Aralık Ayı Astrolojik Gelişmeler 2021

Aralık Ayı Astrolojik Gelişmeler 2021, aralık ayı astroloji yorumu 2021, astroloji aralık ayı yorumları, aralık ayı önemli olayları, aralık ayı önemli enerji noktaları, aralık ayı astroloji, aralık astroloji yorumları 2021, aralık ayı astrolojik yorumlar

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2120
Yaş: 26
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Aralık Ayı Astrolojik Gelişmeler 2021

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 04 Ara, 23:59

Resim

Aralık Ayı Astrolojik Gelişmeler 2021

2021 Aralık Ayı önemli astrolojik enerji noktaları:

* 4 Aralık Güneş ve Ay Yay burcundayken yılın son tutulması olan Tam Güneş tutulması.
* 18 Aralık 2021'de Dolunay
* 19 Aralık 2021'de Oğlak burcundaki Venüs'ün geri hareketi
* 21 Aralık Kış gündönümü
* 24 Aralık Satürn Uranüs kare açısı.
* 28 Aralık Jüpiter Balık burcuna girecek.

Misty Kuseris ©2021 & Astroloji Dergisi

Yılın son ayı olan Aralık, gelecek yıl başlayacak ve 2023'te Satürn’ün Balık burcuna ve Plüto'nun Kova burcuna girmesiyle hızlanacak büyük değişimlerin başlangıcı olacak. Oğlak burcuna giren Güneş ve Kuzey Yarımküre'de başlayan Kış Gündönümü ‘nün olağan enerjisine ek olarak bu ay boyunca başka önemli astrolojik enerjiler de devrede olacak.

Bunlar yılın son tutulması, Venüs'ün geri gitmeye başlaması, Satürn'ün Uranüs’le yaptığı üçlü açı dizisindeki son kare açısını oluşturması ve Jüpiter’in Balık burcuna yeniden girmesidir. Bu nedenle bu ay birçok yönden geleceği anlamaya çalışırken geçmişi toparlama ayıdır.

Ay başlarken Neptün ileri gitmeye başlayacak ve Merkür 1 Aralık'ta geri giden Uranüs ile 150°'lik açı yapacak. Perde arkasında çalışmaya meyilli sessiz bir gezegen olduğu için Neptün'ün ileri gitmeye başladığını fark edemeyebilirsiniz. Ancak Neptün'ün insanların unutmaya meyilli olduğu ilginç bir yönü var.

Neptün insanları yalnızca durumlardan korumakla kalmaz aynı zamanda durumların sınırlarını da ortadan kaldırır. 25 Haziran 2021'de Neptün geri hareket etmeye başladığında kendinizi saklama eğiliminde olmuş olabilirsiniz. Artık Neptün ileri gitmeye başladığına göre başkalarıyla daha fazla ilişki kurmak isteyebilirsiniz. Ayrıca Neptün geri giderken sır saklamak daha kolaydır. Şimdi bu sırların çoğu ortaya çıkabilir. Bu durum özellikle Merkür geri giden Uranüs ile 150°'lik açı yaptığında geçerlidir.

Merkür geri giden Uranüs ile 150°'lik açı yaptığında ağzınızı sıkı tutmak o kadar kolay olmayabilir. Sözlerinizin sonuçlarını düşünmeden konuşma eğilimi söz konusudur. Sizden bir sır saklamanız istendiyse bugün özellikle Merkür Yay'dayken bunu ağzınızdan kaçırabilirsiniz. Veya Uranüs Boğa burcunda geri giderken değer sistemlerinizin saldırı altında olduğunu ve haklarınız için mücadele etmeniz gerektiğini hissedebilirsiniz. Sadece başkalarının sözlerini bağlamından koparmamaya ve söylemeye çalıştıklarını tamamen yanlış anlamamaya dikkat edin.

4 Aralık'ta meydana gelecek olan tam Güneş tutulması yılın son tutulmasıdır. Güneş tutulmaları Güneş ve Ay'ın aynı burçta olduğu Yeniay zamanında meydana gelir. Bu durumda Güneş ve Ay Yay burcundadır.

Bu tam Güneş tutulması sadece Antarktika'da görüleceği için pek çok insanı heyecanlandıracak bir tutulma değil. Güney Afrika'da yaşayan insanlar parçalı bir tutulma görecekler. Bu tutulma Saros 152 serisinin bir parçasıdır.

Genellikle Yay burcunda Yeniay meydana geldiğinde daha önce belirlediğiniz hedefleri destekleyen bazı yeni projeler başlatmayı düşünebilirsiniz. Ancak tutulmanın gerçekleşmesiyle bir süre beklemeye karar verebilirsiniz. Tutulmalar konuları belirsizleştirme eğiliminde olduğundan ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşamayabilirsiniz. Tutulma Merkür ile kavuşum yaptığından kendinizi olaylardan geri çekilirken bulabilirsiniz. Ve bu aslında iyidir çünkü ilerlemeden önce hayatınızdaki mevzular hakkında düşünebilirsiniz.

6 Aralık'ta Mars Plüto ile altmışlık açı oluşturduğu için çok daha fazla enerjiniz olabilir. Ne istediğinizi ve bu isteklerinize nasıl ulaşacağınızı bilirsiniz. Enerjinizi önemli olduğuna inandığınız şeylere odaklayabilirsiniz. Ne istediğinizi bildiğiniz için başkalarıyla çalışmak istemeyebilir ve her şeyi kendi başınıza yapmayı tercih edebilirsiniz.

7 Aralık biraz farklıdır. Merkür Neptün ile kare açı yapacağından kafanız karışabilir. Ne istediğinizi bilemeyebilirsiniz. Bilgilerin sizden saklandığını hissedebilirsiniz ve bu doğrudur. İhtiyacınız olan bilgiyi alamayabilirsiniz. İnsanlar kasıtlı olarak size yalan söylüyor olabilir veya ihtiyacınız olan gerçekleri elde etmenizi sağlayacak yeterli bilgiyi sizden saklıyor olabilirler. Bugün herhangi bir sözleşme imzalamak veya önemli kararlar almak için iyi bir gün değildir.

Mars 8 Aralık'ta Jüpiter'le kare açı yaptığında enerjiniz her iki yöne de gidebilir. Mesela her şeyi başarabileceğinizi düşünebilirsiniz. Yeteneklerinizi abartacak kadar iyimser olabilirsiniz. Ya da tam tersi. Bu enerji vücudunuzu o kadar çabuk terk eder ki yorulduğunuzu düşünebilirsiniz. Kendinize yetişemiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Her iki durumda da bugün herhangi bir şeyi başarmak istiyorsanız hızınızı artırmanız gereken günlerden biridir.

11 Aralık'ta Venüs Plüto ile kavuştuğundan ve Merkür birkaç saat sonra Jüpiter'le altmışlık açı oluşturduğundan kendinizi çok fazla tutkulu hissedebilirsiniz.

Mümkünse o gün olan her şeyi not edin çünkü bu bilgiler ayın ilerleyen zamanlarında önemli olabilir. Bunun nedeni Venüs Plüto ile kavuşum yaptıktan sonra bu aynı kavuşum açısının 25 Aralık'ta Venüs'ün geri harekette olduğu zaman da yine gerçekleşecek olmasıdır. Bugün yeni biriyle tanışmanız ve ayın ilerleyen zamanlarında bu ilişkiyi bir sonraki seviyeye taşımanız mümkün olabilir. Veya yeni bir girişime başlama arzusu hissedebilirsiniz ve devam etmeden önce herhangi bir girişimi yeniden değerlendirmeniz gerekebilir. Her iki durumda da hayattaki iyi şeyleri hak ettiğinizi düşünebilirsiniz.

Ve hayattaki iyi şeyleri hak ettiğinize dair düşünceleriniz Merkür Jüpiter ile 60°'lık açıyı oluştururken de devam edecek. Hayatınızdaki durumlar hakkında heyecanlanabilirsiniz. Neler başarabileceğiniz konusunda çok iyimserlik hissedebilirsiniz. Başkalarıyla iletişim kurduğunuzda onların da söylediklerine kulak verebilirsiniz. Ve sizin için neyin önemli olduğunu açıklayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey heyecanlanıp içinde bulunduğunuz durumlar ve olaylar konusunda çok fazla taahhütte bulunmamanızdır. Söylendiği gibi hevesinizi frenleyin. Ama yine de güzel bir gün olacak.

12 Aralık evinizi, yaşantınızı ve çevrenizi daha keyifli ve daha güvenli hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini düşünmek için güzel bir gün olacak. Geri giden Ceres Kuzey Ay Düğümüyle kavuşum yaptığında değer verdiğiniz insanlara ulaşabileceksiniz. Aynı zamanda etrafınızdaki dünyanıza ve yaşantınıza hangi insanların girmesine izin verdiğinizi düşünmek için de iyi bir gündür.

13 Aralık'ta Mars Yay burcuna girdiğinde ve Merkür birkaç saat sonra Oğlak burcuna girdiğinde hafif bir enerji kayması olabilir.
Mars Yay burcuna girerken daha fazlasını yapmak isteyebilirsiniz. Ortaya çıkmak ve hangi hedeflere ulaşabileceğinizi görmek isteyebilirsiniz. Bunu yalnız başına mı yoksa başkalarıyla mı yapmak zorunda olduğunuz pek umurunuzda olmayabilir. Ve Mars Yay burcundayken hayata yaklaşımınızda hafif bir hayalperestlik olabilir. Sizin için özel birini belki de ruh eşinizi arayabilirsiniz. Aynı zamanda bir taahhüt altına girmek için hazır olup olmadığınızı bilemeyebilirsiniz.

Mars Yay burcuna girdikten sonra Merkür'ün Oğlak burcuna girmesi içinde bulunduğunuz durumların çözüme kavuşmasında yardımcı olabilir. Çünkü Merkür Oğlak burcundayken taahhütlerde bulunmanın önemini anlayabilirsiniz. Diğer insanların sizin nerede durduğunuzu bilmek istedikleri kadar sizde onların nerede durduklarını bilmek isteyebilirsiniz. Ayrıca prestij sizin için çok önemli olduğundan hafife alınmak da istemeyebilirsiniz. İlaveten kişisel anlamda tanınmayı arzulayabilirsiniz.

14 Aralık'ta hem Merkür hem de Mars geri giden Ceres ile gerilimli açılar oluşturacaklar. Merkür geri giden Ceres ile 150°'lik açı oluşturduğunda başkalarıyla iletişim kurarken yaklaşımınız konusunda ayarlamalar yapmanız gerekir. Belki de sizi dinlemeye istekli değillerdir. Ya da belki de siz onları dinlemeye istekli değilsiniz. Ancak nerede durduğunuzu bilmeniz için dinlemeye zaman ayırmanız önemlidir.

Aynı zamanda Mars geri giden Ceres ile karşıt açı oluşturduğunda başkalarının sizden faydalanmadığından emin olmak istersiniz. Başkalarının sizden bir şeyler almasından hoşlanmazsınız. Mars gerilimli bir açı oluştururken diğer insanların size istediğinizi vermeye istekli olmadığı duygusu vardır. Ayrıca Mars bu karşıtlığı oluşturduğunda diğer insanların sizden değerli bir şeyden vazgeçmenizi beklediklerini hissedebilirsiniz. Dikkatli olmalı ve onları dinlemelisiniz.

En azından Mars 15 Aralık'ta Güney Ay Düğümü ile kavuştuğunda eski konuların gününüzü nasıl etkileyeceğini anlayabilirsiniz. Geçmişte ilişki içinde olduğunuz insanlar hayatınıza yeniden girebilir. Veya geçmişte yaşanmış bir deneyiminizi alıp ondan bir şeyler öğrenmek için kullanabilirsiniz. Veya uzun süredir devam eden eski meseleleri çözüme kavuşturmanın şimdi daha kolay olduğunu bile görebilirsiniz. Bugün çok şey başarırsanız hiç şaşırmayın.

18 Aralık'ta Dolunay meydana gelmeden önce Merkür geri giden Kayron ile kare açı yapacak. Bu gerilimli açı olsa bile bugün çok da kötü bir şey olmayabilir. Dolunay meydana gelmek üzereyken hayatınızda size acı veren durumlara bir göz atmak isteyebilirsiniz. Genellikle hakkında konuşulması biraz zor olan konuları tartışabilirsiniz. Sorunları çözmek isteyebilir ama üzüntülerle karşılaşmak istemeyebilirsiniz.

Dolunay meydana geldiğinde yeni projeler üstlenmeye ve yeni hedeflerin peşinden gitmeye artık hazırsınızdır. Bunun nedeni Güneş'in Yay burcunda ve Ay'ın İkizler burcunda olmasıdır. Duygusal olarak ihtiyaçlarınızı karşı tarafa iletmek önemlidir.

Projelerinizde size destek vermek için diğer insanların da orada olması gerektiğini anlayabilirsiniz. Aynı zamanda başkalarının size yapmanız gerekenleri söylemesini de istemeyebilirsiniz. Bu nedenle projelerinizde düzeltmeler yapmanız gerekebilir. Ay Jüpiter ile üçgen ve Güneş de Jüpiter ile altmışlık açı yaptığı için başarılı olma konusunda iyimserlik söz konusudur. Planlarınızı uyguladığınız sürece başarılı olabilirsiniz.

19 Aralık'ta Oğlak burcundaki Venüs geri ve Kayron da ileri gitmeye başlayacak. Venüs 29 Ocak 2022'ye kadar geri gidiyor olacak. Venüs yaklaşık 18 ayda bir geri gidiyor ve yaklaşık 42 gün geri harekette kalıyor.

Venüs Oğlak burcunda rahat değildir. Kişisel ilişkilerden çok işle ilgili konulara ağırlık verme eğilimi vardır. Ayrıca geçimini sağlamanın ve aileyi desteklemenin sevgiyi göstermenin en iyi yollarından biri olduğuna inanma eğilimi vardır. Ailenizden çok iş yerinde vakit geçiriyorsanız bu ailede daha fazla sorun yaratabilir.

Ve Venüs geri giderken hayatınızda sevdiklerinizle yaşanabilecek herhangi bir sorundan kaçınmak için çalışmayı bahane olarak kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Venüs geri giderken etkileşimlerden rahatsız olmanız alışılmadık bir durum değildir.
Venüs geri giderken finansal konularda da çok dikkatli olmalısınız. Genellikle sözleşmelerin gizli maliyetleri ortaya çıkabilir. Veya bir şey için pazarlık yaparken maddi olarak hak ettiğinize inandığınız şeyi alamayabilirsiniz.

Venüs geri gitmeye başladıktan sonra Kayron ileri gitmeye başlayacak. Kayron 15 Temmuz 2021'de geri gitmeye başlamıştı. Kayron geri gidiyorken geçmiş hadiseleri gözden geçirmek ve birçok sıkıntıdan kurtulmak için fırsatlar yakalamış olabilirsiniz. Artık Kayron ileri gitmeye başladığına göre hayatınıza devam etmenin ne kadar önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Hayatınızda herhangi bir sorun yaratmaya gerek yok. Yapmanız gereken şey sadece ihtiyaçlarınızla ilgilenmek ve diğer insanlara destek vermek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktır.

20 Aralık'ta Merkür geri giden Uranüs ile üçgen açı yaptığında bazı beklenmedik ama önemli bilgiler alabilirsiniz. Merkür Oğlak burcunda olduğu için bu bilgiler işle ilgili olabilir. Ya da geri giden Uranüs Boğa burcunda olduğu için finansal konularla ilgili olabilir. Ayrıca çeşitli kaynaklardan bazı önemli projeleri tamamlamanıza yardımcı olabilecek bilgileri almanın çok daha kolay olduğunu görebileceksiniz.

Güneş Oğlak burcuna girmeden ve 21 Aralık'ta Gündönümü başlamadan önce geri giden Ceres yeniden Boğa burcuna girecek. Ceres Boğa burcundayken taahhütler ne kadar önemliyse sadakat de o kadar önemli hale gelir. Bu nedenle geri giden Ceres ile başkalarıyla olan ilişkilerinizi, özellikle ihtiyaçlarınızı gerçekten karşılayıp karşılamadıklarını belirleyip bu bağlılık ilişkilerini yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Ayrıca Ceres Boğa burcundayken finansal istikrar çok önemlidir. Yine Ceres geri gidiyorken (ve ayrıca Venüs şimdi geri gidiyorken) bütçenizin uygun olup olmadığını veya finansal konulara yaklaşımınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekip gerekmediğini belirlemek için finansal taahhütlerinizi gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Güneş Oğlak burcuna girerken astrolojik olarak yılın son çeyreği yaşanıyor olacak. Bu Kuzey Yarımküre'de Kış Gündönümü ve Güney Yarımküre'de Yaz Gündönümü anlamına gelir.

Güneş Oğlak burcuna girdiğinde hayatı ve hayattan istediğinizi alıp almadığınızı düşünmeye başlarsınız. Hak ettiğiniz prestij ve tanınmayı alıyor musunuz? Hedeflerinize ulaşabiliyor musunuz?

Özellikle Merkür bu zaman diliminde geri giden Uranüs ile üçgen açı oluşturduğundan kendinizi hayatınızdaki bir sonraki adımınızı düşünürken bulabilirsiniz. Yeni şeyler denemek isteyebilirsiniz. Yeni fikirlere açılabilirsiniz. Aynı zamanda Mars Güney Ay Düğümü ile kavuşum yaptığı için geçmişe tutunmak isteyebilirsiniz. Nasıl devam edeceğinizden tam olarak emin olamayabilirsiniz. Ancak bu gerçekten öğrendiğiniz derslerden büyümek ve olgunlaşmakla ilgilidir.

24 Aralık'ta Satürn geri giden Uranüs ile kare açı yapacak. Satürn Uranüs’le bu üçlü açı dizisindeki üçüncü ve son kare açıyı oluşturacak. Bu açı ilk kez 17 Şubat 2021'de hem Satürn hem de Uranüs ileri olduğunda meydana gelmişti. İkinci kez ise 14 Haziran 2021'de Satürn geri giderken ve Uranüs ileri giderken meydana geldi. Bu iki gezegen arasındaki kare açı bu yılın enerjisine örnek teşkil eden bir açıdır.

Satürn doğanızın yavaş hareket etmek ve risk almak istemediğiniz yönünü temsil eder. Eylemleriniz için toplumdan onay almanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Ve ayrıca Satürn çoğu zaman istediğinizi yapmanızı engelleyen kuralları ve kısıtlamaları da temsil eder.

İlaveten Satürn ekili bahçeleri ve toplumun temelini temsil eder. Bu bahçeler hayatın metaforudur. Hayatta istediklerinizin tohumlarını alıp yaşamınıza ekersiniz. Bitki olana kadar onları besler ve yetiştirirsiniz. Ve onlar büyüdükçe onların güvenliğini sağlamak için elinizden gelen her şeyi yaparsınız.

Bu arada Uranüs risk alma ve sizden beklenenden uzaklaşma arzunuzu temsil eder. Başkalarının size yapacaklarınızı söylemesini istemediğiniz hissidir. Dünyada kendi yolunuzu çizmek isterken başkalarının beklentilerine göre yaşamak istemeyebilirsiniz. Bazı açılardan bu tehlikeli olabilir çünkü her zaman eylemlerinizin sonuçlarını düşünemeyebilirsiniz. Ancak başka yollarla başkalarının onayına ihtiyaç duymadan hayatınızı yaşamanın yeni bir yolunu bulabilirsiniz. Daha da önemlisi bir toplumda hem refah hem de yetersiz hizmet alan kişilerin ilerlemesi için bir istek vardır. Bu herkese adil davranılması arzusudur.

Satürn geri giden Uranüs ile kare açı yaptığında doğanızın farklı yönleri arasında bir gerilim vardır. Hayata devam etmek isteyen parçanız ve bırakmamak isteyen diğer parçanız. Duruma bağlı olarak sizi korumak için orada olduğunu söyleyen otoriteye karşı kendinizi isyan ederken bulabilirsiniz. Ya da kendinizi diğer insanlara çok fazla risk aldıkları için dizginlerini kontrol etmelerini söylerken bulabilirsiniz. Çünkü bu risklerin kişisel yaralanmaya neden olabileceğinden korkabilirsiniz.

Bu açı geçmişte gerçekleştiğinde baskıcı toplumların harekete geçmesinden tutun da meseleleri kendi ellerine alan insanlara kadar dünyada farklı gerilim biçimleri oluşmuştu. Farklı tarafların farklı eylemlerde bulunduğu çeşitli ülkelerde daha fazla kutuplaşma meydana gelmişti. Doğa bile çeşitli orman yangınları, kar ve buz fırtınalarıyla kontrolden çıktı ve ardında hasar bıraktı. Satürn yaşamınızda kontrol sahibi olma arzunuzu belirtirken Uranüs yaşamınızda bu kontrole sahip olmanızı engelleyen dış olayları temsil eder.

Şimdi bu açı bu üçlü dizide son kez meydana geldiğine göre yaşamınız üzerinde kontrolü nerede yeniden kazanabileceğinizi belirlemek için bu yıl içinde meydana gelen geçmiş olaylara bakmanın zamanı geldi. Ayrıca olayların sizi hayatınızda değişiklik yapmaya zorladığını kabul etmenin zamanı geldi. Mümkünse diğer insanlara ulaşmaya çalışın. Şimdi bazı köprüleri (Satürn) nerede inşa edebileceğinizi ve bireylerin ihtiyaçlarını (Uranüs) onurlandırabileceğinizi belirleme zamanı. Ayrıca yaşanan olayların yeni bahçeler (Satürn) oluşturmak ve değişiklikler (Uranüs) yapmak anlamına geldiğini idrak etmenin zamanı geldi.

25 Aralık’ta Mars Kayron ile üçgen açı yapacak ve geri giden Venüs yaklaşık bir saat sonra Plüto ile kavuşacak.

Bu açıların Satürn’ün geri giden Uranüs ile kare açı yapmasından sonraki gün meydana gelmesi iyidir. Neden? Çünkü Mars Kayron ile üçgen açı yaptığında hayatınıza devam etmek istersiniz. Durumlar hakkında iyi hissetmek ve bundan emin olmak için harekete geçmeye çalışırsınız. Başkalarının yolunuza çıkmasını istemezsiniz. Ayrıca bugün yapılacak en önemli şeylerden biri sağlığınıza dikkat etmektir. Bu sizin fiziksel sağlığınız olabilir. Veya zihinsel veya finansal sağlığınız bile olabilir. Gerekirse çok şey başarabileceğinizi bilirsiniz.

Geri giden Venüs Plüto ile kavuştuğunda çok şey başarabileceğinizi düşünmeye devam edersiniz. Bu yoğun bir açıdır. Çok fazla hırslı olabilirsiniz. Kendinizi ortaya koymaya hazırsınızdır. Ayrıca bu açı 11 Aralık’ta Venüs ileri gidiyorken gerçekleşmişti. O sırada yeni bir ilişkiye başlamış olabilirsiniz ve şimdi bu ilişkinin nereye gittiğini sorgulayabilirsiniz. Veya finansal bir meseleyle ilgilenmeniz gerekebilir ve artık nihayet bu meseleyi çözebilirsiniz.

26 Aralık'ta Merkür Neptün ile altmışlık açı yaptığında hayallerinizi gerçekleştirebileceğinizi hissedebilirsiniz. Olaylara yaratıcı bir şekilde yaklaşıp büyük bir arzu ile gerçekçi planlar yaratmanın yollarını bulabilirsiniz. Ayrıca yeni fikirleri de değerlendirebilirsiniz. Bir sanatçıysanız ilham perinizle bağlantı kurmak çok kolay olabilir.

28 Aralık Jüpiter Balık burcuna yeniden girerken bir paradigma değişiminin işaretlerini hissetmeye ve hatta görmeye başladığınız bir gün olacak. Ancak bundan önce Mars geri giden Uranüs ile 150°'lik açı yapacak. Bu belki de Jüpiter'in Balık burcuna yeniden girmesi nedeniyle manevi düzeyde çok uygun bir açı olacak.

Normalde Mars geri giden Uranüs ile 150°'lik açı oluşturduğunda çok dikkatli olmanız gerekir. Dikkatli olmazsanız bu bir kazayı beraberinde getirebilir. Bunun anlamı nereye gittiğinize dikkat etmeden aceleyle hareket etme eğiliminin olmasıdır. Ve bu yaralanmaya neden olabilir. Bu durumda Mars'ın geri giden Uranüs ile 150°'lik açı oluşturması dünyasal olaylara da dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir. İşler göründüğü gibi olmayabilir. Beklenmedik olaylar baş gösterebilir. Ayrıca diğer insanların dediklerine de dikkat etmelisiniz çünkü bunlar da çok önemli olacaktır.

Jüpiter ilk olarak 13 Mayıs 2021'de Balık burcuna girmişti. Sadece çok kısa bir süre Balık burcunda kaldı. 20 Haziran 2021'de 2°11”ya ulaştığında geri hareketine başladı ve 26 Temmuz 2021'de geri hareket halindeyken tekrar Kova burcuna girdi. 18 Ekim 2021'de Kova burcunda iken ileri hareket etmeye başladı. Artık Jüpiter Balık burcuna yeniden girdiğine göre Jüpiter'in Balık'ta temsil ettiği paradigma değişimlerini daha fazla görebilirsiniz. Ancak Jüpiter, Koç burcuna gireceği 10 Mayıs 2022 tarihine kadar kendi yönettiği burç olan Balık burcunda kalmaktan pek hoşlanmıyor gibi görünüyor. Daha sonra Jüpiter, yönetici burcunda her şeyin bitmediğine karar verir ve 28 Ekim 2022'de üçüncü kez Balık burcuna girer ve sonunda bu döngüyü 20 Aralık 2022'de tamamlar. Jüpiter döngüsü yaklaşık 12 yılda bir tamamlanır ve genellikle her burçta yaklaşık bir yıl kadar kalır.

Genel olarak Jüpiter toplumun sınırlarının ötesine geçebilmeniz ve kendi kurallar dizinizi oluşturmaya başlayabilmeniz için sınırlarınızı genişletme ihtiyacını temsil eder. Balık genellikle geleceğe yönelik olarak hareket edebilmeniz için halledilmesi gereken mesele veya işleri temsil eder. Jüpiter Balık burcundayken hayatınızdan olumsuzlukları çıkarma fırsatınız olabilir. Ayrıca hayallerinizi alıp gerçeğe dönüştürmenin bir yolunu da bulabilirsiniz. Bazı durumlarda insanlar hayatta bildiklerinden çok az şey kaldığını hissederler. Hayatınızı yeni bir başlangıca açabilmeniz için psikolojik olarak bir bitiş yaşayabilirsiniz. Ancak bazen bu çok korkutucu olabilir çünkü hayatta neyin biteceği üzerinde çok az kontrolünüzün olduğu zamanlar vardır. Diğer zamanlarda ise hayatınıza başarılı bir şekilde devam edebilmek için işleri nasıl sonlandırmak istediğinizi belirleyebilirsiniz.

Jüpiter Balık burcunda çok duygusal bir yerleşimdir. Diğer insanların sizi dinlemeye istekli olmadığını düşündüğünüzde davranışlarınızı haklı çıkarma eğilimi vardır. Ayrıca diğer kişilerin ihtiyaçlarını düşünmeden duygusal olarak yanıt vermek tehlikeli olabilir.

İlaveten Jüpiter Balık'ta çok yardımsever bir yerleşimdir. İnsanların içinde bulundukları durumu önemsemek sayesinde birçok yönden diğer insanların da empatiye sahip olduğunu görebilirsiniz. Dünyanın kötülüklerini kale alabilirler ve sorunu çözmek veya en azından daha iyi hale getirmek için bir şeyler yapmak isteyebilirler.

Dolayısıyla şimdi ve 2022 yılında göreceğiniz en büyük değişimler kurumların değişmesini içerecektir. Online olarak çalışma konusunda daha fazla hizmet veren bilgisayarlar ve cep telefonları gibi cihazlarınızın daha yoğun kullanımı söz konusu olacaktır. Veya online hizmetler aracılığıyla ödeme kullanımının arttığını ve kripto para biriminin yaygın hale geldiğini göreceksiniz. Bu o alanda yüksek yatırım getirisi hayallerinin tam da şu hale gelebileceği anlamına geliyor: Hayaller. Size hayallerini “satabilsinler” diye duygularınızı harekete geçirmek için mümkün olan her şeyi yapan daha fazla şirket ve politikacı göreceksiniz.

29 Aralık'ta Mars Satürn'le altmışlık açı oluşturduğunda hayat biraz daha yerleşik hale geliyor. Bunun nedeni Satürn'ün olayların yavaşladığını ve tutucu bir yaklaşımın iyi bir fikir olabileceğini göstermesidir.

İyi olan şey herhangi bir eylemde bulunmadan önce bazı şeyleri düşünebilir ve pervasız olmazsınız. Hayata farklı bir pencereden yaklaşırsınız. Başarılı olmak için ne gerekiyorsa yaparsınız.

Jüpiter 28 Aralık'ta Balık burcuna girdikten ve 29 Aralık'ta Mars Satürn ile altmışlık açıyı oluşturduktan sonra Merkür Plüto ile kavuşarak üçlü açı dizisinden ilkini oluşturmuş olacak. Merkür 14 Ocak 2022'ye kadar geri hareket etmeyecek ancak şimdi geri gitmek üzereymiş gibi hissedeceksiniz.

Hayattaki yönünüze odaklanma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Başkalarının size yapacaklarınızı söylemesini istemezsiniz. Aynı zamanda her iki gezegen de Oğlak burcunda olduğu için sosyal bir yapı içerisinde çalışmayı isteyebilirsiniz. Bu bir eylem planı hazırlamak için iyi bir zaman. Ve bu üçlü açı dizisindeki ilk açı olduğu için o planı şu anda uygulamanız gerekmez. Nitekim bu kavuşumun ikinci kez gerçekleşeceği 28 Ocak 2022'de Merkür geri gitmeye başlayacak. Bu süre zarfında eylem planınızı yeniden değerlendirmek ve bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Ardından 11 Şubat 2022'de bu kavuşum son kez gerçekleştiğinde bu planlardan bazılarını uygulamaya koyabilirsiniz. Temel olarak bu 2021 yılını bitirmenin en iyi yolu geçmişi toparlayıp veya sona erdirip geleceğe yönelmektir.


Misty Kuceris ©2021
http://mistykuceris.com/
Çeviren: Belgin Avunduk


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön