Güneş Aslan Burcunda

Güneş Aslan Burcunda

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2087
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Güneş Aslan Burcunda

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 24 Tem, 09:52

Resim

Güneş Aslan Burcunda


Güneş, kendi yönettiği Aslan burcuna girdi ve 23 Ağustos 2021’e kadar burada ilerleyecek. Güneş bu konumda, kendisi için önemli olan konuları, kendi isteklerini hayatının merkezine alıp kendi kalbinin ateşiyle yaşadığında, yaşamdan ve yaptığı işlerden keyif aldığında, “her ne iş yaparsa yapsın” yaratıcılığını sergilediğinde doğal olarak parlar ve böylelikle Güneş gibi etrafına sıcaklık, ışık ve canlılık vererek etrafındakileri de yüreklendirir.

Kendisini olduğu gibi ifade etmek, ürünlerini ve yarattıklarını sergilemek ve kalbinin isteklerinin peşinden koşmak adına risk alması gerekir. Bazen bu ürünlerinin veya yarattıklarının beğenilmemesi anlamı da gelse, bunu göze almalıdır.

Aslan psikolojik açıdan görülme ve onaylanma ihtiyacı içerisindedir fakat bu ihtiyacı, başkaları tarafından ne kadar önemli veya özel olduğunun görülmesini beklemek yerine kendi içerisinde doyurması gereklidir.

Güneş örneğinde görüldüğü gibi, asıl başkalarını “görmesi” ve sıcaklığını yayarak onları canlandırması ve yüreklendirmesi gereken kendisidir. Koç’un insanlara yeni yollar açan ve öncülük eden liderliğinden farklı olarak, Aslan’ın liderliği daha çok insanları bir merkezde toplamak, onları yüreklendirmek, organize etmek yani yönetmenlik yapmak şeklindedir. Bu durumda Aslan iyi ve onurlu bir Kral veya Kraliçe’dir.

Hayatı canlı canlı tüm kalbiyle yaşaması ve yaratıcılığını göstermesi bakımından Aslan burcu, tiyatro, dans gibi canlı sergilenen sahne sanatları, eğlence, show dünyası, oyuncular, oyun yazarları ve oyunları yönetenlerle bağlantılıdır.

Olumsuz ifadelerinde Aslan, başkalarının onayına ve alkışa aşırı ihtiyaç duyabilir. Onaylanmama korkusuyla hiç risk almayıp kendisini ifade etmeyebilir ve yarattıklarını sergilemeyebilir. Kendi kalbinin isteklerinden uzaklaşarak, alkışa bağımlı bir şekilde sadece başkalarının beğendiği işleri yapabilir.

Kendisine hayran olunmasını ve ne kadar özel, önemli olduğunun görülmesini istemek, dikkat çekme ve pohpohlanma arzusu, alkışa bağımlılık, lükse düşkünlük, aşırı gösterişçi, aşırı dramatik, tantanacı ve gürültücü tavırlar, kibir, gurur, kendini beğenmişlik, narsisizm, başkalarına efendilik taslamak, despotluk ve zorbalık söz konusu olabilir.


Dikkatlerin sadece kendi üzerinde olduğu, alkışlandığı grupların içinde olup, dikkat kendi üzerinden gittiğinde oradan uzaklaşabilir. Kendi isteklerini merkeze alma özelliği gölge yönüyle, kendi isteklerinden, kendisinden başka her şey önemsizmiş gibi davranmasına yani aşırı bir egoizme dönüşebilir.

Risk alabilme özelliği uç noktada aptalca riskler almak ve kumarbazlık şeklinde görülebilir. Hep çocuk kalıp insanlarla, hayatla oyun oynayarak hayatta hiç sorumluluk alamayabilir. Karşıt burcu olan Kova’nın gölgesine kaçtığında, eleştiri ve onaylanmama korkusuyla bir gruba boyun eğmiş bir Aslan görebiliriz. Kendisinin “kim” olduğunu ifade etmediği durumlarda, öneminin fark edilmesini talep eden gizli bir gururdan bahsedebiliriz.


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön