Mantık

Hangisi Daha Baskındır...?
Akrebim

Okunmamış mesaj gönderen Akrebim » Prş 14 Tem, 21:01

Hoş geldin Nefer Titi.

Mantık yüseltilsin ve tüm insanlar duygularıyla yanlış kararlar vermesinler diye Akreplere verildi. Ve onların insiyatifine bırakıldı. Arep Kendisine verilen bu mantığı Asla anlayamadığı dünyayı anlamlı kılabilmek için uğraştı. Bunun için mantık üretti ve herşeyi bir mantık açıklamasına bağladı. Büyük büyük büyük Akrepler dünyaya bu şekilde yön verdikten sonra dünyayı yönetmeleri için 6 kol akrep boyunu yer yüzüne saldılar. Ve o gün bu gündür bu 6 boyun hakim olduğu yerler Aldıkları mantıklı kararlarla Mantık çerçevesinde yönetilmektedirler. (perde arkasından)

Yaşam Hafife Alınacak Kadar Değerli
Hafife Alınacak Şeylerde Yaşam Kadar Değerli
DEĞİLDİİİİRRR

Kullanıcı avatarı
Element V

Okunmamış mesaj gönderen Element V » Prş 14 Tem, 22:16

Mantık evet Mantık birilerinde hala olmayan şey.
Yazan
-------
Son Element

Kullanıcı avatarı
ScorpionGizli

Okunmamış mesaj gönderen ScorpionGizli » Pzt 22 Ağu, 06:25

Kesinlikle Mantk tabi ki. Bir çok insan Mantığına ve sağduyularına aşırı bağımlılığından dolayı Akrepleri soğuk ve duygusuz olarak tanımlar. Bilmezler ki Akrebin mantığı olmamış olsaydı Dünya Manyamış Debegojistlerle dolup taşardı.

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Sal 06 Eyl, 13:55

Sınırın ötesindedir AKREP

Mehtabımsın

Okunmamış mesaj gönderen Mehtabımsın » Çrş 07 Eyl, 01:20

Her zaman sınır ötesindedir : )

Kullanıcı avatarı
Jasmine
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Jasmine » Cum 16 Eyl, 03:38

Bu kişisine ve duruma göre değişir. MAntık mantıksal olunması gereken yerlerden kullanılır. Kişisel konularda da duygular.. Ama duygular daha çok in dünyada yaşatıldığı için. Dışa Sadece mantık yansır

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Pzr 02 Eki, 02:12

akrep su grubundaki balıktan ve yengeçten farklı olarak, mantığını daha çok kullanır. akrepler olaylara ve kişilere göre mantığını ya da duygularını daha fazla kullanır. mantığını ve duygusunu birbirinden çok ayırmaz.onlar mantıklı duygusal olan TEK BURÇTUR.
sevmediği bir kişiye ya da olaya karşı donuk ve bir an acımasız olabilir.içinde daima engel olmaya çalıştığı, savaştığı bir kin vardır.tabi bu kin bazen açığa çıkabilir.yine de iyi bi akrebin yapması gereken sevecen olmak, çünkü en iyi insanlar da biz akreplerden çıkar, en kötü insanlar da...
sevdiği kişilere karşı çok duygusal olabilir. yine de her zaman gizemini korur. tamamen saf ve mülayim değildir.kızdırmaya pek gelmez..başkaları tarafından kırılmamak, onlara sinirlenmemek için (sinirlenince kontrolden çıkacağını bilir) insanlardan kaçar ve duygusuz bir görünüme bürünebilir. belki de bu yüzden dışarıdan sert görünür, incinmemek için. ona dikkatli bakanlar onun ne kadar hassas olduğunu anlayabilir ancak. hassas ama çok güçlü..o gerçek duyguların ve doğru mantığın insanıdır..
kimse onun kadar sevemez..asla...
hem aşırı duygusal olan hem de mantığını devamlı kullanan başka bir burç yoktur...keşke bunu akrepleri sevmeyen kişiler de anlasa..bazı akrepler, devamlı yerde sürünen kötü akreplerle karıştırılıyor...oysa ki akrepler hem şeytan hem de melek..
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzr 02 Eki, 17:26

Akrebin Mantığını kullanması "kılıcın üstüne yürüyen akrobatın hangi ayağını önce atayım" düşüncesi gibidir. Mantık genelde hayatına hakim olsa da İç dünyasında duygular vardır hep. Dışarı ise kendisini gizlemek amacıyla hep Mantık gözlüğünden bakar
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Pzt 03 Eki, 12:11

Akrep mantıklıdır ama dış dünyaya karşı.. Dış dünyayı önemsediği ölçüde mantıklıdır ya da.. eğer ki hiç bir şeyi önemsemiyorsa o anda mantıksızdır.. yani duygusallığın zirvesinde olan bir akrep sadece kendi mantığını önemser.. ve çok zaman bu kendince ortaya koyduğu mantık başkalarıyla çelişir.. sürekli başkalarının sınırlarında dolaşmak ve ilerde durmak yüzünden bazen arkasına baktığında hiç kimseyi göremez.. Çoklukla arkasına da bakmaz.. Akrep dostlarını önünde istemez.arkasında istemez.onun dostları onun tam da yanında durmalıdır.. Bu onun mantığıdır. Ki kendiside dostlarıyla öyledir.. Bu yüzden tüm dünyayı dost gördüğü bilincinde yükseldiği o son noktada aslında herkesi yanında görmek istesede kabul ederki herkes aynı dersi verememiştir.. Sınıfta kalanlar da mutlaka olacaktır...
Koyu ve Tam anlamıyla keskin bir Mantık...

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Pzt 03 Eki, 23:00

Akrep dostlarını önünde istemez.arkasında istemez.onun dostları onun tam da yanında durmalıdır.. Bu onun mantığıdır. Ki kendiside dostlarıyla öyledir..
çok güzel çok xelnx...iyi yakalamışsın bu gerçeği..bu doğru olduktan sonra kim demiş her akrep kinciymiş, bencilmiş..
Sessiz sular derinlerdedir...

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 07 Eki, 09:42

Kinci olduğumuz doğru,bencilizde. Ama bu özellikler sadece var. Her zaman var değil. Hem bunlar herkeste var ki... valla kovalar aslanlar daha çok kinci ama onlar bunun adını inat koymuş.. saçma; kin aslında bu...sonra bencillik; oğlaklar ve boğalar kadar bencili yok.. hatta başaklar bile... biz onların yanında haltederiz bu konuda.. ama şu var ki onlar sadece o duyguyu yaşıyor biz o duyguyu yaşarken çeşni yapıyoruz,işin içine bin çeşit duygu giriyor.. o yüzden daha daha fazla gibi geliyor insanlara.. ne diyim yetenekliyiz işte duygulardan çeşni yapıyoruz...

Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Cum 07 Eki, 09:59

xelnx çok teşekkürler, seni dinlemek ne kadar hoş oluyor :)
AKREP56

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Cum 07 Eki, 15:49

teşekkür ederimmmm:)

Kullanıcı avatarı
Şehvet
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Şehvet » Cum 07 Eki, 20:48

xelnx dediğin gibi bunlar herkeste var hatta fazlası var eksiği yok. Yalnız fark şu ki. Onlar bunları her zaman kullanırlar. Bencillik veya kindar olmak onlarda ya vardır ya da yoktur. Olanlarda bu sürekli gözükür. Bizim farkımız ve bunların bize maledilmesinin nedesi ise Biz Belirgin Olacak "Gerektiğinde Kullanırız" ki bu durumda herkes tarafından farkedilir. Her gün beyaz giyen birisinin üzerindeki benimsenir kimse dikkat etmez. Ama Haftanın 6 günü siyah bir günü beyaz giyen hemen farkedilir.
"Eğer bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir"

Akrep Krallığı

Kullanıcı avatarı
cabiliyet

Okunmamış mesaj gönderen cabiliyet » Cum 07 Eki, 22:03

Evet malesef Şehvet
Bir ilişkimden örnek vereyim
Güzel bir anektodot
Tam konuyla uyumlu
Şöyle başlıyor
(Ali gerçekten seni tanıyamıyorum..Nette yazarken tam istediğim insansın diye düşünüyorum aklımda..Kusursuz hatta hatta eşruhum..Ya telefonda
Tamamen alaycı ..Umursamaz..Geceleri olumsuzda olsa güzelde olsa asla yarına ve yarınki telefona taşımıyorsun..Orada yaşanılanların orada kalması üzüyor beni..Ya ben seni nasıl yaşamalıyım..farklısın ama bu fark bana zarar veriyor...Gerçek hayatta tanıdığım ali bu 2 sinin dışında..Dahada bir farklı..Şimdi söyle bana ben hangi aliyi seveyim..?)
Ben bunları o kişiye yaşatmak için efor sarfetmedim sadece olunması gerektiği gibi oldum kendimce eğer kişi bu 3 aliyi birleştiremiyorsa
Bunda kusur benimmmi?
Akrebiz doğamız ve yaşamımız bunu gerektiriyor..
Özlemlere bölmek istemiyoruz yaşamları..
Ertelemiyoruz o an ne yaşanması gerekiyorsa onu yaşıyoruz..
Bu başka burçlarda yok bunu bir kusur olarak görmüyorum..
Sadece güzel yaşamaya çalışıyor ve güzel düşünmeye çalışıyor ve uyguluyorum..
bu sayede gerçekten yaşamdan zevk alıyorum..
Bırakın anlaşılamayalım hep bu gözlerdeki farklı insan imajında kalalım..
Bizim diğerlerinden farkımız olmaz ise farklılık diye bir şey oluşmazki
Saygılarımla
Resim

“Akrep Burcunda Duygu-Mantık İlişkisi” sayfasına dön