Merkür 2. Evde

merkür 2. evde, merkür birinci evde, merkür 2. evde nasıl etkiler, merkürüm 2. evde, merkür 2. evde neleri etkiler

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Merkür 2. Evde

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 20 Ara, 21:28

Resim

Merkür 2. Evde

Merkür 2. evde genel özellikleri ve etkileri.

Çaba, Para Kazancı, Bilgili, İyi Bir Konuşmacı, Zeki ve Pratik Düşünebilme

Konum başarıyı ve para kazancını simgeler. Tüm donanımını ve birikimini daha iyi kazanabilmek için mükemmel bir şekilde kullanabilir. Sahip olduğu özellikler bu yönde kendisini destekler niteliktedir. Gerek kültürel birikimi gerekse sosyal becerileri O'nu girişimlerinde başarılı olabilmesi için destekleyecektir.

Eğer Venüs ile olumlu bir etki almışsa iyi bir statüye sahip birisi ile evlenebilir. Ancak bu tür evlilikler duygusal bağlılıklardan ziyade daha çok maddesel nitelikler taşır. Bu konumda bulunan insanların amaçları genelde daha fazla kazanmak üzerine kurgulanmıştır. Kazanırlar ancak daha fazlasını da isterler.

Merkür 2. evde olan insanların konuşmaları yavaş ve etkileyicidir. Kendilerini dinletmesini iyi bilirler. Nerelerde vurgu yapmaları gerektiğini bilen insanlardır. Parasal konularda ve çalışma hayatlarında başarıya odaklı güçlü sezgileri vardır. Başarının ve kazancın nereden ve nasıl geleceğini iyi bilirler. Eğer duygusal çalkantılar ve üstesinden gelmekte zorlandıkları ruhsal sorunları yoksa sezgileri genelde onları yanıltmayacaktır. Ancak bu sezgilere bilinç girdiğinde yanıltıcı sonuçlarla karşılaşabilirler.

Çalışacakları alanlar, zeka, akıl ve konuşma beceresi ile ilgili olabilir. Becerilerini alacakları eğitimle geliştirmeleri bu yönde başarı göstermelerinde etkili olacaktır. Konuşma üsluplarının güzelliğinden dolayı şiir okumaya ve şiir yazmaya meyilli olabilirler. Eğer bu yönde bir gelişim gösterirlerse konuşma tarzlarında şiirvari bir akıcılık ortaya çıkacaktır.

Hayal dünyaları oldukça güçlüdür. Mutlu bir aile yaşamları olur. Yabancı dil eğitimine önem verirlerse başarılarını artırabilirler. Eğitim, Pazarlama, Yayıncılık, İletişim, Yazarlık, Halkla ilişkiler ve Seyahat başarılı olabilecekleri alanlar arasındadır. İş hayatlarında ve çevrelerinde insanların önemsedikleri konuları araştırarak öğrenmeye çalışırlar. Bu sayede herkesin fikrine başvurdukları insanlar arasında yer alırlar. Bu durum onlara yeni fırsatlar sunacaktır.

Merkür 2. evde olanlar hayatı ve hayat akışını maddi olarak değerlendirdikleri için çıkarcı ve herşeyden kazanç sağlama odaklı oldukları izlenimi bırakabilirler. Bu durum birlikte oldukları insanların samimiyetten uzak ve çıkar ilişkisine dayalı olmalarına neden olabilir. Bu isteyerek yaptıkları bir seçim değildir ancak etrafındaki insanların algıları bu yönde olacağı için dikkatli olmalarında yarar vardır.

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Uavuz086

Re: Merkür 2. Evde

Okunmamış mesaj gönderen Uavuz086 » Cmt 18 Eyl, 18:22

Ne kadar ilgnç yıllardır aradığım cevapları doğum haritamda buluyorum. Bu konular çok saçma gelirdi bana. Merkürüm 2. Evde ve beni çıkarcı olarak görenler var. Oysa niyetim çıkar sağlamak değil yapım bu şekilde