Sinema Filmlerinde Astrolojik Tema- Karakter ve Analiz..

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Misafir_Akrep

Sinema Filmlerinde Astrolojik Tema- Karakter ve Analiz..

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzt 02 Nis, 17:57

Arkadaşlar ben genele hitap eden bir takım sorular sormak istiyorum?
Haftalardır bu konuda nette araştırma yapıyorum fakat kesin çizgilere ulaşamadım..

Ben özellikle sinema olmak üzere bir çok iletişim organında astrolojik karakter veya burç temasının işlendiği görüyor gibiyim..

Mesela Alain Delon'un "Scorpio" adlı eski bir filmi vardır ve kendisi başroldedir..Ve Delon'u da bilirsiniz akrep burcudur..Bu görünen yüzü olan bir filmdi..Bazı filmlerde ise bir burç karakteri filmin temasında özellikle işleniyor..Sanırım bu konuda senaristlerin öykü deneyimlerinin etkisi çok fazla..

Bir de CIA'in geçmiş yıllarda istihbarat çalışanlarına verdiği kimlik kartlarında akrep simgesinin olduğuna dair söylentiler buldum..

Hatta biraz uçuk olacak ama dünyada ekonomik ve siyasi gücü elinde bulunduranların astrolojik etkilere göre kararlar aldıklarını ve özellikle astrolojiyi çok iyi bildiklerini düşünmekteyim..

Bu konuda benimle fikir alışverişi yapabilecek arkadaşları bekliyorum..
En son Misafir_Akrep tarafından Prş 24 May, 18:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzt 02 Nis, 19:27

Efe, söylediklerinin hepsi birer gerçek.

Film, dizi senaryolarında bu karakterlerin kullanılması gayet doğaldır. Çünkü bu karakterler uzayda bulunmuyor sonuçta. Mesela Türkiye'den ilk aklıma gelen örnekleri vereyim. "Çocuklar Duymasın" dizisinde Pınar Altuğ'un canlandırdığı Meltem karakteri, tüm yönleriyle bir Başak karakteridir, ki zaten kendisi de bir Başak burcudur. "Binbir Gece" dizisinin Şehrazat'ı da gene aynı şekilde tamamen bir Başak karakteridir. Bir başka örnek; "Kaybolan Yıllar" dizisinin Esmer'i bir Akrep karakteridir.

Siyasi gücü elinde bulunduranların astroloji bilgisi olmasa da, mutlaka bir astrolog danışmanları var. Kararlarını ve zamanlamalarını onların direktifleri doğrultusunda veriyorlar. Bunu çok sefer okumuştum.
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Prş 24 May, 18:33

Effedy yorumlarını yeni görüyorum..Teşekkürler..

Şimdi ise Temel İçgüdü-2(Basic Instinct 2) filmindeki Yazar Catherine Tramell'in astrolojik karakter tahlilini yapalım...

Yazar bayan Tramell, ünlü polisiye romanlar yazan bir karakterdir..Çok seksi, kıvrak zekaya sahip ve gözleriyle insanları etkilemektedir..Romanlarında sürekli ölüm, şiddet, cinsel ve gücü harmanlayarak işler..Romanlarını özellikle kendisi yaşayan biridir..Bir fantezisini alet ettiği kişininin ölümüne sebep olmaktan yargılanmaktadır..Bu sırada mahkemenin psikolojik analizini yapması için tuttuğu psikolog ile tanışır..Psikolog mahkemede onun lehine analizler yapmak zorunda kalır..

Bu pasaj mahkemenin psikoloji kliniğinde geçer..

Psikolog Glass: Ne Konuda yazarsınız?
Yazar Catherine: Cinayet, cinsel, şiddet..
--
Yazar Catherine:Örneğin sen biraz boşanmış gözüküyorsun..
Psikolog Glass:Neden böyle düşündünüz?
Yazar Catherine:Yüzük izi henüz geçmemiş..
Psikolog Glass:(Yüzük parmağı kontrol ederek)İyi bir gözlemcisiniz..
--
Psikolog Glass:Korktuğunuz bir şeyden bahsedin..
Yazar Catherine:Sıkılmak..
Psikolog Glass:Bu yüzden mi risk alıyorsunuz..?
Yazar Catherine:Risk almak hoşuma gider..(Sigarasını odada içmek yasak olmasına rağmen yakar ve seksi bir tavırla dumanı üfler..)
Yazar Catherine:(Psikoloğun gözlerinin içine adeta içini okuyorcasına bakarak)Biliyormusun kontrolün sende olmasından hoşlanıyorsun benim gibi..
--

Psikoloğun Catherine'den ayrı bir zaman ve yerde bayan meslektaşı ile onun hakkında yaptığı yorumlar..

Meslektaş: Gizemli yazarla mahkemede günün nasıl geçti?
Dr. Glass: Zeki, yalancı, kendini beğenmiş baştan çıkarıcı, insanları kullanan..
--

Dr. Glass, bayan Tramell'in yaşadığı travmatik sorunu raporlarında "Risk Bağımlılığı ve Sınırsız Güç" tanımı olarak işler..

Daha sonra Tramell kıvrak zekasıyla Glass'ın terapilerine katılmak için psikoloğu ikna eder..

Dr. Glass kariyerinde katı kuralları olan bir akademisyendir..
1) Asla terapilerinde sigara içirtmez..
2) Hastasıyla işi dışında özel sohbetlere ve davranışlara girmez..
3) Çok iyi sır saklar..Hatta sırları istihbarat birimlerinden bile saklar..

Bayan Tramell çoğunlukla siyah giyiniyor, terapilerinde cinsel fantazilerini ve insan ölümünden sıklıkla bahsediyor..
Ancak bir akrep karakteri ölüm ile seksi yanyana getirebilir..Hatta ben burada senaristin bir "akrep kadını hayranı" olabileceğini ve bu karakteri sonuna kadar filminde işlediğini düşünüyorum..
Polisiye romanlar yazması, aşırı narsist tutumu, adamın yeni boşanmış olduğunu tahmin edecek ve onu rahatsız edecek kadar iyi bir gözlemci olması..

Çevrenizdeki insanlar sizin analizci bakışlarınızdan bu yüzden rahatsız olurlar..Onlara o yüzden itici gelirsiniz..

Ama Bayan Tramell manipüle edici ve dişi akrep karakteri ile Glass'ı yoldan çıkarır ve yeni romanindaki ruh hastası, katil psikolog rolünü gerçek hayattaki görevini entrikalarıyla ona devreder..Sonuçta kontrolü çok seven psikolog akrebin manipülasyonuna ve cinsel tahrik oyunlarına dur diyemiyor ve akıl hastanesinde kendini buluyor..

Filmi izlemek isteyenler için Tıklayın..

Var olmanın acımasız tutkusu AKREP karakteri..
Akrepler bilinçaltının çözümlenmeye muhtaç işaretlerini, beden dilini, karakterlerini çok iyi anlarlar, davranışların gerisinde yatan duyguları sezerler..Bu muhataplarını dedektif gibi incelemelerini sağlar..

Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Prş 24 May, 18:59

evet doğru tespitler efe ayrıca şehrazat normalde de başak burcu 2 eylül....
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır

Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Prş 24 May, 19:19

Hani illa kişinin oynadığı roldeki burç karakteriyle gerçekteki burcunun aynı olması gerekmiyor bu arada..

Mesela Sharon Stone balık olmasına rağmen Temel İçgüdü de bir akrep onun kadar iyi oyanayamazdı diyebilirim.. Tabi bunu anlamak için Stone'un Plutosunu ve 2. evindeki etkileri gözlemlemek gerekiyor..

Burada izlediğimiz filmlerdeki astrolojik tahlilleri yapalım arkadaşlar bu sayede portalda astrolojiye yeni bir bakış açısı getirmiş oluruz..

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Prş 24 May, 19:24

2. evindeki etkileri gözlemlemek gerekiyor..
Efe, neden 2. Ev?

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Prş 24 May, 19:43

Horoskop etkileri incelenirken..
1.Evdeki burç karakteristiğinde görünür.
2.Evinde bulunan burç gibi davranışlarda bulunur.
3.Evindeki burç karakteristiğinde düşünür... vs.

Sharon filmdeki rolünde aşırı akrepsi göründüğü ve davrandığı için bu ithamda bulundum..

Kullanıcı avatarı
dark_venus
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark_venus » Prş 24 May, 19:49

bu etki doğrumu efe ????

bende 1-pluto-akrep (görünüyorum)
2-satürn akrep(davranıyorum)
3uranüs-yay neptün-oğlak (düşünüyorum)

fazla genel olmadımı =)) eleştirmek istemiyorum ama ...
yoksa sadece plutonun bulunduğu ev açısındanmı diyorsun .... gerçi rol yapabilme ile ilgisi varmı onu da merak ettim...
bunun da etkisi olduğunu öğrenmiş oldum böylece.. =)
Bu bilgiyi aramakla bulamazsın.
Ama ne var ki bulanlar, yalnızca aramış olanlardır

Mucizeler olmaktadır.Doğaya aykırı olarak değil,bizim doğa hakkındaki bilgilerimize aykırı olarak...

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Prş 24 May, 20:06

Anladım, cinsellikle ilgili olarak söyleyince merak ettim. O zaman ben sana Sharon Stone'un haritasına dair işine yarayacak bilgiler vereyim.

1. Ay Akrep'te.
2. Jüpiter(bence senin söylediğinle alakalı olan nokta bu), Neptün, Kuzey Ay düğümü Akrep'te.
3. Pluto 2. Evde, Güneş 8. Evde(bu bence bu noktada çok önemli); zıt açı yapmışlar.

Sonuç olarak kanımca oyuncular taşımadıkları karakterlerin rollerini beceremiyorlar. Bir şekilde dürtüsel olarak bulunması lazım diye düşünüyorum; ki bir çok oyuncunun doğum haritalarını ve canlandırdıkları karakterleri inceledim; bu düşüncemi pekiştirecek boyutta.

Bu arada analizlerin güzeldi, eline sağlık...

Kullanıcı avatarı
tutku
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen tutku » Cum 25 May, 15:44

charlinin melekleri filminin bir serisinde bir akrep kadını sergilenmişti.zaten kadının kolyesi akrep kolyesiydi.ben filmin hepsini izlemediğim için fazla bilmiyorum.yalnısım varsa bilen birisi düzeltsin.
KUR'AN'IN SÖNMEZ VE SÖNDÜRÜLMEZ MANEVİ BİR GÜNEŞ OLDUĞUNU BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERECEĞİM VE İSBAT EDECEĞİM!...

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (1900)

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cum 25 May, 17:09

Yanlışın var evet: Yanlış kelimesini yanlış yazıyorsun (:

Onun dışında bir yanlış yok..O filmde de akrep kadını teması vardı..
Bu arada sadece akrep burcunda takılmayalım bir çok karakter var filmlerde bunları bulalım..