Merkür Koç Burcunda, Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Merkür Koç Burcunda, Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1944
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür Koç Burcunda, Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 04 Nis, 14:05

Resim

Merkür Koç Burcunda, Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Merkür, düşük ve zararda bir konumda olduğu Balık burcundan çıkıyor ve Koç burcuna geçiyor. 19 Nisan 2021’e kadar bu konumda ilerleyecek.

Koç’taki Merkür’ün iletişim kurma şekli, spontane, canlı ve hızlıdır.


Herşeyi kişisel alan subjektif bir düşünme ve algılama tarzı söz konusu dolayısıyla karşısındakiyle direkt olarak tartışmaya hazırdır.

Düşüncelerini doğrudan, karşısındakine meydan okuyan bir şekilde, dürüstçe ve cesurca ifade edebilir. Bağımsız ve hızlı düşünme, spontan olarak yeni düşünceler keşfetme söz konusudur. Merkür bu konumdayken kişi kendi anlık isteklerine ve heveslerine odaklanabilir ve kendi isteklerini ön plana alabilir. Gereksiz duygusal inceliklere kafa yormayan tasasız ve ben- merkezci bir düşünme tarzı söz konusudur.

Gölge yönleriyle Merkür Koç’ta sabırsız ve dürtüseldir. İyi düşünülmemiş planların bir hevesle peşine düşüp kendi aleyhine sonuçlar alabilir. Kendisine söylenen her kelimeyi bir ‘meydan okuma’ gibi algılayıp gereksiz veya başını belaya sokacak tartışmaların içerisine girebilir. Merkür Koç’u hep kavga eden, çatışan, sinirli ve kaba bir tarzda görebiliriz.

Bağımsız ve kendi anlık isteklerine odaklanması nedeniyle, herhangi bir engel ile karşılaştığında sinirlenip kırıcı ve agresif bir tarz sergileyebilir. Ben-merkezci düşünme tarzı söz konusu olduğundan, durmadan kendinden, kendi isteklerinden bahsedebilir ve isteklerini kendi karşısındakine dayatabilir. Başkalarının fikirlerine karşı duyarsız ve düşüncesiz bir tavırda, dinlemeyi hiç bilmeyen birisine dönüşebilir.

Koç’taki Merkür’ün yöneticisi Mars İkizler’de ilerliyor.

Bu iki gezegen arasında ‘karşılıklı ağırlama’ var. Dolayısıyla düşüncelerimizle hareketlerimizi desteklemek önemli olacak. Mars değişken bir burçta olduğundan, hedeflerimizin doğrudan peşinden gitmek kolay olmayabilir.

Hareketler, dağınık ve değişken bir enerjinin etkisinde olacak. Koç’taki Merkür (Güneş ve Venüs’ün de Koç’ta olduğunu unutmayalım), direkt olarak kafasının dikine gitme eğilimini gösteriyor; İkizler’deki Mars ise, kolay yön değiştirme eğiliminde, huzursuz, sinirli ve yüzeysel olabilir.

Koç’taki bu gezegenler Boğa burcuna geçene kadar, Mars İkizler’de (24 Nisan’a kadar) ilerleyecek ve bu ay içerisinde, hedefi tutturmak ve doğru nişan almak konusunda fazladan çaba sarf edebiliriz. Bu fazladan çabanın nedeni, ayrıntılara dikkat etmeden ve bir şeyi adam akıllı öğrenmeden/anlamadan harekete geçme eğiliminde olmamızdan kaynaklanabilir.

Kararsızlık ve tereddüt de, bir ileri bir geri adım atmamıza yol açabilir. Bu dönem merak duygumuzu gerçekten öğrenmek ve keşfetmek istediğimiz şeylere yöneltebilir, zihnimizi farklı ve yeni konulara açabiliriz. Ayrıca, dürüst, net ve cesur iletişim kurmak için de uygun bir dönem olabilir...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön