Balık Burcunda Yeniay. Bu Yeniayda Acele Etmeyin

Balık Burcunda Yeniay, Balıkta yeniay

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Balık Burcunda Yeniay. Bu Yeniayda Acele Etmeyin

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 20 Şub, 16:52

Resim

Balık Burcunda Yeniay

20 Şubat 2023’te Türkiye saatiyle 10:06’da 1° Balık’ta bir Yeniay gerçekleştir. Bu Yeniay’ın modern yöneticisi Neptün Balık’ta ve 29° Balık’taki Venüs, Neptün ile olan kavuşumunu sürdürüyor. (Venüs aynı gün Koç burcuna geçerekzararlı’ bir konuma girecek). Dolayısıyla bu Yeniay’da Balık burcunun temaları bir hayli etkili.

Balık Burcunda Yeniay ve Gezegen Etkileşimleri Bizi Nasıl Etkileyecek?

Neptün, Yeniay’ın modern düzenleyicisi olarak, kaosu ve belirsizliği arttırıyor.


• Ne yöne gideceğini veya ne istediğini bilememek,
• Akıl karışıklığı,
• Dışsal koşullara aşırı duyarlılık,
• Kolay etkilenebilirlik ve
• Çaresizlik hissi

gibi temaları deneyimleyebiliriz.

Yeniay, başlangıç yapma zamanına işaret eder fakat bu Yeniay’da önemli girişimlerde bulunurken dikkatli ve gerçekçi olmakta fayda var.


Neptün etkisi, aldanmayı/aldatılmayı gösterdiğinden, karşımıza çıkan olayları/insanları mutlaka sorgulamamız gerekiyor. Gerçeği olduğu gibi görmek veya kabullenmek konusunda sıkıntı çekebiliriz.

Bunun yaşamdaki tezahürleri, bizi aldatma, gerçekleri çarpıtma veya gözümüzü boyama eğilimde olan kişilerle karşılaşmak, kaotik koşulların içinde kalarak ne yapacağını bilememek, ızdırap, özlem ve çaresizlik hisleriyle sürüklenmek, hayallerin gerçekleri perdelemesi, olayları/durumları işimize geldiği gibi algılamak, ‘hayır’ diyememek, maddi veya duygusal olarak sınırı aşmak, yaşamdan kaçma ve kendini ‘uyuşturma’ eğilimi (burada her türlü bağımlılığı düşünebiliriz), bizi gerçeğe uyandıran bir olayın yaşanması, hayal kırıklığı, değer yargılarında/isteklerde yaşanabilecek çözülmeler (bunların anlamını yitirmesi), suçluluk duygusu yaratarak veya duygusal sömürüyle istekleri elde etme girişimleri, merhametin sömürülmesi (bir durumda sürekli ‘kurtarıcı’ olunması) ve aşırı özveriyle kurban durumuna düşmek şeklinde görülebilir...

Bu Yeniay, zihinsel ve ruhsal anlamda iyileştirici etkisi olan,

• yalnız vakit geçirmek,
• sessizlik,
• inziva,
• dua,
• meditasyon,
• ilhamı/hayal gücünüzü kanalize edebileceğiniz aktiviteler (resim, müzik, şiir, kurgu vs...) için uygun.

Özellikle sizi şimdide, ‘an’da’ tutan ve zihninizi boşaltan şeylere yönelebilirsiniz.

Yaşamınızda belirsizliğin hakim olduğu alanda ise, akışla hareket etmek önemli. Balık’taki Yeniay, Kova’daki Satürn ile olan kavuşumu ‘burç dışı da olsa’ sürdürüyor; fakat bu kavuşum gökyüzündeki diğer gezegenlerle bağlantısız (Açısız). Balık’taki Yeniay, öncelikle değişken niteliği (bir geçiş dönemini) vurguluyor, yani değişime ve olasılıklara açık bir şekilde ilerlemek gerekiyor.

Dolayısıyla, bir ‘geçiş’ döneminde olduğunuzu hissettiğiniz yerlerde, kesin kararlar vermekten ve kritik adımlar atmaktan kaçınmak gerekebilir. Bu alanlarda günlük yaşama odaklanmak ve o günün gerekliliklerini yerine getirerek ufak adımlarla ilerlemek iyi olabilir. Satürn etkisi, özellikle herhangi bir sistemin (yapının) kurallarla/normlarla nasıl ilerlemesi/inşa edilmesi gerektiğini veya bireysel anlamda ‘kendi doğamıza’ uygun olarak nasıl bir yol izlememiz (kendimiz için önemli/anlamlı konuları nasıl adım adım ve planlı olarak inşa edebiliriz?) gerektiğini bize sürekli hatırlatıyor.

Bir anlamda, enerjimizi/zamanımızı bizim için önemli veya ‘öncelikli’ konulara odaklama eğiliminde olabiliriz. Yeniay’ın geleneksel düzenleyici Jüpiter Koç’ta ilerliyor. Bu Yeniay, bizim için ‘önemli’ konuları veya ‘kendimizi’ iyileştirmek üzere inisiyatif aldığımız ve kendi inandığımız şeyler konusunda cesaretle ilerlediğimiz bir döneme de işaret edebilir...

Yeniay’ın Sabian Sembol Cümlesi

Yeniay’ın Sabian Sembol cümlesi: “Avcılardan saklanan bir sincap” şeklinde. Bu sembol, korkuyu ve endişeyi anlatır. ‘Sincap’, bir tehdit hisseder ve ortaya çıkmaktan korkar. Bu tehlikenin, gerçek mi yoksa kuruntu mu olduğunu anlamak için kafasını saklandığı yerden çıkarması gerekir.

Sembol, bir durumun veya bir insanın yaşamdaki pozisyonunuza veya geleceğinize tehdit oluşturduğunu söyler. Kimse hiçbir şey söylemese de havada bir öfke ve düşmanlık kokusu alırsınız. Şüpheniz, sizi tedbir almaya yöneltir ve korur. Diğer yandan, karşılaştığınız bu durum size, önceden/geçmişte yaşadığınız olumsuz bir şeyi çağrıştırdığından, korkuya kapılmış ve şüphenizi paranoyaya dönüştürmüş olabilirsiniz. Sincap, beslenmek için en nihayetinde dışarı çıkmak ve yeniden yaşama katılmak zorundadır.

Sembol, sizi uykusuz bırakan ve endişeye sürükleyen bir konuyla yüzleşmeye davet eder. Saklanmak, bir strateji belirlemek için size zaman kazandırır. Sonrasında, şüphenizin gerçekliğini sorgulamanıza yardımcı olacak stratejiyle dışarı çıkmak, havayı koklamak ve etrafınızdaki insanların reaksiyonlarını ölçmek durumundasınız.

Sembol, ayrıca korkuyu ve düşmanlığı başkalarına yansıttığımızı da söyler; niyetlerini sürekli sorguladığınız insanlar en sonunda sizdeki güvensizliğin ve düşmanlığın kokusunu alarak size istemediğiniz reaksiyonlar verebilirler. Sizin durumunuzda en pratik, gerçekçi ve güvenli çözüm nedir, bunu düşünmeniz önemlidir. Sonuçta, ‘bu avcılar’, gerçekten küçücük bir sincabı mı vurmak istiyorlar yoksa sizden çok alakasız başka bir şeyin peşinden giderken sizin bölgenizden mi geçiyorlar?

Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
*Home - Sabian Symbols, Lynda Hill


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön