"BURÇLARIMIZ" ve biz

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

"BURÇLARIMIZ" ve biz

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 23 Kas, 15:51

umarım ilgilenen arkadaşlara faydalı olur.. :twisted:
(kimse kendini kandırmasın,güneş burcu,yükselen,ay burcu vs..astroloji gerçekten komplike bir olay...bizleri nelerin etkilediğini daha iyi anlamamız,ve önyargılardan arınmamız dileğiyle...)
çok kısaca ...ve genel olarak...

UTANDIĞIN ŞEYİ YAPMA,YAPIYORSAN SÖYLEMEKTEN UTANMA!

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 23 Kas, 16:00

Burçlarımızından her biri kişiliğimizin şekillenmesinde ve hayatımızın değişik bir bölümünde daha çok söz sahibidir. Bunlar nelerdir:

İÇ BURÇ: (Güneş burcumuz)

Düşünce dünyamızın mimarıdır.

Düşünce hayatımızı, düşünme gücü ve kapasitemizi oluşturur. Hayata bakış açımızı, düşünce ve tefekkür edebilme istidadımızı gösterir.

Dışarıdan görülmeyen, ancak kendimize açık olan yönümüzdür. İç burcumuzun verileri içinde düşünebiliriz ama bunu aynen ortaya koyamayabiliriz. İç burcumuz itibariyle, daha sonra beynimize ulaşan kozmik tesirler, olaylarla karşılaşmamız yönünden ziyade, düşünce ve fikirlerimiz açısından etkili olur...

İç burç kişinin istidadını gösterir...

Çocukluk ve gençlikte daha ziyade hükmünü sürdüren iç burcun kişilik özellikleridir. İleri yaşlarda ise yükselen burç ağırlığını koyar..

* * *

YÜKSELEN BURÇ:

Dışarıdan görülebilen yönümüz olup tipimizi, bedensel özelliklerimizi, çevre ile olan ilişkilerimizi, mizacımızı, karakterimizi ve davranışlarımızı belirler. Ne tür bir hayat süreceğimiz, ne gibi olaylarla karşılaşacağımız, olayların bizi nasıl, ne zaman, nerede etkileyeceği ve bunlar karşısında ortaya koyabileceğimiz davranışlarımızı anlatır... “Kaderim buymuş“ diye özetlenen, yaşdığımız olaylar, yükselen burcumuz itibariyle aldığımız astrolojik etkilerle oluşmaktadır....

Yükselen burç, kişinin kabiliyetini gösterir...
Burada çok önemli bir nokta var..

İnsan 30-35 yaşından itibaren ağırlıklı olarak dış (yükselen) burcunun özelliklerini yaşamağa başlar. Yani kişilikte, davranışlarda yükselen burç hakim olur. Özellikle iç ve dış burçları çok farklı yapılarda olanlar bu değişikliği daha çok hissederler. Eskiden böyle değildi, şimdi huy değiştirdi gibi sözler genellikle bu yüzdendir. 40`ından sonra degisti, derler bu etki dolayısıyla..

AY BURCU:

Duygularımızı, romantizmin ölçülerini ve duygusal tepkilerimizi belirler. Duygusal iniş çıkışlar, olaylar karşısında hissettiklerimiz, sevinç ve kederlerimiz, üzüntülerimiz, mutluluklarımız hep Ay burcumuz yönü ile aldığımız etkilerin neticesidir....

* * *

Bu noktada şurası çok önemlidir. O da, burçlarımızı doğru olarak bilmek!. Bunun için gökgünlüğü denilen, güneş sistemindeki planetlerin, gün be gün hangi burçlarda ve kaç derecelerde olduğunu gösteren bir tabloya ihtiyaç vardır.

Özellikle her hangi bir ayın 20 - 21 - 22`li günlerinden birinde doğdu iseniz, iç burcunuzu kesin olarak bilebilmeniz için bu tabloya baş vurmak gerekir. Çünkü güneşin burç değiştirmesi her ayın bu tarihlerine denk gelir. Ancak her sene bir günlük fark olabilir. Örneğin güneş, bir yıl 24 Ekimde Akrep burcuna geçerken, bir başka sene 23 Ekimde Akrep burcuna geçebilmektedir....

[glow=red]Ancak şu önemli husus da bilinmelidir ki; şayet güneşin bir burçtan diğerine geçiş sınırında doğmuşsanız, sizin iki iç burcunuz var demektir. [/glow]

Böyle bir durumda iki burcunda en belirgin özellikleri sizin beyin programınızda yer almış olacağından daha zenginsiniz demektir.... Şanslısınız!..

Bu sebeple; burçları okurken, yukarıdaki açıklanan hususlar içinde değerlendirebilirseniz doğruyu yakalamış olursunuz.

Açıklama: Okuduğunuz burç, şayet sizin iç burcunuz ise, okuduklarınızı düşünce dünyanız itibariyle aramalısınız. Eğer yükselen burcunuz ise davranışlarınız ve karakteriniz yönüyle, yok eğer Ay burcunuz ise duygu dünyanız, hissedişleriniz açısından ele almalısınız...

[glow=red]Ancak şunu unutmamak gerekir. Anlatımda, burçlar olsun, planetler olsun etki almamış yalın özellikleri ile anlatılır. Oysa her yapı çeşitli burçların bir terkibi olarak meydana gelmiştir. Dolayısıyla değerlendirmede bu etkileşimlerin dikkate alınması gerekir.[/glow]

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 23 Kas, 16:33

sana çok iyi bir astrolog olabileceğini söylemişmiydim ben :)

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 23 Kas, 16:34

insanları burçlarına göre kesin olarak belli gruplara ayırmak mümkün değildir.Her insan, kendini meydana getiren burçlar ve gezegenlerin oluşturduğu terkip itibariyle baslı basına bir grup teşkil eder. Bu durumda insan sayısı kadar grup var demektir.
Ancak, insan yapılarım, özelliklerini tanımada kolaylık olması yönünden çok genel gruplamalar yaparak incelemek faydalı olabilir.

Bir insanın yapısındaki sadece iç ve dış burçları dikkate alınarak iki çeşit gruplama yapabiliriz.

Birinci şekil:

Burçları meydana getiren 4 unsur itibariyle 16 grup oluşur.

İÇ BURÇ DIŞ BURÇ

1. grup: Ateş Ateş

2. grup: Ateş Hava

3. grup: Ateş Su

4. grup: Ateş Toprak

5. grup: Hava Hava

6. grup: Hava Ateş

7. grup: Hava Su

8. grup: Hava Toprak

9. grup: Su Su

10. grup: Su Ateş

11. grup: Su Hava

12. grup: Su Toprak

13. grup: Toprak Toprak

14. grup: Toprak Ateş

15. grup: Toprak Hava

16. grup: Toprak Su

İkinci şekil;

İnsanın iç burcu 12 burçtan biri olduğu gibi, dış burcu da yine bu 12 burçtan biri olacaktır. Buna göre 12 iç burca isabet edebilecek 12 dış burç hesabı ile, 12 x 12 = 144 ana grup oluşur.

Temel itibarı ile her insan 144 gruptan birine dahildir. Aynı zamanda yukarıdaki 16 gruptan birine isabet eder.
İnsanın temel yapışma temel teşkil eden; bir İç Burcu, bir Dış Burcu, bir de Ay Burcu olduğunu biliyoruz. Bu üç burç itibarıile;

oluşabilecek terkipleri ve özelliklerini ana hatları ile şu şekillerde gruplayarak incelemek mümkündür.
İnsanın temel yapışma temel teşkil eden; bir İç Burcu, bir Dış Burcu, bir de Ay Burcu olduğunu biliyoruz. Bu üç burç itibarıile;

oluşabilecek terkipleri ve özelliklerin! ana hatları ile şu şekillerde gruplayarak incelemek mümkündür.

oluşabilecek terkipleri ve özelliklerini ana hatları ile şu şekillerde gruplayarak incelemek mümkündür.

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Çrş 23 Kas, 16:37

Selincim çok teşekkürler... :P
Bu konuyu çok merak ediyodum, az çok biraz bilgim vardı ama ayrıntılı olarak anlatman çok güzel.
Bundan sonra günlük burçlarımı okurkan bunlara dikkat ederim.... :D
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 23 Kas, 16:42

[glow=red]1. Gruplama: [/glow]Üç değişik burç olması durumunda

Büyük üçgen: Kişinin üç burcu da; Ateş, Su, Toprak veya Hava yapılarındaki burçlardan sadece birinden olabilir. Koç - Aslan - Yay... gibi....

Bu durumda burçlar arasında 120 şer derecelik, kapalı bir üçgen oluşur.

Bu gruba dahil kişiler tek tip bir yapıya sahiptirler. Ağırlıklı olarak ateş, su, toprak veya hava yapılarından birinin özelliklerini taşırlar.

Enerjilerim verimli bir şekilde kullanabilirler. Rahat hareket edebilen, düşünebilen, ve iş bitirici kişilerdir. Neyi nasıl yapacaklarım bilirler ve güvenli hareket ederler. Belli bir çizgide gidebilirler. Aşırı iniş çıkışlar göstermezler. Neticede mutlaka bir şekilde başarıyı yakalayabilirler.

Sert üçgen: Kişinin burçları; Değişken, Sabit veya Öncü yapıdaki burçlardan üç tanesinin karışımı olabilir. Koç- Terazi- Oğlak.... veya Kova- Aslan - Akrep gibi...

Bu durumda burçlar arasında 90 ve 180 derecelerden oluşan sert bir üçgen oluşur.

Bu gruba giren kişiler; değişken, sabit veya öncü yapılardan birinin özellikleri ağırlıklı olarak taşırlar. Kişiliklerinde bir yön sürekli daha baskındır. Hırslı olurlar. Bazende çok sakindirler... Enerjileri onları hep bir yöne çeker. Dengeyi sağlamak için tutarsız davranışlar gösterebilirler ama ipleri bırakıp asla teslim olmazlar.

Korkusuz ve cesur olurlar. Çabuk parlar, akıllarına geleni düşünmeden söyleyebilir veya yapabilirler. Genellikle stresli bir kişilikleri olur. Yanlışları ve doğruları görebilirler. Ama bunları hep kendilerine dönük kullanırlar.

Yanyana burçlar:

Kişinin burçları yanyana sıralı üç burç olabilir... Balık - Koç -Boğa gibi... (su - ateş - toprak) Bu durumda terkip yapıyı üç ayrı unsur meydana getirmiş demektir. Bazen, güçlü durumda olan dördüncü bir burç daha bu sıraya eklenebilir. O zaman yapıda 4 unsurda mevcut olur.

Bu gruptaki kişiler; kendi kendilerin! tamamlayabilen, kendilerine yetebilen dengeli yapılardır. Genellikle dışardan birinin yardımına ihtiyaç duymazlar. Verici olurlar. İnsanlar yardım almak, fikir danışmak için onlara başvurmak isteyebilir. Huzurlu ve güvenli olurlar. Sorunlarına kendilerine göre çareler bulabilirler.

Kendi çizgilerin! kolay kolay bozmazlar. Başkaları ile kolay anlaşabilirler. Güvenli bir şekilde ilerlemeleri başkalarım kendilerine çekmelerine yol açar. Başarılı tiplerdir. Belli bir alanda isim yapabilirler.

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 23 Kas, 16:44

[glow=red]2. Gruplama: [/glow]
Kişinin, yükselen, iç ve Ay burçlarından ikisi aynı burç olabilir. Bu durumda iki burç arasında değişik pozisyonlar olacaktır.

Uyumlu terkip: İki burç arasında 60 ve 120 derecelik bir ilişki bulunur. Terazi-Terazi-Yay veya Terazi-Kova-Kova- gibi..

Aynı veya uygun yapıdaki burçlarda.n oluşan bir terkip nedeniyle dengeli ve huzurlu bir kişilik verir.

Kişinin enerjisini tam kapasitede kutlanabilmesi için, üçgeni tamamlayıcı uygun yapıda üçüncü kişilere ihtiyacı vardır. Ancak, diğer burçlara yerleşmiş güçlü yıldız destekleri varsa bu yardımı kendinden de alabilirler.

Yeteneklidirler, ancak bunu kullanmak için uyarıcıya ihtiyaçları vardır. Hırslı olmayan, hayatı tatlı ve uyumlu yaşamağa çalışan kişilerdir. Rahatlarına düşkündürler. Çabuk memnun olabilirler. Rıza ve tevekkül sahibidirler.

Uyumsuz terkip: İki burç arasında 90 ve 180 derecelik sert bir ilişki vardır. Zıt iki burcun veya ters iki yapının oluşturduğu terkiplerdir. İkizler - İkizler - Yay veya Boğa - Aslan-Aslan gibi...

Zor bir yapıdır. Kendi içlerinde denge kurmada zorlanırlar. İkilemler, karşıtlıklar, isyanlar yaşarlar. Sabit burçlar arasında ise inatçılık verir. Hayatları mücadele içinde geçer. Hırslıdırlar. Ancak kontrol eden biri olmazsa bu hırstan zarar görürler. Yardım almayı bilirlerse hırslarım başarılı olabilecekleri bir alanda kullanabilirler.

Kendi içinde sürekli çelişki halinde olmaktan dışa açılmaları zaman alır veya mümkün olmaz. İki farklı dürtü arasında kendilerim sıkışmış hissederler. Bazen bir uca, bazen diğer uca çekilirler. Bu onlarda yorgunluk ve stres yaratır.

Karşıt burçların bir avantajı vardır, uyanıklık ve her şeyin farkında oluş yetişi verir. Fakat bunu değerlendirmeleri pek kolay olmaz.

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 23 Kas, 16:46

[glow=red]3. Gruplama:[/glow]

Tek tip yapı: Kişinin Güneş'i ve Ay'ı tek bir burca isabet ettiği gibi yükselen burcu da aynı burca denk gelebilir. Örneğin; sadece Balık...

Bazen bu burca birkaç yıldız daha düşmüş olabilir. Bu yapılarda, tek burca ait özellikler çok ağırlıklı olarak kişiye hükmeder.

[glow=red]4. Gruplama: [/glow]Kişinin sahip olduğu burçların pozisyonu yukarıdaki gruplardan hiçbirine uymayabilir... Üç temel burcun yanısıra, haritada ağırlıklı sayılabilece 4.cü bir burç daha bulunabilir.

[glow=red]Karışık grup: [/glow]Değişik özellikler gösterirler. Belli kalıplara uymazlar. Anlaşılmaları zor yapılardır. Yaşamları bazen durgun olur bazen fırtınalar eser. Güven vermezler. Bir anda yaptıkları bütün güzellikleri yıkabilirler.

Avantajlı bir yönü ise, değişik yapıdaki her insanla anlaşabilecek bir tarafları olmasıdır.

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 23 Kas, 16:46

hani 3, lütfen sıcak sıcak gelsin.beni o ilgilendiriyoda: ))

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 23 Kas, 16:51

Ayrıca...

Bazı durumlarda 4.cü bir burcumuz daha olabilir.

Şöyleki:

Eğer Astrolojik haritamızda, iç, dış ve ay burçlarımız dışındaki herhangi bir burçda, 3 veya daha fazla planet bulunuyorsa ve bu planetlerden biri o burcun kendi öz yönetici gezegeni ise, bu burç da kişinin 2.ci yükselen burcu olarak kabul edilir.

Çünki bir planet kendi öz burcunda rahat olduğundan buradaki manaları yansıtması da çok güçlü olacaktır...

yine ek olarak; yıldız haritasında,güneş,yükselen,ay burcu, haricinde; baskın olan bir yıldız daha olabilir..Buda kişiyi etkileyen 4.yıldızı var demektir.

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Çrş 23 Kas, 16:52

SeLiN yazdı:[glow=red]1. Gruplama: [/glow]Üç değişik burç olması durumunda

Yanyana burçlar:

Kişinin burçları yanyana sıralı üç burç olabilir... Balık - Koç -Boğa gibi... (su - ateş - toprak) Bu durumda terkip yapıyı üç ayrı unsur meydana getirmiş demektir. Bazen, güçlü durumda olan dördüncü bir burç daha bu sıraya eklenebilir. O zaman yapıda 4 unsurda mevcut olur.

Bu gruptaki kişiler; kendi kendilerin! tamamlayabilen, kendilerine yetebilen dengeli yapılardır. Genellikle dışardan birinin yardımına ihtiyaç duymazlar. Verici olurlar. İnsanlar yardım almak, fikir danışmak için onlara başvurmak isteyebilir. Huzurlu ve güvenli olurlar. Sorunlarına kendilerine göre çareler bulabilirler.

Kendi çizgilerin! kolay kolay bozmazlar. Başkaları ile kolay anlaşabilirler. Güvenli bir şekilde ilerlemeleri başkalarım kendilerine çekmelerine yol açar. Başarılı tiplerdir. Belli bir alanda isim yapabilirler.

Benimde burçlarım sıralı Yükselenim Başak, Ay Burcum Terazi, Güneş Burcum Akrep.
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 23 Kas, 17:05

bunları göndermemdeki maksat,astroloji gerçekten komplike bir yapıya sahiptir.Hiçbirimiz insanları sanıldığı kadar rahat burçlarına göre sınıflandırmıyoruz,sınıflandırmamalıyız..
Burada buluşmamızdaki amacımızın "biz ne kadar akrebiz" ya da"şunlar şöyledir,bunlar böyledir"diyerek yargılamak değil,görünenin,bilinmeyenin, yada merak ettiklerimizin arkasındakileri öğrenmek beraberce araştırmak olduğunu düşünüyorum.malum bazen yanlış anlaşılabiliyoruz..

Astrologlar bile"İnsanın yapısı, Astrolojik etkiler + genetik özellikler + çevreden gelen etkilerin toplamıdır.
İnsan bu üç etkinin hamuru ile oluşur ve yaşar." diye eklemeyi unutmazlar..Ve buna daha pekçok şey ekleyebiliriz..
Yukarıdaki yazılardan da anlaşılacağı üzere, güneş burcu akrep olmayan birinden çok güzel bir karışım,güneş burcu akrep olan birinden de berbat bir karışım çıkabilir..
Bizi etkileyen yıldızlar "çok" tane,etkileyen etkenlerde "n" tanedir..
Önemli olan önyargılarımızdan arınarak,objektif bir biçimde ve daha geniş bir perspektifle insanlara bakabilmek ve insan olduğumuzu unutmamak..
şimdilik herkese byeee
:twisted:

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 23 Kas, 17:06

Arkadaşlar kısacık yazıcaktım yine uzadı üzgünüm:(
biraz gevezelik var..yıldızlardan heralde:p

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Çrş 23 Kas, 17:12

Benimde burçlarım sıralı Yükselenim Başak, Ay Burcum Terazi, Güneş Burcum Akrep.
heavencım,astrolog diilim ama,yazılanlara göre;şanslı görünüyorsun:) :P
benimde iki güneş burcum olabilir... :|

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Çrş 23 Kas, 18:25

SeLiN yazdı:Önemli olan önyargılarımızdan arınarak,objektif bir biçimde ve daha geniş bir perspektifle insanlara bakabilmek ve insan olduğumuzu unutmamak..
şimdilik herkese byeee
:twisted:
Bu sözlerine tamamen katılıyorum Selin! Çok güzel söyledin :idea: İnsan olduğumuzu ve karşımızdaki insanlara nasıl davranmamız gerektiğini unutmamamız lazım. :P
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,

“Astroloji” sayfasına dön