Venüs Pluto Kavuşumu

Venüs Pluto Kavuşumu

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Venüs Pluto Kavuşumu

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 11 Ara, 22:40

Resim

Venüs Pluto Kavuşumu

Bugün iştahın gezegeni Venüs, dönüşümün gezegeni Plüto’yla kavuşuyor. Bu açı,

[+] iştah sebebiyle güç ve acizlik deneyimleri yaşamayı gösterir.
[+] Bir şeylere karşı çok güçlü bir çekim duyulur.
[+] Yoğun tutkuyla orgnazimanın hoşuna giden şeyler çekilir.
[+] Haz veren şeylere yönelmek konusunda ölçü kaçırılır.
[+] Bu aşırıya kaçan süreç, organizmaya zarar verebilir.
[+] Bu durumda zayıflık, güçsüzlük ve acizlik deneyimlenir.

Kişi dönüşür.

Oğlak’taki Venüs, başarıya iştah duyar. Statüye, prestije, itibara ve saygınlığa değer verir. Ona yüksek bir mevkiyi, rütbeyi, nişanı, titri ve unvanı verecek şeylere, kişilere, yerlere, durumlara ve olaylara çekim duyar.

Zirveye çıkmak için hırs duyar. En tepeye çıkması için işine yarayacak şeyleri/kişileri sever. Çalışkanlıkla, azimle, sabırla, disiplinle hedefine doğru gitmeyi değerli görür. Amacına giderken hazzı erteleyebilir, zevklerini bekletebilir, kendini kısıtlayabilir, rahatından feragat edebilir ve tasarruf yapabilir. Azla yetinir, kıtlık durumunda dayanır, kendini sıkar, katlanır.

Oğlak’taki Plüto, başarmak konusunda güç ve acizlik deneyimleri yaşar. Statü, saygınlık, prestij ve itibara duyulan yoğun bir tutku, kişiyi kaybettirebilir. Avantajlı pozisyonları ele geçirmek için kontrolcülüğe, manipülasyona, zor kullanmaya, zorbalığa, zalimliğe ve gaddarlığa meyledebilir. Zirveye çıkmak için diğerlerinin üzerine basar, onları çiğner ve bir basamak olarak kullanır. Hırsdan gözü döner. Böyle bir düzenek mutlaka kaybetmeyi, başarısızlığı, güçsüzlüğü ve acizliği deneyimleyecektir.

Oğlak’taki Venüs ve Plüto’ya verilecek sağlıklı cevap

Nasıl bir hedefe iştah duyduğunu fark etmektir. Kişinin hedefi nedir? Bu hedefi neden canı çekmektedir? Bu hedefe çekim duymasının gerçek sebebi nedir? Nasıl dürtüler bu hedefi çekici kılmaktadır?

Bu mevzularda, yüzeyde kişi çalışkanlıkla bir hedefe doğru gidiyor gibi görünse de, görünenin altında başka bir gerçek yatıyor olabilir.

Bu sebeple hedef konusunda kişi kendi derin katmanlarına kazılar yapmalıdır. Kendi derinine sondaj yapmalıdır. Asıl hakikatini araştırmalıdır. Çok yoğun bir tutkuyla başarmaya iştah duyuluyor olabilir. Aynı zamanda güç sahibi olmaya arzu duyuluyor (Mars Akrep’te) ve güç getiren bir otorite pozisyonuna cezbolunuyor (Oğlak’taki Plüto ve Venüs) olabilir.

Herkes benim başardığımı görsün,”, “işimde çok başarılı olduğumu herkese ispatlayayım”, “kariyerimde en zirvede olduğumu herkese kanıtlayayım”, “annem benimle gururlansın”, “herkes karşımda önünü iliklesin”, “pozisyonumdan dolayı korkuyla karışık saygı duysunlar” gibi ihtiraslı duygular hissediliyor olabilir.

Bu aşırıya kaçan iştahla yüzleşilmelidir.

Başarmak hususunda insan kendini kaptırmış, kendinden geçmiş ve kendini kaybetmiştir. Başarmak mevzusu, bir şehvete dönüşmüştür. Şehvet, “ölçüyü aşan şiddetli arzu, şiddetli istek” anlamına gelir. Başka bir deyişle, “nefsin hoşuna giden bedenî ve süflî arzulara meyletmektir.”

Oğlak’taki Venüs ve Plüto’nun nefsi, başarıya meyleder. Başardığı için itibar görmeye, başardığı için “en birinci” olmaya ve mutlak bir otorite pozisyonunu işgal etmeye meyleder.

Bu tutkuya kendini bırakmak, nefsine yenik düşmektir.

Nefis, insanı esir alır. Bu ihtiras insanı yiyip bitirir, tüketir. İnsan kendi ihtirasının bir oyuncağı olur. İnsanlıktan çıkar. Yalnızlaşır, soluklaşır, donuklaşır. Her şeyi başarı ve başarısızlık olarak görür. Aslında kendine ait olmayan bir hedef için günlerini, aylarını, yıllarını hatta bir ömrü heba eder.

İnsani hassasiyetlerini kaybeder. Kazanmak için diğer insanların üzerine basar. Oyunun kurallarını kendi lehine manipüle eder. Aslında orgnazimasına başarı puanları, zafer nişanları, saygınlık skorları ve repütasyon (itibar) dereceleri çektiğini zannederken, manevi dünyası çoraklaşır, ruhu fakirleşir. Sevemez, keyif alamaz, rahat edemez, zevk alamaz, haz alamaz, tadını çıkaramaz. İnsanları araç olarak görür, kullanır, manipüle eder, basamak tahtası gibi üzerine basar, harcar, tüketir.

Belki başarır. Ama bu bir “Pirus zaferidir.”

Başarılı konumunu kaybettiğinde ise büyük yıkımı yaşar. Acizliği, güçsüzlüğü deneyimler. Bu durumda Oğlak’taki Venüs ve Plüto, iştah duyduğu hedefini dönüştürmelidir. Kendini gerçekleştirmek için neyi çekmesi gerektiğini dönüştürmelidir. Kendine uygun bir hedef koymalıdır. Bu hedefin sorumluluğunu almalıdır. Bu hedefe duyduğu iştahının şiddetini, ölçüsünü, üslubunu sorumlu bir şekilde ayarlamalıdır. Bu hedefe duyduğu çekimi, ılımlı, akl-ı selim, makul bir dengede tutturmalıdır. Böylece, sorumlu bir şekilde hedefini belirleyip buna adım adım gitme konusunu arındırır, arıtır, saflaştırır ve ıslah eder. Hedefine sade, basit ve mütevazı bir şekilde gider. Hedefine giderken kendini tutar. Kendini kısıtlar. Zor şartlarda sebat eder. Azimle hedefini başarır. Kendine saygı duyar.

Venüs ve Plüto, 25 derece Oğlak’ta kavuşacak. Doğum Haritanızda 25 derece Oğlak’ın bulunduğu evin ifade ettiği konuda hedefinize duyduğunuz güçlü iştahı dönüştüreceksiniz. 25 derecede Oğlak’taki gezegenler ve bu gezegenlerin yönettiği evler, hedefe duyulan tutkulu ve ihtiraslı bir çekimi hissedecek. Güç ve acizlik deneyimlerinden geçip dönüşecek. Ayrıca 25 derece öncü burçlardaki (Koç, Terazi, Yengeç) gezegenler, sürtüşme, gerilim, çatışma ve meydan okuma kanalıyla hedefini dönüştürme sürecinden geçecek.

Astroloji Dergisi / Yazan: Efe Erten

Kaynakça
Banzhaf, Hajo ve Haebler, Anna, Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, İlhan Yayınevi, 1999
İlhan, Barış, Astroloji Dersleri, İlhan Yayınevi, 2004
Tompkins, Sue, Astrolojide Açılar: Horoskopta Gezegensel İlişkileri Anlama Rehberi, Barış İlhan Yayınevi, 2008

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: Venüs Pluto Kavuşumu

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cmt 11 Ara, 22:48

Haritamda vevüs-ploto açısı var.plutonun zararsız açısı diye severim haritamda bunu ben :)
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cmt 11 Ara, 23:47

sevgiler genç adminim :gul :op
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 12 Ara, 22:30

güzin yazdı:
Cmt 11 Ara, 23:47
Saygılar Güzin Hanım :gul

Kolunuz nasıl oldu?
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Sal 14 Ara, 23:07

Akrep yazdı:
Pzr 12 Ara, 22:30
güzin yazdı:
Cmt 11 Ara, 23:47
Saygılar Güzin Hanım :gul

Kolunuz nasıl oldu?
mikro cerrahi operasyonu yapan opratör doktora göre(konyahsptl)çok iyi durumda ama aynı hastanedeki fizik tedavi uzmanına göre aynı yerde sayıyormuşum.yani daha iyi olabilirdi diyor.çünkü inanın bana fvzi beyin(27 yaşında balık burcu göz rengi yeşil boy uzun oldukça yakışıklı ve aristokrat aile çocuğu gibi ki sanırım burada meram yadada bir köşk çocuğu)dediği günlük fizik hareketlerini yapacak bir tip değilim.ayrıca son yıllarda yoğun bir hayatım oldu.günde 12 saat uyumazsam uyur gezer gibi olaşırım.mesela şuan benim yatış saatim geldi ama dışarı çıkmak zorunda kaldım.çünkü telefon faturamı çocukLAR ödememiş
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 16 Ara, 00:12

Siz gene de doktorunuzun dediklerini yapmaya çalışın.
-Ya Hep Ya Hiç-

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Prş 16 Ara, 06:10

Hala yapamadım.Dun çünkü asliye cezada mahkemesinden eşime dava tebliği geldi.cok saçma nedenden esim hüküm giyebilir.trafikle ilgili ya.dun döndüm kaldım yerimde.aksama kadar put gibi yerimde öylece kaldım.cok moralim bozuk.bakalim onu bu yalnis yargı sisteminden kurtarabilecekmiyiz
O kadar saçma bir nedenden şikayete uğramış ki.tanimsiz durumdayım.huzur denilen şey 1.ev plutoya ve pluto t kareye uğrasa şaşarım ya!..elim bu gidişle yüzde 30 hareket kabiliyetine neredeyse çolak kalacak ya:((((
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 22 Ara, 23:54

Geçmiş olsun. Umarım ciddi bir sorun yaşamadan kısa sürede çözüme kavuşur herşey.
-Ya Hep Ya Hiç-

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 24 Ara, 03:25

Akrep yazdı:
Çrş 22 Ara, 23:54
Geçmiş olsun. Umarım ciddi bir sorun yaşamadan kısa sürede çözüme kavuşur herşey.
Çok samimi söylüyorum;ben sadece umarım diyebilirim size.. çünkü " İnşallah" kelimesini kullamayacağım kadar kaygan zemin bir kader çizgim; ve yaşam standartlarım var çünkü..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com