Terazi Burcunun Kusur ve İmtihanları

Terazi Burcu (Libra) 23 Eylül - 23 Ekim
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Terazi Burcunun Kusur ve İmtihanları

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Sal 02 Eki, 23:00

Terazinin temel kusuru, gerçek hayatta bulunamayacak kadar latif ve hoş güzelliklerin peşinde koşması, bu arada suretin gizlediği derin güzellikleri farkedememesidir. Tasavvufi hikayelerde bülbülün güle olan sevdasıyla remzedilen bu arayış, sevgiyi suret güzelliğine yöneltmiş heveskar aşıkların arayışıdır. Bunlar dış görünüş güzelliğindeki cazibeye takılır, ondaki mesaja, Yratan'ın çağrısına dikkat etmezler. Elbette dünyada kusursuz güzellik, bıktırmayacak zevk ve bozulmayacak ahenk yoktur. Dünya hayatında mükemmel denge ve hoşluk ancak küçük bir an için yakalanabilir. Herkes hayatının gençlik çağında tazelik ve güzelliğin zirvesine çıkar, ancak bunun hemen arkasından olgunlaşma ve nihayet yaşlanmanın gelmesi kaçınılmazdır. Bu yüzden Terazi de seçimlerini suret güzellikleri, ancak fantezi olabilecek kadar hoş ve rahat hayat yönünde kullanmaktan kaçınmalıdır.

Terazinin güzellik, kolay hayat ve zevk arayışı, ileride birikerek sıkıntılara sebep olacak küçük hataların işlenmesine sebep olur. Genellikle kolayına geldiği ve hoşuna gittiği için yaptığı tercihler, Terazinin pişmanlıklarına sebep olacaktır. Bunlardan bir kısmı, güçlü bir şahsiyete, servete veya beceriye sahip ortağın, eşin veya eşin ailesinin gölgesine girmek, aşırı tavizkar davranıp hep uyum göstermek gibi davranışlardır. Bunlar ileride bazı sıkıntılara sebep olabilecektir. Zorluklardan ve sorumluluk yükleyici kararlar vermekten kaçınmak üzere başkalarıyla birlikte hareket etme ihtiyacı duyan Terazi, her zaman durumunu diplomatik beceriyle koruyabileceğini sanmakla hata etmektedir. Teraziye gereken, karşıt burcu olan Koçun, hayatını kendi inisiyatifiyle yönlendirme gücünü, cesaretini, kararlılığını ve zorluklardan yılmayan çalışkanlığını örnek almasıdır.

Terazi burcundan kişilerin bir çoğu bu özelliklerini aşırı şekilde taşımazlar. Çünkü bunlardan bir kısmının bazı gökcisimleri Akrebe, bazılarınınki ise Başağa düşer. Bu iki burç ise Teraziyi dengeleyicidir. Akrep burcu Terazinin aşırı uyumunu, kökten devrimler yapabilecek cesaret ve duygusal gücüyle dengeler. Başak ise görünüşün şıklık ve davranışın hoşluğuna önem veren Teraziyi, işe yarayan bir insan olmak arzusuyla tamamlar. Elbette bu özellikler ancak manevi bir yol gösterilme ve üstün bir değer duygusu ile geliştirilip tamamlanabilir. Aksi halde Terazi ile Başak tipi soğuk ve yapmacık biridir. Terazi ile Akrep tipininse tutarsız ve aşırı davranışları bulunabilir.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Terazi Burcu (Libra) 23 Eylül - 23 Ekim” sayfasına dön