Ne zaman evleneceğinizi bilmek ister misiniz?

astrolojide evlilik, ne zaman evleneceğinizi bulmak, doğum haritasında evlilik, horoskopta evlilik, hint astrolojisi

Burçlarla İlgili Genel Konular
Kullanıcı avatarı
elemor
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 412
Yaş: 36
Kayıt: Sal 21 Kas, 15:17
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Ne zaman evleneceğinizi bilmek ister misiniz?

Okunmamış mesaj gönderen elemor » Pzt 23 Ağu, 21:56

Ne zaman evleneceğinizi bilmek ister misiniz?
Resim

Hint Astrolojisi hiçbir astrolojik sistemde olmayan çeşitli öngörü yöntemlerine sahiptir. Doğum haritalarını incelerken çeşitli gezegensel yerleşimlere göre evliliğin nasıl yaşanacağını tespit eder, yaşadığımız gezegensel periyotlar ile de evliliğin ne zaman gerçekleşeceğini buluruz.

Aşağıdaki doğum haritası sahibi danışanım, kişisel bilgilerinin gizli tutulması koşuluyla doğum haritasının incelenmesine izin vermiştir.
Doğum haritasında yükselen burç Boğa Burcu'ndadır.

Yükselen burç yöneticisi (kişilik ve genel karakter) Venüs haritanın 11. Hayaller ve arzular evinde yücelmiş durumdadır. Bu gezegensel etki harita sahibinin çok düzgün bir karaktere sahip olacağını gösterirken, hayattan beklentilerinin büyük bir çoğunluğunu gerçekleştirebileceğini de gösterir.

Hint Astrolojisi'ne göre çıkartılan doğum haritasında her burç ve ev haritadaki bir kutu ile ifade edilir ve burçların yeri her zaman sabittir. Haritada toplam 12 burç(ev) vardır ve her biri hayatın farklı alanlarını temsil eder. Burçların yerlerini haritalarda inceleyebilirsiniz.

Doğum haritalarında evlilik 7. Ev adı verilen noktadan analiz edilir. Aşağıdaki haritada 7. Ev Akrep burcundadır. Akrep burcunun yöneticisi Mars 11. Evde yerleşmiştir.

11.ev yöneticisi Jüpiter ise haritanın 7.evinde yerleşmiştir. 11. Ev sosyal çevreyi, arkadaşlık ilişkilerini ve hayattaki fırsatlar gibi konuları ifade eder. Evlilik evi yöneticisinin 11. Evde yerleşmesi harita sahibinin istediği gibi bir evlilik yapacağını gösterirken, evlilik aynı zamanda maddi ve manevi gelişim de sağlayacaktır.

11.ev astrolojide çok olumlu enerjiye sahip bir alandır ve genel anlamda hayattan beklentilerimizi temsil eder. Evlilikten sonra hayatta maddi anlamda ciddi bir gelişme de sağlanacaktır. Böyle gezegensel yerleşimler eşle uyumlu olunacağını da gösterir. Ancak evlilik yorumlarını bu şekilde bırakırsak haritayı yeterince irdeleyememiş oluruz.

Hint Astrolojisi evliliği tek bir noktaya bakarak yorumlamaz. Yukarıdaki gibi basit bir yorumla bitirecek olsaydık doğum haritası sahibi kişinin hayatı boyunca mutlu bir evlilik yaşayacağını öngörmüş olurduk. Diğer etkilerin de beraberce incelenmesi gerektiğini belirterek devam edelim.

Haritada 7. Evde (evlilik) yerleşmiş Jüpiter çok olumlu bir etki verirken evlenilecek kişinin bonkör, keyifli ve zengin biri olacağını gösterir ancak gezegen zararlı kabul edilen 8. Evin de yöneticisidir. Bu gezegensel yerleşim olumsuz gezegen transitlerinde evliliği sıkıntıya sokacak etkiler verir ve haritada diğer etkiler destekliyorsa boşanmaya neden olabilir.

"Evlilik haritası" ve doğum haritasında tüm kombinasyonların incelenip, tüm etkiler gözden geçirildikten sonra yorum yapılması gerekir.

Ay Haritasına Göre Evlilik Etkileri

Hint Astrolojisi Ay temelli bir astrolojidir. Ay'ın bulunduğu burç ayrı bir yükselen burç olarak kabul edilir. Bu durumda Ay'ın içinde bulunduğu burç 1. Ev olur ve düzenlenen bu haritaya göre evlilik etkileri tekrar kontrol edilir. Aşağıda Ay yükselene göre haritadaki evlilik etkileri incelenmektedir.

Ay bu doğum haritasında Başak Burcu'ndadır. Başak Burcu 1. Ev olunca evliliği temsil eden 7. Ev Balık burcu olur. Balık Burcu'nda astrolojide aşk (Venüs) ve tutkunun (Mars) temsilcisi iki gezegen yerleşmiştir.

Bu gezegensel yerleşim de eş tarafından büyük sevgi görüleceğini ve mutlu bir evlilik yaşanacağını gösterir ancak Mars zararlı 8. Ev(ayrılık,boşanma) yöneticisi olarak evlilik noktasındadır. Bu harita sahibinin ve aynı zamanda eşinin evlilik dışı ilişki yaşama potansiyeli çok fazladır.

Mars ve Venüs tutku ve aşkı temsil ederken, 7. Evde kişinin karşısına bir çok aşk çıkarır. Ancak bu konuda net bir şeyler söyleyebilmek için Hint Astrolojisi'nde çeşitli haritaların da incelenmesi gerektiğini belirtmek isterim.

Ay'ın yerleştiği burca göre evliliği incelemeye devam ettiğimizde 7. Ev yöneticisi Jüpiter'in( Evlilik yöneticisi ) 3. Evde Akrep burcunda bulunduğunu görüyoruz. Jüpiter astroloji kurallarına göre Akrep burcundan evlilik evine görünüm yapmaktadır. Bu gezegensel etki de evliliğin mutluluk vereceğini ve olumsuz etkilerin azalacağını göstermektedir.

Venüs gibi aşk ve evlilik temsilcisi bir gezegenin evlilik evinde yücelmesi de olumlu bir evlilik göstergesidir. Mars'ın 7. Evde olması tipik olarak evliliğe zarar veren "Mars Baskısı"na neden olmaktadır ve evliliğe çeşitli tutkuların zarar vereceğini gösterir. Venüs'ün yücelmesi ve Mars'la kavuşum yapması Mars'ın evlilikte oluşturacağı agresif enerjiyi azaltsa da tamamen ortadan kaldırmamaktadır.

Ana haritada (Rashi ) ve Ay haritasındaki evlilik etkileri bu durmdayken özellikle evlilik analizlerinde incelediğimiz Navamsha haritası (Evlilik haritası) evlilik geleceği hakkında net bilgiler ortaya koyar.

Navamsha adını verdiğimiz evlilik haritasında ise Yükselen Burç İkizler burcudur ve evlilik evi (7.ev) Yay burcundadır. Yay burcunun yöneticisi Jüpiter Venüs ile kavuşum yapmaktadır ancak zararlı 6. Evdedir. İki olumlu gezegenin evlilik haritasında zararlı 6.evde yerleşmesi evlilik mutluluğunu bozan gezegensel etkilerdir.

6.ev genel anlamda hayatta yaşadığımız sorunları, gel-gitli olayları ve evlilikteki uyumsuzluğu gösterir. Olumlu kabul edilen Jüpiter ve Venüs'ün bu evde yerleşmesi ise evlilikte iyi niyetin suistimal edileceğinin belirtisidir.

Olumlu gezegenler(Jüpiter, Venüs, Merkür, Ay) olumsuz evlerde ( 6, 8, 12 ) yerleşirse aklımıza "Cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir" sözü gelmektedir. Evlilik ve genel hayat için olumsuz bir gezegensel etkidir.

Bu harita genel anlamda hem olumlu etkilere hem de olumsuz etkilere sahiptir ve Ay yükselene göre evlilik evindeki 2 gezegenin kavuşumu, Evlilik haritasının yükselen burç yöneticisi Merkür'ün Ay ile yaptığı kavuşum aklımıza birden fazla evliliği getirmektedir.

Birden fazla evlilikten kasıt evlilik dışı bir ilişkinin yaşanma olasılığı da vardır. Ancak bu konuda net şeyler söyleyebilmek için haritadaki diğer etkilerin de incelenmesi gerekir. Örneğin Rashi doğum haritasında cinselliği temsil eden noktada (8.ev) Ketu yerleşmiştir ve bu harita sahibi eşini cinsel nedenlerle aldatmaz.

Toplumsallığı, gelenekçiliği ve tutuculuğu temsil eden Satürn ana haritada 6. Evde yücelmiştir* ve cinselliği temsil eden 8. Eve görünüm yapmaktadır. Bu gezegensel etki de kişinin cinsellik konusunda kendisini frenleyebileceğini ve bu nedenle evlilik dışı bir ilişkiye girmekten çekineceğini gösterir.

Evlilik haritasında ise cinselliği temsil eden 8. Ev yöneticisi Satürn kendi evi olan Oğlak burcunda yerleşmiştir. Bu etki de harita sahibinin cinsellik istekleri nedeniyle eşini aldatmayacağını gösterir. Satürn kişinin bu konuda tutucu olacağını gösterir.

Evlilik Ne zaman Gerçekleşecek ?

Evliliğin ne zaman gerçekleşeceği ise sadece Hint Astrolojisi'nde bulunan gezegensel periyotlar ile bulunabilir.

Harita sahibi danışanım, 2010 Nisan başlarında Jüpiter - Merkür periyoduna girmiştir. Jüpiter doğum haritasında evlilik evinde yerleşmiş gezegendir ve Ay yükselene göre de evlilik noktasını yönetmektedir. (Balık Burcu) Merkür ise evlilik haritasının yükselen burç yöneticisidir (İkizler) ve evlilik haritasında çok güçlü olduğu Başak burcunda yücelmiştir.

Evlilik bu nedenle Jüpiter - Merkür periyodunda gerçekleşecektir. Bu doğum haritası sahibinin yaşadığı gezegensel periyotlar aşağıdadır.

Jüpiter - Satürn : Eylül 2007 - Nisan 2010

Jüpiter - Merkür : Nisan 2010 - Temmuz 2012

Jüpiter - Ketu : Temmuz 2012 - Haziran 2013

Jüpiter -Merkür periyodunda evliliğin gerçekleşme olasılığını doğrulamak amacıyla ağır hareket eden gezegenlerin doğum haritasında yaptığı transitler de incelenmelidir.

Jüpiter ve Satürn ağır hareket eden iki gezegen olarak transit ettiği evlerle ilgili konuları hayatımıza sokarlar. Özellikle yaşanan büyük gezegen periyodu Jüpiter olduğundan Jüpiter'in transitleri bu konuda birinci derecede önem kazanmaktadır.

Transit** Jüpiter Mayıs 2010 itibariyle doğum haritasında evlilik temsilcisi gezegen Venüs (Balık burcu) üzerinden transit etmeye başlamıştır.

Jüpiter'in Venüs üzerinden transiti hayatta aşkın gerçek anlamda yaşanacağı en olumlu zamanlardan biridir. Balık burcu aynı zamanda Ay haritasında evlilik noktasıdır. (7.ev) Venüs ayrıca astrolojide evliliği temsil eder.

Transit Satürn de Eylül 2009'dan beri Ay'ın bulunduğu burçtan geçerken Ay yükselene göre evliliği temsil eden 7. Ev yöneticisi Jüpiter'e görünüm yapmaktadır. Hem transit Jüpiter hem de Satürn Evlilik yöneticisine enerjilerini gönderirken hayatta ya uzun süreli bir ilişki başlar ya da yaşanan gezegen periyodu destekliyorsa evlilik gerçekleşir.

Jüpiter transiti Mayıs 2010 - Mayıs 2011 süresince devam edecek, Satürn transiti ise 2012 yılına kadar sürecektir. Bu nedenle Mayıs 2010 - 2011 arası evliliğin gerçekleşmesi için en olumlu enerjiler ortaya çıkacaktır.

Evliliğin Jüpiter - Merkür periyodunda olacağını kesinleştirdikten sonra (Nisan 2010 - Temmuz 2012) hangi küçük zaman diliminde olabileceğini de bulabiliriz.

Navamsha (Evlilik haritası) haritasında yükselen burçta yerleşen gezegen Ketu'dur. Bu da bize evliliğin Ketu periyotlarında gerçekleşme olasılığını gösterir.

Bu harita sahibi Ağustos 2010 itibariyle Jüpiter - Merkür - Ketu alt periyoduna girmiştir. Bu alt periyot da Eylül 2010 sonlarına kadar sürecektir. İşte Hint Astrolojisi bu kadar kısa tarih aralıklarına kadar evlilik zamanını bulabilmektedir.
Başka bir konuda görüşmek üzere,

*Yücelmiş gezegenler, temsil ettikleri özellikleri en iyi şekilde ortaya koyarlar. Satürn gibi bir gezegenin doğum haritasında yücelmesi, kişiyi disiplinli, sorumluluk sahibi ve zaman zaman tutucu yapar.

**Transit gezegenler şu anda gökyüzünde bulunan ve doğum haritalarımızda herhangi bir burç ya da ev üzerinden geçtiği kabul edilen gezegenlerdir. Olumlu gezegen transitleri hayatta çeşitli mutluluklar yaşamamıza sağlarken, olumsuz gezegenlerin transitleri de çeşitli sıkıntılara neden olurlar.


Yazan: Hint Astroloğu Uğur Emecan
Çakar O+
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Ne zaman evleneceğinizi bilmek ister misiniz?

Okunmamış mesaj gönderen Çakar O+ » Pzr 30 Eyl, 22:09

Evet öğrenmek isterim 1.1.1979 02.40 eskişehir( kadın) :op

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1079
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Ne zaman evleneceğinizi bilmek ister misiniz?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 30 Eyl, 23:44

Allah tez zamanda nasibinizi versin...

Ama anlamadığım neden doğum bilgilerinizi bu konu altına yazdınız. Konu hakkında ayrıntılı bilgi için vedic-astrolojisi/ne-zaman-evlenecegini ... 10665.html linkine bakın.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Tüm Burçlar ve İlgili Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir