Güneş Pluto Karşıt Açısı ve Etkileri

Güneş Pluto Karşıt Açısı ve Etkileri, Güneş Pluto Karşıtlığı

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2087
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Güneş Pluto Karşıt Açısı ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 18 Tem, 13:22

Resim

Güneş Pluto Karşıt Açısı ve Etkileri

Yılda bir kez gerçekleşen bu açının aktif olduğu bir iki günlük süreçte acziyetimizi fark ettirecek olaylar yaşayabilir, güç ve acizlik mücadelelerine çekilebilir, kişisel patlamalara şahitlik edebilir, kendi kendimizi sabote ettiğimiz pozisyonlara girebilir veya hayatta kalma sınavları diye niteleyebileceğimiz durumları deneyimleyebiliriz.


Güneş ısı ve ışık kaynağı olarak hayat verendir. Dolayısıyla bir yönüyle ilahi olanı simgeler. Astrolojik sembolizmde egomuz, irademiz, istek, canlılık ve yaşam gücümüz ayrıca otorite ve gururumuz da Güneş’le ifade bulur. Güneş bilinçli tarafımızdır, bilinçtir. Baba, eş, patron, lider ya da üst pozisyondaki yöneticiler gibi otorite figürlerini temsil eder. Açının etkin olduğu günlerde otorite figürleriyle dönüştürücü güç ve acizlik içeren çatışmalara açık oluruz.

Mantıklı bir açıklaması olmasa da hayatımızdaki baba, eş, patron gibi figürlerden aşırı beklenti içine girebilir, istediğimiz doğrultuda davranmaları yönünde baskı kurmaya, baskın çıkmak üzere karşı tarafı manipüle etmeye çalışabiliriz. Böylesine talepkâr tavırlar ihtiyaç duyduğumuz anlayış ve sevgiyi kendimizden uzaklaştırmamıza yol açabilir. Veya manipüle edilmek istenen, baskılanan taraf biz olabiliriz.

Kendimizi yeniden şekillendirme dürtüsüyle, kuvvetli bir iradeyle, büyük bir yoğunlukla, güce müthiş bir bağımlılık gösterebilir, kendi güdülerimiz ve arzularımız konusunda belirgin bir gizlilik içine girebilir ve zaman zaman hem başkalarına hem kendimize karşı dikkate değer bir merhametsizlik gösterebiliriz.

Özellikle güçlü ve aşırı bir şekilde bir şey yapmak ve kendimizi tutkuyla ifade etmek arzumuz artabilir. Genellikle kendimizi radikal bir şekilde dönüştürmek ve ideallerimize artık uymayan modelleri ortadan kaldırmak ihtiyacı hissedebiliriz.

Bu da gerek özel ilişkilerimizde gerek iş hayatımızda birtakım sonlanmaları veya dönüşümleri beraberinde getirebilir. Tam olarak belirleyememiş olduğumuz bir amaca doğru bilinçdışı faktörler tarafından yöneltildiğimiz zorlayıcı bir etki altında bulunduğumuzu hissedebiliriz. Ve krizlerle birlikte radikal değişikliklere maruz kalabiliriz. Yakın ilişkilerimizde hayal kırıklıkları yaşayabiliriz.

Yaşadığımız güç çekişmeleri, çatışmalar ve hayal kırıklıkları kendimizle ilgili farkındalık kazanmamızı sağlayabilir. Bu da hayattaki var oluşumuz için çok değerlidir. Zira saplantılarımızı, korkularımızı, tutkularımızı, aşırı arzularımızı fark edebilir, gölge yönümüzle yüzleşebiliriz.

Olmak istediğimiz kimlikle, gerçekte kim olduğumuzun ayrımına varabiliriz. Kazandığımız farkındalıklar hayatla başa çıkmak konusunda ustalaşmamızda faydalı olur. Bütünün ve hepimizin hayrına değerlendirebilmemizi dilerim.


Astroloji Dergisi / Yazan: Işık Canan Kaya

Kaynakça:
Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler
Astroloji, Karma & Dönüşüm, Stephen Arroyo


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön