Güneş krallığının gözbebeği, kraliçenin sevgilisi ASLAN

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Güneş krallığının gözbebeği, kraliçenin sevgilisi ASLAN

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Sal 25 Tem, 08:23

GÜCÜN YANSIMA DÖNEMİ

" Bana, tüm zamanların içindeki mucizeye tanık olma ilhamını ver ! Güç ve cesaret kazanarak büyümem için yanımda yürü. Bağlarımı ne zaman güçlü tutmam ve ne zaman bırakmam gerektiğini göster. Çalışmanın ve dinlenmenin zamanını anlamam için bana yardımcı ol ! "

Kudretli Aslan; gücümü ortaya koyabilmem için bana enerjinden ver...

Güneş 23.Temmuz.2006 TSİ 02:19 da Aslan burcuna girerek, zodyağın en görkemli en parlak günlerini başlatıyor. Coşku, güven, zevk ve oyun. İşte Aslanı tanımlayan birkaç sözcük. Yaşamdan zevk alan, onu mutlu eden eylemleriyle hayata meydan okuyan, neşeli, güçlü ve cesur tabiatıyla, içimizdeki çocuğun ta kendisidir Aslan.

Aslan yaşama oyun oynamaya ve zevk almaya gelmiştir. İçinde taşıdığı çocuk eğlenmek, oyun oynamak, riskler alıp kendini mutlu eden şeyleri yapmak ister. Zaten onun gücüde bu eylemlerinden gelmektedir. Yürekten gelen itilimler ona haz verir. Başkalarına mantıklı gelmese de onun kalbi mutluluk hissediyorsa harekete geçecektir. Aslan sadece kendisine güvenir. Eğer güvenliğini dışarıda arayacak olursa yeterli enerjiyi bulamaz ve fırsatları kaçırır. Aradığı bilgi, güven ve güç Aslanın içindeki çocukta toplanmıştır. Onun yolu da bu çocuğun yolu olmalıdır. Bu yol ona sevinç, zevk ve güç verir. Bu yolun verdiği heyecan ve itilimleri izlerse, içindeki bu çocuk onaylanmış olur ve her seferinde biraz daha güçlenir. Bir Aslan için doğru yolda olup olmadığını belirlemek bu nedenle çok basittir. İçindeki çocuğa baktığında cevabını hemen alacaktır. Önemli olan içindeki çocuğun heyecanına izin vermek ve kalbindeki hayali gerçekleştirmektir. Toplumsal alandaki bilgilerle Aslanın yüreğindeki itilimler çoğu zaman çelişkilere neden olabilir. Bu noktada Aslan eylemlerini başkalarının duygularını dikkate alan bir sorumluluk ve yaratıcılıkla uygulamalıdır. Bulunduğu ortamda doğal bir liderlik enerjisi yansıtan Aslan, meydana gelebilecek haksızlıkları önleme konusunda kendisini sorumlu hisseder, adalet ve gücün temsilcisi olur adeta. Gittiği yönü açıkça bildirir ve diğerlerini davet ederse diğerleri de onu izlemekten sevinç duyacaklardır. Aslan dönemi bir gösteri dönemidir. Işıkların altında sahnelenen bir tiyatro gösterisi gibi dünya sahnesinde Aslan bu oyunun hep başrolündedir.Gösteriyi seven yapısıyla her zaman sahnede olmak onun tüm varlığını aydınlatır. Başkalarını mutlu etmekten, eğlendirmekten kaynaklanan enerji ona çok cazip gelir ve oda bu sevince katılır.

Burçlar açısından bu dönemin etkilerine baktığımızda [glow=red]Koçlar [/glow]için girişimlerinden sonuç alacakları verimli ve bereketli bir dönem gözükmekte. İstekleriniz birer birer hayata geçmeye başlıyor. Günlük sıkıntılara kafanızı takmayın. Cesaretinizle girdiğiniz işler size kazanç getirecek. Sabırsızlık yapmayın ! Duygusal alanda özellikle 11. Ağustos'tan itibaren yıldızınız daha parlayacak. [glow=red]Boğalar [/glow]açısından bu dönem kararları yeniden gözden geçirmek için çok uygun. Rahatınızı bozmadan adım atmayı denemelisiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için planlı ve düzenli bir şekilde çalışma temponuzu arttırın. Çalışmak hem veriminizi arttırması hemde bilemediğiniz büyük kısmetlerin açılması açısından çok önemli. Ama bunu mutlaka planlı bir şekilde yapmalısınız. Yoksa sağlığınızı tehlikeye atacak kadar kendinizi zorlayabilirisiniz. [glow=red]İkizler [/glow]için eğlenceli ve hareketli bir dönem görünüyor. Kendi dünyanızın size verdiği olanakları kullanarak yazdan çok keyif alabilirsiniz. Ama bilinmeyen maceralara atılmak açısından hiç de uygun bir dönem değil. Risklerden uzak durun. Maddi alanda ise alacağınız riskler size kazanç getirebilir. [glow=red]Yengeçler [/glow]için bu dönem 29.Temmuz'dan itibaren aydınlanmaya başlıyor. Hem yeni kısmetler var hemde başlayacağınız işlerde büyük bereket. Yaşamın canlandırıcı enerjisi içinize dolarken, kurduğunuz düzende tıkır tıkır işlemeye başlayacak. Böylelikle kısmetlerinizi aramaya çıkacak gücü ve güveni içinizde bulacaksınız. Gereksiz ve enerjinizi düşüren düşüncelere akımlara prim vermeyin. [glow=red]Aslanlar [/glow]açısından zorlukların arkasından gelen büyük ödül fırsatları var. Artık daha önce zor gelen bir çok şeyi geçtiniz. Şimdi kendi alanındasınız. Hem duygusal hemde maddi alanlarda 13.Ağustos'tan itibaren açılımlarınız var. Zevkli ve güçlü bir dönem sizi bekliyor. Ancak özellikle başkalarıyla olan ilişkilerinizde doğabilecek zorlanmalar karşısında sorumluluk almayı düşünmelisiniz. [glow=red]Başaklar [/glow]için bu dönem oldukça güzel ve verimli geçeceğe benziyor. Heyecan verici gelişmeler var. Özellikle duygusal hayatınızdaki hareketlilik ve canlanma size bu heyecanı getirecek. Maddi alandaki başarılarda buna eklenince değmeyin keyfinize. Bu dönem sağlık konusunda şikayetleri olan Başakların izleyeceği tedavilerden olumlu sonuç almaları hiç şaşırtıcı değil. Asla karamsarlık zamanında değilsiniz. [glow=red]Teraziler [/glow]açısından dengelerin korunması gereken bir dönem. Duygusal ve maddi konularda yıldızınız çok parlak. Ancak günlük başarılar ve sevinçlere kendinizi kaptırırsanız geleceğiniz için ayağınıza gelecek fırsatları doğru değerlendiremeyebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamlarda çok dikkat çekiyorsunuz. Ama bunun gözünüzü kamaştırmasına izin vermeyin ve geleceğe bakın. [glow=red]Akrepler için sert bir dönem. Hem rekabet ortamında olmak hemde özgünlüğünü korumak önemli bir husus. Süreklilik kazançlar açısından önemli bir unsur. Bu nedenle hiç yılmadan eylemlerinizin sürekliliğini korumalısınız. Duygusal alanda da sert esecek rüzgarlardan etkilenmemek için düzeninizi korumaya özen göstermelisiniz.[/glow] [glow=red]Yaylar [/glow]açısından yaşama dönük fırsatlarla dolu bir dönem. İsteklerinizin gerçekleşmemesinde sizin payınız ne kadar. Bir şeyi gerçekleştirmek için önce planlarını yapmalısınız. Kalbinizdeki isteği bulma zamanındasınız. Bunu bulmak yolun çeyreği demektir. Diğer çeyreğinde ise bu isteğinizi gerçekleştirmek için planlama gelir. Planınız hazır hale geldiğinde yolu yarıladığınız yere varacaksınız. Yaşam içinizdeki isteği yaşamanız için sizi destekliyor. Harekete geçin ! [glow=red]Oğlaklar [/glow]için bu dönem biraz sıkıntılı geçeceğe benziyor. Bir yanda hayatın bitmeyen mücadelesi öte yanda taşıdığınız sorumluluklar. Birde yalnızlığı içine katınca dramatik bir tabloyla karşılaşabiliriz. Bu şartlar içinde bile umut var. İsteklerinizi bildiğinize göre olayları biraz akışına bırakmaya ne dersiniz. Olanı biteni kontrol etme eğiliminiz bu dönem size zarar verir. Sizin için çok zorda olsa olayları yargılamayın ve denetlemeye kalkmayın. Küçükte olsa içinden geçebileceğiniz kadar genişlikte bir delik olduğunu göreceksiniz. [glow=red]Kovalar [/glow]açısından zorlu süreç devam ediyor. Bu günlerin geçici olduğunu unutmadan rüzgarların değişmesini beklemekten başka çıkar yol yok gibi görünüyor. Kendinizden emin olduğunuza göre bu sizin için imkansız değil. Duygusal ve maddi her alanda işler ters gidebilir. Bu dönem sizin olaylara farklı bir açıdan bakma şansınız olacaktır. Eğer kendinizden taviz verecekseniz bunu bilinçli yapmalısınız. [glow=red]Balıklar [/glow]için risklerden uzak durmaları gereken bir dönem. Size parlak ve çekici görünen duygular akılcı yaklaşmazsanız hayal kırıklıkları getirebilirler. Kendinizi pek ortaya atmayın. Azda olsa kendi kısmetleriniz size gelecektir. Duygusal alanda da dikkatli olmalısınız. Bu dönem ciddi adımlar atmak açısından yanıltıcı olabilir.

Türkiye ve dünya geneline baktığımızda bu dönem özellikle Güneş tutulmasının yarattığı Lübnan ve Irak'tan gelecek savaş haberlerinin artarak devam etmesi bekleniyor. Geçen aylarda dalgalanma yaratan ekonomik çalkantı bu dönem etkisini yitiriyor. Orta doğuda yaşanan etkiler Türkiye'nin transit önemini gündemde tutmaya devam edecek. Özellikle 13-14 Ağustos tarihleri Türkiye'nin önemli kendi adına önemli kararları hayata geçirmesi adına dikkat çekici günler. Yine bu dönemde borsada olumlu yönde hareketlilik ve canlanma beklenebilir.

İnsan yaşamında yirmili yaşların ikinci yarısına denk gelen Aslan dönemi, içsel ateşimizin en parlak ve fiziksel gücümüzün en yüksek olduğu dönemdir. Aslan ruhu her koşulda yeniden güçlenmemize, sağlam durmamıza ve korkusuz olmamıza yardım eder. Bizi cesaret ve kendine güven duygusuyla doldurur. Doğum haritamızda Aslan burcunun düştüğü alan yaşam sahnesindeki rolümüz ve kendi gücümüzü kullanmamız gereken yerleri tespit etmek açısından önemli bilgiler verir, içimizdeki çocuğun sesini duymamız için bizi yüreklendirir. Kalbimizin içinde taşıdığımız bilgiyi yaşama geçirmenin coşkusunu ve sevincini taşıyacağımız alanı bize gösterir.

:twisted:

Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Sal 25 Tem, 09:01

inşallah en az şekilde etkileniriz bu sert havalardan.

Kullanıcı avatarı
miss
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen miss » Sal 25 Tem, 11:51

ben bir aslanım ve bu ay benim yeniden doğuşum olacak. yenilenicem tekrar güçlenicem. girdiğimiz dönemin akreplere ve diğer tüm burçlara bol güzel günler getirmesini dilerim :P

Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Sal 25 Tem, 12:08

başa gelen çekilirmiş akkrep ne yapalım katlanacaz: (

Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Sal 25 Tem, 12:39

BOL ŞANS:)

:)
Kaçıncı ölmem ? Kaçıncı dirilmem bu? Bir Anka Kuşu gibi kendimi külümden yarattım....

Armagedon

Okunmamış mesaj gönderen Armagedon » Sal 25 Tem, 12:45

teşekkür ederiz akkrep hanım benim ihtiyacım olacak şansa: (

bilge

Okunmamış mesaj gönderen bilge » Sal 25 Tem, 12:49

ben rüzgarı ve fırtınayı çok severim. nereden gelirse gelsin benim için harika bir duygudur. çünkü o fırtınadan zarar görmeden kurtulmak insanın özgüvenini artırır.

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Sal 25 Tem, 13:51

Duygusal alanda da sert esecek rüzgarlardan etkilenmemek için düzeninizi korumaya özen göstermelisiniz
biraz geç kaldım galiba çoktan kapıldım ben sert rüzgara inşallah çabuk kurtulurum, saol akkrep, her şey güzel gidecek değilya sorunlarda çıkıyo arada... sağlık olsun...
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Kullanıcı avatarı
akkrep
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akkrep » Sal 25 Tem, 14:56

DÖNEM DÖNEM HEPİMİZ DÜŞERİZ HEAVEN ÖNEMLİ OLAN ORDA KALMAMAK, KALKMAK ! HAYAT BİR MUTLULUK, BİR MUTSUZLUK HALKASI ŞEKLİNDE GEÇİP GİDİYOR İŞTE... HERŞEYE RAĞMEN HER SABAH UYANDIĞIMIZDA YENİ BİR GÜN VE YENİ UMUTLAR DÜŞÜNCESİNDEN UZAKLAŞMAMAK...

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Sal 25 Tem, 15:35

sabah kalktığımdan daha iyi durumdayım şu anda, bitişler son diil yeni güzelliklerin başlangıcı evet dediğin gibi her yeni gün yeni bir umut... :P
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...