Merkür Aslan Burcunda

Merkür Aslan Burcunda

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2120
Yaş: 26
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür Aslan Burcunda

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 28 Tem, 12:32

Resim

Merkür Aslan Burcunda

Merkür Aslan burcuna giriyor ve 12 Ağustos 2021’e kadar burada kalacak. Bu konumdaki Merkür kişiye canlı, hevesli, özgüvenli ve kendisini olduğu gibi ortaya koyan bir ifade tarzı verir. Samimi, yaratıcı ve dramatiktir.

Organizasyon becerisi güçlüdür ve fikirleri ya da ifadeleri ile başkalarını da yüreklendirebilir. Zihinsel kapasitesini, kendisi için önemli olan ve anlam ifade eden konular için kullanır. Bu açıdan kişinin kalbindeki gerçek isteklerini ve gerçek düşüncelerini anlaması ve hiçbir eleştiriden korkmaksızın, onay ya da alkış beklemeksizin içtenlikle etrafına ifade etmesi gerekir. Bu konum, tiyatro, çocuklarla iletişim, borsa ve show dünyası gibi konulara yönelik bir düşünme ve yazma kapasitesine işaret edebilir.

Merkür’ün Aslan’daki gölgeleri, tarafsızlığını kaybederek aşırı ben-merkezci ve subjektif düşünmek, kendi düşüncelerinden aşırı hoşnut olarak üstünlük taslamak, entelektüel kibir, düşüncelerinin eleştirilmesine tahammülsüzlük, fikirlerini başkalarına zorla dayatmak, sabit fikirlilik, anlayışsızlık, gürültücülük, tantanacılık ve buyurganlık şeklinde kendisini gösterebilir.

Sırf onay almak ve dikkat çekmek için dramatik konuşmalara girebilir. Diğer yandan eleştiriye aşırı hassas olması ve onaylanmama korkusu yüzünden, kendi düşüncelerinden “gizli bir gurur” duysa da, kendi gerçek düşüncelerini hiç ifade etmeyebilir. Karşıt burcu Kova’nın gölgesine kaçtığında ise, bir gruba boyun eğerek kendini ifade etmeyebilir.

Merkür’ün düzenleyicisi Güneş kendi yönettiği Aslan’da ve Merkür Başak burcuna geçene kadar (12 Ağustos) burada beraber ilerleyecekler. Bu anlamda Aslan burcunun, kalbinin isteklerini içtenlikle söylemek, yani “kendini ifade” önümüzdeki dönem oldukça önem kazanabilir. Kendi isteklerimizi tespit edip bunları samimiyetle ifade etmek, sorunlara yaratıcı çözümler bulmak, içimizdekileri ifade ettiğimiz “yaratıcı kanallar” bulmak, kendimizi olduğu kadar etrafımızdakileri de yapmak istedikleri konusunda cesaretlendirmek ve yaşamımızı organize etmek için iyi bir dönem olabilir.

Bize keyif veren aktivitelere daha fazla yönelebilir veya çocuklarla daha fazla zaman geçirebiliriz. Ayrıca eleştirilme ya da beğenilmeme korkusuyla saklandığımız yerlerden çıkmak ve olduğumuz gibi “görülmeyi” göze almak özgüvenimizi ve cesaretimizi arttırabilir.

Merkür Aslan’da ilerlerken 2 Ağustos’ta Kova’da gerileyen Satürn ile karşıtlık ve sonrasında 4 Ağustos’ta Boğa’daki Uranüs ile kare açı yapacak. Merkür-Satürn karşıtlığı, zihinsel anlamda stresin, baskının arttığı ve birçok iletişim problemi yaşadığımız bir döneme işaret ediyor.

Diğer yandan zihinsel enerjimizi gerçekten odaklanmamız gereken ve bizim için öncelikli/önemli olan konulara verebiliriz. 2 gün sonra Merkür-Uranüs karesinin de aktifleşeceğini hesaba katarsak, anlaşmakta ve uzlaşma sağlamakta bir hayli zorlanabiliriz. Sabırsız davranarak ani kararlar vermekten ve kesin yargılarda bulunmaktan kaçınmak gerekiyor çünkü Merkür’ün bilgilenme, öğrenme ve doğru muhakeme yapabilmek gibi özellikleri bu iki gezegenle yaptığı uyumsuz açılarla bozuluyor.

Kişisel/profesyonel işleri bloke eden ‘plan dışı’ gelişmeler söz konusu olabilir dolayısıyla planlarımızda düzenlemeler yapmak veya değiştirmek durumunda kalabiliriz. Son olarak Merkür Aslan burcundan çıkmadan Kova’da geri hareketini sürdüren Jüpiter ile karşıtlığını kesinleştirecek. (28 Temmuz itibariyle Jüpiter yeniden Kova’ya geçmiş olacak) Bu açı, zihinsel merakın artmasına, açık fikirliliğe ve iyimser düşüncelere işaret ediyor.

Dolayısıyla deneyime açık ve yaşama daha çok güvenen bir yaklaşımda olacağız. Karşıtlık, bir meydan okuma/çatışma açısı olduğu için, aşırı güvenle fazla açıldığımız yerlerde veya abarttığımız konularda, bizi gerçekliğe veya ölçülü olmaya davet eden deneyimler yaşayabiliriz.


Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön