Venüs Terazi Burcunda

Venüs Terazi Burcunda

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2087
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Terazi Burcunda

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 16 Ağu, 00:13

Resim

Venüs Terazi Burcunda

Venüs, 16 Ağustos 2021 itibariyle kendi yönettiği burç olan Terazi’de ilerlemeye başlıyor ve 10 Eylül 2021'e kadar burada kalacak.

Venüs burada kendi yöneticiliğinde olduğundan, doğasını rahat ifade eder ve kaynaklarını ihtiyaçlarına göre istediği gibi seferber edebilir. Sesler, renkler ve insanlar arasında ahenk ve uyum oluşturmayı sever dolayısıyla uyumlu ve barışçıl bir ilişki kurma arzusu yüksektir; sesler ve renkler arasında ahenk oluşturmayı sevmesi ise estetik bir duyarlılık ve sanatsal zevkler şeklinde ifade bulur.

İlişki kuruş biçimi arabulucu, diplomatik ve karşıtları uzlaştırıcı bir tarzdadır. Bu konumda Venüs’ün “öteki insan bilincini” geliştirerek, kendi istekleri ve karşısındaki insanın isteklerini dengeleyerek, ilişkilerinde eşitlik ve adaleti sağlaması gerekir. Bu da karşısındakine onu gerçekten tanımaya yönelik olarak yaklaşması ve gerçekten “ne istediğini” sorması ile mümkündür.

Venüs Terazi Burcunda Olumsuz Etkileri

Venüs Terazi’de iken kişinin sevilme ve onaylanma arzusu oldukça fazladır bu yüzden kendisini, karşısındakine sormadan ve onu anlamaya çalışmadan “ölçüsüzce” bir şeyler (zaman, emek, para vs…) verirken bulabilir. Dışarıdan suları hiç bulandırmayan barışçıl bir tavırda gözükse de içten içe aldıklarının ve verdiklerinin hesabını tutabilir.

Fakat bu verilenler karşılıksız olmadığından, daha doğrusu hesabı tutulduğundan daha sonra talep edilir. Venüs Terazi’de bu durumda, olumlu ifadesinde arzuladığı eşitliği sağlayamaz ve “doğru ölçüyü” tutturamaz. Bu durumda kendi haklarını da kollayamaması, bastırılmış bir öfkeye yol açar.

Aslında Venüs burada öteki insanı desteklemek ve ben-sen dengesi kurmak konusunda doğal olarak iyidir ama bunu kendi haklarını da kollayarak yapması gerekir. Hayattan ve ilişkilerinden kendi istediklerini de aldığı bir denge kurduğunda, hesap defteri tutmadan ya da kim haklı, kim haksız çatışmalarına girmeden karşılıksız olarak verebilir.

Bu konumda kişinin öz-değer duygusu sosyal açıdan onaylanabilir olmak, sevilmek, estetik ve dış görünüş gibi konulara endekslenebilir.


Ne kadar güzel, uyumlu ve naziksem o kadar değerliyim” tavrıyla sadece sevildiği ve onaylandığı zaman kendisini değerli hissedebilir. Kişi sosyal trendlere, modaya ve güzelliğe takıntılı olarak hem dış görünüşüne çok özen gösterebilir hem de dışarıdan uyumlu gibi görünen ama içi-boş ve yüzeysel ilişkiler kurabilir.

Sahte nezaket ve yapmacıklık söz konusu olabilir. Başkalarının isteklerini ön plana alması ve onaylanma isteği kararlarını sürekli başkalarına göre değiştirmesine ve dolayısıyla kararsızlığa yol açabilir.


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:
Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön