Akrep Burcunda Parçalı Güneş Tutulması

Akrep Burcunda Parçalı Güneş Tutulması, akrepte güneş tutulması, akrep burcunda güneş tutulması 25 ekim 2022

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 25 Eki, 16:16

Resim

Akrep burcunda parçalı güneş tutulması ve etkileri

25 Ekim 2022’de Türkiye saatiyle 13:48’de 2 derece Akrep’te Parçalı bir Güneş tutulması gerçekleşti.

Bu tutulma, Avrupa’dan, Kuzey Afrika’dan, Orta Doğu’dan ve Batı Asya’dan görülebilecek. İlki 19 Kasım 2021’de 27 derece Boğa’da başlayan Boğa-Akrep aksındaki tutulmalar, bu seneyi 25 Ekim’deki Parçalı Güneş tutulması ve bunun ardından 8 Kasım’da gerçekleşecek Boğa’daki Ay tutulması ile tamamlıyor. (Önümüzdeki sene içinde aynı aksta iki tutulma daha gerçekleşecek- 28 Ekim 2023’e kadar sürecek).

Akrep Burcunda Güneş Tutulması Kimleri Daha Fazla Etkileyecek?

Tutulmaların etkisini haritamızda tetiklediği evlerin temalarına bağlı olarak yaşamımızda hissederiz ve bu etki de oldukça güçlü ve dönüştürücü olabilir.

Boğa - Akrep aksındaki bu tutulmalar, başta Boğa ve Akrep olmak üzere, diğer sabit burçlarda (Aslan ve Kova) özellikle 0-5° gezegenleri ve köşe noktaları (ASC/MC vs.) olanları daha fazla etkileyecek.

Diğer yandan, bu burçlarda önemli gezegenler olmasa da, bahsettiğim gibi tutulma yaşamımızın bir alanına dikkatimizi çekecek ve bazı konuları vurgulayacak. Bu Güneş tutulması, 124 numaralı Saros serisine ait ve bu Saros serisi (6 Güney Saros 124), Akrep temasına da uygun olarak,

* güç,
* kontrol,
* gücün yaşamda nasıl kullanıldığı ve
* güç kaybı

gibi konulara işaret ediyor. Özellikle özel/profesyonel ilişkilerdeki güç dengesini değiştirebilecek sarsıcı ve ani olaylar söz konusu olabilir.

Akrep Burcu Venüs Etkileşimleri

Akrep burcundaki güneş tutulması, iştahı, çekim gücünü, yaşamda değer verdiğimiz/sevdiğimiz şeyleri, sevgiyi, paylaşımı ve ‘ölçülülüğü’ - “ılımlılığı” temsil eden Venüs ile kavuşumda; Venüs Akrep’te ‘zararda’; dolayısıyla her anlamda iştahını dengeleyebildiği, kendisine iyi gelecek şeyleri kendine çekebildiği, ölçüyü tutturabildiği ve uzlaşmaya/işbirliğine kolayca yanaşabildiği bir konumda değil; aksine gücü ve kontrolü, sevginin ve gerçek paylaşımın önüne koymayı seven bir pozisyonda.

Gücü/kontrolü elinde tutma takıntısının ardında ise, savunmasız/aciz kalma ve kaybetme korkusu var. Sabit bir su burcunda (Akrep’te) gerçekleşen bu tutulma, özellikle duygusal bağımlılık/saplantı/alışkanlık geliştirdiğimiz noktaları hedef alabilir.

Değişime en çok direndiğimiz alanlarda yaşayabileceğimiz krizler, bizi, bazı durumlarla ilgili ‘asıl gerçekleri’ görmeye, bunları kabullenmeye ve bu konularla ilgili gereken düzenlemeleri yapmaya itebilir. Bir diğer deyişle, tutulma köklü bir değişimin veya dönüşümün kaçınılmaz olduğu alanlarda bizi zorlayacak. Venüs’ün ‘değerleri’ temsil ettiğini düşünürsek, yaşamımızda değerini kaybeden şeyler, tamamlanan/kapanan döngüler olabileceği gibi, eskinin veya bir süredir atıl kalan şeylerin yenilenmesi de söz konusu olabilir.

Tutulma ve Yanık Yol

Ayrıca tutulma ‘Yanık Yol ’da’ gerçekleşiyor. Klasik astrolojiye göre 15° Terazi - 15° Akrep arası ‘Yanık Yol’ olarak kabul edilir ve burası başta Ay olmak üzere diğer gezegenler için de zararlı bir konumdur. (Ay’ın zaten Akrep’te düşük bir konumda olduğunu ekleyelim).

Bu alan,

* istikrarsızlık,
* belirsizlik,
* işlerin istenildiği gibi sonuçlanmaması,
* korkuların/endişelerin artması,
* gizli saklı işler,
* hilekarlık,
* ani/beklenmedik olaylar,
* şiddet,
* kaza ve yangın

ile ilişkilendiriliyor.

Bir anlamda bir şeylerin istediğimiz gibi tamamlanmasına/sonuçlanmasına engel olabilecek unsurların etkisinde kalabilmek söz konusu.

Bu yüzden, olayların akışını sürekli kontrol etmekten veya durumu iyice anlamadan bir konuya müdahale etmekten ziyade, bizden büyük bir Gücün (Yaşam/Evren/Tanrı) iş başında olduğunu hatırlayıp biraz geri çekilmek ve sabretmek oldukça önemli olabilir. Hatta bazen aklımızın veya çevrenin bize dayattıklarından çok, kendi iç sesimizi ve önsezilerimizi dinlemek çok daha iyi sonuçlar almamızı sağlayabilir.

Gezegen Etkileşimleri

Tutulmanın yöneticileri olan Mars İkizler’de ve 30 Ekim’de gerilemeye başlayacak; diğer yöneticisi Pluto ise Oğlak’ta. Mars’ın uzunca bir süre Balık’taki Neptün ile olan kare açısı da sürecek.

Mars’ın İkizler’deki ifadesi, oldukça değişken ve kararsız; Neptün’ün etkisiyle birlikte,

* motivasyon eksikliği,
* enerji düşüklüğü,
* organize olamamak/odaklanamamak,
* boşuna kürek çekmek (enerjiyi boşa harcamak),
* aldatıcı koşullara/insanlara maruz kalmak,
* başkalarının amaçlarını/eylemlerini yanlış değerlendirmek veya yanlış anlaşılmak,
* gereksiz/sonu hiçbir yere varmayan riskler almak,
* her şeyi başkalarının yapmasını bekleyen bir pasiflik,
* hareketlerinden dolayı suçlanmak veya başkalarını suçlamak

söz konusu.

Bu yüzden, sonradan sorumluluğunu alamayacağımız ve muhtemelen pişman olacağımız eylemlere imza atmamaya özen göstermek gerekiyor.

Özellikle belirsiz koşulların oluşturduğu stresle baş etmek oldukça önemli çünkü içinde bulunduğumuz koşullar, bizi hemen sonuca/hedefe götürecek ve dolayısıyla ‘rahatlatacak’ şekilde destekleyici olmayabilir. Görünmeyen veya ‘bilmediğimiz’ başka etkenler (bilincimiz/bilgimiz dışında) iş başından olduğundan, olaylar iyice aydınlanana ve yol önümüzde iyice belirene kadar akışta kalmak ve gözlemlemek akıllıca olabilir...

Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
*Predictive Astrology: The Eagle and the Lark, Bernadette Brady

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Fatma

Re: Akrep Burcunda Parçalı Güneş Tutulması

Okunmamış mesaj gönderen Fatma » Cmt 29 Eki, 21:28

Merhaba . 25 Ekim'de tutulma olduğu gün kariyer anlamında istediğim iş yeri beni işe almadı ağır depresyona girdim. Benimle olumlu konuşup sonra cevabı terse çevirdiler güneş tutulmasının yaşandığı gün saat gerçekleşti bu olay .Jüpiterim akrepte (retro) 4 .evde. kad 4.evde akrep (retro) yükselen(9°) -ay aslan güneş boğa(26°) . 4 ev konuları bize kariyer anlamında Bir sıkıntı mı yapar karşısındaki ev çünkü 10.ev . Kendi kendime depresyondan kurtulmaya çalışıyorum . Bütün sabit burçları kendimde toplamışım Güneş yükselen ay hepsi sabit .

Fatma

Okunmamış mesaj gönderen Fatma » Cmt 29 Eki, 21:29

Benim hiçbir zaman kariyerim olmayacak mı soruyu eklenti yaptım hiç yüzüm gülmeyecek mi 2018'den beri böyle sürünüyorum

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 31 Eki, 00:28

Herkesin bir gün yüzü güler. Satürn'ün doğrum haritasındaki anlık konumlarına bakın. Söylemek kolay uygulamak zor ama sıkıntılı zamanlarda sabredin ve sorunları aşmaya çalışın. Bu gibi süreçler insanı daha güçlü yapar. Sonunda süreç bittiğinde geriye dönüp "ben bunları mı dert etmişim" dersiniz.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Fatma

Okunmamış mesaj gönderen Fatma » Pzt 31 Eki, 08:42

Mesaj atmanızı çok mutlu oldum anlatamam. Güneşim 10 evde boğada yükselenim ve ayım aslan Mars 9 evde koç'ta Satürn balıkta 8 evde. Jüpiter ve kad 4 evde akrepte retro . Tutulma benim 4 evimde gerçekleşmiş . Ama satürn'ünümde balıkta 8 evde şimdi ben satürn'e mi bakmam lazım . Satürümün anlık olarak konumunu mu takip edeceğim . 2018'den beri Sürünüyorum bir boğa burcu olarak yüzüm hiç gülmeyecek gibi 5 yıl geçti aradan hala hiçbir şey değişmiyor .

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 01 Kas, 02:18

Doğum tarihinizi, Doğum yerinizi, Tam saatini yazar mısınız. Vaktim olunca bakayım.

(Anlık konuma bakmanız gerekiyor.)

Ve lütfen "sürünüyorum" ifadesini kullanmayın. "olgunlaşıyorum" demeniz daha doğru olur. İnsan çektiği acılar ve sıkıntılarla olgunlaşır.
-Ya Hep Ya Hiç-

Fatma

Okunmamış mesaj gönderen Fatma » Çrş 02 Kas, 12:50

Merhaba 17-mayis-1994 Sivas /Yıldızeli saat 10:41de doğdum. KARİYER alanımda mutlu olmak isterdim . iş arıyorum. Eğitimliyim ama işe almıyolar . Siz yorumlayana kadar beklerim benim için sorun değil . ... Olgunlaşıyorum . :). Keşke bir imkanım olsa da bulunduğum ilden ayrılıp başka bir İl 'de yaşama imkanım olsa mesala Çanakkale küçüktür ama güzeldir. :)

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 03 Kas, 21:09

2024 yılına kadar olan öngörüyü özel mesajla gönderdim. Bir bakın isterseniz
-Ya Hep Ya Hiç-

Fatma

Okunmamış mesaj gönderen Fatma » Cum 04 Kas, 14:49

Teşekkür ederim :) daha önce ben astro.com da okumuştum ...
:) .

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 08 Kas, 00:54

E daha gökten göktaşı ile mektup mu bekliyorsunuz : )) Robert Hand, belirtmiş aradığınız çoğu noktayı.
-Ya Hep Ya Hiç-

Fatma

Okunmamış mesaj gönderen Fatma » Çrş 09 Kas, 13:01

Yani şu ana kadarki öngörüleri tutmadı doğum saatimden eminim çünkü birkaç kişi şahit . Bu ay tutulmamda 10 evde gerçekleşecek işsizim sürekli bir yerlere iş başvurusu yapıyorum hiçbir yerden olumlu yanıt yok . Robert hant'e göre kariyerim de çoktan ilerlemiştim . Ama burası Türkiye

Fatma

Okunmamış mesaj gönderen Fatma » Çrş 09 Kas, 16:17

Size de sormak istedim çünkü ben sizin akrep portalı akrep netten vs. yazılarınızı takip ediyorum . Yazılarınızı da( çok )beğeniyorum. Size mesela birçok kişi soru sormuş o sorulara cevaplamışsınız genel verdiğiniz MANTİKLİ benim haritamda Güneş Neptün trine açısı var.
Galiba ben gerçekleri görmekte zorlanıyorum hayallere sığınıyorum.

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 14 Kas, 00:08

Teşekkür ederim.

Robert Hant'ın analizi doğal olarak kişisel bazda değil de ortalama etkileşimler baz alınarak otomatik olarak yayınlanıyor. Devasa bir veritabanları var ve doğum haritasındaki verilere bakarak olasılıklar yansıtılıyor. İşte bu noktada maalesef özellikle bizim ülkemizde astroloji konusunda bir yanlış anlaşılma var. "Doğum haritasının işaret ettiği herşey birebir gerçekleşir." Çoğu yazımda da belirttim; Gezegenler, konumlar, açılar, kavuşumlar ve burçlar etki ortaya çıkarır (kadersel etkiler hariç). Mesela bir anda içinizden bir şeyler yapmak gelir. Bu bir etkinin sonucudur ama siz bu etkiyi alıp harekete geçmezseniz ortaya bir şey çıkmaz. Etki ortaya çıktığında bir şeyleri yapmak daha kolay olur.

Doğum haritalarında bazen öyle açılar vardır ki enerjiyi engeller veya etkisini azaltır. Gelen etkileri daha az hissedebilirsiniz veya eylemler sonuçsuz kalabilir. Bu gibi durumlar için fiili çalışmalar, enerji çalışmaları veya olumsuz etkileri absorbe edici, yansıtıcı çalışmalar yapılır. Olumsuz etkilerin çok fazla sebebi var hepsine değinmek istemiyorum. Bu gibi durumlar için klasik astroloji yetersiz kalıyor maalesef. Adı gibi klasik. Etkileri ve nedenleri ortaya çıkarır. Sebepleri bilmek insanı rahatlatır ancak sonuca ulaşma konusunda bir eylem belirtmediği için etkisiz kalır. Okült astrolojiyi bu nedenle seviyorum.

Eğer uygularım derseniz bir esma çalışması göndereyim. Bizzat uygulayıp olumlu sonuçlar aldığım bir çalışma. Sonuç aldığım için de gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliyorum. O uygulama sonrası da farklı bir uygulama var onu iletirim. Neden esmalar? Bizler Yaratıcının "ol" emri ile madde planına yansıyan enerjileriz. Frekans yapımız bu planda istediklerimizi elde etmeye yeterli gelmiyorsa frekans yapımızı değiştirmemiz olumlu sonuçlar doğurur. Her cümle, kelime ve harf tekrarı frekans yapımızı değiştirir ve farklı bir rezonansta titreşmeye başlarız.

Her birimizin bu dünyaya bir geliş amacı var. Bazen bu amacı gerçekleştirmek için yönümüzü değiştirmemiz, sabretmemiz, biraz acı çekmemiz belki daha fazla öğrenmemiz gerekebilir. Belki uzun sürer ama önemli olan yılmadan sizin yaptığınız gibi mücadele edip aramak, sorgulamak ve çözüm üretmek için enerji harcamak gerekir.
-Ya Hep Ya Hiç-

Fatma

Okunmamış mesaj gönderen Fatma » Sal 15 Kas, 12:53

Çok isteim Esma calişmasi yapmayı .yaparimda düzenli olarak ......

Fatma

Okunmamış mesaj gönderen Fatma » Cum 18 Kas, 09:16

İçimde de şöyle bir inancım var hayatımin bir döneminde zorluk çekeceğim ama sonrasında böyle çok mutlu olacakmışım gibi geliyor özellikle KARİYER (güneşim 10 evde olduğu için mi ?kariyere çok önem veriyorum) . Ben kendi transit haritamıda inceliyorum uranüs'üm ve kad .10 evde sürekli şu mesleği yapayım şu sınava gireyim hep böyleyim bir dengem yok daha doğrusu nerede iş bulucagimi düşünüp oraya koşuyorum o da boş çıkıyor . Bu durum da yordu beni .