BUGÜN DOĞANLAR

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

BUGÜN DOĞANLAR

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 01 Kas, 15:03

24 Ekim;
Heyecan Uyandıranın Günü

İşaret: 0 - 2' Akrep
Dönem: Akrep I
Hayat Veren Su

“Yaşam belki de sadece bir ilizyondan ibaret. O halde niçin zevk almaya bakmayalım!”

24 Ekim'de doğanların yaşamını iki ana konu belirler; dramatik devrimler, keşifler bir ellerindedir; dikkat, özen, itina diğer ellerinde. Genelde soğuk ve analitik bir yapıya sahip olan 24 Ekim doğumlular, konu dünyayı keşfetmek olduğunda alev gibi parlarlar ve büyük bir heyecana kapılırlar. Onlar ustaca ve profesyonelce çalışıp, teknik ve bilimsel konularda oldukça başarılı olabilirler. Etkili çalışmaları sayesinde birçok şeyi görünebilir ve algılanabilir kılmayı başarırlar. Bu sayede fazla çaba sarf etmeden insanlarda merak uyandırır ve onları kendilerine doğru çekerler. Yaptıkları çalışmlarda hayli titiz ve mükemmeliyetçidirler. Bugün doğanlar hayli kontrollü ve çevrelerine karşı dominant karakterlidirler. Çocuklarına karşı son derece ilgili, sevgililerine, arkadaşlarına karşı da hayli özenlidirler.

İyi Huyları: Çekici, Mükemmeliyetçi, Dramatik
Kötü Huyları: Kıskanç, Aşırı iddialı, Stresli

Bugün Doğan Ünlüler:
Pierre Gilles de Gennes (Nobel ödülü kazanmış bilim adamı), Kevin Kline (Aktör), F. Murray Abraham (Aktör), Karlfried Graf Dürckheim (Alman filozof), Denise Levertov (Şair)

Sayılar ve Gezegenler
Bugün doğanlar 6 (2+4) rakamının ve ‘Venüs’ gezegeninin etkisi altındadır. Bu yüzden altıncı hisleri çok kuvvetlidir, geleceği öngörebilme yetenekleri vardır.

Tarot
Büyük Arkana’nın yirminci dördüncü kartı ‘Aşıklar’dır; bu kartın pozitif yanı ahlak ve estetiği, negatif yanı ise tatminsiz ve tehlikeli arzuları simgelemesidir.

Sağlık
Bugün doğanların ana sağlık sorunları stress ve kendilerine dinlenmek için yeterli vakti ayırmamalarından kaynaklanır. Kıskanç, paylaşmayı sevmeyen ve heyecanlı kişiler olmaları seksüel yaşamlarını hayli etkiler. Yaşamlarında iş, aşk ve cinsel kolaylıkla birer alışkanlığa dönüşebilir. Özellikle uykularına dikkat etmeli ve düzenli olarak strese, yorgunluklara iyi gelen egzersizler yapmalıdırlar.

Tavsiye
Bazen yalnız kalabileceğini öğren. Herşeyi anlamaya ve tüm yanlışlara müdahale etmeye çalışma. Kıskançlıklarını kısa kes. Sahip olduğun gücü herzaman kullanmak zorunda değilsin.

Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

25 Ekim Günü Doğanlar

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 01 Kas, 15:05

25 Ekim Günü Doğanlar ve Özellikleri
25 Ekim;
Şekil Verenin Günü

İşaret: 1 - 3 Akrep
Dönem: Akrep
Hayat Veren Su

“Kalbini aç ve ışığın içeri girmesine izin ver!”

25 Ekim'de doğanlar düşüncelere şekil kazandırırlar. Onlar çok geniş bir hayal, düş kurma gücüne sahiptirler. Bugün doğanlar genellikle şimdiki yeryüzü eksenini, yeryükerinin dışındaki uzamı, sessizliği çok iyi kavrarlar ve ailelerine ve arkadaşlarına bu kavradıklarıyla büyük destek verirler. Onlar, öğrencileri, çalışma arkadaşları için oldukça ön açıcıdırlar. Yalnız hata yapmaya tahammülleri olmadığından pek töleranslı değillerdir. Fantastik bir bakış açısı, yaratıcılık, insanlığılın yaşamını geliştirmeye dönük işlerde çok başarılı olabilirler. Bu yüzden bugün doğanlar arasından sanatçılar, mimarlar, politikacılarekolojistler çok çıkar.

İyi Huyları: Sağlam, Güvenilir, Yaratıcı
Kötü Huyları: Tahammülsüz, Hoşgörüsüz, Kendini beğenmiş

Bugün Doğan Ünlüler:
Pablo Picasso (İspanyol ressam, çağımızın en ünlü kişilerinden), Georges Bizet (Fransız opera bestecisi), Richard E. Byrd (Kaşif, yazar), Johann Strauss Jr. (Viyanalı pora bestecisi)

Sayılar ve Gezegenler
Bugün doğanlar 7 (2+5) rakamının ve ‘Neptün’ gezegeninin etkisi altındadır. Bu yüzden çoğunlukla gerçeklerden kaçarlar, hayal dünyalarına sığınırlar.

Tarot
Büyük Arkana’nın yirminci beşinci kartı ‘Tahterevan’dır. Bu kartın pozitif yanı başarı ve yeteneği, negatif yanı ise otoriterliği simgelemesidir.

Sağlık
Bugün doğanların kronik sağlık sorunları vardır ve genellikle sağlıklarını ihmal ettiklerinden bu rahatsızlıklar daha da derinleşir. Yapmaları gereken doktora gitmekten çekinmemek ve düzenli olarak spor yapmaktır.

Tavsiye
Bir şeye yönelirken önce sakince hesabını yap, hemen atlama. İdeallerini terk etme ve onları anlamaya, geliştirmeye uğraş.
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 01 Kas, 15:12

26 Ekim;
Organizatörün Günü

İşaret: 1 - 3 Akrep
Dönem: Akrep
Hayat Veren Su

“Çok uzun süre kişiliğinin karanlık yönlerini görmezden gelebilirsin.”

26 Ekim'de doğanlar geliştirmek, organize etmek konusunda hayli yeteneklidirler ve bu yeteneklerini çok hızlı kullanabilirler. Onlar birleştirici, organize edici bir takım kaptanıdırlar. Bu yüzden bugün doğanlar spor kulüplerinde, dini kurumlarda, iş hayatında ve politikada hayli başarılı olabilirler. Onlar lider karakterlidirler ve genellikle yaptıkları işte önemli görevler üstlenirler. Onlar insanların gücünü nasıl kullanacaklarını iyi bilirler. Ayrıca finansal konularla da araları çok iyidir. Yaşamları çok disiplinli ve organizedir. Fakat bu katı anlayışı ilişkilerinde de sürdürdüklerinden çevrelerine karşı da sert, tutucu ve kırıcı olabilirler.

İyi Huyları: Grup lideri, Finansal konularda başarılı, Organize
Kötü Huyları: Sert, Katı, Fazla koruyucu

Bugün Doğan Ünlüler:
Georges Jacques Danton (Fransız Devrimi liderlerinden), Francois Mitterand (Fransa Başkanı), Hillary Rodhal Clinton (ABD Başkanı Bill Clinton’un eşi, ABD Senatörü), Mohammed Reza Pahlavi (İran Şahı)

Sayılar ve Gezegenler
Bugün doğanlar 8 (2+6) rakamının ve ‘Satürn’ gezegeninin etkisi altındadır. Bu yüzden sorumluluk sahibi ve güvenilir kişilerdir.

Tarot
Büyük Arkana’nın yirminci altıncı kartı ‘Güç’tür. Bu kartın pozitif yanı başarı ve karizmayı, negatif yanı ise otoriterliği simgelemesidir.

Sağlık
Bugün doğanların sindirim sistemleri zayıftır. Bu yüzden yediklerine dikkat etmeli bol bol sebze yemeli, su içmeli ve mideyi yorucu, ağır yiyeceklerden kaçınmalıdırlar. Ayrıca spor yapmaya çok yatkın oldukları için enerji kazanmaya ihtiyaçları vardır. Takım sporları yaparken sakin olmaya çalışmaları gerekir.

Tavsiye
Sefahat ile sofuluk arasında ince bir çizgi vardır. Yapabilecekleri umut et, kendini ve başkalarını boş yere beklenti içine sokma.
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 01 Kas, 15:14

27 Ekim;
Düşüncesizce Hareket Edenin Günü

İşaret: 3 - 5 Akrep
Hayat Veren Su

“İnsan ruhu kendi sınırlarını aşmayı bilir.”

Oldukça güçlü bireyler olan 27 Ekim insanları son derece dinamik ve fevri bir karaktere sahiptirler. Bugün doğanların ruh durumlarına göre hareket etmeleri ve zaman zaman farklı yönelişlerde bulunmaları şaşırtıcı değildir. Onlar için olup bitenleri doğrudan öğrenmek son derece önemlidir. Eğer buna izin verilmezse, yalan söylenirse, kandırılırsa son derece üzülürler ve verdikleri tepkilerle hem kendileri hem de başkaları için büyük yıkımlara neden olabilirler. Bugün doğanlar çok canlı insanlar olmalarına rağmen içlerindede kötü duygular yölendirici olmaya başladığında içe kapanırlar ve depresyona girerler. Bu konuda özellikle iki konu çok etkili olur; maddi konular ve kötü giden aşklar. Onlar çok büyük bir yaratıcı enerji ile doludurlar ve bunu işlerinde, zaman zaman kesintiye uğrasa da başarıyla kullanırlar.

İyi Huyları: Canlı, Enerjik, Güçlü
Kötü Huyları: Depresif, Kıskanç, Yıkıcı

Bugün Doğan Ünlüler:
Theodore Roosevelt (ABD Başkanı), Nicolo Paganini (İtalyan kemancı, besteci), Sylvia Plath (Şair, yazar), Dylan Thomas (Galli şair, yazar)

Sayılar ve Gezegenler
Bugün doğanlar 9 (2+7) rakamının ve ‘Mars’ gezegeninin etkisi altındadır. Bu yüzden fazla hayalcidirler, gerçeklerden kaçarlar.

Tarot
Büyük Arkana’nın yirminci yedinci kartı ‘Hermit’tir; demir çarık ve asasıyla dolaşan bilge kişiyi resmeder. Bu kartın pozitif yanı alçak gönüllülüğü ve aklı, negatif yanı ise hoşgörüsüzlüğü simgelemesidir.

Sağlık
Bugün doğanların sahip oldukları coşkun, kontrol edilemeyen enerji onları bir hayli yorar. Kendilerine gelmeleri için uzun zamanlara ihtiyaçları olur. Aynı zamanda kendilerini duygusal olarak yıpratmaları da hem fiziksel, hem ruhsal açıdan hastalanmalarına yol açar. Özellikle aşk yaşamlarında karşılaştıkları olumsuzluklar onlar için hayli yıkıcı olur. Bundan sıyrılmak için yaşamı ve kendilerini objektif olarak algılayabilecek bir bakış açısı kazanmaları ve bol bol spor yaparak rahatlamaları gerekir.

Tavsiye
Kendinize itibar gösterin ve iyi davranın. Kendinizi dikkatle dinleyin ve haksızlık yapmayın.
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 01 Kas, 15:17

28 Ekim;
Araştırıcının Günü

İşaret: 3 - 6 Akrep
Hayat Veren Su

“Öğrendiklerinin izinden gitmek ve onların üzerinde pratik yapmak insanın önünü aydınlatır.”

28 Ekim’de doğanlar hazırlıklı olmaya inanırlar. Onlar bir şey üstünde konuşmadan, hakkında karar vermeden önce iyice araştırmak, hazırlanmak ve o konu hakkında yatırım yapmak isterler. Anlayıncaya kadar da o konu hakkında çalışmayı sürdürüler. Bu uğraşları bazen uç noktaları varır, nevrotik bir hal alır. Özellikle yetiştirmeleri gereken bir işte süre kısaldıkça endişeye kapılırlar. Genellikle çok kontrollu ve disiplinli çalışırlar ve çalıştıkları konu hakkında merak duyarlar. Finansal konularda hayli başarılı olurlar ve güvenli bir ilerleme içinde önlerine daima daha büyük hedefler koyarlar.

İyi Huyları: Merak duyan, İlginç, Bütünlüklü
Kötü Huyları: Talepkar, Keskin, Aşırı gözlemci

Bugün Doğan Ünlüler: Erasmus (Filozof), Bill Gates (Dünyanın en zengin insanı), Julia Roberts (Film aktrist), Edith Head (Hollywood’un bol Oscar ödüllü komtüm tasarımcısı), Sir Richard Doll (İngiliz kanser araştırmacısı)

Sayılar ve Gezegenler
Bugün doğanlar 10 (2+8 ) rakamının ve ‘Güneş’in etkisi altındadır. Bu yüzden entelektüel faaliyetlerle fazlasıyle meşguldürler.

Tarot
Büyük Arkana’nın yirminci sekinci kartı ‘Büyücü’dür. Bu kartın pozitif yanı karizma ve kararlılığı, negatif yanı ise geleceğe ilişkin karamsarlığı simgelemesidir.

Sağlık
28 Ekim doğumlular genellikle hastalıklara karşı korunaklı ve hazırlıklıdırlar. Onlar hastalıkları önleme ve hastalandıklarında da tedavi süreci konusunda hayli bilgilidirler. Genellikle çok iyi yemek yaparlar ve yemeği severler, fakat aşırıya kaçmazlar. Yine de yürüyüş yamaları, yüzmeleri veya bisiklete binmeleri kendileri açısından yararlı olacaktır.

Tavsiye
Bazen çalıştığınız alan dışında gelişmeler olabilir. Spontan gelişmelere açık olun. Talepkar ve yargılayıcı olmayın. Üzüntü ve korku sizin gerçek düşmanınız.
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 01 Kas, 15:25

29 Ekim;
Yeni Düşüncenin Günü

Burç: 5 - 7 Akrep
Hayat Veren Su

“İnsanların özel inanışlarının kutsallığına saygı duymalısın”

29 Ekim doğumlular hayatın nasıl gelişeceğine pek aldırmadan genellikle yeni fikirler peşinde koşarlar. Uygun bir yol göründüğünde hemen o yola saparlar. Laboratuvarlarda çalışmak, araştırma yapmak, bir işi sistemleştirmek tam onlara göredir. Onlar yaptıkları işlerin bütünleyicileridirler. Çevrelerindekilere yaptıklarıyla ve açtıkları ufukla güven verir ve onları kolayca ikna edebilirler. Çalıştıkları konulara çok fazla yoğunlaşmaları, sonlandırıncaya kadar asla vazgeçmemeleri ve çevreleriyle sonlandırıncaya kadar asla paylaşmamaları zaman zaman onları çekilmez yapar.

İyi Huyları: İnandırıcı, Bütünlüklü bakabilen, Sözünü geçiren
Kötü Huyları: İlgilendiği konuya fazla takan, Kapalı, Ketum

Bugün Doğan Ünlüler:
Edmund Hallley (İngiliz astronom), A.J. Ayer (İngiliz filozof), Yevgeny Primakov (Ukraynalı ekonomist, siyasetçi), Richard Dreyfuss (Film aktör), Paul Joseph Göbbels (Nazi Propoganda Bakanı)

Sayı ve Gezegenler
29 Haziran’da doğanların “2” rakamı (2+9=11 1+1=2) ve Ay hayatlarını biçimlendirir. 2 rakamının etkisinde olanlar genelde iyi bir sağ kol ve grup elemanıdır. Ay ve Jüpiter’in birleşmesi, 29 Haziran doğumlulara güçlü, neşeli bir karakter kazandırır.

Tarot
Büyük Arcana’nın 2. kartı “Rahibe” dir. Bu kart gizemliliği ruhsallığı ve bunların getirdiği güçleri temsil eder. Kartın pozitif yönleri: sessizlik, önsezi, neşe, negatif yönleri: patavatsızlık, güvensizlik, pasifliktir.

Sağlık
29 Ekim doğumlular sağlık alanında da yeni düşüncelere açıktırlar ve sağlıklarına hayli dikkat ederler. Fakat yaşamlarının vazgeçilmezi haline gelen zararlı alışkanlıklar sağlıklarını tehlikeye sokabilir. Bir de kilo problemi çekebilirler; buna dikkat etmeleri gerekir.

Tavsiye
Doğruları paylaşmayı öğren ve paylaşmanın kıymetini bil. Başkalarını dinle ve açık ol. Belki bazen boşa zaman geçirmek de keyifli olabilir.
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 01 Kas, 16:13

30 Ekim;
Ustanın Günü

Burç: 6 - 8 Akrep
Hayat Veren Su

“Ölüm sadece başka bir yaşama adım atmaktır.”

30 Ekim günü doğan insanların en büyük özelliği kendilerini ve çevrelerini organize etme becerileridir. Bu özellikleri bütün yaşamları boyunca onlara yön verir. Bir şeyi yapmaya karar verdiklerinde onu başarana kadar asla yılgınlık göstermezler. Bu özelliklerinden dolayı herhangi bir meydan okuma karşısında, karşı atağa geçme konusunda güçlü dürtüleri vardır. Aceleci olmaktan ziyade; ölçülü, dikkatli ve etkilidirler. Fakat tüm motivasyonlarına rağmen sık sık negatif davranabilir veya böyle bir ruh halinin içine düşebilirler. Ancak yine de kendilerini motive edip uzun süreli, stresli çalışmalara dayanabilirler.

İyi Huyları: Organize, Kendinden emin, Dikkatli
Kötü Huyları: İhmalkar, Tasalı

Bugün Doğan Ünlüler:
Christopher Columbus (Kaşif), Ezra Pound (Şair), Diego Maradona (Arjantinli futbol yıldızı), Louis Malle (Fransız film yönetmeni), Claude Lelouch (Fransız film yönetmeni)

Rakamlar ve Gezegenler
30 Ekim doğumlu insanlar 3 rakamı ve Jüpiter gezegeni tarafından yönetilirler. 3 rakamıyla yönetilen insanlar, genellikle bulundukları konumda en yukarı çıkmak için bir istek duyarlar. Ayrıca Jüpiter, iyimserlik özelliğini de beraberinde getirir. Bugün doğan insanlar, bağımsızlıklarını severler ve oldukça başarılıdırlar.

Tarot
Büyük Arcana’nın üçüncü kartı, yaratıyı sembolize eden İmparatoriçe kartıdır. Bu kart, merhameti, katıksız sevgiyi, umudu, kişisel kontrolü ve tamamıyla kadınsı, mükemmel bir kişiliği simgeler. Fakat, mükemmeliyetçilik ve aşırı tutku gibi negatif özelliklere de sahiptir.

Sağlık
Kendine olan güvenleri çok yüksek olduğundan, kayıp karşısında hayal kırıklığı yaşayabilirler. Olayları olduğu gibi kabul etmeleri ve buna hazırlıklı olmaları, psikolojileri açısından önemlidir. Doğada yapacakları, yürüyüş ve minik egzersizler, hem fiziksel, hem de ruhsal olarak yararlı aktivitelerdir. Çok çalışmaktan kaçınmalı ve fazla sorumluluk almamayı öğrenmelidirler.

Tavsiye
Kendini sevmeyi öğren ve başkaları için yapabileceğin şeyleri düşün. Kendi kabuğundan sıyrıldığında neler yapabileceğini göreceksin.
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,

Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Prş 01 Kas, 16:14

28 EKİM beni çok güzel ifade etmiş, ellerine sağlık sevgili heaven.. devamını merakla bekliyorum. sevgilerle.

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 01 Kas, 16:15

31 Ekim;
Dikkatlinin Günü

İşaret: 7-9 Akrep
Hayat Veren Su

“En büyük savaşlar kendi içinde yapılanlardır.”

31 Ekim’de doğanlar çok dikkatli, seçici ve titizdirler. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, ne kadar yorularlarsa yorulsunlar enerjilerinden ve dikkatlerinden bir şey kaybetmezler. İşlerinde gösterdikleri dikkat, özen ve aşırı titizlik çevrelerindekileri kızdırır ve bıktırır. Onlarla çalışması ve yaşaması hayli zordur. Çünkü içinde bulunduğu ortamı ve kişileri yönlendirmek, kaptanı olmak isterler. Onların boş vaktini bulmak da hayli zordur. Bugün doğanların savaşçı ve güçlü bir kişiliği vardır. Bu özellikleri onları başarılı kılarken, duygusal açıdan yalnızlaşmalarına yol açabilir.

İyi Huyları: Hızlı, Dikkatli, Yılmaz
Kötü Huyları: Kızgın, Etrafındakileri sinirlendiren

Bugün Doğan Ünlüler:
Jan Vermeer (Alman ressam), John Keats (İngiliz şair), Dale Evans (Film aktrist), Helmut Newton (Fotoğrafçı)

Sayılar ve Gezegenler
Bugün doğanlar 4 (3+1) rakamının ve ‘Uranüs’ gezegenin etkisi altındadırlar. Bu yüzden her türlü sanat dalına karşı yeteneklidirler.

Tarot
Büyük Arkana’nın otuz birinci kartı ‘İmparator’dur ve otoriteyi sembolize eder. Bu kartın pozitif yanı yaratıcılığı ve vicdanı, negatif yanı kibirliliği simgelemesidir.

Sağlık
Aşırı derecede sinirli olduklarından erken yaşta yıpranır. Yine aynı sebebten dolayı sık sık strese girerler ve kronik uyku problemleri çekebilirler. Ruhsal açıdan kendilerini rahatlatabilecek uzak doğu sporları, egzersizler yapmaları çok yararlı olabilir.

Tavsiye
Kendi içine dönük başarılar önemlidir. İnsan ilişkilerinde göstereceğin diplomasi ve nezaket de öyle. Çevrende güven oluşturmak temel anahtarın olsun.
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Prş 01 Kas, 16:17

1 Kasım;
Çalışkanın Günü

Burç: 7 - 10 Akrep
Hayat Veren Su

“Fırtınanın en hareketsiz bölümü kendi merkezidir.”

Kasım ayının birinde doğanlar haksızlığa tahammülü olayan, son derece çalışkan kişilerdir. Oldukça enerjiktirler. Bu onların temel yaşam anlayışlarıdır. Asla vazgeçmezler ve bir işi sonlandırana kadar aralıksız çalışırlar. Dışardan bakan insanlar için fazlasıyla anlaşılmazdırlar. Bazen gerektiğinden de sert olduklarından kaş yapayım derken göz çıkardıkları da olur. Düşünceye ve insani değerlere son derece önemlidir. Kendileri gibi bu değerlere önem verenlerle iyi dost olurlar ve bu tip kişilere aşık olurlar.

İyi Huyları: Enerjik, Kendinden emin, Çalışkan
Kötü Huyları: Yıkıcı, Kaotik, Aşırı çalışan

Bugün Doğan Ünlüler:
Alexsander Alekhine (Rus Dünya Satranç Şampiyonu), Stephen Crane (Yazar), Victoria de Los Angeles (ispanyol soprano).

Sayılar ve Gezegenler
Ayın birinde doğanlar 1 sayısı ve güneş ile yönlendirilirler ve 1. olmaktan çok hoşlanırlar. Kişilikleri gereği, inatçı ve tepeye yükselme eğilimindedirler. 1 Kasım doğumluları etkileyen Güneş, kontrol edilemeyen yaratıcı enerji ve ateşi temsil eder.

Tarot
Büyük Arcana’nın ilk kartı “büyücü”dür. Entellektüeliteyi, bilgiyi, bağlantıyı ve büyüyü temsil eder. Bugün doğanlar bu güçlerini ünlü olmak ve kişisel yeteneklerini geliştirmek için kullanırlar.

Sağlık
1 Kasım doğumlular enerjilerini yorucu ve zahmetli işlere ayırmaktan kaçınmalı ve dinlenme zamanlarını iyi ayarlamalıdırlar. Sinirleri bozulabilir, baş ağrısı sırt ağrısı ve hormonal şikayetleri olabilir. Bugün doğmuş kadınların kilo alma problemleri olabilir. Bu yüzden sağlıklı biçimde diyet yapmaları gerekebilir.

Tavsiye
Sadece çalışarak yaşanmaz. Kendi yaşamınızı önemseyin ve eğlenmeyi de öğrenin.
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Cum 02 Kas, 11:37

02 Kasım;
Değişkenin Günü

İşaret: 8’-11’ Akrep
Hayat Veren Su

“Sürahi boşaldığında onu yeniden doldurmalısın.”

02 Kasım’da doğanlar sürekli kendilerini değiştirmekle uğraşırlar. Bu değişim iki türlü yaşanır hem kendilerine yönelik, hem de çevrelerine. Bu değişimler karakterleri üzerinde etkili olur, onları yorar ve pek çok iyi şeyin yapında birçok hata yapmalarına da sebeb olur. Ancak onlar güçlü, bulunduğu ortama kolay uyum sağlayan ve çevrlerinde sözü geçen kişiler olduklarından bu hatalardan pek etkilenmezler. Çevrelerindeki insanlar onlara gerçekten saygı duyar ve yaşadıkları değişimleri saygıyla karşılar, hatta bazen kendilerini bu değişimlerin heyecanlarına bile kaptırırlar.

İyi Huyları: Sözü geçen, Güçlü, Kolay adapte olabilen
Kötü Huyları: Manüplatif, Ağır

Bugün Doğan Ünlüler:
Benvenuto Cellini (İtalyan rönesansının ünlü isimlerinden), Marie Antoniette (Faransız kraliçe), Luchino Visconti (İtalyan film yönetmeni), Burt Lancester (Film aktör)

Sayılar ve Gezegenler
Bugün doğanlar 2 rakamının ve ‘Ay’ın etkisi altındadırlar. Bu yüzden çok çalışkandırlar, takım çalışmasına yatkındırlar.

Tarot
Büyük Arkana’nın ikinci kartı ‘Prenses’tir, bilgiyi ve gizemi sembolize eder. Bu kartın pozitif yanı sezgi gücünü, negatif yanı ise kayıtsızlığı simgelemesidir..

Sağlık
İleride çıkabilecek ortopedik sorunlara karşı şimdiden önlemini almalısınız. Kaslarınızı kuvvetlendirici egzersizler yapmak faydalı olacaktır.

Tavsiye
Değişim her zaman iyi ve faydalı olmaz. Doğruyu buldum diye her şeyin üstüne aceleyle atlama. Başkalarını da dinle ve onlarında fikirlerine önem ver.
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Cum 02 Kas, 11:45

teşekkürler heaven beni anlatmışın gibi olmuş :P
Ne masaLım nede bir şiir
KeLimeLere anlam yüklemekten vazgeçtim
AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...

Çocuk olsam yeniden

Kullanıcı avatarı
ayakrep

Okunmamış mesaj gönderen ayakrep » Cum 02 Kas, 11:47

Doğum günün kutlu olsun KEDİ.

Ay Akrep’in çekiciliği mıknatıs gibidir. Enerjisi tükenmez. Fakat bunu kontrol altına alamazsa oldukça yıkıcı olabilir. Hiç bir meydan okuma onun için ürkütücü değildir ve hiç bir şey imkansız değildir. Dış etkenler ya da diğer kişiler onun yolunun üstüne taş koyamaz.

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Cum 02 Kas, 11:53

Doğum günün kutlu olsun KEDİ.

AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...

Çocuk olsam yeniden

Kullanıcı avatarı
SAVAŞÇI
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SAVAŞÇI » Cum 02 Kas, 15:34

ya 3 kasımıda yazsana sana zahmet yarın benim deoğum günümmm..