Aslan Burcunda Yeniay Nasıl Etkiler?

Aslan burcunda yeniay, aslanda yeniay nasıl etkiler?

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2087
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Aslan Burcunda Yeniay Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 09 Ağu, 11:08

Resim

Aslan Burcunda Yeniay Nasıl Etkiler?

8 Ağustos 2021'de saat 16:50'de 16 derece Aslan burcunda bir Yeniay gerçekleşti. Yeniay, toprağa yeni tohumlar atabilecegimiz ve başlangıçlar yapabileceğimiz bir zamana işaret ediyor. Sabit bir ateş burcunda gerçekleşen bu Yeniay, bize isteklerimizi gerçekleştirmek için gereken motivasyonu ve hevesi verebilir; başlattığımız şeylere ise, kendi kararlılığımız oranında istikrar kazandırabiliriz.

Aslan burcunun temaları, kendini olduğu ifade etmek, kendini/kalbindekileri ifade etmek için 'özgün' kanallar bulmak, ne istediğini bilmek, yaşamın 'merkezinde' olma cesareti bulmak, özgüven ve risk almak. Bu Yeniay'da da, özellikle kendimiz için 'önemli' olan ve yaşam enerjimizi arttıran aktivitelere yönelmek isteyebiliriz. Ön plana alarak 'canlandırmak' istediğimiz şeyler için uygun bir zaman olabilir.

Yeniay, Boğa'daki Uranüs'e kare açı; (Yeniay'dan bir gün önce Güneş-Uranüs karesi kesinleşmişti), Kova'daki Satürn'e ise karşıtlık yapıyor. Uranüs, sabit t- karenin fokal gezegeni olarak bu Yeniay'da etkili. Sabit t-kare, kararlılık, istikrar ve azim gibi temalara işaret ediyor fakat fokal Uranüs'ün enerjisi plandışı, öngörülemez ve şok edici gelişmeleri gösterebilir. Özellikle inat ettiğimiz ve değişime direndiğimiz bir yaşam alanı bu enerjiden etkilenebilir.

Diğer yandan, bu kontrol dışı gelişmeleri sürecin bir parçası olarak değerlendirerek, daha akılcı, objektif, 'gözlemci' ve değişime açık bir bakış açısıyla ilerlersek işlerimiz kolaylaşabilir. Ayrıca bu Yeniay, genel anlamda özgürlüğe ve bireyliğe olan vurguyu arttırıyor. Tek başına, özgürce kişisel isteklerin peşinden gitmek önem kazanıyor.

Yeniay Merkür Kavuşumu

Yeniay, Merkür ile kavuşumda olduğundan, olumlu anlamda,

isteklerin/duyguların ifade edilmesi, dürüstlük, yeni şeyler öğrenmeye başlamak, doğru bilgilenmek veya bilgilerin ifşa edilmesi, cesaretlendirici konuşmalar yapmak ve yazılı/sözlü ifadenin yaratıcı kullanımı söz konusu.


Olumsuz anlamda ise,

Yeniay haritasında Merkür-Jüpiter karşıtlığının olduğunu da düşünürsek, yapabileceğinizden fazlasını vaat etmek, gerçekleri 'abartarak' çarpıtmak, çok bilmişliğin, önyargıların veya katı prensiplerin öğrenmeyi engellemesi ya da gerçeklerin önüne geçmesi, şansına/aklına fazla güvenmek, aşırı iyimserlikle/özgüvenle yanlış değerlendirmeler yapmak ve burnunun ucundaki gerçekleri görememek,


gibi temaları deneyimleyebiliriz.

Yeniay'ın Sabian sembolü cümlesi, “Gönüllü kilise korosu prova yapıyor” şeklinde. Bu sembol, bir durumdan en iyi şekilde faydalanmak, birlik duygusu, ne olacağını düşünmeden içinden geleni yapmak, topluluğun/grubun yararını düşünmek, ekip çalışmaları, hayır işleri, kendini ideallere adamak, cömertlik ve hediye almak ile ilgili. Sembol sizin gibi düşünen ve sizinle aynı idealleri/inançları paylaşan insanlarla birlikte olmak istediğinizi söyler.

Böylelikle 'tek ses' olarak vermek istediğiniz mesajı vermeniz mümkün olabilir. Ayrıca bir durumda sizin ufak da olsa bir yardımınız çok işe yarayabilir ya da verdiğiniz bir emeğin veya yardımın karşılığında 'manevi' değeri yüksek bir hediye alabilirsiniz.

Bu sembolün riskleri, eleştirilme korkusuyla içinden geçenleri ifade etmemek, sürekli arka planda kalmak, konuşulması gereken yerde susmak, aşırı özveride bulunmak, yardım/iyilik adı altında başkalarının alanlarına aşırı müdahale etmek ve değersizlik hissi.

Sembol, 'sesi', bir duyguya veya isteğe ses vermeyi de vurguladığından, özellikle uzun süredir bastırdığınız veya görmezden geldiğiniz bir şeyi dillendirmeniz gerekebilir. Bu, önceden deneyip başarısız olduğunuz veya sürekli kendinizi 'hazırlıksız' hissettiğiniz bir şeyse sembol, denemekten vazgeçmemenizi önerir. Bu denemenizde öncekilerden farklı ve şaşırtıcı bir sonuç alabilirsiniz...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön