Bağımsız KOSOVA İçin Bu Ankete Tıklayın

Fikir Gelişimdir.
Kullanıcı avatarı
_destina_

Bağımsız KOSOVA İçin Bu Ankete Tıklayın

Okunmamış mesaj gönderen _destina_ » Pzr 24 Şub, 19:36

Dünyada bağımsızlığını kazanan en son devlet Kosova. Geçtiğimiz hafta içerisinde bağımsızlığını ilan eden Kosova ile ilgili tartışmalar hâlâ devam ediyor. Sırpların büyük tepkisini çeken Kosova ile ilgili tartışmalar, çeşitli platformlarda sürmekte. Rusya, Çin başta olmak üzere, azınlıklarına karşı baskıcı bir tutum izleyen devletler ve pan-Slavist blok, bağımsız Kosova devletini tanımayacaklarını ilan ettiler.

Bağımsız Kosova devleti ile ilgili çeşitli anketler de düzenleniyor. Bu anketlerden birisi de, İtalyan "Corriere della Sera" gazetesi tarafından açılmış. Corriere della Serra gazetesi okurlarına, "BM Kosova'nin bağımsızlığını tanımalı mı?" sorusunu yöneltmiş. Sırpların blok halinde Hayır (No) oyu kullandıkları ankette şu an sonuçlar başa baş gitmekte.

Kosova’nın bağımsızlığını BM’nin tanıması yönünde oy kullanmak için aşağıdaki linki tıklayıp “Si- Evet” demeniz (ve alttaki sol tuşa basmanız) yeterli.

http://www.corriere.it/appsSondaggi/pag ... d_1999.jsp

Kullanıcı avatarı
che_tanesi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen che_tanesi » Pzr 24 Şub, 19:52

Umarım bi faydası olur, Evet % 49 - Hayır %50 son durum.
Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür...

Kullanıcı avatarı
LeeCH
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen LeeCH » Pzr 24 Şub, 20:24

umarım faydası olur
We entry where you say to hell everynight....We're Mad as Hell, and We're Not Going to Take It Anymore...

Kullanıcı avatarı
onurxt
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen onurxt » Pzt 25 Şub, 11:57

İnşaallah haklarında hayırlısı olur.
Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1. Asra andolsun;
2. Gerçekten insan, ziyandadır.
3. Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka. (ASR SURESİ)

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 25 Şub, 15:27

kosovanın bağımsızlığına ''evet'' (gerçi kosova huzur bulacakmı o da var) ve pek çok batı ülkesi tanıdı/tanıyacak ama 40 senedir KKTC'yi tanımıyorlar, KKTC'de kosovadan farklı değil, bu haksızlık.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
SuPerisi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SuPerisi » Sal 26 Şub, 12:18

Bi yerde okuduğum habere göre Kosovalıların çoğu Türkiye' de yaşıyormuş. Hayırlısı olsun ne diyelim ...
" LİDER, beyinde devrim yapan ve herkesi peşinden sürükleyen fikir ve ruhlar rüzgarıdır ... " Osman PAMUKOĞLU

.. ## ..Türkiye Cumhuriyeti 2007-2008 Turkcell Süper Ligi Şampiyonu Galatasaray Futbol Takımı .. ##..

Kullanıcı avatarı
ÇÖL_AKREBİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen ÇÖL_AKREBİ » Sal 26 Şub, 19:02

sırp ve rusa inat birde ben tıklayayım.
kuş kadar özgür olurlar umarım.
Resim
AKILLI İNSANLAR AYRI FİKİRDE OLSALARDA,
UYUM İÇİNDE YAŞARLAR.
CAHİL İNSANLAR AYNI FİKİRDEDE OLSALAR,
UYUM İÇİNDE YAŞAYAMAZLAR. .....
(japon)
Resim

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Çrş 27 Şub, 06:30

Teşekkürler Destina.
Son durum

Sì 51.1%
No 48.9%

Artık düyada sesimizi duyurabilmemiz ve birbirimize kenetlenebilmemiz için İnternet gibi geniş bir imkan var. Hiçbir işe yaramasa da en azından yanlarında birilerinin olduğunu bilsinler.

Ayrıca ek bilgi olsun Sanıldığı gibi Kosovalılar Osmanlı zamanında Müslümanlaştırılan Slavlar değil Türk kavminin en yakışıklı kavimlerinden olan Peçenek ve Kıpçaklardandır. Bu konuda son zamanlarda da yayınlanmış bilimsel bulgular mevcuttur. Tabi amacımız yalnızca kavmiyet yada ırsiyet değil insanlıktır.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
ayakrep

Okunmamış mesaj gönderen ayakrep » Çrş 27 Şub, 16:01

Amerika neden hemen kabul etti çok merak ediyorum..evet amacımız ırksiyet değil ,insanca yaşam her insanın hakkı ve bu hakkı amerikanın veryormuş gibi olması ne acı.. ıraklıların özgürlükleri gibi olmaz umarım..

Ay Akrep’in çekiciliği mıknatıs gibidir. Enerjisi tükenmez. Fakat bunu kontrol altına alamazsa oldukça yıkıcı olabilir. Hiç bir meydan okuma onun için ürkütücü değildir ve hiç bir şey imkansız değildir. Dış etkenler ya da diğer kişiler onun yolunun üstüne taş koyamaz.

Kullanıcı avatarı
akrepberat

Okunmamış mesaj gönderen akrepberat » Çrş 27 Şub, 16:22

51.2%

No
48.8%

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Çrş 27 Şub, 19:02

özür dilerim sol tuş derken neye göre sol tuşa basacağız?..ben 1.sine bastım..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Çrş 27 Şub, 22:15

ayakrep yazdı:Amerika neden hemen kabul etti çok merak ediyorum..evet amacımız ırksiyet değil ,insanca yaşam her insanın hakkı ve bu hakkı amerikanın veryormuş gibi olması ne acı.. ıraklıların özgürlükleri gibi olmaz umarım..
Olayın ayrıntılarını çok incelemedim ama olay Rus-Sırp ittifakı ile ilgilidir. Ruslar taa Osmanlı zamanında balkanlardaki milletleri OSmanlıdan koparıp kendi güdümüne sokabilmek için Panislavizm politikası güder. Yani göbek bağları bir hayli eskiye dayanır. TAbiki Ruslar'ın eli Sırplar olunca o bölgede onlar aracılığı ile tutabildikleri kadar milletide kontrolde tutmayı isterler. Ruslar her zaman koyu milliyetçiliği lazım olduğunda sonuna kadar kullanmaktan hiç çekinmezler.

ABD daha çok kapitalizminde etkisiyle çıkar ilişkisine dayalı siyaset güder. "Eğer çıkarım varsa kim ve neci olduğu benim için önemli değildir, yeterki kontrol başkasında olmasın" der. Tabi niyetleri içerisinde büyük ihtimalle bir süre sonra "Bak kardeşim tamam ben senin bağımsızlığını destekledim, sana arka çıktım ama herşey karşılıklıdır bilirsin,,, göster bakalım bana bir kaç üst ve füze rampası içni arsa" diyecektir. Eee tabi Kosovada "şu an ABD benim arkamda ise Rus ve kontrol güçleri bana şimdilik bir şey yapamaz, dayayım sırtımı gerisi Allah Kerimdir." diyecektir.

YAni meseleler tamamiyle Duygusal bir zeminde işliyor. Tabi olayın perde arkasında bu konular kaç yıldır planlanıyor bilemeyiz. Adamlar bizim gibi 3-5 yıllık işler yapmıyorlar. Yarın bir gün bir yerlerde birileri çıkarda bu işin temeli taaa Bosna-Sırp savaşına dayanır derse ve sırf o bölgeye girmek için Sırplara bizde gaz verdik oraları şu an ki haline getirmek için ufaladık sonrada tek tek bize lazım olanları almaya geldik... Hiç şaşırmam

Bu kısmı başkalarının planı şu an biz gücümüz nispetinde ne yaparız, bir kaç tık bir kaç diplomatik destek.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Çrş 27 Şub, 22:31

strateji: teile und herrsche- böl ve hüküm et
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Prş 28 Şub, 05:01

bende bir ek bilgi sunayım : ) türklüğü ciddi biçimde iddia edilen bulgarlar ve macarlardır, kosovalılar arnavuttur, slav kökenlide değillerdir, türk kökenli hiç değildir, ama kosovada önemli bir türk azınlığı vardır. en yaygın inanış arnavutlar yunanlılara uzaktan akrabadır. islam/osmanlı olgusundan dolayı boşnak (slav) ve arnavutlara türklük yakıştırılabilir. hristiyanlaşıpta türklüğünü günümüze kadar kaybetmeyen avrupalı tek türk boyu gagavuzlardır (gökoğuzlar)
dediğiniz gibi mühim olan insanlık sonra tarihsel bağlar gelir. zaten kosavalıların yüzü hep türkiyeye dönük olmuştur, çünkü biz ağabeyiz, onlara önceden olduğu gibi şimdide sahip çıkmalıyız.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
ayakrep

Okunmamış mesaj gönderen ayakrep » Prş 28 Şub, 11:47

ezilmiş halkların kurtarıcısı amerika kosovayıda kurtarıyor .. sonları hayır olsun...

Ay Akrep’in çekiciliği mıknatıs gibidir. Enerjisi tükenmez. Fakat bunu kontrol altına alamazsa oldukça yıkıcı olabilir. Hiç bir meydan okuma onun için ürkütücü değildir ve hiç bir şey imkansız değildir. Dış etkenler ya da diğer kişiler onun yolunun üstüne taş koyamaz.