EĞER YÖNETİCİNİZ BİR AKREPSE MUTLAKA OKUMALISINIZ.....

Akrep Burcu Hakkında Genel Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
SİYAH_AKREP
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

EĞER YÖNETİCİNİZ BİR AKREPSE MUTLAKA OKUMALISINIZ.....

Okunmamış mesaj gönderen SİYAH_AKREP » Prş 30 Kas, 01:16

Yumuşak konuşan ve yanında kocaman bir sopa taşıyan Akrep amirinizin, bilgelik ve güç peşinde koştuğu bir alandır. O, cennet ve cehennemin bütün sırlarını ve ikisi arasında ne bulunduğunu öğrenmek ister. Belki de, ikisi arasında siz varsınız. Bu yüzden, sizin sırlarınızı öğrenmeye de aynı derecede niyetlidir ve o meşgul küçük beyninizin, ya da, duruma göre, o meşgul büyük beyninizin içinde neler olup bittiğini öğrenmeye çalışmaktadır. O, hiçbir zaman size açıkça baskı yapmayacak ve gözle görülür şekilde, ruhunuzu olduğu gibi ortaya koymaya çalışmayacaktır; ama bunu herhalde siz yapacaksınız. Bu kaçınılmaz birşey. Hipnotize eden Pluto gözleriyle esaslı, uzun, ısrarlı bir bakış, sizden en gizli itirafları çekip almasına yeter. Eğer kafanızda kesinlikle gizli tutmak istediğiniz birşey varsa bu gözlere bakmaktan veya O'nun yanında çalışmaktan kaçının.

Başkan Theodore Roosevelt'in, "Yumuşak konuşun-ama yanınızda kocaman bir sopa taşıyın" öğüdü, bir Akrep tarafından dile getirilen Akrep felsefesinin en güzel örneğidir. Her ne kadar bunu ilk söyleyen Teddy' Roosevelt olduysa da, her Pluto insanı, bu sözler ruhuna kazınmış olarak doğar. Bu, Akrep amirinizin masasının arkasındaki duvara asılmış olan gözle görülmeyen bir yasadır. Ezberleyin. O ezberlemiştir. Ben olsam, bunu O'nunla tartışarak büyük bir olay yaratmazdım. Sadece O'nun bunu uygulayışını izleyin. Akreplerin, kendi teknikleri konusunda belirli sorular sorulmasına cesaret vermeyen bir tutumları vardır.

Tanıdığım şarkıcı bir kız vardı. Bir yaz günü öğleden sonra, hava alanında Kaliforniya'ya yaptığı yolculuktan dönen Akrep amirine rastlamış, kahve içmek için bir yerde oturmuşlardı, (Çoğunlukla, Pluto'nun gücü yaz mevsiminde doruk noktasındadır, anlaşılmayan bir nedenle bunun Kasım'la hiçbir ilişkisi yoktur.) Kızla, Akrebin yakın arkadaşı olan şarkı yazan o sabah birbirlerine duydukları derin aşkı itiraf etmişlerdi. Bazı durumlar nedeniyle bu aşkın gizli tutulması gerekiyordu.

Kahvelerini içerken bir yandan da gevezelik etmişler ve şarkıcı Akrebin yolculuk hikâyelerine dalıp gitmişti. Akrebin konuşması o kadar büyüleyiciydi ki, kızcağız o sabahki gizli buluşmayı tamamiyle unutmuştu. Sonunda, Akrep saatine bakmış ve yönetmeyi umduğu film için görüşeceği prodüktörle randevusuna geç kaldığını anlamıştı.

El sıktılar ve kız hoşça kalın derken, ekledi: "Size şans dilerim." Akrep kızın elini tutmağa devam ederek, ateşli bakışlarıyla gözlerinin içine bakmış ve ağır ağır cevap vermişti, "Ben de size aşk dilerim. Ama görüyorum ki zaten onu bulmuşunuz. Çok güzel. Birbirinize yakışıyorsunuz." Bakışlarım önce O başka tarafa çevirerek (Akrepler hep öyle yaparlar-bunu önce sizin yapmanıza asla izin vermezler) kızın elini bırakmış, o soğuk, esrarlı, kontrollü tebessümüyle gülümsemiş ve yürüyüp gitmişti. Bugüne kadar, kızcağız hâlâ O'nun bu işi nasıl anladığına akıl erdirebilmiş değil.

Bu kızın başından geçen olay size ders olsun. Akrep, sizin simanızı da keşfedecek. Bunun ille de aşk olması gerekmez. Bu sır, babanızın sekizinci sınıfta okuldan ayrıldığı, kızkardeşinizin evli bir erkekle dolaştığı, banka borcunuza altı aydır hiçbir ödeme yapmadığınız veya sizin Iran kedisinin gene yavru beklediği olabilir. Belki ceketinizin düğmesini dikeceğiniz yerde çengelli iğneyle tutturmuşunuzdur, veya bu sabah erkek kardeşiniz yengenizin başına tavayla vurmuştur. Başkalarının bilmesini istemediğiniz böyle ufak tefek şeyleri O bilecektir. Ve nasılsa O'nun bildiğini siz bileceksiniz. Bu, Balığın aklınızdan geçenleri anlamasından farklı birşeydir. Balık ruhsal mesajlar alır. Akrep düpedüz bilir. Ruhsal flâşların bununla hiçbir ilgisi yoktur. Kovanın sezgisinin de. Bu çok daha derinlere iner.

Bu Pluto gücü, aynı zamanda Akrebin sizin içinde bulunduğunuz ruhsal durumları sezmesini de sağlar. O, ruhsal durumlarınıza göre anlayışla davranacak bir adamdır. Bu da tarif edilemeyecek kadar rahatlatıcı bir davranıştır. Özellikle sürekli, ruhunuzun derinliklerinde neler olup bittiğini bilmek bir yana, şu ya da bu şekilde bunu anlayacak kadar ilgi göstermeyen aceleci, düşüncesiz, yüzeysel insanlarla bir arada bulunduktan sonra. Böyle kinci ilgisizliklerin çeşitli şekillerine maruz kalınca, bunlarla kıyaslandığı zaman Akrebin anlayışlı harikulade görünür, ve öyledir de.

Düşünebileceğinizin aksine, Kasım doğumlu amirin bürosu her zaman patlayıcı bir yer değildir, hattâ korkulacak bir yer olması da gerekmez. Orası bütün binadaki en sessiz, en rahat, en sakin yer olabilir. Pluto'nun kendi kendini kontrol yeteneği çevresindeki herşeyde etkisini gösterir. (Doğum haritasında ağır bîr ikizler. Kova veya Aslan etkisi olmadıkça. Olsa bile, işler tamamiyle kontrolden çıkmaz. Sadece biraz hızı azalır, o kadar.) Bu adamın kendi karakteri üstündeki kontrolü korku vericidir. Yapmaya başladığı her işte yorulmak bilmeden çalışır ve peşinde olduğu şeyi ne kadar derinden istediğini veya ona ne kadar ihtiyaç duyduğunu başkalarının anlamasına gururu izin vermez. Rakibi, Akrep amirinizin kendisini yenmeyi ne kadar istediğini hiçbir zaman düşünemez; tâ ki tamamiyle yenik düşüp, Akrep savaşı kazanın-caya kadar... O sizin içinizi görebilir, ama hiç kimse O'nun en derin duygularına kadar inemez. Pluto amirinizin en güçlü silâhlarından biri de amacını ve niyetlerini sır gibi saklamasıdır. O, bütün duygularım ve niyetlerini gizler; o kadar ki, sürekli olarak arkadan saldın bekleyen veya hattâ hiç saldın beklemeyen düşman, en az beklediği zamanda ve en az beklediği yerden, örneğin sağ cenahtan birdenbire saldırıya uğrayınca, neye uğradığını şaşırır. Top oyunları böyle kazanılır.

Akrep amir prestiji ve başarıyı da böyle kazanır. Eğer sizden hoşlanıyorsa, size yardım etmek, sizi daha yüksek mevkilere getirmek, umutlarınızı arttırmak ve hayallerinizin gerçekleşmesini sağlamak İçin yapmayacağı şey yoktur. Tabii kendi hayallerinin gerçekleşmesi için de. Eğer sizden hoşlanıyorsa, bunu okumaya hiç gerek yok, Herşeyden önce sizi işe almaz. Eğer başka birisi sizi işe almışsa, Akrep amirin yanındaki işiniz uzun sürmeyecektir. Pluto amirler, takımında yeri olmayanlara ne sempati, ne de acıma duyarlar. O'nu ilk plânda ilgilendiren şey takımdır (ve kendi amaçlan) kişiler en sonda gelir. Akrep amiri olan sizlerin hemen savunma durumuna geçtiğinizi çok iyi biliyorum. Birisi çıkıp da, nasıl O'nu kusursuz ve tertemiz olmamakla suçlar, değil mi? Pluto insanına yakınlığı olan herkes böyle davranır. Eğer siz böyle davranmıyorsanız, herhalde tatile giden birinin yerine bakıyorsunuz.

Bu adamda son derece sadık olan insanları çeken birşey var. Çevresini hep sadık dostları çevirir, düşmanları güvenli bir mesafeye çekilmişlerdir, (yani kendileri için güvenli). Akrep sanki bîr daire çizmiş gibidir. Seçilenler dairenin içinde. Diğerleri rahatlık bakımından (yani, Akrebin rahatlığı) fazla yaklaşmamaları için bir çeşit kara büyüyle uzakta tutulurlar. Düşmanlar için O'na ulaşmak, olanaksız değilse, çok zordur. Kadın olsun, erkek olsun; aranan niteliklere sahip olmayan bir insan, bir kez o manyetik bakışlarla ölçülüp biçildikten sonra, hemen oradan sürülür. Akrebe göre bu insan hiç yok demektir, O'nun kafasına göre, siz orada değilsiniz. Sizi ne görür, ne de işitir. Yeterince yaklaşırsanız, radarı tehlike işareti verir, Orada değilmişiniz gibi bakılması, insana boş bir duygu verir.. Bir hayalet olmak rahatsız edici birşeydir; bu yüzden, bir süre sonra istenmeyen kişi, insanların kendisini görebildikleri ve işitebildikleri yere doğru uzaklaşır-etiyle, kanıyla tekrar insan olarak varolacağı yere.

Akrep amirin, mucizelerini yaratırken Drakula gibi görünmesi ve burun deliklerinden ölümcül dumanlar çıkarması gerektiği fikrine kapılmayın. Büyüsünü yaparken siyah bir pelerin giyip, mezardan gelen bir sesle konuşması da gerekmez. Eğer bir Akrep amirin yanında çalışına serüvenine atılmak üzereyseniz, O'nu ilk kez gördüğünüz zaman, gücü hakkında anlatılanların abartıldığını düşüneceksiniz.

Fiziği pekâlâ da gösterişsiz ve tebessümü ancak bir pencere vitrayında göreceğiniz cinsten olabilir. Bu tebessüm, yüzünde şimşek gibi parladığı zaman, eriyecek ve astrolojinin sizi yanılttığını düşüneceksiniz. Görünüşü ancak ninni söyleyen bir irlandalı çamaşırcı kadın kadar tehlikeli olacaktır. Sonra, içinize işleyen mavi ya da kahverengi gözlerini gözlerinize diktiği zaman, umarım yakınızda kendinizi içine bırakıvereceğiniz bir koltuk bulunur, îşte o anda, O'nun manyetik büyüsüyle tamamen hipnotize olacaksınız. Hattâ kendinizi belli belirsiz bir hareketle ileri geri sallanarak O'nun emirlerini beklerken yakalayabilirsiniz. Artık O, sizin duygularınızı kontrolü alana almıştır. Bundan sonra hiçkimse size ulaşamaz. Artık çok geç. O harikulade iyi kalpli, nazik, yetenekli, zeki yeni amirinize gözü kapalı bağlanacaksınız; ve kim O'nun tehlikeli olduğunu söylerse, size göre, kıskanç, kinci, ne yaptığını bilmeyen bir insan olacak. O, bir insanın sahip olmayı umabileceği en tatlı amirdir.

Tatlı mı? Gerekiyorsa her sıfatı kullanın, ama tatlı?! Harikulade, evet. iyi kalpli, evet. Yetenekli ve zeki-doğal olarak. İçten ve dürüst, tabii.

Koruyucu ve kibar, gene evet. Sevecen? Ah, aman Tanrım, evet. Binlerce kez evet. Ama tatlı? Kesinlikle hayır. Akrep amirin yanında çalışanlara ve henüz kapıdan içeri girmek üzere olan size; sihirli çember testinden geçtiğim, çok yetenekli bir Akrep bestecinin, en yakın arkadaşlarımdan biri olduğunu söylemek isterim. Ayrıca evimde yaşayan küçük bir Akrep daha var ( dikkat ederseniz kontrol hâlâ benim elimde-evinde yaşadığım Akrep demedim). O'na da bir çeşit yakınlığım var. Bu yüzden, Akrep amirinizin düşmanları arasında olamam, içiniz rahat olsun. Ancak, astroloji sayesinde O'nu sizden daha iyi anlayabilirim. Örneğin, bahse girerim, bir tehlike ânında, O'nun her sabah sıcak yatağından kalktığı zaman yüzündeki o rahat, dalgın ifadeyle sakin sakin olduğu yerde durup bekleyeceğini düşünüyorsunuz. Bu doğru değil. Öyle bir durumda tamamiyle değişecektir.

Akrep amiriniz duygusal gösterileri hoş göremez. O, ne pahasına olursa olsun, insanın soğukkanlılığını koruması gerektiğini düşünür ne pahasına olursa olsun. Ama, baş gösteren tehlike ani ve şiddetli bir hareketi gerektiriyorsa (bazı tehlikeler bunu gerektirir,) öyle ateşli bir hareketle şimşek gibi ileriye atılır ki, karşınızdakinin aynı adam olduğuna inanamazsınız. Tehlike geçip, herşey tekrar kontrol altına alındığı zaman, O'nun kabarıveren ihtiraslı duygulan da tekrar kontrol altına alınacaktır. Bir dahaki sefer tekrar gerekinceye kadar, onları güçlü kişiliğinin içine hapsedecektir.

Bununla birlikte, normal olarak O, kararlı, nazik, hesaplı bir denge içinde, öfkesini tam bir kontrol altında tutmayı bilir, iş hayatındaki bunalım sırasında olduğu gibi, romantik ihtiras sancılan çekerken de, Jekyll ve Hyde'daki aynı şekil değişikliğine uğrayacaktır. Ama tabii bu sizin ilgi alanınıza girmez-en azından normal durumlarda girmez. Gerçekten büyük olaylar olmadıkça, o sakin, dengeli maske de yüzünden hiç eksik olmaz.

Sakın O'na durmadan kompliman yapma hatâsına düşmeyin. Akrep amirler sürekli olarak kuşkuludurlar. O, uykudan uyanırken kuşkuludur, uyumaya giderken kuşkuludur ve gizli niyetleri algılamak için antenleri her zaman açık ve tetiktedir. Aslında, O'nun zayıf yanlarından biri de çoğunlukla masum insanların masum sözlerinden kuşku duymasıdır. Masanın üstündeki koyu kırmızı elmayı büyük bir zevkle oğuşturup parlatmanız terfi etmeniz yerine kovulmanıza neden olabilir, işini elinden almak için O'na yağ çekip durduğunuzdan kuşkulanabilir. Arada sırada O'nun üstünlüğünü içtenlikle kabul etmenizden çok hoşlanacaktır ancak fazla abartmayın. Size gösterdiği bağlılık sürekli ve çok etkileyici olacaktır ancak karşılığında O'na asla bir milimetre daha azını göstermeyin. Parasal işlemlerin ayrıntılı olarak kendisine anlatılması konusunda çok titiz davranır. Mâli konularda herhangi bir şekilde anlaşılmayan bir nokta kalmasına asla izin vermeyin. Ve asla, asla, asla, asla, asla O'ndan üstün olmaya çakmayın. O'nu incitmeye kalkışmayın. Eğer O'nun öğütlerine kulak asmamakta direnirseniz, önce birkaç hafta yumurta kabuklan arasında gizli bir zehirli örümcek de bulunmalı. Akrebin intikamı hafife alınacak birşey değildir.

Akrep amirin, bir kez kolları sıvadıktan sonra, üstesinden gelemeyeceği bir sorun henüz icadedilmemiştir. Bütün Pluto insanlarında, özel yaşamlarındaki hastalıkların, iş hayatındaki felâketlerin ve her türlü trajedinin cesaret ve insanüstü bir iradeyle üstesinden gelme yeteneği vardır. Bireysel kişilik olarak, diğer burçlardakilerden daha yaygın olarak değişiklik gösterirler. O, her ne kadar, anlaşılmaz esrarlı olayların bilimsel araştırmasının canlı örneğini oluştursada, ve herşeyi araştıran dedektif olsa da, asıl en büyük bilinmeyen kendisidir.

Pluto'nun kafasının ve ruhunun içini görmek, anlamak olanaksızdır. Ayrıca, bunu yapabilseniz bile, O'nun hipnotize eden gözleri ve sesiyle öğrendiğiniz herşeyi unutursunuz. Sizi uyarmak için yapabileceğim en iyi şey, tetikte ve uyanık olmanızdır. Birincisi savunma amacıyladır, doğal olarak, ikincisi, sonsuza kadar dürüstlüğüne ve cesaretine hayran olacağınız adamı anlayabilmeniz içindir. O'nun anlaşılmaz, karmaşık yapısına ve dünyanın gözleri önüne serdiği aldatıcı imaja karşın, Akrep amiriniz hiçbir zaman kendisini aldatmaz, içimizden kaçımız tam bir dürüstlükle bunu söyleyebiliriz? Hattâ 'acımasız' olarak

Hangi tür iş sizin için en iyisi?

Becerileriniz, doğal yetenekleriniz ve hangi işte çalışmak istediğinizi belirlemek için aşağıdaki çizelgeyi kullanın. unutmayın astrolojide bir meydan okuma pozitifden çok daha iyidir.

Akrep

İdareci 3
Yaratıcı 1
Mali 3
İşçi 2
Yönetim 3
Pazarlama 2
Operasyon 2
Serbes Meslek 1
Araştırma 3
Satış 2
Strateji 3
Teknik 3

3 = iyi,

2 = orta,

1 = kötü

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Prş 30 Kas, 06:07

Yahu bu yorumu yapan astrolog diğer burcun amirlerine pek bir şey bırakmamış gibi duruyor..Sizce de fazla tutucu bir yaklaşım olmamış mı? (:

Kullanıcı avatarı
SİYAH_AKREP
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SİYAH_AKREP » Prş 30 Kas, 13:01

yalnız efe istersen diğer burcun amirlerini de yazabilirim inanamazsın tamamen farklı......kadım amirede bakarım melisa:)
"Metafizik açıdan dış dünyanla iç dünyan uyum içinde olduğu zaman, evren de rüzgarını senin kanatlarının altına üfler, sana yeni yeni hazineler yollar."

Kullanıcı avatarı
çıkmazsokak

Okunmamış mesaj gönderen çıkmazsokak » Prş 30 Kas, 17:59

diğer burçların amirlerinide rica edebilir miyim :)

yazı için teşekkürler....
Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum
Kesilir belki fakat çekmeye gelmez boynum...!!

Kullanıcı avatarı
SİYAH_AKREP
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SİYAH_AKREP » Prş 30 Kas, 18:04

mesela hangi burcun? Yöneticiler çok yer kapladın diye beni paylayabilir :)rica ederim...
"Metafizik açıdan dış dünyanla iç dünyan uyum içinde olduğu zaman, evren de rüzgarını senin kanatlarının altına üfler, sana yeni yeni hazineler yollar."

Kullanıcı avatarı
çıkmazsokak

Okunmamış mesaj gönderen çıkmazsokak » Cum 01 Ara, 00:38

oğlak olursa sevinirim: )
Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum
Kesilir belki fakat çekmeye gelmez boynum...!!

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cum 01 Ara, 02:22

Meslek icabı iki yıldır Müdürlük kapıma dayanıyor. Bir yolunu bulup kabul etmiyorum.
Yönetici olarak bi an kendimi düşünüyorum
"Tamamiyle despot, disiplinin ve Psikolojik baskının en üst seviyede olduğu, gökte uçan kuştan tutun yerde yürüyen karıncaya kadar herşeyden haberdar olmaya çalışan bir sistem, işe yaramaz öğrencilerden gizli haberalma teşkilatı : ), kesinlikle ama kesinlikle hiç bir kuraldan taviz vermeyen demirden bir yapı, sistematik bilinçaltı telkinlerle tek tuştan yönetilen öğrenciler, okumak değil yüce dağlar kadar büyük hedefler vadeden kocaman sesler ama altında en küçük firede her an inmeye hazır kocaman bir öfke yığını. Yapılacaksa en iyisi yapılacak'ın verdiği kocaman bir sorumluluk ve bu sorumluluğun altında kendimle birlikte ezmekten bi an bile tereddüt etmeyeceğim herkes"
Fazla abartı gibi geliyor ama kısa süreli de olsa benzer görevleri yaptığımda çok iyi hatırlıyorum bunları. Her akrebin damarında dolaşan o koyu kıvamdaki, beyni yiyip bitiren, nitronik enerji.
İlk kez atandığım bir görev yerinde büyük bir zevkle yapacağım şeyler ama bir süre tanıştığınız arkadaşlarınız varsa etrafınızda böyle bir görevi yapmak için hepsini silmek gerekiyor.

Tek kural,
Taviz ve Duygu Yok

İkinci Tek kural,
Perde arkasında ikinci bir Sen Varsın : )
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
SİYAH_AKREP
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SİYAH_AKREP » Pzr 03 Ara, 20:53

vallahi de doğru billahi de :) fakat belki bir gün amirlerde yeni işe aldıkları tarafından ezilebilir:) bu yüzden her an tetikte olmalı...

aleyna1

Okunmamış mesaj gönderen aleyna1 » Çrş 16 May, 14:11

benim patronumdamı akrep acaba. anlatılanlara çok benziyor tavırları. bir insanın yüzünde hiç mimik esamesi olmazmı canım. oluncada bir insan bu kadarmı eritir insanı. çözmek zor ama hep insanı çeken bir yanı var. insanı kafasını kurcalayan birşeyler bırakıyor insanda. sanki benimle değil kendi işinle ilgilen dergibi. acımasızlık konusunda kesinlikle katılıyorum. akrepmi bilmiyorum ama anlatılanlara göre öyle görünüyor çok defa beni ağlama noktasına getiren vicdansızlıklarına sahip oldum. ama bir an düşünüyorum iş yerinde öyle birisi olmasa o disiplin ruhunuda kimse sağlayamaz gibi. genede saygı duyma gereği hissettiriyor yılışıklık yok. kuralları harfiyyen uyguluyor. çoğu zaman hayranlık, öfke ve şaşkınlıkla izliyorum

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 16 May, 15:33

yukarıdaki amire çok pis aşık oldum: )

yazının hepsini zevkle okudum.
teşekkürler siyah akrep.

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Prş 17 May, 12:10

güzel bir yazı..

yeni iş kurmuş biri olarak yukarıdaki çerçevelerin dışında davranacağım kesin. ben oldukça serbesti seven biriyim.. özgürlük yani.. patronumda akrep. en zor zamanda karşıma çıktığı için onun düzenini bozmadan kendi düzenimi kurma çabasındayım... Atatürk ün vatanı kurtarma haftasında bende kendi işimi kurmuş oldum. ne kadar güzel bir tarih benim için.... darısı kendi işini kurma çabasında olan dostlara...

“Akrep Burcu Genel Özellikleri” sayfasına dön