TV'deki reklamlardan etkileniyormusunuz?

Fikir Gelişimdir.

fazla etkileniyorum
3
12%
az etkileniyorum
2
8%
etkilenmiyorum
6
24%
reklam hiç seyretmem
9
36%
etkisinin farkında değilim
5
20%

Toplam oy: 25

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 28 Ağu, 01:30

TVlerde reklam kirliliği var diyebiliriz, hem çok pahalı birşey olmasına rağmen. değişik değişik reklamlar rengarenk cıvıl cıvıl albenili reklamlar var. ünlü sanatçılarla çevrilmiş reklamlar....

sizler birer vatandaş olarak TVlerdeki reklamlar üzerinizde bir albeni uyandırıyor mu? reklam, sizi bir ürünü almaya yönlendiriyor mu?

bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 28 Ağu, 01:59

Eskiden hiç izlemezdim Reklamları. Hatta sinir olurdum. Gerçi TV'de pek izlemem ama reklam denk gelmişse izlenilir reklamları, zevk verenleri izliyorum. Veya bir kampanya duyurusu yapıyorlarsa ona dikkat ederim. Ama reklamlar bir şey alırken direk etkili değil benim için. Sadece Zevk, Bilgi ve Fikir edinmek için.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
huysuzname
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen huysuzname » Pzt 28 Ağu, 10:12

tv izleme alışkanlığım olmadığı için reklamlardan haberim yok diyebilirim.

Kullanıcı avatarı
masal perisi
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen masal perisi » Pzt 28 Ağu, 11:20

raklamları hiç sevmiyorum insanları etkilemek için ürünleri satabilmek için neler yapıyolar . ve reklamlına aldanarak hiç bi ürün satın almıyorum ama izlemek zorunda kalıyorum oğlumun yüzünden o çok seviyor.... ne anlıyo bilmiyorum .... o kadar cıvıltılı reklamlar yapıyolarki ... kim bilir ne paralar harcanıyodur...
" ÇOK SEVMEYECEKSİN MESELA , O DAHA AZ SEVERSE KIRILIRSIN....
VE ZATEN GENELLİKLE O DAHA AZ SEVER SENİ, SENİN O'NU SEVDİĞİNDEN.....ÇOK SEVMEZSEN, ÇOK ACIMAZSIN.... "

SERÇE
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SERÇE » Pzt 28 Ağu, 17:59

REKLAMLARDAN ÜRÜN SATIN ALMA ALIŞKANLIĞIM OLARAK HİÇ ETKİLENMİYORUM YALNIZ BİLİMSEL OLARAK REKLAMLARIN SATIŞ VE PAZARLAMADA ÇOK ÖNEMLİ BİR YOL OLDUĞUNU BİLİYORUM HİÇ YOKSA BİLİNÇ ALTINA TAŞINIYOR MARKA VE GÜVENİLİRLİK ANLAMINDA.
BEN BAŞKA BİR ŞEYDEN BAHSETMEK İSTİYORUM ASLINDA REKLAMLARI BİR SANAT DALI GİBİ İZLEMEYE BAŞLADIM OLDUKÇA KEYİF ALIYORUM KISA METRAJLI FİLM GİBİ. TÜRKLERİN BU KONUDA İLERİDE OLDUĞUNU BİLİYORUM REKLAMLARIMIZA BİR BAKIN ÇOK KEYİFLİ
Olmaz olmaz deme hiç.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 28 Ağu, 18:26

açıkçası ben zerre kadar etkilenmiyorum, bana yapmacık geliyor, mesela bi marka ürününü övüyor kaliteli sağlam vs gibi telkinlerde bulunuyor, ona benzer başka bir markanın ürünüde aynı şeyleri söylüyor, hepsi birbirinden üstün olma çabasında.
cicili bicili ve hatta ünlü birinin olduğu reklamlar insanları tavlıyor olabilir, hatta bu yüzden tel hattını, benzin markasını değiştiren insanlar çok ama ben yıllardan beri kullandığım bi ürünü değiştirmem, bu reklam etkisi değil kendi isteğimden kaynaklanır.
bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Pzt 28 Ağu, 18:32

ben bu reklamlar yüzünden tv seyretmekten bile vazgeçtim.. reklamlardan sürekli olumsuz yönde etkilenmişimdir.

KEDİ

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Pzt 28 Ağu, 18:42

bende öyle tv segretmekten nefret eder oldum

Kullanıcı avatarı
romantikakrep

..

Okunmamış mesaj gönderen romantikakrep » Çrş 30 Ağu, 11:59

reklamla işim olmaz

Kullanıcı avatarı
c@n@n

Okunmamış mesaj gönderen c@n@n » Cmt 02 Eyl, 01:51

Ben çok çok Nadir TV izliyorum. Bu arada da izlediğim reklamlar beni etkiliyorsa da ben bunu farkında değilim...
5 Milyar yıllık dünyanın 100 yıllık zaman diliminde,
6 Milyar insanla birlikte,
Bir seferliğine,
Bir şansta bana verilmişler.

Nasıl olurda bu tekrarı olmayan zamanda başkalarını tekrar ederim.
Bu, Bana göre değil, Seni bilemem...

Kullanıcı avatarı
AyaSofya
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen AyaSofya » Cmt 02 Eyl, 12:49

Tv yle hic aram yok ama denk geldigi zaman Birtane bicirik var minik bir sey, Dijiturk reklaminda, bidi bidi herseyi biliyor cadi, o kiza bayiliyorummm. Birde su bebekler varya bebek bezi reklaminda. Dans edip sarki söyluyorlar. Dunya tatlisi hepside.
Gökten kalbe, kalpten dile, dilden kulağa,
Yaradana yakışır bir ilham olayım...
Ulaşayım sonsuzluğa....

Kullanıcı avatarı
çarpış
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen çarpış » Pzr 10 Eyl, 15:49

huysuzname yazdı:tv izleme alışkanlığım olmadığı için reklamlardan haberim yok diyebilirim.
aynen ben de...
İzlediğim dönemlerde de .. öle etkisini kalmam yanii..

Bi şet alıcaksam... pek çok şeyi değerlendirerek alırım. Reklamlar, sadece hiç bilmediğim bi ürün varsa ondan heberdar olmamı sağlıyor, başka da yok...Reklamlara aldanmam.. e, bir de işletme öğrencisiyim...
*Su gibi olmalıyız. Her şeyden aşağıda, ama kayadan bile kuvvetli.
(Siyu Kabilesi)

*Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatın dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere değişmeye başlamış olacaktır.
(Mohawk Kabilesi)

çarpış - öpüş - seviş - çarpış