Terazi Bilinci

Terazi Burcu (Libra) 23 Eylül - 23 Ekim
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Terazi Bilinci

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Prş 19 Tem, 19:25

Terazi bilinci, varlık bilincine karşıdan bakabilen, kendinin varlığı konusunda daha ılımlı bir çizgide olmanın bilincidir. Bilgeliğin başladığı noktada; ilkel benlik çabasının daha yüksek gayretler için dengelendiği noktada; adaletin; başkasının hakkına saygının başladığı noktadadır Terazi. Bu nokta öle hassas, öyle kırılgan bir noktadır ki, kişi kendi hakkını ve kendisi olma bilincini nereye kadar savunacak, başkasının hakkına, başkasına karşı duyarlılık bilincini ne derecede uygulayacak bilememektedir. Bu yüzden Terazi, Koç’un apaçık ve içinden geldiği gibi kararlılığına karşın kararsızlığı, çekingenliği ve tereddüdü temsil eder.

Terazi bilinci, tıpkı iki kollu bir terazi gibi kararlarını tartıp durmaktadır. Yapsam mı, yapmasam mı? Kendi istediğimi mi yapsam, başkasına mı uysam? Hakkımı mı savunsam, başkasının hakkına saygı mı göstersem? Bazen bir kol ağır basar, hemen arkasından diğer kol, böylece Terazi kararsızlık içinde bocalar. Çok hassas bir denge ile sağlanacak mükemmel bir ahengin peşindedir Terazi. Çünkü Terazi bilinci, ahengin, kusursuzca güzelliğin temeli olduğunun bilincidir. Aslan’ın üstün nitelikler peşinde koşması, Başak’ın kusursuzluğu en ince ayrıntılarda aramasından sonra Terazi bir şey keşfetmiştir. “Kusursuz bir şey yoktur, ancak her şey uyumlu olduğu kadar güzeldir.”

İki kişi tartışmakta, yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan benzeri bir demagoji içinde çekişmektedir. Terazi bu ikisinin de haklı olduğunun farkındadır. Uzlaştırıcı ve barışçıdır. Adaleti, her konuda orta yolun güzelliğini tavsiye edicidir.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cum 20 Tem, 20:19

Terazi bilinci, Akrep ruhuna sahip bir cumhuriyetin yükselişe geçmesi için iki zıt kutbun bir araya gelmesinden yanadır ve ancak bu şekilde iki uç noktayı ve arasında kalanları tatmin edebileceğine inanır..

Kullanıcı avatarı
Löwe
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 209
Yaş: 43
Kayıt: Çrş 16 May, 21:53

Okunmamış mesaj gönderen Löwe » Cmt 21 Tem, 21:37

yalnızefe yazdı:Terazi bilinci, Akrep ruhuna sahip bir cumhuriyetin yükselişe geçmesi için iki zıt kutbun bir araya gelmesinden yanadır ve ancak bu şekilde iki uç noktayı ve arasında kalanları tatmin edebileceğine inanır..
Nekadar anlamasi zor bi cümle kurmussun efe,anlayamadim...okuyorum okuyorum anlayamiyorum hicbisey..Tercüme edermisin caniminici :D


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Terazi Burcu (Libra) 23 Eylül - 23 Ekim” sayfasına dön