Burçlar ve Allah (c.c)'ın İsimlerinin Yansımaları

Burçlar ve Allah (c.c)'ın İsimlerinin Yansımaları, burçlar ve esmaları, hangi burç hangi esma, burçların esmaları,

Burçlar Hakkında Genel Bilgiler
Kullanıcı avatarı
tutku
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen tutku » Prş 29 Mar, 15:38

TheGirlofSuN yazdı:sevgili tutku bu isimlerle ilgili daha detaylı bilgi verebilirmisin_?
her varlıkta Allah(cc) isimleri tecelli eder.özellikle canlılarda hususan insanlarda birçok isim tecelli eder.fakat bazı insanlarda bazı isimler daha çok tecelli eder.
(ki insanın dünyaya gönderiliş gayesi Allah'ı tanımaktır.)

mesela İsa(a.s)da "kadir"(kudretli) ismi,Musa(a.s)da "mütekellim"(konuşan)ismi,Yusuf(a.s)da"cemal"(güzel olan)ismi diğer isimlere nazaran daha ön plandadır.Hz.Peygamber(a.s.m)de ise Allah'ın tüm isimleri üst düzeyde tecelli eder.bazı din büyüklerinde de bu isimler okunabiliyor.hatta herkes kendi üzerinde azam derecede tecelli eden ismi okuyabilir(miş).

benim malumatım bu kadardı ve bunun bizim bildiğimiz burçlarla alakasının olduğunu tahmin ediyor ama kesin bilmiyordum.
sağolsun EffEndY bu noktada bizleri aydınlattı.

KUR'AN'IN SÖNMEZ VE SÖNDÜRÜLMEZ MANEVİ BİR GÜNEŞ OLDUĞUNU BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERECEĞİM VE İSBAT EDECEĞİM!...

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (1900)

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Prş 29 Mar, 15:49

[glow=red]Allah'ın isimleri "celali","cemali"ve"kemali" olarak 3 gruba ayrılabilir[/glow].ilginçtir; akrep burcunda beliren isimler celali ve kemali.

çok teşekür ederim EffEndY,bilmiyor ama tahmin ediyordum.internette de bulamamıştım.tekrar teşekürler...
yukarıda işaretlediğim gruba ilişkin gruplandırılmış bir tablo elinde mevcut mu acaba ?

Kullanıcı avatarı
SScorpiOO
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen SScorpiOO » Prş 29 Mar, 15:51

çk tesekkurler kardes

Kullanıcı avatarı
tutku
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen tutku » Prş 29 Mar, 15:59

yok..bu gruplandırma bir çok islam alimi tarafından kabul ediliyor.sadece böyle bir ayrımın varlıgından haberdarım. ama hangi isim hangi grupta bilemem.yalnız bir kaç ismin grubunu biliyorum şöyle ki;

'Müntakim'(zalimlerden mazlumların intikamını alan) ismi "celali" bir isimse 'Rahim'(acıyıp şefkat eden) ismi "cemali" bir isimdir.'kudret' ismi ise"kemali"...
KUR'AN'IN SÖNMEZ VE SÖNDÜRÜLMEZ MANEVİ BİR GÜNEŞ OLDUĞUNU BÜTÜN DÜNYAYA GÖSTERECEĞİM VE İSBAT EDECEĞİM!...

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Prş 29 Mar, 16:00

anladım. bu bilgiyi elde ettiğimde o zaman buraya koyarım. teşekkür ederim açıklamaların için.

Kullanıcı avatarı
tutku
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen tutku » Prş 29 Mar, 16:14

bu konuda bir kitap tavsiye edebilirim.sayın hocamız Prof.dr.Alaaddin Başar'ın kaleminden...kitabın ismi "esma-i hüsna".
açıkçası kitabı okumadım ama sayın hocamı çok yakından tanıdıgım için bu konuya değindiğini kuvvetli tahmin ediyorum..

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Prş 29 Mar, 16:28

Tamam canım benim. tavsiye için sağolasın..

Resim

bu çiçeklerde senin bu arada:)

Kullanıcı avatarı
tutku
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen tutku » Prş 29 Mar, 16:31

çok teşekür ederim.ya bende yok olsa gönderecektim...