Kurallar

akrep-burcu.com forum kuralları

Uyulması Gereken Forum Kuralları
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Kurallar

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 17 May, 00:21

Bu kurallar Akrep Burcu Astroloji üzerindeki tüm üyelerin buradaki çeşitli sorumluluklarını netleştirmek için açıklanmıştır. Mesaj panomuzun sorunsuz çalışmasını sağlamak için bu kurallara herkes tarafından uyulmalı, tüm üyeler ve ziyaretçiler için eğlenceli ve verimli bir deneyim ortamı sağlanmalıdır.

akrep-burcu.com Kuralları
Akrep-Burcu.com Forum Sayfalarımıza Hoş Geldiniz.

* Bu Forum özellikle Akrep Burcu İnsanının ve benzer Astrolojinin doğru bir şekilde anlaşılabilmesi amacıyla açılmış bir paylaşım sitesidir. Tümüyle Bilgi kaynağı olmayıp Yazarların yayınladıkları yazılar, makale ve teknik bilgiler sadece yazarların izni ile kaynak gösterilerek yayınlanabilir ve kullanabilir.

* Temel ilkemiz insanın kendisini tanımasında yardımcı olacak bir ortam hazırlamaktır.

* Sitemiz Akrep Burcu ve Astroloji temelli olsa da her üye Serbest alanlarda, forum kurallarında belirtildiği üzere Milli, Ahlaki, Dini, Örfi ve Hukuki kurallara aykırı olmamak kaydıyla istediği forumun-bölümün açılmasını talep edebilir. Bu durumda o bölümün yönetici ve tüm sorumlusu forumun-bölümün açılmasını isteyen üye olacaktır. Bu, üye forumları herkese açık olabileceği gibi gizli ve şifreli de yayınlanabilir. Doğabilecek her türlü hukuki sorunda bu forumları açan üyelerin sorumlu tutulacağını ve gerekli bilgilerin yetkililere teslim edileceğini her üye kabullenmiş sayılacaktır.

1- akrep-burcu.com, akreportal.com üzerindeki akrep burcu, diğer burçlar ve astroloji ile ilgili konuların ayrıştırılması ile kurulmuştur. Kuruluş akreportal.com yönetim ekibi tarafından kararlaştırılmış ve katılım kuralları oluşturulmuştur. Kurallara Uyulmadığı Görüldüğünde Müdahale etme Hakkını her zaman saklı tutmaktadır.

2- Forum içerisinde karalayıcı, rencide edici, aşağılayıcı, küçük düşürücü, genel Ahlak kurallarına aykırı, dil, din ve mezhep ayrılıklarına sebebiyet verecek yazı veya sözler ile küfür içeren yazıları yazmak veya yayınına izin vermek yasaktır ve bundan birinci derecede yazan ve yazıyı bulunduğu bölümden kaldırmayan Moderatörler sorumludur.

3- Aynı konudaki yazıları birden fazla başlık altında işlemek veya yazmak;

4- Kes, kopyala, yapıştır tekniği ile alakasız yazılar yazmak veya ilgisiz bölümlere konu açmak,

5- akrep-burcu.com Forum kişilere özel bir forum değildir. Bu bağlamda Üyelerin;
- Forum’a özel yaşantılarını taşımaları,
- Başlıkları, forumları ve konuları şahsi çıkar ve menfeaatleri için kullanmaları, başka üyelerle olan bağlarını, sorunlarını ve ilişkilerini yansıtmaları ve bu durumu sürekli hale getirmeleri,
- Üyeler arası sorunlara, tartışmalara, iftira veya doğrudan da olsa özel konuları açarak huzursuzluğa ve rencide edici durumlara neden olmaları,
- Neden oldukları rahatsızlık ve sorunları tekrar gündeme getirmeleri,
- Silinmişlerse yeni üyelikleriyle birlikte bu sorunları tekrar gündeme getirmeleri
- Eski kullanıcı adlarını ek yaparak tekrar kullanmaları,
- Forum ve Konular üzerinde herkesi rahatsız edecek laubali tavır ve tutum içerisine girmeleri,
Kesinlikle Yasaktır ve uyarı dahi verilmeden üyenin forumdan uzaklaştırılması için yeterli bir sebep olarak değerlendirilecektir.
-* Silindikten sonra başkaları tarafından bilinmeyen yanlış tutum ve davranışlarının geçmiş tarihli dahi olsa bildirilmeleri ve foruma tekrar üyeliklerinin tespiti Uzaklaştırılma ve Silinme nedeni Olarak Sayılabilecektir.

6- Yazılarınızı mutlaka doğru forum başlıkları altına yazmaya özen gösteriniz, aksi taktirde mesajınız silinebilir veya ilgili forum başlıkları altına taşınabilir. Bu konuda bilgi verme zorunluluğu yoktur.

7- Sorularınız Olduğunda Lütfen konu başlığını anlaşır şekilde ve ilgili yerlere yazınız. "YARDIM!!" "PROBLEM VAR!" "Acele et" veya "????!!!!" . tarzı başlıklar kullanmayınız.

8- Sorularınıza cevap yazılmadığında sabırlı olunuz. Forumda, vardiya sistemi uygulanmıyor. Eğer konunuz altta kalmış ve cevabı sizin için önemli ise konuyu güncel tutmak amacıyla "Güncel" yazarak konuyu güncelleyebilir, konuyu üst sıralara taşıyabilirsiniz.

9- Bölümlerle ilgili şikayetlerinizi ve dileklerinizi özel mesaj ile bölüm moderatörlerine veya yönetime bildiriniz.

10- Sorulan soruların cevaplarını siz bilimiyorsanız "Ben bilmiyom" , "Forumda arasana" , "Google de arasana" tarzı yanıtlar vermeyin. Sorunun cevabını biliyorsanız cevaplayın veya link yollayın. Cevabını bilmediğiniz mesajları ilgisizce cevaplamayın; fikriniz olmadığı konularda ilgisiz yazılar yazmayın.

11- Kendi yazdığınız yazılarda hata bulursanız "edit" (düzenle) fonksiyonunu kullanarak yazınızı düzeltebilirsiniz. veya ilgili bölümde yetkiniz yoksa forum yöneticilerinden bunu isteyebilirisiniz.

12- 18 yaş altı üyelerin tutumları ve kanuni sorumlulukları Forumu bağlamaz. Yaş uyarısı yapıldığı halde uyarının yapıldığı mesaj veya bölümlere giren üyelerin hukuki sorumlulukları kendilerine ve ailelerine aittir.

13- Herkes kendi yazısından sorumludur. Forumda sorumlu olmadığı veya görülmediği durumlarda; Yasalara ve genel ahlak kurallarına aykırı yazılardan akrep-burcu.com Forum ve Yayıncı sorumlu tutulamaz.

14- Tüm üyeler T.C. kanunlarına, toplumun genel ahlakına ve hassas kişisel görüşlere saygılı olmak zorundadır. Uymayanlar gerektiği cezayı alacaktır. akrep-burcu.com Forum kişilerin aykırı davranışlarından sorumlu tutulamaz. Kayıt sözleşmesini onaylayarak üye olan herkes kendi sorumluluklarını kabul etmiş sayılmaktadırlar. Yazılarından veya tutumlarından dolayı Hukuki sürece girecek üyeler bu kuralları okumuş sayılacaklarından herhangi bir hak talep etmeye haklarının olmadığını da peşinen bilmiş sayılacaklardır.

15- akrep-burcu.com Forum Sayfaları sevgili bulmaya yönelik bir ortam değildir. Bu düşünceyle hareket edenler üyelerin şikayetleri dahilinde veya tespit edilmeleri durumunda herhangi bir uyarı yapılmaksızın üyelikten çıkarılacaklardır.

16- Burasının bir sanal ortam olduğunu unutmayınız. Uzun süreli samimiyet kurduğunuz üyeler dahi olsa özelinizi veya açık kimliğinizi diğer şahışlara açarken iyi düşününüz, bu şartlar içinde olabilecek kötü durumlardan akrep-burcu.com Forum sorumlu tutulamaz.

17- Yönetim herkesi ve tüm yazıları takip edemeyeceğinden birinin veya birilerinin yanlış tutum ve davranışlarından dolayı Yönetim sorumlu tutulamaz ve Yönetimden hesap sorulamaz. Bu gibi durumlarda lütfen Yönetimi Bilgilendirmeyi tercih ediniz.

18- akrep-burcu.com Forum üyesi olduğu halde; Forum dışında, Aynı Nick (Kullanıcı Adı) veya farklı Nick kullanarak akrep-burcu.com Forum'u karalayıcı, rencide edici, küçük düşürücü davranışlarda bulunmak, forumun sözcüsü gibi davranmak yasaktır. Bu durumu tespit edilen üyeler üyelikten çıkarılacaktır. Forum dışı yönetimi bağlamaz ve akrep-burcu.com Forum doğabilecek karmaşadan mes'ul değildir.

19- Bu ortamda kimse kimseden üstün veya zeki değildir, farklı ve basitte olsa herkesin görüşü değerlidir.

20- Yazının bir kısmında veya tümünde büyük harf kullanmayı alışkanlık haline getirmeyiniz. Tamamı büyük harflerle yazmanın tüm forum ve forumlarda genel kurallar gereği yasak olduğunu unutmayınız. (Bağırarak konuşma anlamına gelir)

21- Kullanılan Avatar, text imza ve resimlerde herhangi bir şekilde ayrıma neden olacak, siyasi veya politik içerik olmamalıdır. Sitede bulunan üyeleri karşı karşıya getirecek her türlü içerik yasaktır.

22- Foruma üye olan herkes yukarıda yazılı kurallara uyacağını da Taahhüt etmiş ve kuralların gereği uygulandığında hiçbir hak talebinin olamayacağını peşinen kabullenmiş demektir.

23- Gerçekliğini videolarla ispatlamadığınız yeteneklerinizi açıklamanız uygun değildir. Gerçekliği tarafınızdan denenmemiş tekniklerinizi yazmayınız. Diğer içerik sağlayıcılardan kaynağı net bir şekilde belirtilmiş eserler/yazılar getirilirse bu kurala dahil edilmeyebilir..

24- Her üyenin forumda yazdığı yazı ve makaleler ile teknikler forum adına herkesin kullanımına açık hale gelmekte ve ilgili yazılara başka üyeler tarafından mesajlar yazılmaktadır.
- Üyeler yazdıkları makale ve yazılarının forumun bir parçası olduğunu kabullenmiş sayılırlar.
- Hiçbir üye mesajlarının veya makalelerinin silinmesini talep edemez akrep-burcu.com Forum sayfalarına üye olan her üye bu durumu açıkça kabullenmiş sayılacaktır.
- Üye forumdan ayrılmak istese dahi sonradan açmış olduğu bir mesajı, konu bütünlüğünü bozacak şekilde silemez, konu başlığını değiştiremez. (Gerekli ve geçerli mazeretler bildirildiği durumlar hariçtir. Ahlaki, kişisel, sosyal ve hukuki durumlar değerlendirilecektir)
- Silinen bir üyenin mevcut mesajları ile çok sayıda konu bütünlüğünün bozulduğu görüldüğünde eski konular tekrar geri getirilerek mesajları yazan üyenin kullanıcı adı değiştirilerek tekrar yayınlanacaktır. Bu konuda hiçbir üye hak talep edemeyeceğini siteye üye olarak kabul etmiş sayılacaktır.
- Yayınlanan yazılardan herhangi birinin Dini, Ahlaki, Örfi ve Hukuki açıdan sakıncalı olduğu görülürse yazara bildirilmeden silinebilir. Bu durumda üye herhangi bir hak talep edemez ve üye olurken bu durumu kabullenmiş sayılır.

25- Kullanıcı adları forumda karışıklığa sebep olabileceğinde keyfi olarak değiştirilemez. (Gerekli mazeretler değerlendirilecektir)

26- Forum içerisinde siyasi içerikler paylaşmak, siyasi tartışmalara ve ayrışmalara sebep verebilecek konular açmak kesinlikle yasaktır.

27- Forum bakımı kapsamında Db içerisinde yük oluşturan veriler üyelere haber verilmeksizin temizlenebilir. Bu verilere özel mesajlar ve notlarda dahildir. Bu nedenle hiçbir üyenin önemli bilgileri özel mesaj veya not olarak forumda tutmamalarını öneririz. Olası temizlik sırasında silinen verilerden site sorumlu değildir. Üye olan veya üyeliği devam eden tüm üyeler bu durumu kabullenmiş sayılacaktır.

28- Tüm paylaşımların telif hakkı hakkında araştırma yapmamız mümkün olmadığı için, Telif ihlali yapılan paylaşımlardan, Alıntı yapılacak sitelerin telif bildirimini okumadan yapılan paylaşımlardan üye-misafir kendisi sorumludur.

Her insan özeldir, her insan ayrı bir dünyadır. Bu kadar farklılıkları olan insanların farklı düşünceleri ve görüşlerinin olması normaldir. Herkesi olduğu gibi kabul ediyoruz ancak bu forumun farklılıkları ve farklı görüşleri dile getirmek için açılmış bir forum olmadığı da unutulmamalıdır.

** Kurallar eski ve yeni, aktif veya pasif tüm üyeleri kapsamaktadır. Site yönetimi kuralları gerektiğinde değiştirme hakkına sahiptir. Teknik imkanlar ölçüsünde kural değişiklikleri üyelere bildirilecektir ancak bildirilemediği durumlarda sorumluluk site kurallarını takip etmeyen üyelere aittir.

Akrep-Burcu.com Forum Yönetimi
Kilitli

“Forum Kuralları” sayfasına dön