dünyada rızık ve rahata, ahirette saadet ve rahmete kavuşmaktayız. O halde küçük deneyimler ve ellerimizde yaratılacak mucizelere şahit olalım diye bize verilmiş olan iş görebilme kabiliyetimizi sadece şükredilecek bir nimet olarak görmeli, bu nimeti sadece bize onu verenin rızası doğrultusunda kullanmalıyız. Bu arada aciz ve zayıflara acımalı ve yardım etmeli, kendimiz de yardım almaktan yüz çevirmemeliyiz.

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

“Koç Burcu (Aries) 21 Mart - 20 Nisan” sayfasına dön