Terazi'nin Öğrenecekleri

Terazi Burcu (Libra) 23 Eylül - 23 Ekim
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Terazi'nin Öğrenecekleri

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Sal 02 Eki, 23:09

Terazi burcuna paylaştırılmış hayat dersi, dünya hayatının mükemmel bir uyum, güzellik ve hoşlukla geçemeyecek kadar gerçek olduğudur. İnsan ruhunun özlemini çektiği mükemmel ahenk ve hoş geçim, ancak insanın olgunlaşma serüvenini tamamlayıp kazandığı mekanda, yani cennette ulaşılabilecek bir nimettir. Onimeti kazanmanın yolu ise zorluklardan ve mücadeleden geçer.

Terazi hoşuna gitmeyen şeyleri görmezden gelip geçer. Bunu mücadeleyi sevmediği, kimseyi karşısına almak istemediği için yapar. Ancak bu davranışın erdemli insan için kusur oluşturacağı da muhakkaktır. Çünkü olgun insan olmak, iyiliklerden yana olmak kadar kötülüklerin karşısında olmayı da gerektirir. Kişi ancak kendi nefsi adına bazı hataları bağışlayabilir, hatta bağışlamalıdır. Ancak haksızlık ve çirkinlikleri sürekli görmezden gelmek, güzel ahlaka aykırıdır.

Terazi haksızlıkla mücadele için en uygun diplomatik tavrı geliştirmeye kabiliyetlidir. Bu kabiliyetini güzel örnekleri uygulayarak geliştirirse, ahlakını güzelleştirmiş ve tamamlamış olur. Ancak geliştirlmeyen kabiliyetler çürür, kötü ahlaka zemin oluşturur.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Terazi Burcu (Libra) 23 Eylül - 23 Ekim” sayfasına dön