Başak Burcunun Faziletleri

Başak Burcu (Virgo) 23 Ağustos - 22 Eylül
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Başak Burcunun Faziletleri

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 11 Tem, 14:59

Başak burcunun zihin yapısı, bir evi sürekli temiz tutmaya çalışan bir ev hanımına benzer. Bu kadın, içinde yenilip içilen, yaşanan ve dinlenilen bu evi sürekli belli bir düzende tutmak ve temizlemek zorundadır. Gerekli şeyleri almalı, çöp ve kirleri uzaklaştırmalı, her şeyi yerli yerinde bulundurmalıdır. Bu durum kişinin son derece uyanık, gayretli ve çalışkan olmasını gerektirir. Aynı zamanda hesabını bilmesi, pratik olması ve her işin kolay yolunu geliştirmesi gereken bu kişi, asla kendini hayatın akışına kapıp koyuveremez.

Dünya hayatını bir kazanç, eğitim ve gelişim süreci olarak görmesi gereken erdemli insan da böyle sürekli zihinsel ve bedensel gayret içinde olmak zorundadır. Erdemli insan dünyayı hevesleri için kullanıp tüketen değil, sorumlulukla çekip çeviren kişidir. Her şeyi yerinde kullanan, düzen içinde tutan ve kurallara uyan insan; yaratıcısına karşı kulluk sorumluluğunu yerine getirmiş olacaktır.

Erdemli insan, elinden kendi nefsi de dahil hiç kimsenin zarar görmediği kişidir. Ailesine, çevresine hatta kendi bedenine karşı görevlerini yapar, arzularına değil kurallara uyar. Tevazuyla hizmet eder, gösterişe ve alkışa değil, görevini yerine getirmiş olmanın verdiği huzura önem verir. İşte bu özellikleri taşıma konusunda doğuştan kabiliyetli olan Başak, iyi ve erdemli insan olmaya yatkın bir karakterdedir.

BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
koyuakrep05
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen koyuakrep05 » Çrş 11 Tem, 18:29

paylasim icin tesekkürler, yalniz bir sorum olacakti. bu saydiklarin yükselen icinde gecerlimi?
Madem ki bu kere maglubuz
Netsek neylesek zaid
Gayri uzatmam sözü
Madem ki fetva bize ait
Verin ki basak bagrina mührümüzü

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 11 Tem, 20:35

koyuakrep05 yazdı:paylasim icin tesekkürler, yalniz bir sorum olacakti. bu saydiklarin yükselen icinde gecerlimi?
Elbette, ancak yükselen burcun kişilik üzerinde yaş ile doğru orantılı bir ağırlığı var. Bilinçte hissetme açısından soruyorsan pek bir fark yok, ancak yükselen burç 30'lu yaşlara doğru kişilik üzerindeki konumunu sağlamlaştırır.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
izden
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen izden » Prş 12 Tem, 02:45

çok şey istiyo yaa bu başaklar... 0(sıfır) hata bekliyorlar ama sevdikleri insanlara karşı hiç kinci değiller çok şükür.. çok zorlanıyorum bazen anlaşmakta ama aşık olunmaya değer bi kişilik taşıyorlar dediğin gibi gayet erdemliler ve sorumlulukları herşeyden önce gelir her konuda.. evet bir başağa aşığım hemde 4 yıldır... :opucuk
ölmek için doğdum, yaşamak için öleceğim.

Kullanıcı avatarı
koyuakrep05
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen koyuakrep05 » Prş 12 Tem, 12:25

benim yükselenim basakda o yüzden sormustum, evet izden ablaninda söyledigi gibi kinci degilimdir akrep olmama ragmen, bu beni bagsen endiselendirmiyoda degil bazi konularda, bagzen yaptigim bir isi basak özelliklerini tasiyarak yapiyorum bazen ise tam tersi oluyor tam bir akrep olabiliyorum :shock:
demekki 30 yasindan sonra tam bir basak olcam, yaaaa ben akrepden memnundum amaaa :o
Madem ki bu kere maglubuz
Netsek neylesek zaid
Gayri uzatmam sözü
Madem ki fetva bize ait
Verin ki basak bagrina mührümüzü

Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Prş 12 Tem, 20:56

İzden başaklar hakkında söylediklerin için teşekkür ederim... (:
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır

Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

Kullanıcı avatarı
akrepberat

Okunmamış mesaj gönderen akrepberat » Cum 13 Tem, 00:31

izden tşkrrler

Kullanıcı avatarı
izden
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen izden » Cum 13 Tem, 01:45

İzden başaklar hakkında söylediklerin için teşekkür ederim... (:
izden tşkrrler
rica ederim arkadaşlar ben başakları tanıdığım kadarıla gerçek dugularımı yansıttım : )
ölmek için doğdum, yaşamak için öleceğim.