Venüs Akrep Burcu'nda!

Burçlarla İlgili Genel Konular
Kullanıcı avatarı
elemor
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 412
Yaş: 41
Kayıt: Sal 21 Kas, 15:17

Venüs Akrep Burcu'nda!

Okunmamış mesaj gönderen elemor » Pzt 07 Ara, 23:55

Astrolojide duyguları, ilişkileri, sevgi ve aşkı anlatan Venüs gezegeni 8 Kasım’da Akrep burcuna geçti. Bütün bir ay boyunca bu burçta ilerleyecek ve Akrebin yoğun tutkulu enerjisini bize hissettirecek.


Venüs’ün bu konumu iktidar duygularının öne çıktığı bir devreyi işaret ediyor. Çünkü Akrep burcu, tutkuyla sahip olmayı, derinden yönetimi, stratejiyi ve organizasyonu sembolize eden bir burç.

Akrep Burcunu belirleyen özellikleri daha ayrıntılı tanımlayacak olursak öncelikle güçlü sezgilerden bahsetmemiz gerekecek. Çünkü su gurubunun sabit burcu Akrebin diğer burçları, Balık ve Yengeç’ler gibi son derece güçlü sezgileri vardır. Aynı zamanda da son derece kuşkucu ve alıngan tiplerdir.

Akrepler diğer su burçlarından farklı olarak, duygularını gizlemeyi kolayca başardıkları için alınganlıklarını hiç ortaya koymazlar.

Tabii bu durumun alındıkları kişi için pek olumlu olduğu söylenemez. Çünkü alındıkları konuyu kafalarının içinde kurar, büyütür, kinlenir ve çoğu zaman bunun hesabını sormayı düşünürler. Asla unutmadıkları ve çok sabırlı oldukları için de, uygun bir zaman da bütün zehirlerini akıtıverirler. Üstelik en gelişmişinden en az gelişmişine kadar, bütün Akreplerin ortak özelliği son derece zeki ve kararlı olmalarıdır.

Kararlı ve planlı davranma konusunda Akreplerden daha azimlisini bulamazsınız.

Tutkuları o kadar yoğundur ki intikam uğruna iğnesini batırmaktan hiç çekinmez. Hatta sonuçta kendisinin zarar göreceğini bilse bile bunu yapar. Çünkü bir kez sonuçlandırmak için karar verdilerse, sonuç olumsuz gibi gözükse bile çalışmalarını sonuna kadar sürdürür ve olumlu sonuçlar almayı başarırlar. Hem de bir sihirbaz ustalığı ile.

İşte ay boyunca bu enerjiyi hepimiz hissedeceğiz. Tutkulu bir şekilde sevecek.

Sevdiğimiz şeylere tutkuyla sahip olmak isteyecek, olamazsak derinden etkileneceğiz. Bazen biz sahip olamıyorsak kimse de olmasın diye aşırıya kaçan bir ruh haline de bürünebiliriz tabii… Duygularını kontrol altına zorlanan biriysek eğer, istediğimiz şeylere başkaları sahip olduğu için kıskançlık içinde kıvranarak intikam planları yapabilir hatta bu planları uygulamaya bile koyabiliriz. İçimizde uyanan bu duygular Akrep’in enerjilerini yansıtıyor. Bunun için Akrep burcu olmamıza da gerek yok üstelik.

Çünkü hepimizin içinde biraz Akrep burcu var.

Her burçtan bir parça olduğu gibi…Tabii gene de bu enerjiden en çok Güneşleri ve kişisel gezegenleri Akrep’te olanlar etkilenecekler. Boğa, Aslan ve Kovalar ise etkilenme konusunda Akrep’ten sonra ikinci sırada yer alıyorlar.

Hazırlayan: Astrolog Ümran Ensari
Kullanıcı avatarı
EFENDY01
Mesajlar: 91
Yaş: 53
Kayıt: Pzr 18 Şub, 05:30

Re: Venüs Akrep Burcu'nda!

Okunmamış mesaj gönderen EFENDY01 » Sal 08 Ara, 08:19

venüs artık yay burcunda yaff..
Realite Sabit, Algı Değişkendir

Kullanıcı avatarı
elemor
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 412
Yaş: 41
Kayıt: Sal 21 Kas, 15:17

Re: Venüs Akrep Burcu'nda!

Okunmamış mesaj gönderen elemor » Sal 08 Ara, 10:39

8 Kasımda diye tarih geçmiş zaten uyanık :)
Bilgi olsun diye ekledim. kasım bizim ayımız neticede

Kullanıcı avatarı
MAVİ LOTUS
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 447
Yaş: 51
Kayıt: Çrş 06 May, 13:29

Re: Venüs Akrep Burcu'nda!

Okunmamış mesaj gönderen MAVİ LOTUS » Sal 08 Ara, 17:50

benim hint astrolojisinde venüsüm akrepte..zor bir etki bu sanırım..zor..yukarıdaki bilgiyi okuyunca kendimi bugün itibarıyla daha iyi anladım diyebilirim..
"BAZI KİŞİLERİN FİKİRLERİ SENİN GERÇEĞİN OLAMAZ"..


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Tüm Burçlar ve İlgili Genel Konular” sayfasına dön