Kova Burcunda Dolunay

Kova Burcunda Dolunay

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2120
Yaş: 26
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Kova Burcunda Dolunay

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 24 Tem, 09:58

Resim

Kova Burcunda Dolunay

24 Temmuz 2021’de saat 05:37’de 1 derece Kova’da bir Dolunay gerçekleşiyor. Kova’daki bu Dolunay, 10 Temmuz 2021’de Yengeç’teki Yeniay’da başlattığımız işlerin sonuçlarını ‘görünür’ ‘kılıyor.

Kova’ya özgü olarak yeni, farklı fikirlere ve yöntemlere açık olduğumuz sürece, bu konularda gerekli ayarlamaları yapmamız kolaylaşabilir. Duygusal ve zihinsel anlamda özgür olmak ve bireyliğimizi ifade etmek ihtiyacındaysak, bunu aşırı mesafeli ya da isyankar bir şekilde ifade etmek yerine, daha tarafsız ve karşımızdakinin de hak ve özgürlüklerini gözeten bir tarzda yapmak oldukça önemli görünüyor.

Dolunay, Satürn’ün (Kova’da) yöneticiliğinde ve dekanında. Kova’da gerileyen Satürn, Boğa’daki Uranüs ile karesini sürdürüyor. Dolunay haritasında dar orbla bir açı yok; fakat özellikle İkizler - Yay aksındaki ay düğümleri ile bir ‘Mistik Dörtgen’ oluşturduğunu görüyoruz. Dolunay’ın Satürn’e özgü doğası, yaklaşık iki haftadır olgunlaşan planları/düşünceleri uygulamaya koymak, düzenlemek ya da tamamlamak durumunda kalacağımızı gösteriyor.

Özellikle profesyonel konular, yaşamdaki otorite figürleri (baba, idareciler vb.) ve genel anlamda yaşam ‘zorunlulukları’ ile ilgilenebiliriz. Ay düğümlerinin içinde olduğu ‘Mistik Dörtgen’, bazı konuların açığa çıkmasına ve artık zamanı gelmiş potansiyellerin/düşüncelerin uygulamaya konmasına işaret edebilir.

Kova’daki Ay, Aquila (Kartal) takımyıldızındaki Altair sabit yıldızıyla kavuşumda. Bu yıldız, özellikle iş konularında ve çocuklarla olan zorluklara, arkadaşlarla çatışmalara, düşmanlığa, hayal kırıklığına ve para kaybına işaret ediyor. Dolunay ile aynı gün (24 Temmuz’da) Yengeç’teki Merkür ile Balık’ta gerileyen Neptün arasındaki üçgen açı da kesinleşiyor.

Merkür Dolunay’dan bir sonraki gün, (25 Temmuz’da) Oğlak’taki Pluto ile karşıt açısını tamamlayıp 28 Temmuz’da Aslan burcuna geçecek. Merkür-Neptün üçgeni, Dolunay civarı artan önseziye ve iç görüye işaret ediyor. Problemleri çözmekteki en büyük kaynağımız, ‘kelimeleri’ kullanma şeklimiz, yani iletişimin gücü. Dolunay civarı özellikle iyileştiren konuşmalar yapmak, bir konunun iç yüzünü kavramak veya ‘büyük resmi’ görmek için uygun.

Hemen ardından gelen Merkür-Pluto karşıtlığı, zihinsel yoğunluğun ve konsantrasyon gücünün artacağını gösteriyor. Ne düşündüğümüz, bu düşünceleri ‘nasıl’ aktardığımız’, konuşmalarımız, mesajlarımız ve aldığımız her tür haber/bilgi bizim için önemli olacak gibi görünüyor. Bu açı, iletişimde yıkıcılığa, obsesyona, manipülasyona, sözel tehdide/tacize, bilginin güç olarak kullanılmasına, sırların açığa çıkmasına ve zararlı bir iletişim tarzına işaret eder; diğer yandan bu alanlarda yarattığı krizlerle aklımızdaki saplantılı bir düşünceyi veya sıkıca tutunduğumuz bir inanışı alt üst ederek, ıslah eder ve iyileştirir.

Bir konuya verdiğimiz değerin bitmesiyle, zihnimiz boşalır ve yenilenir. Başak’taki Venüs ile Balık’ta gerileyen Jüpiter arasındaki karşıt açının etkisinin de hala sürdüğünü düşünürsek, değer sistemlerimiz (maddi/manevi değerler), ilişkilerimiz ve ilişkilerdeki ‘iletişim’ tarzımız üzerinden sınandığımız bir Dolunay bizi bekliyor.

Kova’daki Ay’ın Sabian sembolü cümlesi, “Beklenmedik bir gök gürültülü fırtına” şeklinde. Bu sembol, ani gelişmeler, kontrol dışına çıkan olaylar, patlayıcı/yıkıcı öfke, olaylar, fırtınalar, aniden ortaya çıkan şok edici gerçekler ve elektrikle ilgili sorunlar ile ilgili. Sembol, ummadığınız bir anda altınızdaki zemini sarsacak bir olaydan bahseder.

Güvenlik duygunuzu ve istikrarı tehdit edebilecek bu gelişme beraberinde birçok gerçeği de açığa çıkaracak güçtedir. Bu süreçte içsel gücünüz (iradeniz/kararlılığınız) test edilebilir. Sembol, özellikle fırtınanın ‘gözüyseniz’, yani tam ortasında tüm kararlılığınız ve gücünüzle duruyorsanız, bu yoğun deneyimden çok fazla şey öğreneceğinizi söyler.

Bu fırtınanın etkisi öncelikle özgürleştiricidir. Sizi yaşamda geriye çeken tüm zararlı unsurlar/insanlar temizlenir. Sembol, bu süreçte sakinliğin öneminden bahseder. Çevrenizdeki bazı insanların gerçek niyetlerinin ortaya çıkması sizi hayal kırıklığına uğratsa da, gerçekten yardımınıza ihtiyacı olanlara da el uzatmanız gerekebilir.

Durumu kendi bilindik yöntemlerinizle kontrol altına almak boşunadır, sembol kendi kendine tüm gücüyle cereyan eden bu sürece müdahale etmeden izlemeniz gerektiğini söyler. Suyun akıp kendi yolunu bulmasına izin vermelisiniz. Fırtına geçtikten sonra elinizde kalanlar ise zaten gerçekten sahip olduklarınızdır. Ayrıca sembol, havanın temizlenmesiyle birçok konunun sizin için de açıklığa kavuşacağınız söyler…


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış ilhan
*The Fixed Stars&Constellation in Astrology, Vivian Robson
* sabiansymbols.com


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön