Ne zaman evleneceğiniz doğum haritanızda gizli

Ne zaman evleneceğim, evlilik tarihimi öğrenmek istiyorum

Vedic Astrolojisi
Kullanıcı avatarı
alev
Mesajlar: 20
Yaş: 53
Kayıt: Prş 31 Mar, 15:29

Ne zaman evleneceğiniz doğum haritanızda gizli

Okunmamış mesaj gönderen alev » Pzt 09 Tem, 20:41

Resim

Ne zaman evleneceğiniz doğum haritanızda gizli

"Ne zaman evleneceğim, evlilik tarihimi öğrenmek istiyorum?"

VEDİC VE BATI SİSTEMİ İLE HOROSKOP ANALİZİ

G İ R İ Ş

Burada yapılacak analiz sisteminde Batı Astrolojisi, Magi Astrolojisi ve Vedic (Hint) Astroloji yöntemleri kullanılacaktır. Analizde öncelikle evlilik konusundaki sorulan soru yanıtlanacaktır. Evlilik analizinde Vedic astroloji sistemine göre evlilik zamanı için tarih araştırılması yapılacaktır.
Analize başlamadan önce astrolojik olarak evliliğin farklı bir durum kapsadığını belirtmek gerekiyor.

Astrolojik olarak evlilik sadece resmi nikah işlemi ile belirlenen bir beraberlik değildir. Evliliğin tüm özelliklerini içeren uzun süreli beraberlikler de evlilik gibi yorumlanır. Örneğin aynı evde birlikte yaşamak, cinsel ilişkide bulunmak ve resmi olmayan yoldan çocuk sahibi olmak da astrolojik olarak evlilik usullerinden bir tanesidir. Bu bakımdan ilişkiler konusunda daha geniş açıklamalar verilmeli ve işaretler yorumlanmalıdır.

Batı tipi horoskop bize evlilik konusunda kişilik, mizaç ve duyguların nasıl yapılandırıldığını açıklar. Magi Astroloji sisteminde CHİRON (Şiron) gezegeninin yerleşimi ve transitleri de önemli ip uçları verir. Öncelikle 7. evin yerleşimine bakılarak evlilik zamanı konusunda bir fikir elde ederiz. Bu bilgileri VEDİC (Hint) haritasında sınadıktan sonra yorum aşamasına geçeriz.

Aşağıda Başvuru sahibi bayanın Batı tipi Doğum horoskopu görülmektedir. Şeklin üzerinde maus ile tıklayarak resim büyütülebilir.

(Resim Silinmiş)

Başvuran Kişinin Batı tipi Doğum Horoskopu

Başvuru sahibinin Batı tipi horoskopunda Yükselen Burç İkizler ve 7. ev (Evlilik) burcu Yay olarak gözükmektedir. Bu bakımdan Aşk ve cinsel meyli yönünden “LUDUS” tipine girmektedir. Bu gruptaki insanlar flörte meyilli olurlar. Ancak Güneş Oğlak ve Ay da Boğa’da yani toprak grubunda olduğundan ilişkilerinde ayağını yere sağlam basmak ister. Yine de haritasında Hava ve ateş grubu burçlarda yoğunluk olması onun ilişkilerde talihli ama uzun beraberliklerde talihsiz olmasına yol açar. Öncelikle Ludus tipinin ne olduğunu görelim.

Ludus stili aşk anlayışını bir oyuna benzetebiliriz. Doğum haritasından Ludus meyli çıkan kişi yakın ve özel ilişkilerinde iyi tabiatlı, talihine güvenen ve hayattan zevk alan birisidir.Karşı cinsle ilişkilerinde romantizm bulunan serüvenler arayacaktır. Bazı şartlar kapsayan ilişkileri benimseyecektir. Partneri için her şeyi yapmaya hazır olup maceralarla dolu bir hayati paylaşmayı planlamaktadır. Yüksek düzeyde bir romantik ve idealist biridir. Birbiri ardından sıralanan ve bitmeyecekmiş gibi gözüken romantik eslere yönelecek içlerinde aradığı prens veya prensesi bulduğuna inanacaktır. Müstakbel esi idealine uyacak tarzda birisi olmayınca, bunu kabullenip katlanmak yerine bildiği yola devam etmeyi deneyecektir. Sürekli olarak idealini tatmin etmesi önemlidir. Asla tek eş ile yetinen birisi olmayacaktır.

Bu insan cinsel olarak ateşli ve tutkulu birisidir. Eşi ile beraber olduğu sürece ilişkisine muazzam yoğunlukta enerji yağdırır. Elde edilen sonuç oldukça haz vericidir. Düşünceleri partnerine bazen dağınık ve ilgisiz gelse bile,ilişkisinde esprili,nüktedan, eğlenceli ve akıllı birisidir. Düşüncelerini ve duygularını eşi ile paylaşmaktan zevk alır. Bu da ilişkinin kalitesini yükseltir. Bununla beraber özgürlüğünü tehlikeye düşürecek sözlerde bulunmaktan hoşlanmayacaktır.

Böyle bir insanin, ona bağlılık ve gereksinim hissini uyandıran bir eşe ihtiyacı vardır. Ludus olarak tanımlanan aşk stili, oyun,spor veya daldan dala konan bir sevgilinin bağlılığı olarak tanımlanabilir. Oyun oynamaya meyilli bir aşık olarak en kaygısız, en bastan çıkartıcı ve tutkulu sevgiyi temsil eder. Zekasını,kültürünü ve engin bilgisini kullanarak etkili olmaya çalışan bir flört uzmanıdır. Çevresinde olan tanıdık insanlarla özgürce flört etmek isteyecektir. Birisi ile zihnini ciddi olarak meşgul etmekten kaçınacak fakat, oyunda olan partnerini bundan ayrı tutacaktır. Böyle bir insan kendine uygun olanı bulana kadar bazen kazanıp, bazen kaybederek aşk oyununun kurallarını öğrenecektir.

İşte Ludus tipi için hayatta tek beraberlik asla tatmin edici olmayacaktır. Zaten bu haritada VENÜS ile MARS arasında karşıt görünüm vardır ve bu yerleşim kadına büyük bir libido gücü verir. İlişkilerde Ay-Satürn karşıt görünümü negatif etkiler verecek durumdadır. Şimdi bu etkileri de görelim.
Ay ile Satürn arasındaki uyumsuz görünüm sert yürekli birey simgesidir.Kendisine ve başkalarına karşı acımasızdır. Duygusal olarak içine kapanık,yalnız,hatta hayata küskündür. Kişisel duygularını ve dileklerini bastırır.Başkalarının duygularına küçümsemeyle ve kuşkulu bir güvensizlikle yaklaşır. Bazen insanlara yersiz bir kıskançlık duyar. Kendisini duygusal olarak ifade edemez.

Duygusal güvenceden yoksundur.Kendisini sevilmez ve değersiz hisseder. Bir türlü bırakamadığından kendini ümitsiz ve zarar verecek durumlarda bulundurmayı sürdürür. Güvence duygusu ihtiyacı aşırı ve doyurulamayacak boyutlardadır. Kasvetli duygularla doludur. Hayata kötümser bakar. İnsanlara mesafeli ve soğuk birisi olarak görünür.

Duyguları yöneten AY haritada Uranüs ile sert karşıt görünüm yapmakta ve bu da ilişkileri etkilemektedir. Şimdi de bu açının etkilerini görelim :
Ay ile Uranüs arasındaki sert görünüm hiç bir şeye bağlanamayan insan simgesidir.Saplantılı boyutta özgürlük ihtiyacı hisseder.Duygusal düzeyde hiç bir şeye kendini gerçekten açamaz.Herhangi bir anlaşmada,daima en az bir kaçamak noktası bırakır.Her zaman kısıtlayıcı sözlerden nefret eder.Dolayısıyla her yerde ve her zaman bir açık kapı bulunması gerekir Bu nedenle ulaşılması olanaksız insanlara aşık olmayı tercih eder. Kolay heyecanlanır. Sahnede görülmekten korkar. Çelişkili duyguları şiddetle dalgalanan ve kolay sinirlenen bir tiptir.Hemen tedirgin olur.Kendini baskı altında, kısıtlanmış ve hapsedilmiş hisseder ve aniden uzaklaşır.Mevcut durumdan her zaman memnun değildir. Kadınlar için yasak ilişkilerin göstergesidir.

İşte duygular açısından böyle tetiklenen bir kadının haritasında bir de VENÜS-NEPTÜN kavuşumu vardır ve bu yerleşim onun ilişkilerden büyük beklentileri olmasına eden olur.

Bu insan sevdiği insanı öyle gözünde büyütür ki, onun normal olduğunu anlayacağı bir olay çıkınca da dünyası yıkılabilir. Dünyaya pembe gözlükler ardından bakmak yerine gerçekleri kabul etmesini ve her şeyden önce görmesini bilmelidir. Bu görünümün başka bir sonucu da insanın kendine hayalinde yaşattığı bir eş araması ve bunun asla bulunamayacağını düşünememesidir. Hayatının büyük kısmını bay veya bayan mükemmeli arayarak geçirebilir. Bu zamanın şövalyeler devri olmadığını anlaması gerekir. Yanlış bir ilişkiye girmesi ve aşırı bağlılık içeren bir ilişki yürütmesi görülebilir. Kendisi veya eşi bir mazlum,kurban veya kurtarıcı rolünde olabilir. Duyarlı bir insan olduğundan hayatın estetik şeylerine çekim duyacaktır. Uyum ve güzellik arzu eder ve sanat dallarından biri ile ilgilenebilir. Aşk meselelerinde kendine güvenemeyen biridir.

İşte romantik yönden de sert etkiler ve hayal gücü etkisinde olan böyle bir kadının her şeye karşın 7. ev yerleşimi olumlu ise evlilikten beklediğini bulacaktır. Buradaki haritada ise 7. ev Yay burcunda fakat 7.evin büyük bir bölümü Satürn yönetimindeki Oğlak burcunda görülmektedir. Bu yerleşim hem evliliği geciktirici bir rol oynar hem de Magi astrolojisine göre haritadaki CHİRON (Şiron) – Satürn kare açısı hem ilişkilere hem de evliliğe zarar verir. Şiron-Satürn kare açısının tolerans açısı 6 derecedir. Eğer açı 3 derece içinde olsaydı kesin olarak evliliğe büyük zarar verirdi. Bu durumda sadece önemli bir gecikmeye neden olmaktadır.

Batı astroloji sistemi bize nasıl yapılandığımızı ve bunların nelere sebep olacaklarını açıklar. VEDİC (Hint) sistemi ise yaşam olaylarının bizi nereye götüreceğini ve bunların ne zaman olacaklarını belirtir. Analizin bundan sonraki bölümünü VEDİC sisteminde yapacağız.

VEDİC ASTROLOJİ SİSTEMİNDE EVLİLİK ANALİZİ

Önce Vedic doğum (Rashi) ve Evlilik (Navamsa) haritalarını oluşturacağız. Bu konuda genel bazı bilgiler de gerekmektedir.

G İ R İ Ş

Vedic (Hint) astrolojisi dünyanın en eski astroloji sistemlerinden bir tanesidir. “Yıldızıl Zodyak” sistemine dayanan horoskop tasarımının binlerce yıllık analiz kaynaklarına dayanan yorumu temeline dayanır. Hindistan’da uygulanan iki tip harita tasarımından “Güney Hindistan Modeli” kullanılmaktadır. Batı astrolojisinin dayandığı Tropikal Zodyak sistemi ile Vedic sistemi arasında, değeri her yıl değişen “Ayanamsa” adı verilen açısal fark bulunmaktadır. Burada “Lahiri Ayanamsa” değeri kullanılacaktır.

Vedic sisteminde Doğum horoskopuna “RASHİ” adı verilir. Hayatın her alanı için farklı hesaplama yöntemlerine bağlı haritalar Vedic sisteminin zenginliğini oluşturur. Burada, Rasi’deki gezegen güçlerini bulmak için NAVAMSA adı verilen “Güç Haritası” ele alınmaktadır. Navamsa haritasının Hint sistemindeki diğer adı “Evlilik haritası” dır.

Vedic sisteminde Hayat Gezegensel periyotlara ayrılır ve her periyodu değişik bir gezegen yönetir. Bu büyük periyoda DASA adı verilir. Her Dasa ayrıca küçük periyotlara ayrılır. Buna da BHUKTİ adı verilir. Her bhukti de daha küçük periyotlara ayrılır. Bunlara da “Ara Periyot” denir. Gelecekte olacak hayat olayları Dasa sistemine ve transitlere göre analiz edilir.

Vedic sisteminin en önemli gezegeni ruhu temsil eden ve hayatta mutluluk ile başarıyı açık olarak gösteren AY olmaktadır. Ay’ın içinde bulunduğu 27 tane Takımyıldız vardır. Bu sisteme NAKSHATRA adı verilir ve analizlerde çok önemli bir iş görür. Doğumda Ay’ın yerleştiği Takımyıldız (Nakshatra) kabaca yaşamın nasıl geçeceğini açıklar.

Vedic sisteminin gelecekteki hayat olaylarını analiz ederken kullandığımız ASHTAKAVARGA Haritası bize evlerin gücünü gösterir. Her gezegene göre güçleri hesaplanır ve evlere puanlar verilir. Bu puanların genel toplamı da haritanın gücünü gösterir.

Vedic sisteminin önemli işlevlerinden bir tanesi de MARAKA Gezegenleri bularak Yaşam Sonunu hesaplamamızdır. Maraka gezegen hayat sonunu belirleyen gezegen demektir. Hayatın ne zaman sonlanacağını bulduktan sonra, 22.ci DREKKANA (Ondalık) yerleşimine göre nasıl olacağını da bulabiliriz. Normal olarak analizlerde, yaşam motivasyonunu etkilememek amacıyla, Yaşam Sonu Zamanı hesaplanmamaktadır. Ancak, özel analiz isteği olursa yapılabilir.

Vedic sisteminde bu araştırmaları yapmak ve analizi oluşturmak için en gerekli olan temel değer “Doğum Zamanı” olacaktır. Dört dakikalık bir yanlışlık haritada 1 derecelik hataya neden olur. O zaman da pek çok yaşam olayı yanlış hesaplanmış demektir.

Hindistan yaşamında astroloji yemek içmek kadar önemli bir hayat olayıdır. Bu bakımdan asırlar öncesine ait doğum zamanları bile titizlikle saklanmaktadır. Evlenmek olayında analiz yapılması şart koşulmaktadır. Vedic sisteminin evlenme konusundaki bir özelliği de KUJADOSHA, yani “Mars Baskısı” hesaplaması ile evliliğin uygunluğunun saptanmasıdır. Bir haritada Mars Baskısı varsa, diğerinde yoksa evlilik eninde sonunda zarar görür.
Buraya kadar verdiğimiz genel giriş açıklamalarından sonra Analize başlayabiliriz. İlerleyen kısımlarda gerektiği yerlerde açıklama bölümleri yer alacaktır.

Analize, Rasi ve Navamsa haritalarını tasarlayarak başlıyoruz. Aşağıda Baş vuran kişiye ait, verilen doğum bilgilerine göre hazırlanan Rasi ve Navamsa haritaları yer almaktadır.

Burada ele alınan analiz sorusu evlilik olayı ve evlenme zamanı olduğundan Vedic sisteminin gizemli haritalarından bir tanesi olan Navamsa ele alınacaktır. Bu noktada bir hatırlatma yapmak gerekiyor. Doğum zamanının değişmesi ile en çabuk etkilenen haritada Navamsa haritasıdır. Bu nedenle buradaki analizin doğruluğu kesin olarak doğum zamanının doğruluğuna bağlıdır.

(Resim Silinmiş)

GEZEGEN PERİYOTLARI (DASA)

Vedic sisteminde doğumda Ay'ın yerleştiği Takımyıldız (Nakshatra) temel alınarak progression (ilerletme) yöntemine göre hayat Gezegensel periyotlara bölünür. Her periyot bir gezegen yönetimindedir. Gelecekte olacaklar bu periyotlara göre belirlenir ve Vedic sisteminin en gizemli yöntemidir. Aşağıda burada yer alan Doğum haritasının belirlediği Gezegen Periyotları (Dasa'lar) gösterilmiştir. Hayatın doğumla başlayan ilk periyodu " KETU Dasa" olmaktadır. Halen yaşanan periyot ise " AY Dasa'dır."

Ketu Dasa : 10 Ocak 1976
Venüs dasa : 29 Haziran 1979
Güneş Dasa : 29 Haziran 1999
Ay Dasa : 29 Haziran 2005
Mars Dasa : 29 Haziran 2015
Rahu Dasa : 29 Haziran 2022
Jüpiter Dasa : 28 Haziran 2040
Satürn Dasa : 28 Haziran 2056
Merkür Dasa : 29 Haziran 2075

NOT : Vedic sisteminde normal hayat 120 yıldır. Bu bakımdan Dasa’ların toplam süresi de 120 yıldır. Hayatın ne zaman sona ereceği “Maraka Gezegenin” yönettiği Dasa’ya göre hesaplanmaktadır.

BUHUKTİ VE ARA PERİYOTLAR

Gelecekteki hayat olaylarını yorumlamak için Dasa’ların bölünmesinden ortaya çıkan Bhukti’ler ve Ara periyotların listesi aşağıda verilmiştir.

(Resim Silinmiş)

NOT : Halen yaşanan Dasa “Ay – Mars – Venüs şeklindedir. Bu durumda AY = Büyük Dasa ; Mars = Küçük Dasa (Buhukti) ; Venüs = Ara Dasa olarak bilinmelidir. Gelecekteki yaşam olayları Dasa’lar ve transitlerle belirlenir. Dasa’ların gücü Dasayı yönetecek gezegenin gücüne bağlıdır. Aşağıdaki tabloda tüm Dasa yöneticilerin gücü görülmektedir.

(Resim Silinmiş)

Yukarıdaki Tabloda Dasa yöneticilerinin rupas olarak güçleri görülmektedir.
Tabloya bakarsak hayatın en güzel ve başarılı süreci “Jüpiter Dasa” olacaktır. Zira Dasa yöneticisi olarak Jüpiter’in gücü 15.8 rupas olarak en yüksek olanıdır.

VEDİC EVLİLİK ANALİZİ

Vedic Rashi (Doğum) haritasında evlilik evi 7. Ev (Yay) olup yöneticisi JÜPİTER kendi evinde (Balık) ve 10. evde yerleşmiştir ve evlilik evine güç katmaktadır. Evlilik evi yöneticisi güçlü olduğu halde neden evlilik gecikmektedir ? Rashi haritasında 7. evde (Yay) yerleşen GÜNEŞ evlilikte gecikmeyi gösterir.

Evlilik Haritası (Navamsa) da da evliliği geciktiren önemli bir yerleşim vardır. Rashi’de evlilik evi yöneticisi olan Jüpiter Navamsa haritasında gecikme etkisi veren OĞLAK burcunda yerleşmiştir.

Evlilik analizinde yol almadan önce Vedic haritasının işaret ettiği bir noktaya temas edeceğiz. Bir kadın haritasında Venüs, Mars’ın burcunda (Akrep) ve Mars da, Venüs’ün burcunda (Boğa) yerleşirse çok güçlü libido verir. Cinsel zevklere ve cinsel hazlara çok düşkün olur. Bu belirgin biyolojik oluşum başvuru sahibinin evlenme arzusunun temelini oluşturmaktadır. Evlilik evinde (7) yerleşen Güneş evlilikte gecikmeyi işaret ettiği gibi eşin cinsel olarak tatmin edici olmayacağını belirtmektedir. Zaten 12. evde yerleşen Mars da önemli iki olayı işaret etmektedir.

Öncelikle bu haritada “Mars Baskısı” (Kujadosha) vardır. İlişkilerde zararlıdır ve çeşitli beraberliklerin evliliğe gitmemesine neden olmuştur. Mars Baskısı varsa eşin veya ilişkinin de aynı özelliği taşıması gerekir. Her iki haritada yerleşen Mars Baskısı negatif enerjilerin nötr olmasına neden olur. İşte bu özellikten dolayı evliliğin başarısı için aday ortaya çıktığı zaman Vedic analizi yaptırılması doğru olur.

12.Evde yerleşen Mars’ın başka bir etkisi de cinsel yaşamda olacaktır. 12.Ev ,cinsel fanteziler ve cinselliğin yaşanma evidir. Hint sisteminde bu eve “Yatak zevkleri evi” denir. Burada yerleşen Mars yüksek bir cinsel haz arayışı verecektir. Aynı zamanda bu eve zarar da oluşturacaktır. Mars 12. evde yerleşen bir kadının evlilikte aradığı özelliklerden bir tanesi de cinsel tatmindir. Cinsel tatmin olmayan evlilik onun hayal dünyasını yıkar. Bu bakımdan evlilikte hayatın normal sürdürülmesinde bu husus önemli rol oynayacaktır.

Vedic haritasında hem Ay Ketu’dan etkilenmiştir hem de Merkür Satürn’den etkilenmektedir. Bu ortaya özel bir Yoga çıkartır : Matibhraman Yoga . Duyguları ve zihni yöneten iki önemli gezen etkilenirse hayatta önemli kararları da etkiler. Özellikle ilişkilerde ve evlilik hayatında sık sık anlaşmazlıklar ve kavgalar çıkartır ortaya. Sinirli ve asabi bir yapı verir ve insan sevdikleri ile bile karşıt durumlara düşer. İşte, bu özellik de göz önünde tutulmalı ve ilişkileri bozacak davranışlar önlenmelidir.

Evlilik olayının neden geciktiğini harita yerleşimlerinden açıkladık. Bir de Ay’ın yerleştiği takımyıldız (Nakshatra) özelliğine göre analize bakalım. Öncelikle Ay’ın Güneş’e göre pozisyonu “Parlak Ay” olduğunu gösterir. Duygusal hayatta başarı Ay konumuna bağlıdır ve Parlak Ay olumludur. Rashi haritasında Ay, “Ashwini” nakshatra içinde ve 3.cü çeyrekte yerleşmiştir.

Bu takımyıldızın etkisi ile hayatın 32 yaşa kadar olan bölümünde deneyim kazanmak ve sık sık inişler ve çıkışlar yaşamak görülür. Çeşitli zamanlarda başarılı olunacak gibi yaklaşılır ama bir nedenle bu bozulur. İşte Ay’ın etkisi ile bunlar olmaktadır ve bu yerleşim ancak arzulanan hedeflere ulaşmayı 32 yaşından sonra vermeye başlar. 33 yaş ile 50 yaş arası devamlı grafiğin yükselmesi ve arzulanan hedeflere ulaşma zamanıdır. Bu durumu evlilik açısından ve evlerin gücünü gösteren özel bir tabloda görelim.

(Resim Silinmiş)

Vedic Doğum haritasında evlerin rupas değerleri ile ölçülen güçleri

Yukarıdaki tabloda evlilik evi olan 7.evin gücünün 7.91 rupas olduğu görülmektedir. Normal olarak ortalamadan hayli yüksek bir görünümdür. Bu da bize evliliğin gecikme olsa bile gerçekleşeceğini ve olumlu geçeceğini bildirir.

Ay’ın Nakshatra olarak yerleşimi hayatta arzulanan hedeflerin 32 yaşından sonra gelmeye başlayacağını göstermektedir ki pek çok yönden evliliğin gecikeceğinin işaretlerini görmüş olduk. Şimdi ise, ne zaman evlenmenin gerçekleşeceğini hesaplayalım. Bu konuda DASA Sistemi ve JÜPİTER transitleri kullanılacaktır.

7.Evdeki Güneş yerleşimi bize evliliğin gecikmeli gerçekleşeceğini belirtmektedir. Evlilik (Navamsa) Haritasındaki yerleşimlere bakarsak AY YÜKSELEN (Chandra Lagna) sisteminde 7. Ev Yay burcunda olmakta ve burada yerleşen VENÜS görülmektedir. Rashi haritasında da Ay Yükselene göre 7. evde Terazi burcu vardır ve yöneticisi Venüs olur. Venüs, Vedic sisteminde “Evlilik Temsilcisi” (Karakas) gezegendir. Bu durumda evliliğin gerçekleşeceği DASA’nın “AY DASA” olacağı anlaşılır. Yukarıda verilen Dasa Tablosuna bakarsak Ay Dasa’nın 2005 – 2015 arasında geçen 10 seneyi kapsadığını göreceğiz. Şimdi, dasanın 10 senelik süresinde evliliğin rastlayacağı Küçük Dasa (Bhukti) yı bulacağız.

Rashi (Doğum) haritasında 7.Ev (Yay) yöneticisi JÜPİTER’dir. Gezegen kendi yönettiği Balık burcunda ve köşe evde (10) yerleşmiştir. Şu halde Bhukti (Küçük Dasa) olarak da JÜPİTER bulunur. Evlilik “Ay-Jüpiter” Dasa içinde olacaktır. Ay-Jüpiter Dasa ; 29 Mayıs 2008 – 28 Eylül 2009 arasında yaşanacaktır.

Bu adımdan sonra evliliği gerçekleştirecek JÜPİTER transitine bakalım. Transit Jüpiter Yay burcuna girdiği zaman Rashi’de Evlilik evinde (7) olacaktır. Aynı zamanda Navamsa (Evlilik) haritasında Evlilik temsilcisi VENÜS evinde olacaktır ve buradan Evlilik Evi (7-Koç) ile görünüm yapacaktır. Şu halde Jüpiter Yay burcunun ilk derecesi içine girdiği Kasım 2007’den itibaren evlilik için olumlu süreç başlamaktadır.

Vedic sisteminde “EVLİLİK NOKTASI” 14,5 derece İKİZLER* burcunda yerleşmiştir. İşte, T.Jüpiter Yay burcunun 14.derecesine girdiğinde Evlilik Noktası ile görünüm yapacak ve evlilik için en olumlu zamanın başladığını gösterecektir. Bu noktaya gelme zamanı Ocak 2008 sürecidir ki, yukarıda açıklanan “Ay-Jüpiter” Dasaya da uymaktadır. Bu durumda evlilik için olumlu zaman Ocak 2008’den itibaren başlayan 6 aylık periyottur. T.Jüpiter 7. evdeki Güneş üzerine geldiğinde yani 26 derecede olduğunda zaman Haziran 2008 olacaktır. Bu sırada Batı tipi haritada transit VENÜS de Evlilik Noktası ile kavuşum yapmaktadır.

Sonuç olarak evliliğin 2008 İlkbaharı sonunda gerçekleşeceğini açıklayabiliriz. Bu sırada yaş da 32 olacağından Ay’ın Nakshatra bilgisine uymaktadır.
(*) Evlilik Noktası astroloji’de “Arap Noktaları” olarak bilinen hesabi horoskop yerleşimleridir. Evlilikte rol oynayan Venüs, Jüpiter, Satürn gibi gezegenler evlenme zamanında bu nokta ile ilişkiye girerler.

Kaynak belirsiz, kaynak belirtilirse eklenecektir.

Konuyla ilgili ayrıntılı inceleme için Doğum haritasında evlilik tarihi nasıl bulunur? konusuna bakabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
X_1
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1079
Yaş: 45
Kayıt: Cmt 20 May, 21:20

Okunmamış mesaj gönderen X_1 » Pzt 09 Tem, 22:33

hehe buda iyiydi.yalnız olmadığımı hissettim rahatladım valla...
TÜRKİYE ATATÜRK'TÜR
ATATÜRK TÜRKİYE'DİR.

*********************
Herşey göründüğü gibi değildir....

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Sal 10 Tem, 10:32

:) çalışmalarını 4 gözle izliyorum sevgili kuki :D eline sağlık. çabanada. bence en sonunda şöyule bi dipnot bulucaksın. " kusura bakmayın ama siz yeryüzüne tek gönderildiniz, bu yazılanlar sizin için geçerli değilll " :D

Kullanıcı avatarı
gnc_scrp
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 894
Yaş: 45
Kayıt: Sal 05 Ara, 17:30

Okunmamış mesaj gönderen gnc_scrp » Sal 10 Tem, 10:38

:x bana evlilik ne zaman diye soranlara böyle diyorum; yalnız geldim yalnız gideceğim.. :)

Kullanıcı avatarı
serqet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 638
Yaş: 34
Kayıt: Sal 15 Ağu, 01:33

Okunmamış mesaj gönderen serqet » Çrş 29 Ağu, 04:24

bulacam ben sana en hayırlısından bi boğa meraklanma bidenem ((=
avuçlarımda aynalar...


Kullanıcı avatarı
serqet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 638
Yaş: 34
Kayıt: Sal 15 Ağu, 01:33

Okunmamış mesaj gönderen serqet » Pzr 02 Eyl, 00:37

ahahha yarın alıorum şeker((=
avuçlarımda aynalar...

Kullanıcı avatarı
tina brandon
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 104
Yaş: 43
Kayıt: Prş 29 Mar, 09:40

Okunmamış mesaj gönderen tina brandon » Cum 07 Eyl, 15:38

Benim de Ludus.. Ay burcum yengeç olduğu için ilişki anlayışım uzun vadelidir..

Paylaşım için teşekkür Kuki..Evlenirken bir kova ya da ikizler e dikkat et. Onlardan pek sağlam ilişki çıkmayabilir...
Bügüne en uzak gün, DÜN!

Kullanıcı avatarı
mucize
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 173
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 19 Ağu, 20:06

Okunmamış mesaj gönderen mucize » Çrş 05 Ara, 19:47

nasıl yani arkadaşlar.. bende çok merak ediyorum bu evlilik zamanını nasıl hesaplarım ?

Kullanıcı avatarı
mucize
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 173
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 19 Ağu, 20:06

Okunmamış mesaj gönderen mucize » Çrş 05 Ara, 21:43

ımm venüs 1. evdeymiş benim. haritama baktım

Kullanıcı avatarı
mucize
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 173
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 19 Ağu, 20:06

Okunmamış mesaj gönderen mucize » Çrş 05 Ara, 21:50

onu bilmiyorum.. bu haritayıda bi arkadaş çıkarmıştı. oradan okududm yani şekillerden yine anlamıyorum ben :(

Kullanıcı avatarı
frankensteın
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 934
Yaş: 38
Kayıt: Cum 21 Eyl, 22:45

Okunmamış mesaj gönderen frankensteın » Çrş 05 Ara, 21:58

yaw çok karısık bu kukım sonuc olarak evlenecek mıyız var bana şöle bi baybı face :x
Derler ki bir yerden sonra acımaz daha fazla...

Kullanıcı avatarı
frankensteın
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 934
Yaş: 38
Kayıt: Cum 21 Eyl, 22:45

Okunmamış mesaj gönderen frankensteın » Prş 06 Ara, 00:06

baybı face dedım ama baybı face ıcın deger :x
Derler ki bir yerden sonra acımaz daha fazla...

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2192
Yaş: 43
Kayıt: Cmt 29 Eki, 16:23

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 06 Ara, 01:02

vedic horoskobumda venüsüm 1. evde :D
ve vedic horoskobumda 7. evde bişi yok :?
ya ben anlamadım bu işten bişi... neyse uykum geldi :roll:
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 913
Yaş: 50
Kayıt: Sal 12 Haz, 13:52

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Prş 06 Ara, 13:43

:x :x harikasiniz vallahi
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 913
Yaş: 50
Kayıt: Sal 12 Haz, 13:52

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Cmt 05 Oca, 00:47

kesmeseydiniz,sohbetinizi bozmak istememistim :P
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Vedic Astrolojisi” sayfasına dön