Mars Satürn Karesi

Mars Satürn Karesi

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2120
Yaş: 26
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Mars Satürn Karesi

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 12 Kas, 18:34

Resim

Mars Satürn Karesi

Dün Akrep burcundaki Mars ve Kova burcundaki Satürn arasında zorlayıcı bir kare açı geçekleşti. Açının etkin olduğu birkaç günlük süreçte hareketlerimiz, yapılandırmak istediğimiz alanları engelleyecek bir tarza bürünebilir. Daha huzursuz olabiliriz, huzursuzluğa neden olabilecek olaylar ortaya çıkabilir. Sınırlayıcı kurallar nedeniyle baskı altında hissedebiliriz. Bastırılmış öfke nedeniyle kazalar, anlaşmazlıklar ve çatışmalar meydana gelebilir. Öfke patlamaları yaşayabilir veya öfke krizlerine maruz kalabiliriz.

Mars Akrep burcunda iken yönettiği burçta güçlü bir durumdadır. Dürtülerimiz kuvvetli ve belirli bir amaca yöneliktir. Kriz dönemlerinde derhal harekete geçebiliriz, enerjileri birleştirebilir ve manipüle edebiliriz, stratejik mücadele gücümüz artar. Çok sayıda insanın işin içine karıştığı sorunları çözme konusunda inisiyatif alabiliriz.

Ne istediğimizi biliriz. Kendi isteklerimizi düşünen, bunları başkalarına dayatan, kolay kolay uzlaşmayan, kararlı ve cesur bir halde oluruz. Olayları siyah-beyaz görerek, ‘ya yap ya öl’ tarzında davranmaya meyilliyizdir. Çok nadir pes ederiz. Bu konumun bariz ifadesi ‘güç savaşı’dır.

Asıl gücün, zamanı geldiğinde doğanın ritmine uyum sağlayarak kaybetmeyi, bırakmayı, affetmeyi, teslim olmayı ve ölmeyi öğrenmek olduğunu kavramamız gerekir. Yoksa önümüze acizliği ve güçsüzlüğü tadacağımız deneyimler çıkmaya devam eder.


Mars Satürn Kare Açısı ve Gücün Sınırlanması

İşte hareketlerimiz bu şekilde motive olurken, Mars Satürn’le gerilimli kare açıyla temas kurduğunda, gücümüz engellenir. Eylemlerimiz dirençle karşılaşır ve kendimizi öfkeli, kısıtlanmış ve engellenmiş hissederiz. Baba, patron, yönetici, iktidar sahibi otorite figürleri tarafından bir meydan okumayla karşı karşıya kalabiliriz.

Kendimizi aciz, zayıf ve yetersiz hissettirebilirler. Harekete geçmek bu süreçte kolay değildir, ancak karşımızdakini değil kendi hareketlerimizi kontrol ederek, dönüştürerek, ilerleyebilir, üretken olabiliriz. Olumsuz açıdan hedef ve arzularımızı yerine getirmek için ne kadar çabalayıp, şartları ne kadar zorlarsak bir o kadar dirençle karşılaşıp, başarısız olabiliriz.

Bu durum yanlış başlangıçlar yapmamıza veya yanlış yönlendirilmiş saldırganlığa neden olabilir. Öfke patlamaları yaşayabilir veya öfke krizlerinin hedefi olabiliriz.

Mars Satürn Karesinde Olumsuz Etkilere Karşı Nasıl Davranmalıyız?

Gerilim dolu bu dönemde sakin kalmak, sabırlı, hoşgörülü olmak faydalı olur. Gecikmelere ve ertelemelere karşı tahammül geliştirmemiz de iyi olacaktır.


Bu açı etkin olduğu önümüzdeki birkaç günlük dönemde uygulayabileceğimiz bir diğer sağlıklı davranış modeli de karşımızdakiyle rekabet veya mücadele etmek yerine, sorunun özünü anlamaya çalışmak, derin bir anlayış geliştirebilmektir.

Sözlerimizde ve davranışlarımızda kontrollü olmak, karşımızdakini kontrol altına almaya çalışmak yerine otokontrollü davranmak daha kolay bir akışla ilerleyebilmemizi sağlayabilir.

Sorumlulukların altında ezildiğimizi düşünerek hareketsiz, tepkisiz kalmak ve hissettiğimiz acıyı bastırmak veya acıdan korunmak için duygularımızı reddetmek yerine duygularımızla temas kurup, hissettiklerimizi ve kendimizi makul bir şekilde ifade edebilirsek; sabır, azim ve dayanıklılıkla çalışmaya gayret edebilirsek ileride başarı kapılarının önümüzde açılması mümkün olacaktır. Hepimizin ve bütünün en yüksek hayrına tezahür etmesini dilerim.


Astroloji Dergisi / Yazan: Işık Canan Kaya

Kaynakça:

Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler
Astroloji, Karma& Dönüşüm, Stephen Arroyo


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön