Akrep Olmak

akrep olmak, akrep olma, akrep olmak ne demektir, akrep olmak neyi ifade eder, akrep olmak nasıl bir duygu, akrep olmak neye benzer

Sizce Akrep Olmak ?
TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Prş 06 Eki, 14:47

o sözleri hepimiz duymuşuzdur..

-Burcun ne?
-Akrep
(yaklaşık 5 dakika bir düşünmeden sonra)
-Akrepler çok kincidir bide çok kıskanç sende öylemisin?
-Akrepler ne yaşarsa dobra yaşar..eğer kıskanırsa tam kıskanır,intikam almak isterse tam intkam alır..ya hep ya hiç gibi yani..yaparsa herşeyi tam anlamıyla yapar..
-senden korkulur o zaman..
-ben bile kendimden çok zaman korkarım. normaldir..

Ama olsun biz böyleyiz...ve mutlaka bu varoluşumuzda bir amacımız var elbette...

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 12 Eki, 23:27

akrep olmaktan,gurur duyuyorum.başka....

Kullanıcı avatarı
Ekmel

Okunmamış mesaj gönderen Ekmel » Cum 14 Eki, 00:04

Bence bir ayricalik
Sonunu düşünen kahraman olamaz.

Kullanıcı avatarı
onurxt
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen onurxt » Pzt 31 Eki, 00:51

Akrep olmak bir ayrıcalıktır, Akrep in sahip olduğu özellikler hiçbir burçta yoktur...
Akrep olmayı S E V İ Y O R U M.

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Pzt 31 Eki, 11:21

walla ne kadar zor olsa da..bende gurur duyuyorum.Akrep olmak bir ayrıcalık olmasa,birbirmiz bir şekilde arayıp bulmaz,burda toplanmazdık.Akrepler birbirlerini mutlaka buluyor ve koruyor.(Yanlız bu düşüncem sadece astrolojiye inanan akrepler için geçerli)
UTANDIĞIN ŞEYİ YAPMA,YAPIYORSAN SÖYLEMEKTEN UTANMA!

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Pzt 31 Eki, 12:48

akrepler arasında astrolojiye inanan veya inanmayan diye bir ayırım olduğunu düşünmemiştim. Akrep olmak kişinin doğumu ile ilgilidir bence. Ama kendisinin akrep oluşunun inceliklerini öğrenir, merakı vardır o kişinin ilgi alanındadır. Ama bunun yanında astroloji ile ilgisi olmayan kişilerinde akrepliklerinin yokolduğunu, özelliklerinin kaybolduğunu söylemek yanlış diye düşünüyorum. Herhangi bir akrebin, genleri ile doğum zamanlamasındaki oluşumların birbirini etkilemesi akrebin kişiliğinde ağırlık kazanmıyormu? Eğer astroloji bilgisi olmayan kişiler akrep olamaz diye düşünüyorsak, akrep topluluğunu çok küçük bir grubun içine hapsetmiş olmazmıyız acaba?
AKREP56

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Pzt 31 Eki, 13:18

sevgili akrep56,aslında bu yazıma tepki alacağımı biliyordum,iyikide yazdın..
Akrep olmak kişinin doğumu ile ilgilidir bence. Ama kendisinin akrep oluşunun inceliklerini öğrenir, merakı vardır o kişinin ilgi alanındadır.
akprep olmak kişinin doğumu ile ilgili olabilir evet,ama şunuda unutmayalım ki,akrep olmak bu kadarla bitmez,doğum saati,doğum yeri vs...ayrıntılı bir yıldız haritasına bakmak gerekir.Çünki kişinin güneşi herne kadar akreptede olsa,diğer yıldızlarla etkileşimini bilmediğimz sürece ona tamamiyle akrep demek yanlış olur..
Neden mi?...ben işyerimde,aynı odada kendimden başka 2 akreple daha çalışıyorum,hatta bu önceden 4 idi.birbirimize benzer tek yanımız olmadığı gibi,birbirimizden de hoşlandığımız söylenemez.Şimdi bu akrepler için gariptir,çünki anlaşmak şart değildir,ancak sezgiler,ve akrep olmak birbirini korumayı anlamayı gerektirir,ki ben bunu diğer çalışma arkadaşlarımda görmedim bu bir..
İkincisi,yine aynı kişiler,sezgilerime güvenişim,astrolojiye ilgim,rüyalardan etkilenişim ve hassaslığım konusunda bana büyük bir şaşkınlıkla bakıyor ve hatta dalga geçiyorlar.Bunlar nasıl akreptir?.
İyi yada kötü olmaları farketmiyor,ama bir akrebin hiçbirşeyin derinlerini,yüzeyin içindekini merak etmemesi,sezgi yada his dediğin zaman uzaylı gibi bakması anlaşılır birşeymi?
hayır kimseden astrolojiye ilgi duymasını beklemiyor yada insanları onlara göre gruplandırmıyorum..Bende annemin karnından astrolojiye ilgi duyarak doğmadım ve inanmam ve ilgilenmem toplasan 3 yıllık bir süreçtir.Ondan önce akrep değilmiydim?..elbette akreptim..akreptimki..sonunda kendimi merak ettim,sonunda herşeyin arkasını merak eden bir zihinle,farklılığımı algılayıp,psikoloji,astroloji,rüyalar...bir şekilde sizleri bulma noktasına kadar geldim.Ama karşımdaki gözlemlediğim insanlar yaş olarak,43-45 yaşları arasındalar ve ne zaman sezgi,hisler,görünenin arkasında derinlerde birşeyler olduğu hissi,yada saymaya gerek yok aslında,diğer akrep özelliklerine dair "kıskançlık ve kin"den başka bir özellik gösterecekler?..Hayır..yok öyle birşey..ne zeki,ne hassas,nede kendini geliştirebilen kişiler değil bunlar.
Yani anlatmak istediğim sevgili akrep56,sizin yazdığınız gibi,"astroloji ile ilgisi olmayan kişilerin akrepliklerinin kaybolduğu"değil..zaten dikkatli okursanız öylede yazmadım:))
Akrepler birbirlerini mutlaka buluyor ve koruyor.(Yanlız bu düşüncem sadece astrolojiye inanan akrepler için geçerli)
ha burda "asrolojiye inanan akrepler" kelimesini olduğu gibi alırsak yanılırız tabi..bu bir simgedir,çok şey ifade eder..bunu biraz düşünmek lazım:))

Herkes 23ekim-23 kasım arasında doğabiliyor,ama herkes akrep özelliklerini tamamiyle taşımayabiliyor..Evet genlerde vardır,diğer yıldızlarda vardır,ama en önemlisi kişinin kendini ait hissettiği yerdir...bu konuyu uzatmak istemiyorum bence çok ayrı ve uzun bir konu..ve herne kadar anlatsamda..en doğrusu herzamanki gibi yanlış anlaşıldığımı ifade edip konuyu burda kapamak:))
benimle yazışmak bir dert değilmi sevgili akrep56?:)

Kullanıcı avatarı
Jasmine
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Jasmine » Pzt 31 Eki, 14:15

selinyurtseven yazdı:walla ne kadar zor olsa da..bende gurur duyuyorum.Akrep olmak bir ayrıcalık olmasa,birbirmiz bir şekilde arayıp bulmaz,burda toplanmazdık.Akrepler birbirlerini mutlaka buluyor ve koruyor.(Yanlız bu düşüncem sadece astrolojiye inanan akrepler için geçerli)
Buna kesinlikle katılıyorum işte. Ben hangi ortamda olursa olsun önce orda benden başka bir akrep var mı yok mu ona bakarım. Varsa zaten sormadan hemen anlarım ve onunla birlikte hareket ederim. Arkadaşlık yapamasam da mutlaka onu diğerlerinin üstünde tutarım. Kozmik bir çekimdir bu. Ender rastlanan ve az sayıdayız ya ondan herhalde

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Pzt 31 Eki, 14:26

ilginç birşey anlatayım size..henüz doğmadan anne karnındayken,annem bana hamileyken yani,annemin yaptığı bazı şeyleri hatırlıyorum:))
kendisine sorduğumda"sen bana hamileyken şuraya gittinizmi vs..?"sorularıma hayretle bakıyor:)) (tamam bunu es geçtim..ama doğru)
19 yada 20.doğumgünü olabilir,bir kafeye gittik arkadaşlarla ve kimse doğumgünümü bilmiyor kafede.Birden bir plak koydular,"scorpions" çalıyordu(1),sonra nerden geldiğini anlayamadığımız,bir akrep çıktı ve cafenin ortasına doğru yürümeye başladı!..o zamanlar astrolojiye ve burçlara ilgi duymadığım,hatta gülüp geçtiğim zamanlardı..Ama o günki tesadüf bana şunu söyletti:"olaya bak,bugün benim doğumgünüm ve bende bir akrebim!"
daha sonra,çok yılar sonra,İstanbulda hangi evde oturduysam,(gayet bakımlı ve çatı katı evlerdi),taşınırken ama sadece “taşınırken yatağımın altından her seferinde bir akrep çıkmıştır.bunların bir tesadüf olduğuna artık inanmıyorum..
Evet!..akrep olmak hakkaten bir ayrıcalık!..

Kullanıcı avatarı
Jasmine
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Jasmine » Pzt 31 Eki, 14:34

Selin yazdıklarına bir kez daha tam anlamı ile katılıyorum. İnsan bilmediği bir adresi nasıl bulabilir ki... İnsanın kendisini tanımaı ve bu hayat içerisinde bir yerler edinmesi de işte onun gibi.... Bir insan düşünün karnı acıkmış ve elinde paket içerisinde enfes bir yarım ekmek arası döner var. Bu adam elindeki dönerin varlığından haberdar olmadıkça karnını doyurabilir mi? Kesinlikle doyuramaz. Selin'in ifade ettiği de bunun gibi bir şey. Akrep olmak sadece o burçta doğmak demek değildir ki. Gerçek bir akrep kendisi çözmüş, tanımış, barışmış ve ilgili alanları ile kendisini çepe çevre kuşatmış bir idoldür...

Kullanıcı avatarı
Jasmine
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Jasmine » Pzt 31 Eki, 14:36

Yoksa ne işim var benim burada deli miyim neyim? Gider kendimle ilgilenirim. Ben hiç bir zaman bu kadar uzun bir süre bir internet sitesinde kaldığımı ve bu kadar mesaj gönderdiğimi hiç hatırlamam mesela. Ama burada benim gibi birilerinin varolduğunu bilmek beni memnun ediyor. Bir şeyleri paylaşma gereği duyuyorum

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Pzt 31 Eki, 16:26

selin seninle yazışmak asla bir dert değil, aksine çok güzel :) yorumların ve bilginle bizlere yol gösteriyorsun teşekkürler. Bak yaseminde geldi yanıbaşına :)
Akreplerin astroloji bilgisi ile donanıp komplike olduğu zaman daha saf olduğunu öğrendim sizlerden. Ne yapalım süreç içinde bizde saf bir hale geleceğiz demekki :P
AKREP56

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Pzt 31 Eki, 16:46

Haklısınız.. Ben burayı araştırdım buldum.. Bilinçliydi yani.. ve bulduğumdan dolayıda çok mutluyum...

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzr 04 Ara, 19:05

akrep olmak gerçekten bir ayrıcalık ve o sert etkiyi taşıyabilmek apayrı bir ayrıcalık. akrepliği yanlız yaşamadığımı bilmek çok güzelmiş. parapsikoloji ile ilgili bir adres ararken bu siteyi keşfetmiştim, demekki çekim varmış beni size. hepinizi seviyorum sıradışı insanlar :twisted:
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Pzr 01 Oca, 23:32

akreplerin özel gücü=sezgi...
herkeste yok, bizdeki gibi...akreplik medyumluk gibi bişey de olabilir bence..bazı olaylar oluyo ki, aylar öncesinden seziyoruz...
Sessiz sular derinlerdedir...