İyi ve Kötü Özellikleriyle Terazi

Terazi Burcu (Libra) 23 Eylül - 23 Ekim
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

İyi ve Kötü Özellikleriyle Terazi

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cum 20 Tem, 19:46

Terazi, her şeyin dengeli ve uyumlu olması için çok tereddüt eder, kararsızlık çeker. Onda hiçbir fikir net bir biçimde ağır basmamaktadır. Bir açıdan bakınca bir fikir doğru görünürken diğer açıdan bakınca diğer fikir daha doğru görünmektedir. Bu durum Terazinin kararsızlık ve tavırsızlığının temel nedenidir. Oysa bazen kusursuz bir karar vermek mümkün değildir ve kararsız kalmak ise en kötü karardan daha kötüdür. İşte bu durumlar Terazinin kararlarını başkalarının yönlendirmesine zemin hazırlar. Oysa bu durum zaman içinde Terazinin pişmanlıklarına ve insanlardan soğumasına neden olacaktır. Çünkü herkes onun gibi adaletle ve başkalarını düşünerek karar vermemektedir. Bu durum zamanında dengelenmezse zamanla Terazi insanlardan kaçacak, soğuk bir diplomatik nezaketle sürdürdüğü yüzeysel ilişkileri dışında gerçek dostluklar kurmasına engel olacaktır.

Herkes beğenilmek ve hoşlanılan biri olmak ister. Ancak bu istek Terazinin iç dünyasında birinci sıradadır. Bu yüzden Terazi hoş ve nazik biri olmayı abartır, züppeliğe kaçacak kadar incelir. İnsanlar astrolojik bilgiye sahip olmasalar bile şuur altlarında bu lisanı doğal olarak taşıdıkları için bu kadar nazik birinden gerçek bir dost olmayacağını hissederler. Bu nazik ve cici kişinin zor günlerde başvurulabilecek, candan fedakarlıklar yapabilecek biri olmadığını sanki sezgisel olarak okurlar. Zaten küçük bir yardım istendiğinde bile hemen zoraki bir nezakete bürünen ve elinin ucuyla kaçamak bir şekilde yardım edip sıvışmaya bakan Terazi, zorluktan ve işten pek hoşlanmadığını belli ediverir. Aslında Terazi gerçekten kendi işini bile yapmayı sevmez. Hatta fırsat bulsa tatlı dillilikle başkalarını kullanır, zor işlerini yaptırır. Ama işin sonunda teşekkür ve övgülerini eksik etmez.

Çoğu Terazinin hayatı başkalarını şaşırtacak kadar kolay geçer. Çünkü onun güçlü ve tahammüllü olmadığını bilen Rabbi, ona gücüne uygun yük yüklemiştir. Tabiat varlıklarında da durum aynıdır. En zayıf ve korunmasız canlılar rızıklarının içinde ve onları koruyacak bir kucaktadırlar. Mesela tırtıllar gözlerini dört bir yanları gıda ile dolu olan bir ortamda açarlar. Yavrular da kendilerini annelerinin memesinin yanı başında bulurlar. Oysa kuvvetli, kurnaz ve becerikli canlılar hayatlarını zor elde edilen rızıkların peşinde koşarak geçirirler.

Terazi zorluklardan hoşlanmadığı için çok tavizkar ve uyumludur. Bu durum bazen onun sıkıntılarının kaynağı olabilir. Hayat bazen ona, “keşke kendi işimi kendim yapsaydım, zorluklarla kendim başa çıksaydım da kimseye minnettarlık borcum olmasaydı” dedirtir.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Terazi Burcu (Libra) 23 Eylül - 23 Ekim” sayfasına dön