Duygusal Balıktan Marjinal Akreplere

Aramıza Yeni Katılan Ardaşlar İçin Selamlama ve Tanışma Bölümü.
Kullanıcı avatarı
Ahmet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 605
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 09 Eki, 23:59

Duygusal Balıktan Marjinal Akreplere

Okunmamış mesaj gönderen Ahmet » Cum 21 Tem, 03:12

Ben balık burcundanım.Zeki, çalışkan,ve son derecede yakışıklıyım.Bunun yanında arkadaşlar alicecap,kadirşinas,halis,muhlis,temiz ve aynı zamanda civanmert biri oldugumu söylüyorlar.Bunlar, siz degerli akrep kardeşlerim için geçerli insani kıstaslar degil herhalde.Babam bile bana :Sen bir balık olabilirsin ama unutmaki bir akrebin oglusun diyor.Eminim sizde, bir balıgın marjinal olamayacagını ve derinlere inemeyecegini zannediyorsunuz.Yanılıyorsunuz.Evet itiraf ediyorum;duygusalım.Ama esen rüzgarın ugultusu kulagıma aşka dair birşeyler fısıldıyorsa, gökyüzünde uçuşan kuşların kanat sesleri bana ayrılık şarkılarını hatırlatıyorsa;karanlık gecelerde kulagına gelen böcek sesleri yanlızlıgıma tüm yalnızlar adına bestelenmiş bir hüzzam şarkıdan farksızsa benim için;karanlık ve izbe köşelerde dertlilerin dertleryle dertlenip oturup aglıyorsam;yetimlerin başını okşuyorsam,göz yaşlarını siliyorsam,üzülme buda geçer diyorsam;karanlık geceler hüzünle yogrulan gönlüme bir dostsa ,bülbüllerin güllere yaktıkları derli nagmeleri duyunca aglıyorsam;gariplerin, çaresizlerin, kimsesizlerin halleri yüregimi daglıyorsa;gurbetten dönen ogullarını kucaklayan anaların yavrum deyip aglamalarına yanıyorsa yüreyim SUÇMU? Evet ben bir balıgım.Yumuşaktır yüregim.Gök yüzünü parçalarcasına çakan bir şimşekten ürkecek kadar ürkek,karanlık gecelerde etrafa göz kırpan yıldızlar kadar cesurum.Evet ben bir balıgım.Aglarım anlatamam,söylerim dinletemem.dili baglı kalimin, bundan çok bizarım.Gelin şu duygusal kardeşinizi daha fazla üzmeyin sitesine giri verin.Olmazmı?

www.ebabilnet.com
Haaa unutmadan birde üye olursanız sevinirim.
www.ebabilnet.com/portal


YA Sevmeli Beni YA Öldürmeli


POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Cum 21 Tem, 14:12

ahmet! sen zaten bu portalın bircik üyesisin: ))neden yeniden giriş yapmak zorunda kaldınki??
neyse yeniden merhaba sevimli dost.

Kullanıcı avatarı
SiPaHi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1260
Yaş: 44
Kayıt: Cum 13 May, 19:19

Okunmamış mesaj gönderen SiPaHi » Cum 21 Tem, 17:52

Akrepler kadar derindir balıklarda. duygusal açıdan akreple balık birbirini tamamlayan çok güzel bir ikili. safkan balık olsun safkan akrep olsun ikisini al birbirine vur işte sana mükemmel bir kokteyl.
Sipahi

Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Cum 21 Tem, 18:05

: ))

Kullanıcı avatarı
Ahmet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 605
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 09 Eki, 23:59

Okunmamış mesaj gönderen Ahmet » Cum 21 Tem, 19:19

Merhaba dostlar artık daha mutluyum.Bu mutlulugumun sebebi tabiki akrep dostlarım .Özellikle mea_culpa'a ve SiPaHi ye çok teşekkür ederim.Saygılar. :D
YA Sevmeli Beni YA Öldürmeli


bilge

Okunmamış mesaj gönderen bilge » Pzr 23 Tem, 10:53

:agla

Kullanıcı avatarı
yildizduman
Mesajlar: 4
Yaş: 43
Kayıt: Sal 11 Eki, 23:39

Okunmamış mesaj gönderen yildizduman » Pzr 23 Tem, 21:17

slm ahmet bende sitene baktım gerçekten güzel hazırlamışsın ellerine sağlık :)

Kullanıcı avatarı
Ahmet
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 605
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 09 Eki, 23:59

bilgeler aglamasın

Okunmamış mesaj gönderen Ahmet » Pzr 13 Ağu, 21:09

bilge kardeşim sanada teşekkürederim ama benim siteye sen yinede bir bakıver. :idea:
YA Sevmeli Beni YA Öldürmeli

Kullanıcı avatarı
huysuzname
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 362
Yaş: 44
Kayıt: Pzr 25 Haz, 23:07

Okunmamış mesaj gönderen huysuzname » Pzr 13 Ağu, 21:36

bence balık burcu Akrep burcunun özelliklerinin daha doğrusu etkileyici özelliklerinin sadece 10 da 1 ini alabilir..Bu kırmak yada beğenmemek anlamında değil ama tanıdığım çok balık burcu insanı var ve sadece yetenekliler ..o kadar yani..Ayrıca siteye yönlendirme çabaların kayde değer... Israrcı balık..

Kullanıcı avatarı
kiwuzen
Mesajlar: 92
Yaş: 43
Kayıt: Cum 28 Nis, 00:12

Okunmamış mesaj gönderen kiwuzen » Pzt 14 Ağu, 04:28

[font=Times New Roman]balık burcundan nefret ederim kadınlarından ve erkeklerinden,huysuznameye katılıyorum balık burcu akrep burcunun onda biri dahi olamaz ki huysuzname biraz oranı verirken çömert davranmış...sanırım ahmet dostumuz balık burcunu anlatırken biraz abartmış...burçların birbirinden üstün olduğunu düşünmüyorum,her burcun diğerine göre artısı ve eksisi mevcut lakin bahsi geçen hususta akrebin balığa olan üstünlüğü tartışılmaz...ben balık burcuyum yıllarca bazı özelliklerimi törpülemeye çalıştım elimden geldiğince,bazı özelliklerime de o kadar çok hayranım ki ...hiç bir burçta olmayan özellikler..gel gör ki her güzel şeyin ağır bir bedeli de oluyor..
neyse akrep erkeklerini bilemem ama bugüne kadar tanıdığım insanlar arasında en mükemmel olanları hep akrep bayanları idi.almış olduğum kriterler ise hayata duruşları...en sevdiğim kız arkadaşlarım(kanki bacı düzeyinde ) akrepti.hayatım da en sevdiğim ve değer verdiğim ruh eşim(yani yengeniz:)) o da akrep..(zaten bu siteye onun için giriyorum o tavsiye etti kaldı ki balık bucunun bu sitede işi ne maksat muhabbet işte)
neticede konu akrep ve balık olunca bu mevzuda bilirkişi olduğuma kanaat getirerek,acizane fikirlerimi sizinle paylaşmak istedim.kolay gele..
[/font]

Kullanıcı avatarı
kiwuzen
Mesajlar: 92
Yaş: 43
Kayıt: Cum 28 Nis, 00:12

Okunmamış mesaj gönderen kiwuzen » Pzt 14 Ağu, 04:48

[font=Times New Roman]AKREP KADINI

INSANI MIKNATIS GIBI CEKEN GOZLERI, YUVARLAK VUCUT HATLARIYLA

DIKKAT CEKICIDIR.

Duygu yuklu, tutkulu bir kadindir. O bir sir kupudur. Kiyefet seciminde son derece

curetkkar olabilir.Sevdigi erkek icin yapmayacagi hicbiir sey yoktur. Evine deger verir

Kesinlikle sadik kalir. Cok farkli konulara ilgi duyar.

Akrep kadının derin, gizemli bir güzelliği vardır. O, mıknatıs gibi çekici, gururlu ve güvenlidir. Ama O'nun gizli bir pişmanlığı vardır. Erkek olarak doğmamıştır.

Bu açıklamayı duyan Pluto kadınlarının sıcaklığını neredeyse buradan hissedebiliyorum. Dünyada yaşayan bir tek Akrep kadını yoktur ki, tam anlamıyla kadın olmadığını düşünmesin. Eğer bir Akrep kadınına âşıksanız, benim neden söz ettiğime siz de akıl erdirememişsinizdir herhalde Bu kız kesinlikle yeterince büyüleyici ve son derece baştan çıkarıcıdır. Ama ben O'nun erkeğe benzediğini söylemedim ki; kadına yakışmayan bir iş yaptığını da ima etmek istemedim. Sadece, bilinçaltından, erkek olmayı tercih edeceğini söylemek istedim. Daha az kısıtlama-daha çok fırsat. Bu O'nun kendinden bile sakladığı bir sırdır ve açıklaması hoşuna gitmeyecektir.

Akrep kızı mavi botlarıyla pembe botlarını birbirinden ayırdetmeyi öğrendiği anda, pembe botları giymeyi tercih edecektir. Çünkü bu durumu en iyi şekilde değerlerdirmeyi çok iyi bilir. Ancak pembe O'nun doğal rengi değildir. O'nun doğal yapısının gerçek rengi koyu kestane veya koyu şarap rengidir ki, hiçbiri de kadınca renkler değildir. Bununla birlikte, şunu da kabul etmek gerekir ki, O size bunların kadınca olduğunu düşündürebilir. Narin, yumuşak bir kedi yavruşuymuş gibi davranmakta üstüne olmayan bir Akrep kızı tanıyorum. Öyle mutlulukla mini mini mırıldanır ki, erkeklerin çoğu O'nun siiper kadınca bir Balık kızı olduğunu tahmin eder. O'nun tuzağına düşerler ve sonra üzgün ama daha akıllı olarak uyanırlar. O hiç de bir kedi yavrusu değildir.

Akrep kadınları, sevgili, eş ve anne rollerini üstlendikten sonra bu rollerin içine sıkışıp kalan hemcinslerine karşı küçük gören bir nefret duyarlar. Bir Pluto kızı kadınlık görevini kusursuz bir şekilde yürütürken karşısındakine hükmetme arzusunu kontrol altında tutacaktır ve bu işi daha erkekçe olan Koç, Aslan ve Yay kızından daha ustalıkla yapacaktır; en azından flört döneminde... Hiçbir şeyden haberi olmayan erkek, ayakkabılarındaki pirinçleri silkeleyip gözlerindeki hayal perdesi kalktığı zaman kötü bir süprizle karşılaşınca bazı olaylar çıkabilir. Mars kadınının aksine, bir Akrep kızı davranışlarım kontrol altına alıp, ekzotik bakışlarının ağır parfümüyle bir erkeği manyetize ederek, çakmağıyla sigarasını yakmasına izin verecektir. Bu, sert hareketlerle kibrit çalap kendi sigarasını kendisi yakarak dumanı erkeğin yüzüne liflemekten çok daha seksi bir davranıştır ve O bunu bilir. O, çok daha fazlasını da bilir. Başka bir kız paldır küldür koşarak kollarınızın arasına atılabilir ve aşkını çanların tepesinden haykırabilir. Akrep kızı, baştan çıkarıcı bir tavırla size doğru ağır ağır yürür ve sessizce mesajını verir. Şaşırtıcıdır ama, bu kadınlar blucinlerin veya basketbol pabuçlarının içinde bile baştan çıkarıcı görünebilirler. Belki de o kısık sesi bu imajı yaratmaktadır. Gelecekteki kocası kendisine kur yaptığı sürece sürekli beyzbol kepi giyen (gerçekten), ve zamanının çoğunu maç tahminleri konuşarak geçiren bir Akrep kızı tanıyorum Gene de Mata Han kadar baştan çıkarıcıydı ve adamı elde etti. (Her zamanki gibi, adam hipnotize olmuştu).

Onun uzun kirpiklerini süzerek, körü körüne bir tutkuyla size tapınacağını sanmayın. Akrep kadınlarının çoğu kısa kirpikli erkek Ayşe'lerdir. Ayrıca, kafanızın içini apaçık okuyabilen o güzel, gizemli gözlerle, O'nun fazla bir süse de ihtiyacı yoktur. Başka bir kızı kendinden geçirecek olan romantik bir sözü O'na fısıldarsanız, keskin, delip geçici bir bakışla gerçek niyetinizin ne olduğunu görecektir. O, insan kılığında bir röntgen makinesidir, bu yüzden O'nunla flört etmeyin, işten söz etmiyorsanız O'nun zamanını harcıyorsunuz ve ona hakaret ediyorsunuz. Bir Akrebe hakaret etmenizi hiç tavsiye etmem. Sağlıklı birşey olmaz. Ne demek istediğimi bilmiyorsanız, bilen birine sorun. Size tüylerinizi diken diken edecek bazı hikayeler anlatabilir.

Çok iyi biliyorum ki, bu tehlikeli 'femme fatale' ürkek tebessümü, kibar tavırları ve melek gibi sesiyle, öç alma, misilleme gücünü gizleyebilir. Ancak, astrologların böyle şeylerin üstünde olması beklenir. Sizin için durumun farkında olmak daha önemlidir. Ne de olsa, O'nu ehlileştirecek olan-ya da kendini O'na karşı koruyacak olan (hangisiyse) sizsiniz. Belki de her ikisi birden.

Emin olabilirsiniz ki, cennette, içindeki ateşi, Pluto heyecanlarını, sürekli olarak kontrol altında tutan bir Akrep kızının, bu kontrolü kaybedince kapıldığı öfkeye benzer bir öfke kesinlikle yoktur. O, zorbalık eden, karşısındakine hükmeden, alaycı ve soğuk bir kadın olabilir sonra da 500 derece Fahrenheit sıcaklığında kızgın bir fırına dönüşebilir. O, zehir gibi acı bir kinle nefret edebilir ve şiddetli bir tutkuyla sevebilir. Öfkeli bir ölüm meleği gibi çığlık atabilir ya da sevecen bir kumru gibi fısıldayabilir. Emin olabileceğiniz bir şey var-o hiçbir zaman kendi halinde renksiz bir insan değildir.

Akrep kadınında, omurganızdan yukarı doğru buz gibi titremeler meydana getiren şaşırtıcı bir yetenek vardır. Bu, kara büyünün garip bir şeklidir ve O bunu öyle ustaca başarır ki, gerçek bir büyü gibidir. Bir kez gözleriniz Onunkilerle karşılaştıktan sonra, artık kaçma şansınız pek yoktur. O esrarlı altıncı duyusuyla, gelecekteki eşini çoğunlukla ilk bakışta tanıyabilir, ve her nasılsa, bu sezgisini ânında karşısındakine geçirebilir. Siz buna iki tepkiden birini göstereceksiniz. Ya O'nun büyüsüne kapılacaksınız ve başınız dönerek teslim olacaksınız, yahut da korkudan ödünüz patlayacak ve imdat diye bağırarak kaçmak isteyeceksiniz. Aceleniz ne?

Biraz bekleyin. Yaşamın ne olduğunu anlayabilirsiniz. O biliyor. Size de öğretecek. Sizi o garip bakışa değer bularak koltuklarınızı kabartacak. Bir Akrep kadını erkekteki zayıflığı hoş göremez. O, erkekte yükselme hırsı ve cesaret arar. O, kendisine egemen olan ve gizli kişiliğine zarar vermeden kendisini gururlandıran bir eş ister. Bu erkeğin güçlü, erkekçe ve ortadan daha yakışıklı olması gerekir. Bu erkekte, kendi mükemmel zekasına uygun yüksek derecede bir zekâ ve geçici olmayan soyut, filozofça bir bilgelikle tanışıklık arar. Aklınızı başınıza toplayın ve yüzünüz gülsün. Tanıdığınız herkes, O'nu kendinize baktırdığınıza göre, oldukça süper bir erkek olduğunuzu düşünecek. Kadınlar da, erkekler de. iyice düşünürseniz, bu size yeni ufuklar açabilir. Kişisel saygınlığınız, O'nu tanımadan öncekine göre birden bire yükselecek.

Bir kez Akrep kadınıyla yakınlaşmayı başardıktan sonra eşsiz ve olağanüstü bir erkek olduğunuza inanabilirsiniz. Şundan da emin olabilirsiniz ki, O'nun size duyduğu aşk, başka hiç kimseninkine benzemeyecek bunu birkaç şekilde düşünebilirsiniz. O'nun yaşamındaki en önemli şey siz olacaksınız. Tipik bir Pluto kızıysa, sadakatle size destek olacak ve ihtiraslı sevgisiyle sizi memnun etmeğe calışacaktır. Eğer memnun edilmesi çok zor bir insansanız; düş kırıklığını, ilgisizliğinizi fethetmek için yaptığı ihtiraslı girişimlerle gösterecektir.

ihtiraslı' sözcüğü herhalde gözünüzden kaçmamıştır. Erkeklerin
çoğu Kasım kadınlarının ihtirası konusunda heyecan verici söylentiler
duymuşlardır. Doğrudur. O, ihtirasla dolup taşan; bununla birlikte, ihtirasını yabancılara karşı takındığı soğuk, buz gibi tavırlarla sıkı bir kontrol altında tutar ve yüzeydeki sakinlik siyah kadifeyi anımsatır.Ancak erkekler, ihtirası doğrudan doğruya romantik davranışa bağlamaya pek meraklıdırlar. Bu onun sınırlarını çok daraltmak olur; oysa Pluto'ya göre bu sözcüğün kapsamı çok daha geniştir. Bu sözcük Akrep kızının dokunduğu herşey hakkındaki duygularım içerir. O, hiçbir-$eyle hiçbir zaman üstünkörü ilgilenmez. O'nun ilgisiz ve dikkatsiz olması olanaksızdır. O'nun için, bir oyunu, bir kitabî, dini, mobilyaları beğenmek, sevmek ya da beğenmemek, sevmemek diye birşey yoktur. Ya nefret eder, ya da heyecanla tapınır. Her iki şekilde ihtiraslı bir duyguya kapılmazsa, o zaman tümüyle ilgisiz kalır. Gene de, bu duygusal faunalar geçtikten sonra sanki hiçbirşey olmamış gibi her zamanki sakin havasına bürünür, küçük ya da büyük her nükleer patlamadan sonra çevresini saran sükunet havasıyla, en azından dış görünüşüyle, huzurlu bir insan olur. Çılgınca öfkesi geçtikten sonra kayınvalidenizi, bütün bu tabaklan kıranın, ve bütün bu perdeleri lime lime parçalayanın gerçekten kendi kızı olduğuna inandırmak çok zor olacaktır, insanlar size alçak bir kadimisiniz gibi bakabilirler. Siz ne dernek istiyorsunuz yani? Ayıp, ayıp; şu sakin, dengeli, kontrollü güzel kızı böyle bir çılgınlıkla suçlamağa utanmıyor musunuz? Ama üzülmeyin, ben size inanıyorum ve sizi anlıyorum; eğer bir yaran olursa.

Böyle harika erdemleri olan bir insanın, kusurları da az olmaz, bilirsiniz. Bu nedenle, siz O'nun iyi yanlarını düşünün. Pekâlâ öyle ise, O'nun iyi yanlarım başınızdaki şişlik geçtikten sonra düşünürsünüz,

O, bilinmeyenleri araştırmaya meraklı olduğu için, görünüşüne bakılırsa önce şu yasak meyvanın peşine düşmüş gibidir, gözlerindeki o derin, garip ifade de bu izlenimi güçlendirmektedir. Akrep kızının, yaşamı tanıma çabalan içinde bazen tehlikeli sularda dolaştığı doğrudur, içinde en küçük bir korku izi olmadığından (eğer Ay'ın etkisiyle, isimsiz korkularla dolu değilse) bu araştırma meraki O'nu gerçekten bazı tekin olmayan dolaşık yollara, sürükleyebilir. Ancak, tipik Akrep her keşfin içinden hâlâ sağlam ve temiz olarak çıkacaktır. Eğer bu gezintilerin ruhunu kirletmesine izin verirse, Pluto O'nu.korkunç bir pişmanlık ve suçluluk duygusuyla cezalandırır, gene der çok güçlü karakteri sayesinde, Anka kuşu gibi, deneyimlerinin külleri arasından tekrar dirilip kalkmayı başarabilir, Kahlil Gibran'ın yazılarında, Kötülüğün ne olduğu konusunda sorulan bir soruya Peygamber şu yanıtı verir: "Size içinizdeki iyilikten söz edebilirim, Kötülük'ten değil. Çünkü kendi açlığının ve susuzluğunun cezasını çeken iyilik olmasaydı, Kötülük olur muydu? iyilik acıktığı zaman en karanlık kovuklarda yiyecek arar ve susadığı zaman en durgun pis sulan bile içer." Akrebin kusursuz bir tarifi.

Akrep kızı, milyonlarca insan zaafının meraklı bir seyircisi olabilir, ve bilgi edinmek için çeşitli deneyimleri tatmış da olabilir. Ama, anlaşılmaz bir şekilde bütün araştırmalarından sapasağlam çıkabilir ve gene de tanıdığınız her kadından daha üstün olabilir. O, birçok sır saklayabilir. Akrebe itiraf edilen, açıklanan şaşılacak sayıdaki karanlık davranışa karşın, O kendi iç yaşamını şöyle özetler: "Özeldir-Yaklaşmayın." Sırlan dinlemeyi sever, ama kendisine verilen sırlan hiçkimseye söylemez, hattâ size bile (doğum haritasında Merküri etkisi yoksa). O'nun kendine ait bir yığın sim olduğunu düşünebilirsiniz, ama sakın onları ağzından almağa çalışmayın. Bu kadında dokunamayacağınız özel bir kısım vardır; Kafasında, ruhunda kesinlikle kendisine ait olan ve hiçkimsenin yaklaşmayacağını bir bölüm. O, dürüst olmayan bir insan değildir, aslında çoğunlukla aşın şekilde dürüsttür, ama gene de her zaman size ve başka hiç kimseye açamayacağı özel düşünceleri ve duygulan vardır.

Bir Akrep kadını güçlü ve değer bulduğu kişilere inanılmaz bir sadakat gösterecektir, ama zayıflık hiçbir zaman O'nun bakışıyla onurlandırılmayacaklardır. O'nun insanlarla ilişkilerindeki vakar, soğuk ve snop görünmesine neden olabilir. Bir bakıma, kesinlikle öyledir de; çünkü kendine özgü, başkalarına kapalı bir 'kast' sistemi uygulanmaktadır, ve bu tavrı Aslan ve Oğlak kardeşlerininkinden daha belirgindir. Tüm Akrepler arkadaşlıklarından çok seçicidirler. Değerli arkadaşlarını ömürleri boyunca bırakmazlar; sığ, basit ve değersiz kişilerle kurulan dostlukları dondururlar. Akrep kadının yapısında doğuştan büyük ölçüde azim ve kararlılık vardır, istediği her zaman, içki ve uyuşturuculardan, kendisini mahveden acımasız kin ve intikam duygularına, tehlikeli depresyonlara kadar, tüm aşırılıkların üstesinden gelmek için yapısındaki bu azim ve kararlılığın yardımına başvurabilir. Er ya da geç, şu ya da şekilde bilinmeyen âlemi araştıracak, eski zamanlara ait bilinmeyenlere ve görünmeyen dünyalara saygı duyacaktır. Bununla birlikte Akrepler bir yaşam süresi içinde ateşli bir dindarlıktan tam bir dinsizliğe kadar tüm evrelerden geçebilirler.

Akrep kadınının bir eş sevgisi ve bağlılığı göstermesi için yasal eş olmağa ihtiyacı yoktur. Eğer kontrolünüzün dışında kalan koşullar evlenmeyi olanaksız hale getirirse, gene de sizi sevmeğe devam edecek ve komşuların ne düşündüğüne metelik bile vermeyecektir. Böyle olağanüstü durumların ne düşündüğüne metelik bile vermeyecektir. Böyle olağanüstü durumların çoğunda, birçok yasal evlilikteki sığ ve bencil aşktan daha gerçek ve dürüst bir ilişki vardır. Toplumun iki yüzlülükleri bu cesur kadının güneşi aranmasına engel olmaz. O, kendi yasasından başka yasa tanımaz... O, Pluto kalbinde, "Ölüm bizi ayırıncaya kadar"diye içilen anda, bu yemini mutlulukla mırıldanan gelinlerin yansından daha çok, tam bir anlayışla bağlıdır.

Kendi güçlü kişiliğine karşın, tipik Akrep kızı patronluğu erkekliğine bırakacaktır. Gücü ve çabasıyla erkekliğini gölgede bırakmağa çalışacağına, yeteneklerini amaçlarına ulaşması için O'na yardım etmekte kullanılacaktır. O'nun için, sizin geleceğiniz önemlidir ve evlendikten sonra kendi mesleğini sürdürmekte ısrar etmeyebilir (eğer siz O'nu derin bir şekilde düş kırıklığına uğratmazsanız veya geçici ailevi güçlükler yüzünden ikinci bir işe gerek yoksa). Özel yaşamınızda sizinle şiddetle çatışabilir, ama herkesin içinde sizi ateşli bir şekilde savunacaktır. Hiç kimsenin size kötülük etmesine veya sizden yararlanmasına izin vermeyecektir. Böyle birşeye sizin mutluluğunuz önde gelecektir. Eğer doğum haritasında yükselen burcu veya kendi burcu zıt yıldız etkileri almamışsa, siz istediğinizi elde edinceye kadar dayanmanıza sabırla yardım edecek ve siz amacınıza ulaşmak için çırpınırken sızlanıp yakınmayacak veya huzursuz olmayacaktır. Ancak, yan yolda cesaretinizi kaybederseniz biraz sertleşebilir. Sizin, yeteneklerinizin elverdiği kadar yükselmeğe azmetmenizi isteyecektir. Bundan daha azı, oldukça acımasız alaylarına ve sitemlerine hedef olmanıza neden olabilir; özellikle Merküri etkisi almışsa.

Akrep kadınları, genelde temizlik, zevk ve rahatlık içinde pırıl pırıl parlayan evlerini çok severler. Yemekler zamanında yenir ve her şey kontrol altındadır. Eğer bunun tersi oluyorsa, O'nu çok mutsuz eden birşey var demektir; çünkü O doğal olarak güzelliğe ve sisteme meraklıdır. Tipik bir Akrep kadını için ilkbahar temizliği tatil gibidir. Ne bulabilirim diye her köşeyi karıştırmağa bayılır. Aman dikkat edin, dolapları yerleştirirken eski ceketinizin cebinde parfüm kokulu gizli not bulmasın. Akrep, kuşku duymak için hiçbir neden yokken bile, mantıksız şekilde kuşkucudur. Onun için, sadakatsizliğinizi gösteren gerçek bir ipucu yakaladığı zaman neler olacağını tahmin edebilirsiniz. Mantar biçiminde bir bulut düşünün, aşağı yukarı neler olabileceği konusunda genel bir fikriniz olur. Ne kadar fırsat çıkarsa çıksın, O'ndan kuşkulanmanın hiçbir yaran yoktur; ruhunun derinlerindeki duygularını hiçbir zaman açığa vurmadığı için, O'ndan kuşkulanmayı gerektiren fırsatların sayısı da oldukça kabarık olacaktır. Doğal olarak, bu sizin aklınıza bazı sorular getirebilir. Boğazınıza tıkanan düğümle birlikte o sorulan da yutun gitsin. Çocukluğundan beri sakladığı o kilitli sandık veya çekmece gibi şeylerin haddi hesabı yoktur. Bunları araştırmak sizi hiç bir yere ulaştırmaz. Bunun haksızlık olduğunu tamamiyle anlıyorum. Bunu O da biliyor. Ama bu hiçbir şeyi zerre kadar değiştirmez, işinize gelirse. Ya O'nu böyle kabul eder, ya da bırakır gidersiniz. Siz herhalde O'nu olduğu gibi kabul edeceksiniz; çünkü bırakıp gitmek hemen hemen olanaksızdır. Başka hiçbir şey olmasa bile, ömrünüzün geri kalan kısmında yakanızı bırakmayacaktır. O'nun huylarına alışmak, çıkıp giderseniz mutlaka yakanıza yapışacak olan kâbuslara katlanmaktan daha kolaydır. Hiçkimse bir Akrebi bırakıp gidemez. Gerçekten gidemez. Bunu bilmiyor muydunuz? Bir kez denemiş olanlar size öğretebilir. Ne de olsa, çok özel bir kadına sahipsiniz.

Her ne kadar, aile köklerinin güvenliğine ihtiyacı varsa da, mesleğiniz nedeniyle başka yere taşınmanız gerektiğinde, hiç çekinmeden bu köklerden kopacaktır. O, bir asker veya denizci için kusursuz bir eş, politikacı için gerçek bir mücevherdir. Kafasının içini göremediği hiç kimse, ve gözünden kaçan hiçbir kusur yoktur. Bir Akrep kadını kime güvenebileceğinizi ve kimlerden sakınmanız gerektiğini size kesinlikle söyleyebilir. Balık eş de aynı yeteneğe sahiptir; ancak, O, eleştirmeyecek kadar yumuşak ve başkalarının kusurlarına özürler bulacak kadar hoşgörülü olabilir. Akrep kadını öyle değildir. O sivri dilini sık sık kullanmaktan ve acımasızca analizler yapmaktan hiç çekinmez.

Bütçe konusuna gelince, Akrep kadınlarının ne yapacağını asla önceden kestiremezsiniz. Bir tek kuruşu iki oluncaya kadar sımsıkı avucunda tutar, sonra birdenbire bir de bakarsınız ki, akıl almaz derecede savurganlığı tutmuş. Bir tek şeyden kuşkunuz olmasın, îster eski bir pabucun içinde biriktirsin, isterse lüks uğruna harcasın; O, parayı çok sever. Ancak bu kadın prestije çok meraklıdır ve paranın bunu tehlikeye sokmasına izin vermez. Kendi kendinizin patronu olduğunuz ve birgün yetkili bir mevkiye yükselme şansınız olduğu sürece, tercih ettiğiniz belirli bir gelirle yetinecektir. Akrep kadınları yetkiden çok hoşlanırlar ve bunun için pek çok şeyi feda edebilirler. Her ne kadar, kendisi özveride bulunacak ve planladığınız amaca ulaşıncaya kadar çok az şeyle yetinecekse de, sonsuza dek sefalet içinde yaşamağa katlanamayacak kadar mağrur olduğunu unutmayın. Mantıksızca uzun bir süre buna katlanmağa zorlanırsa, son derece huysuz ve hoşnutsuz olabilir. Belirli bir süre sonra ya zorla ailenin kaderini değiştirmeğe çalışacak; ya da, yavaş yavaş gri kertenkelenin karanlık, kederli dünyasına çekilecek; dışardan yoksulluğu kabul ediyormuş ve neredeyse ondan hoşlanıyormuş gibi görünse de, için için son derece dertli olacaktır.

O, herşeyine sahip çıkan bir insandır ama, kendisine sahip çıkılmasını istemez. Erkek ve kadın Akreplerin en kötü huylarından biri de, duygular söz konusu olduğu zaman, kendi görüşlerinden başka hiçbir görüşü anlamak istememeleridir. Bir uzlaşmaya yanaşmak için haftalarca düşünmeleri gerekir. Karşı cinse duydukları doğal ilgi, platonik düzeyde kalsa bile, en az O'nun kadar kıskanç olmanıza neden olabilir. O, herhalde fırsat çıktıkça gördüğü her erkeği büyüleyecek, ve onlar birbirlerini hipnotize ederken, siz oturup seyretmek, zorunda kalacaksınız. Bu, ciddi herhangi bir şeye yol açmaz, ama rahatsız dakikalar yaşanmasına neden olabilir. Bazı patlayıcı anlaşmazlıklara da yol açabilir. Şunu akılda tutmakta yarar var ki, savaşın ateşi içinde, Akrep kızının skoru eşitleme zorunluğunu hissetmesi, genellikle her çeşit çatışmayı kazanmasını sağlar. Son sözü her zaman O söyler. Siz O'na yalan söylerseniz, O da size söyleyebilir. O'na güvendiğiniz için, sabahleyin evden çıkarken O'nu öpmemekte inat ederseniz, O gece yatarken sizi bir ay öpmeyebilir. Annenizin (veya başka birinin annesinin) O'nu yemeklerini eleştirmesine izin verirseniz, Akrep kadını arka arkaya bir kaç Pazar günü onu yemeğe davet etmeyi unutabilir. Bununla birlikte, kasten yapılmadığını bilirse, kaza ile meydana gelen bir incinmeyi affedecektir. Akrebin adalet duygusu, intikam duygusu kadar güçlüdür, insanların çoğu bunu unuturlar. O, her iyiliği hatırlayacak ve onun karşılığını size iki katı olarak verecektir. Bunun tersi de olabilir.

Çocuklara gelince, Akrep anne sevgisini pek şefkatle ve açıkça göstermeyebilir ama, çocuklar O'nun derin sevgisini herhalde sezecekler ve kendilerini ruhsal yönden güvende hissedeceklerdir. O, çocuklarının yeteneklerinin farkedilmemesine ve paslanmasına izin vermeyecektir. Onları yüksek amaçlara yöneltmek için saatlerini harcayacak, desteğe ihtiyaçları olduğu zaman, bunu severek sağlayacaktır. Gençlik sorunları ortaya çıktığı zaman, çocuklar karşılarında güçlü ve yardımcı bir anne bulacaklardır; çünkü O'nun insan yapısı konusundaki bilgisi, akıllı bir danışman olmasını sağlar. Onlara güçlükleri kendi gösterdiği cesaretle karşılamalarını öğretecektir. Ancak onların kusurlarına karşı kör olacaktır. Bu da, eğer zamanında farkedilip düzeltilmezse, doğal olarak birçok dert yaratabilir. O, herhangi bir şekilde çocuklarının mutluluğunu tehlikeye düşürdüğünü sandığı herhangi bir insanı ezecektir. Korkarım bunun içinde kocası da vardır. Kocası çocuklara karşı, olması gerektiğini düşündüğünden daha sert davranırsa, bundan hoşlanmayacaktır.

Akrep kadını, yaşama ihtirası içinde bazen neredeyse sizi boğacak; ama gerçek bir fırtınada, soğukkanlı, sakin mantığı ve çelik gibi gücü bir can kurtaran olacaktır. Büyüsünü garip ve gizli bir şekilde yapsa bile, gözleri size her zaman dürüstlükle bakacak; insan anlayışının ötesinde kaldığı zaman bile bu değişmeyecektir. O, belki biraz tehlikelidir ama, inkâr edilemeyecek kadar heyecan vericidir. Bırakın başka kocalar uçan kızlarla uğraşsınlar. Siz güzel bir büyücünün zorlu gizemini öğrendiniz. O size güzel bir fincan çay hazırlar ve ekmeğinizi kızartırken hiçbir zaman yakmaz. (Yani, hemen hemen) Fincan boşaldığı zaman, bırakın çay yapraklarından falınıza baksın, îsterse-bakabilir. Bunu bilmiyor muydunuz? Ben size O'nun kendine sakladığı şeyler olduğunu söylemiştim.
[/font]

Kullanıcı avatarı
kiwuzen
Mesajlar: 92
Yaş: 43
Kayıt: Cum 28 Nis, 00:12

Okunmamış mesaj gönderen kiwuzen » Pzt 14 Ağu, 04:50

[font=Times New Roman]BALIK ERKEK

BIR DENIZCI EDASIYLA, HAFIF SALLANARAK YURUYEN BALIKLARIN

GOZLERI, ICLERININ DERINLIGINI YANSITIR.

Yuzlerinde en cok dikkat ceken yer gozleridir. Cok duygusaldirlar. Muhtesem bir asik olurlar.

Cok ince ve dusuncelidir.Onu gercekten anlayan bir kadinla evvlilige katlanabilirler.

Ilginc fantezileri vardir. Hayallerindeki kadina ulasmak icinn epey dolasmasi gerekir.

William Shakespeare bir Boğa'ydı ama, sanki bir Balık erkeğiyle ilişki kurmayı düşünen herkese şu mesajı bırakmıştı: Erkeklerin yaşamında bir yükseliş vardır, Sele kapılmışcasına alır götürür servete; Birde, tüm yaşamı boynuca O, Sığlıklarda sürünüp, mahkûm olur sefalete.
Şayet bir Neptünlüye âşık olmak üzereyseniz, yukarıdaki dizeleri, burnunuzu her pudralayışta görebilmeniz için, çantanızdaki aynaya yapıştırın. Böylece, kalbiniz bir yana, geleceğinizi ya yapmış ya da yıkmış olacaksınız.

Pembe rüyalar içinde olan kafanızdaki karmaşıklığı çözmeğe ve yanısıra ayışığında yüzmeyi kurduğunuz Balık dostunuzun suların ne zaman yükseleceğini bilip bilmediğini iyice anlamağa çalışın. Eğer yükselen suların seline kapılmayı biliyorsa, dünyada hiçbir kızın olamayacağı kadar şanslısınız demektir. Birlikte üne ve servete doğru yüzeceksiniz. Yok eğer, sizin Balığın, gözlerini yıldızlar kamaştırdığı için suların yükselişini görmeyip o coşkun seli kaçırması gibi bir olasılık varsa - sizi uyarırım, böyle bir Neptün akılsızlığı, bilemeyeceğiniz kadar korkunç bir bahtsızlıkla sonuçlanabilir.

Bir Balık erkeği, olmasını istediğiniz herşey olabilir ~ ya da olmasını istemediğiniz herşey olabilir. O'nun yaşamındaki yükseliş fırsatla eş anlamlıdır. Kesin karar, azimli davranış ve başarıya engel olan o sulu hayallere son verme yeteneği ister. Asıl sorun şudur ki, bazı Balık erkekleri,ayaklarına çarptığı zaman bile suların yükselmekte olduğunu asla farkedemezler.

Balık erkeği zayıf değildir. Yalnız bazen solmakta olan bir gümüş yıldızla gereğinden fazla oyalandığı için, başarının parlak güneşini kaçırabilir. Bütün Balıklar tatlı hayalciler değillerdir tabiî. Ama bir çakıl parçasıyla uyandırabileceğiniz Balıklardan daha fazlası, öyledir. Bununla birlikte, gene de bir umut var. Yaşamın olduğu yerde her zaman umut da vardır zaten. Her ne kadar dünya onların o güzel hayal güçlerine ölesiye muhtaçsa da, Balık erkeğin ekmeğini kazanmak için bir işin ucundan tutması gereken zamanlar da vardır. Bir işi tutunca da tam tutar. Zira Neptün'ün keskin zekâsı sezgileriyle birleşince Balığı şana, şerefe ve üne kavuşturacak olan yüksek hedeflere yöneltebilir. Hattâ büyük zenginliğe ve ölümsüzlüğe de erişebilir. Bu kadar olmasa bile (her zaman onikiden vuramazsınız) en azından saygıdeğer bir kişi olur ve rahat bir güvenliğe kavuşur. Sizin birlikte yüzdüğünüz Balık erkeğin bu çeşit bir Balık olmasını dileyelim. Bu koşullar altında başka hiçbir Burç, Balığın yeteneğini ve gücünü (potansiyelini) durduramaz.

Bununla birlikte, diyelim ki yirmi beş yaşlarındaki bir Balık yaşamındaki yükselmeye uygun zamanı farkedemedi, kaçırdı. O zaman, dosdoğrusunu söylemek gerekirse, geleceği pek de ümit vermez. Bunun haksızlık olduğunu mu düşünüyorsunuz? Pekâlâ, süreyi otuz beş yaşa kadar uzatalım, ama bilin ki kumar oynuyorsunuz. Ben geleceği parlak değil dedimse, sizi düşünerek böyle söyledim. Bir eş olarak --aile hayatı açısından. Kendi kişisel geleceği şöyle böyle yeterli olabilir. Eskimiş hayallerini gömüp, basan için taze fikirler üretemeyen pek çok Balık erkeği gene de iyi kötü mutlu olacakları hayatlar yaşayabilirler. Çünkü onların bütün ihtiyacı, kenarı köşesi paslanmış da olsa; o hayallerdir. Buna bir testi şarapla iyi bir somun ekmeği de eklediniz mi, biz uygunsuzların çoğu kadar mutlu bir adam olur çıkar. Ha! Bir şeyi eksik söylediğimi farkettiniz! Bir somun ekmek, bir testi şarap ve Siz, tamam mı? Rubaileri okuduğunuza memnun oldum... Ama şunu bilin ki, "Siz'i kasten atladım. Hayalci, hassas, artistik Balık ekmek ve şarapla da pekâlâ yaşayabilir — hattâ bu ona yeter de artar bile. Gelin görün ki bu perhiz bir eşi, birden beşe kadar tatlı minikleri, hattâ kimbilir, (Burcunu göz önüne alınca) belki birkaç da büyüğünü beslemeğe yetmez. Sizin de, çorap, kozmetikler, ayakkabı, ıspanak, kira parası, kereviz, süt, ampul filân gibi bir takım ihtiyaçlarınız olacak; yani, her halde ne demek istediğimi anlıyorsunuz.

Bu çeşit bir Balıkla evlenebilmek için sadece bir tek çare var: O da mirasyedi olmak. Yok, hayır, bir çare daha var: iki işiniz olması -• biri sizin, biri de O'nun için. Artık şeytan gibi her ikisinde de siz çalışırsınız...

Şimdi; romantik saatler boyunca mutlu olmayacağınızı söylemedim. Bir şey var ki dünya yüzündeki hiçbir çeşit balık romansda sıkıntı çekmez. Aşkı sanki teneffüs ederler. Gelin görün ki, aşk ıspanağın, bebek patiklerinin ve akü sağlığınızın yerini tutmaz. Gezegenler, kendi hikmetleri çerçevesinde, bu hayalci, Allahlık tip Balık erkeğini korumak için bol şans vererek, yaşamın bu çeşit karışıklıklarını halletmişlerdir. Bir patron ya da patroniçe bulurlarsa (ikincisi daha olasıdır, ama ikisi de olabilir) bu adam büyük bir müzisyene — ya da en azından harika bir insana dönüşebilir. Ama, başında siz, o tatlı minikler, ve de daha büyükleri, yaratılışının artistik sadeliğinden doğan bütün o karmaşa varken, bırakın patroniçeyi, patronu nasıl bulacak?

Bu işin yürümeyeceğini kabul etmek zorundasınız. En iyisi, şimdiden tezi yok, O'na güle güle deyin. Biraz ağlarsınız, biraz acı çekersiniz ~ hattâ derinden yaralanırsınız. Ama ne de olsa, yürüyen konuşan bir hayalle evlenip, cüzdanınızda boş dileklerden başka hiçbir şey olmadan ev sahibiyle yüz yüze gelmekten iyidir. Çünkü bu gerçekten acıdır.

Ekmek ve şarap tipini böylesine yürekli ve gerçekçi bir bakışla inceledikten sonra, şimdi diğer tip Balık hakkında konuşabiliriz. Hani şu suyu yükselirken yakalayan Balık. Hiç kuşkusuz O, her kız için, kaçırılmayacak bir kısmettir. Her zaman O'nun bir Einstein'a ya da bir George VVashington'a dönüşmesi olasıdır ki, bu tek kelimeyle harikulade bir şeydir. Gerçi, Einstein'in kafası hafta sonlarında biraz denklemleriyle meşgul olsa da, ve George akşamlan işinden eve gelirken belki bazı sorunları beraberinde getirse de, bundan daha iyisini isteyemezdiniz, ille de kusursuzluk aramak zorunda değilsiniz. Süper pratik Oğlak ve o atak, hiddetli Koç erkeğinin bile birkaç küçük kusuru olabilir. Güzel olan, suyun üst yanına doğru savaşarak yolunu bulan bir Balığın çok büyük olasılıkla, ikiz ödülleri olan şöhret ve serveti ayaklarınıza sermesidir. Başka bakımlardan da O, gerçekten büyük insandır.

Bir Balık erkeğin ön yargılan hiç yoktur. Mokasenleriyle birkaç mil yürümedikçe bir kızılderiliyi, çıplak ayakla dolaşmağa kalkışmadıkça bir budisti yargılamak aklının ucundan bile geçmez. O zaman bile anlayış gösterecek ve eleştirici bir yargıda bulunmayacaktır. Soğuk suçlamalarda çok kısa, sıcak hoşgörüde çok uzundur. Hattâ kayınvalidesine bile anlayış göstermeğe çalışır. Bunu kaç erkek yapar?! Neptün erkeğinin hiçkimsede bulunmayan bir halden anlayışı vardır. Arkadaşları sırlarını O'na açarken tepki göstermesinden hiç korkmazlar. Balıkda şok yaratmak için, gerçekten büyük olay ister. Siz, ben ve sizin Balık üçümüz bir odada otururken içeriye bir adam girse ve dört ayrı eyalette dön kansı olduğu için biraz endişelendiğini anlatsa, belki siz dik dik adama bakarak hapsedilmeyi hak ettiğini düşünürsünüz; ben adama dudak büküp 'kokarca' diyerek alay ederim; ama sizin Balık muhtemelen adama "Hangi dört eyalet?" diye soracaktır. "Kanlanman içinde âşık olduğunuz biri var mıydı?" Balık meraklıdır ama olaylar O'nda hiç şok yaratmaz. O adama gelince, Balığa göre, çok büyük anlayışa ve çok iyi bir avukata ihtiyacı var.

Balık bir ya da iki sırrını kaza ile birine açabilir, ama bunu asla isteyerek yapmaz. Bazen yapacağı zararı farketmeden konuşur. Söylediği sözlerin, insafı az kişilerce yanlış ışık altında yorumlanabileceğini bir türlü anlamak istemez. (Örneğin, o zavallı çok kanlı adamın çektiği sıkıntıları, kendi kızkardeşi ve sizin anneniz gibi insanların neden anlamadıklarını kavrayabilmesi için Balığın bir hayli düşünmesi gerekir.) Öte yandan, birşeyi yüzgecinin altında saklamasını kendisinden özellikle rica ederseniz, ağzı çok sıkı güvenilir birisi olur ve en gizli en korkunç sırlanma bile O'na güvenerek açabilirsiniz.

Merkürinin etkilediği kimi Balıklar çabuk, akıcı olarak ve sık sık konuşurlar. Tipik Neptünlü yavaş konuşur, kibar düşünür ve kendi işinden başkasına karışmamaya çalışır. Gene de, kendim sürekli olarak arkadaşlarının, akrabalarının ve komşularının dertleriyle yüz yüze bulur. Neptün dertleri öylesine güzel dinler ki, hepsi akın atan Balığa koşarlar. Saç kurutucunuzun kırılması, babanızın sinüzit sıkınası, banka hesabınızın suyunu çekmesi gibi küçük dertlerinizi O'na açmaktan hoşlanırsınız, ama pek üstüne varmamaya çalışın. Bir Balık kocanın ya da erkek arkadaşın hiç ihtiyaç duymadığı bir şey varsa, o da dertlerin kucağına yığılmasıdır. Başkaları zaten günboyu dertlerini O'na yüklüyorlar. Paket paket. Sizin yanınızda biraz rahatlamaya ihtiyacı vardır, insanlar aslında Balığa yüklenmek istemezler. Ama Neptün yapısının bu kadar hassas bir alıcı olduğunu pek farketmezler. O çevresindeki iyi ya da kötü, eğlenceli ya da korkunç, karanlık ya da aydınlık bütün titreşimleri tepeden tırnağa algılamaktadır. Her mistik insanın söyleyebileceği gibi (ki bunların çoğu Balıktır) böylesine emici, duygulu bir süngerin yaşamı, ruh sağlığı üzerinde yıpratıcı bir etki yapabilir. Şu bir gerçektir ki, O'nun, kulağını arayan, kalbini çelen herkesin duygularını çok canlı olarak O'na hissettiren hassas alıcıları vardır. Balık insanları çoğunlukla uzun süreler dinlenmek zorundadırlar. Neptün ruhu arada sırada yalnız kalmalıdır ki, taze esintiler kendisine aktarılan bütün o dertlerin yaralarını iyileştirebilsin ve sakin, yıpranmamış kişiliği geri gelsin. O yüzden Balık erkeğinizi sükûnet anlarında sakın rahatsız etmeyin. O'nun o sükûnete çok ihtiyacı vardır. Yalnız kalmak ya da kendi başına yürümek isterse, bırakın gitsin. Çok fazla bir arada olmak Balığın aşkındaki güzelliği bozabilir. O sevginin sere serpe büyümek için genişliğe ihtiyacı vardır.

Balığın hassas olduğunu ve kolayca incinebileceğim unutmayın. Balığın çekingenliği kendi yetersizliklerini üzülerek farketmesinden ileri gelir ve bu yetersizlik her ne olursa olsun, O'na çok acı verir Hayranlık duyduğu birinin O'nun erdemlerinin farkında olduğunu bilmek ister. O, sizsiniz. Desteğinizi O'ndan hiçbir zaman esirgemeyin.

Balık Yoga ye Zen yapmayı, doğa üstü olaylar ve inançlarla uğraşmayı deneyebilir. Belki astroloji, numeroloji ye hatta yeniden dünyaya geliş konularına da ilgi duyacaktır. Akrep gibi Balık da gizli güçler, bilinmeyen olaylarla ilgili kurallara ilgi ve anlayışla doğmuştur. Yaratılışında bulunan bu gibi ilgiler kendisi için genellikle iyidir. Ruhsal dengeyi korumasına yardımcı olur ve canlı hayal gücünü dengede tutan bir çapa görevi yapar. Balık erkeği arada sırada öfkelenir ama öfkesi pek şiddetli değildir ve uzun da sürmez. Kızgınlığı geçtiği zaman da sular gene durulur ve yaşam tekrar eski huzurlu sakın havasına döner. Bazı Neptün erkekleri evde biraz bağırıp çağırsalar da zararsızdır. Balık için örneğin Boğa Burcunun boğası gibi gerçekten böğürmek hemen hemen olanaksızdır. Görüyor musunuz, ne kadar şanslısınız?

Kendisinin duygularım, düşüncelerini anlamak güçtür ama, Balık başkalarının kafalarındaki şeytanlıkları apaçık görmekte hiç güçlük çekmez. O'nu aldatmak zordur. Kafanızın içinden dosdoğru öbür tarafı görecektir. Öte yandan, sizi yanıltmak için iyi bir nedeni olduğu zaman, yanıltabilir. Kendi kişisel işlerini, duygularını meraklı gözlerden kesinlikle gizli tutmak istediği için karşısındakini yanıltır.

Tanıdığım bir Balık bu işte o kadar ileri gitti ki, hükümeti yanıltmayı başardı; bu da öyle kolay bir iş olmasa gerek. Tüm yaşamı boyunca nüfus sayımı görevlilerinden sakınmayı başarmış, îç Gelirler vergi memurları herhalde bir Pago Pago yerlisini ondan daha iyi tanıyorlardır. Yakayı ele vermiyor, çünkü kendisi bir yazar. Telefonu uydurma bir isme kayıtlı; sosyal güvenlik kam veya ehliyet almak için de hiç müracaatı olmamış. Adamın birinin bir numara çevirip bütün özel sırlarını öğrenivermesinden korkuyor.

Belki sizin Balık bu konuda o kadar nörotik olmayabilir. Ama gene de, aslında puro aldığı halde size kuru temizlemecide olduğunu söyleyeceği zamanlar olacaktır. Neden bunu ben de bilmiyorum. Kendisi de bilmez. Bu Balığın zevk aldığı anlaşılan (ikizler de öyledir) bir çeşit zararsız aldatmacadır. Yeşil pantolon askısı takarken, başkalarının turuncu askı taktığını ya da hiç askı kullanmadığını sanmaları O'na, her nasılsa, güven duygusu verir. Madem ki bu O'nu mutlu ediyor, öyleyse bırakın o küçük bilmecelerini kullansın. Bunu ne diye büyük bir sorun haline getirmeli? O'nun temizleyicide olmadığını siz de biliyorsunuz, çünkü dükkanda puro alırken kendi gözlerinizle görmüştünüz. Pantolonun Pazartesiye kadar hazır olmayacağını söylediklerini anlatacak olursa, temizleyicinin elinin de pek yavaş olduğunu söyleyin, geçin. Sadece canlı hayal gücünü yağlayıp tam hızla çalışır durumda tutmak için, böyle ufak tefek aldatmacalar yapmaktan çok daha kötü alışkanlıkları olabilirdi.

Öyle büyük kıskançlık nöbetlerine tutulmayacak. Tutulsa bile, doğuştan öyle kusursuz bir aktördür ki, (eğer bunu göstermesine fırsat verirseniz) büyük olasılıkla bunu size belli etmeyecektir. Ama, tüm o şair, yumuşak yaratılışıyla gene de bir erkektir, sizden her halükârda tam bir sadakat bekleyecektir. Öte yandan, siz kendi kıskançlığınızı önlemeye bakın. Zira O'nun her iki cinsten de sıcak arkadaşları olacak ve onlara pek sevimli davranacak; hattâ bazen hiç uygun olmayan saatlerde. Sosyallik O'nun doğal yapısı. Elinden birşey gelmez. Eğer siz şiddetle sahiplenen bir tipseniz, tehlike var demektir. Bir Koç ya da Aslan kızı başka bir ay ışığının peşine düşse daha iyi olur. Balık güzelliğe hayrandır, zaman zaman güzel bacaklara baktığı olur. Biraz gayretle buna göz yumarsanız, ödülünüz, hem romantik bir âşık, hem de evrendeki herşey hakkında konuşabilen, iyi bir arkadaş olmayı bilen nazik bir koca olur.

Ö yalnızlık ve sıkıntı anlarında üstünüze hey heyler gelince, önlüğünüzü çıkartıp akvaryumun arkasındaki köşeye fırlattığınız gibi üstünüze san bir elbise ve yüzünüze de bir altın gülücük takın, yeşil biletlerinizi alıp neşeli bir şova gidin; O'nu götürmeyin. Balıklar özellikle imâya karşı hassastırlar. Para konusunda tutumlu ve dikkatli olmasını sağlamanız pek kolay olmayabilir. Neptün insanları (Oğlağın veya Boğa, Kova, Yengeç Burçlarındaki güçlü gezegenlerin etkisinde değillerse), açıkçası pek tutumlu sayılmazlar. Tutumlu olmayı öğrenecektir. Ama lütfen siz de müsrif biri çıkıp işleri büsbütün karıştırmayın. Tabii elinizden gelirse. Her ailede bir müsrif, evin fakirleşmesine yeter. Balığın önünde iyi bir örnek olmalıdır. "Lideri izle" kuralı Balık karakterinde nasıl işe yarar, bilemezsiniz. Yani, eğer lider O'nun yakını ise ve saygı duyduğu biriyse. Balığın doğal yapısı, çevresindeki titreşimlere karşı çok hassas bir alıcıdır. Özellikle bu titreşimler duyguyla yoğunlaşmışsa.

Çocuklar için bulunmaz bir eğlence ve oyun arkadaşıdır. Belki onları tekne gezintilerine, yüzmeye ve snorkelle dalmaya götürecektir. Çocuklar en sevdikleri masal kahramanlarını yaşayan renkleriyle canlı olarak O'nda bulacaklardır. Onların küçük kafalarını yaşlarına göre felsefe serpintileriyle zenginleştirebilir, onlara yumuşak baladlar söyler, ya da yoga stili başlarının üstünde durmayı öğretir. Çocuklar her halde O'nu çok sevecekler. Az rastlanır bir yetenek olarak, küçük bir kuşu incitmeden ve korkutmadan avucuna almayı bilmesi sayesinde çocuklarınız dengeli ve uyumlu büyükler olarak yetişecekler. Çocuklarla ilgili sorunlar çıktığı zaman siz onları tokatlarken O dertlerini dinleyecek — siz burunlarını ve giysilerini temiz tutarken O kafalarım canlı ve faal tutacaktır. Ve sonuç kuşkusuz iyi olacaktır.

Hiçbir zaman bu adamın hayallerini küçümseyip ayak altı etmeyin --bunu hiç affetmez ve hiç unutmaz. Hayal arabasını bağlayacağı iyi, sağlam bir yıldız bulmasına yardım ederek, hayallerini gerçekleştirmesi için O'na bir şans tanıyın. Bağlanacağı yıldızın da sağ duyu eklipsinde, vızıldayan değil parlayan bir yıldız olmasına dikkat edin. Aşkta Balığın duygusal olarak sınırsız bir güvene ve sadakata ihtiyacı vardır. Bu, aynı zamanda, aslı olamayan yakınmalarla O'na yüklenmemeniz gerektiği anlamına da gelir. O'nun heyecan dolu umutlarının anlayışlı bir sevgiyle sulanması, beslenmesi gerekir. Mutlu bir aile hayatıyla da toprağını zenginleştirmeyi unutmayın. Durmadan kusur bulup dırdır etmek ve eleştirmek gibi öldürücü haşaratı onun köklerinden uzak tutun. Birgün kafasındaki o vahşi ve çılgın umutlar arka bahçenizdeki, gereksiz yaban otlarından, yüksek para ağaçlarına dönüşecek ~ hem de sizin özel rüyalarınızın erişemeyeceği kadar yüksek ağaçlara... Balığın yüreğinden sonsuza kadar umut fışkırır. Onu küçümsemeyin. O umut pınarlarını sevgi ve şefkatle beslerseniz, birgün sizi hiç umulmadık muazzam bir şans yağmuruna tutabilirler.

Balığın "kendini mahveden" bir burç olduğunu duymuş ya da okumuşsunuzdur; bu da sizin sinirlerinizi bozup terslik etmenize yol açabilir. Korkmayın. Bütün Neptün erkeklerinin her zaman biraz kendilerine zarar verdikleri doğrudur. Ama, tıpkı, size bağlanmadan verilen bir paketi bağladığınız gibi, O'nu da tekrar 'sağlamlaştırabilirsiniz'. Düğümleri yeterince sıkı atarsanız, sık sık çözülmez. O'na kahvaltıda bir hayal, öğle yemeğinde zekîce bir şaka, akşam yemeğinde Chopin ve yemekten sonra da Browning ikram edin. Sonra da keyfinize bakın. Atlamaktan korkmayın, çünkü su çok güzel
[/font]

Kullanıcı avatarı
bulbus
Mesajlar: 17
Yaş: 39
Kayıt: Cmt 18 Mar, 00:21

Okunmamış mesaj gönderen bulbus » Pzt 14 Ağu, 11:53

çok teşekkürler kiwuzen:)

Kullanıcı avatarı
kiwuzen
Mesajlar: 92
Yaş: 43
Kayıt: Cum 28 Nis, 00:12

Okunmamış mesaj gönderen kiwuzen » Pzt 14 Ağu, 20:23

[font=Times New Roman]önemli değil, ne demek..ama keşke sen de konu hakkındaki fikirlerini beyan etseydin..neyse...[/font]

Kullanıcı avatarı
huysuzakrep
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 568
Yaş: 38
Kayıt: Cmt 15 Nis, 00:44

Okunmamış mesaj gönderen huysuzakrep » Sal 15 Ağu, 00:07

hayatımın en değerlisi bir balık ve ben diyorum ki;

ATLAMAKTAN KORKMAYIN ÇÜNKÜ,SU ÇOK GÜZEL....
GÜVEN,AYRILIP GİTTİĞİ RUHA ASLA GERİ DÖNMEZ...


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Selamlama” sayfasına dön