Venüs Pluto Karesi

Venüs Pluto Karesi

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1944
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Pluto Karesi

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 13 Nis, 09:45

Resim

Venüs Pluto Karesi

Aşkta güç savaşları, aşırı sahiplenicilik, kıskançlık, “ya hep ya hiç” yaklaşımı söz konusu olabilir. Kin ve intikam duyguları yoğunlaşabilir. İlişkilerde açgözlülük ve doyumsuzluk temaları belirginleşebilir.

Taciz haberleri, gizli ilişkiler, sapık eğilimler ve sadizm gündemde öne çıkan konular olabilir.


Açının etkin olduğu birkaç gün boyunca kendimiz için zararlı olduğunu bile bile hatalı davranışlarda bulunabilir ve yoğunlaşan dürtülerimizin etkisi altında yanlış olduğunu bildiğimiz ilişkilere çekilebiliriz.

Süregelen romantik ilişkilerde ise nedeni açıkça belirli olmayan çatışmalar ve sürtüşmelerden kaynaklanan zorlanmalar yaşanabilir.

* İlişkide baskıcılık,
* çıkarcılık,
* dayatma,
* yönlendirme,
* zorlama,
* tehdit ve entrikalar
* yıkıcı etkenler olarak devreye girebilir.

İşlevi kalmamış, pamuk ipliğine bağlı devam eden ilişkilerde ise sonlanmalar yaşanabilir.


Venüs sevgi prensibidir. Zevk aldığımız, sevdiğimiz şeyleri gösterir. Sevgiyi nasıl alıp verdiğimiz, kendimizle ve dünyayla nasıl ilişki kurduğumuz, barışı, huzuru nasıl sağladığımız, nasıl eğlendiğimiz ve neşelendiğimiz, dengemiz ve uyumumuz Venüs ile görülür. Aynı zamanda nelere değer verdiğimiz ve kendi değerimiz hakkındaki düşüncelerimizi de temsil eder.

Venüs, Koç burcunda zararlı olduğu Zodyak konumundadır. Venüs, bu burçta bulunduğunda öz değerimiz ve öz sevgimiz önem kazanır. Venüs Koç burcundayken ilişki kurma biçimimiz direkt ve hızlı, sevgiyi ifade edişimiz ben-merkezcidir.

İlişkilerde daha bağımsız, daha cesur, rekabetçi ve gözü kara davranmaya meyilli oluruz. Her zaman paylaşıma açık olmayız ve iş birliği yapmaktan uzak durabiliriz. Kendi zevklerimiz ve isteklerimiz için adeta bir bebek gibi ısrar edip, tutturabiliriz.

Oğlak burcundaki Pluto ise kendi hayatının otoritesi olma, iş hayatında ve sosyal statü alanında dersler ve dönüşüm konularıyla ilgilidir. Oğlak burcu gelenekleri ve toplumsal kural ve beklentileri simgeler.

Bu günlerde sevgi alışverişimiz, öz değerimiz, ilişkilerimiz, isteklerimiz ile iş hayatımızın ve toplumun beklentileri arasında denge kurmakla ilgili problemler yaşayabilir, krizler deneyimleyebiliriz. Her halükârda özel ilişkilerimiz, kişisel değerlerimiz veya iş ortamındaki ilişkilere yaklaşımımızda değişim yapmak kaçınılmaz hale gelebilir.

Ayrıca Venüs’ün temsil ettiği uyum, ahenk, zevk ve iştah gibi diğer alanlarda da yıkıcı krizlerle karşı karşıya kalabiliriz. Bazen de bir dönüşümün zorunlu olduğunu haber veren güçlü baskıyı finansal açıdan deneyimleyebiliriz. Arzu ve iştahımızı frenleyememek dönüşü olmayan yıkımlara yol açabilir.

Yaşadığımız kriz veya kayıp ne kadar derin veya acıtıcı olursa olsun bulunduğumuz dünya planının bir parçası olduğunu kabullenerek, bizim için taşıdığı özel anlamı idrak edebilmek hayrımıza olacaktır.


Astroloji Dergisi / Yazan: Işık Canan Kaya

Kaynakça:
Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön