Terazi Burcunda Dolunay

terazi burcunda dolunay, terazide dolunay

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1944
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Terazi Burcunda Dolunay

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 29 Mar, 16:22

Resim

Terazi Burcunda Dolunay

28 Mart 2021’de saat 21:48’de Terazi’de bir Dolunay gerçekleşti. Koç-Terazi aksındaki bu Dolunay, 13 Mart 2021’de gerçekleşen Balık’taki Yeniay’da başlattığımız işlerin sonuçlarının bütünüyle göründüğü ve gerekirse bu işleri tamamlamak adına bazı ayarlamaların yapılması gerektiği bir döneme işaret ediyor.

İsteklerimizi bencil olmadan, öteki insanlarla iş birliği içinde, adil ve tarafsız bir yaklaşımla elde etmek, herkesin kazandığı ve desteklendiği koşullar yaratmak gibi temalar gündeme geliyor. Özellikle adalet, eşitlik, uzlaşma, karşımızdakini desteklemek ve en önemlisi sen-ben dengesini kurarken “doğru ölçüyü tutturmak” oldukça önemli.

Terazi’deki Ay’ın yöneticisi Venüs Koç’ta ve ‘zararda’ olduğu bir konumda. Venüs, burada Kayron ve Güneş ile ‘kesin’ bir kavuşum yapıyor. ‘Yaralı şifacı ve mentor’ Kayron, bu iki gezegenin ortasında. Bu konum, bu Dolunay’da dişil (Venüs) ve eril (Güneş) prensipler arası, yani özellikle kadın-erkek ilişkilerinde çözülmesi veya iyileştirilmesi gereken şeyleri gündeme getirebilir.

Bu arada dişil prensibin (Venüs) zararda, Güneş’in (eril) ise Koç’ta ‘yüceldiğini’ unutmamak gerekir. Yaşamdaki dişil/eril unsurların yanısıra, sevgi alışverişi, uyumu/dengeyi sağlamak, maddi/manevi değerler, ilişkiler ve genel anlamda ‘iştah’ duyduğumuz bir çok konuyla ilgili sınanabiliriz. Venüs Koç’ta ‘ölçüsüz’ ve kendisine zarar veren şeyleri çekmeye eğilimli olduğundan, iştahımızı, parayı/kaynaklarımızı harcama şeklimizi kontrol etmek ve yaşamdaki değerli/değersiz unsurları doğru tespit etmek önemli.

Dolunay’da üç açı kalıbı göze çarpıyor ve bu üç açı kalıbında da özellikle İkizler’deki Mars’ın (Mars-Kuzey Ay düğümü kavuşumu) ve İkizler-Yay aksındaki ay düğümlerinin etkisi güçlü. Koç’taki Güneş-Kayron-Venüs kavuşumunun ‘dekan’ yöneticisi de Mars.

İlk açı kalıbı, Mars-Kuzey ay düğümü kavuşumunun, Yay’daki güney ay düğümünün, Güneş-Kayron- Venüs kavuşumunun ve Terazi’deki Ay’ın oluşturduğu ‘Mistik dörtgen.’ Bu açı kalıbı, Terazi’deki Dolunay’ın temasına da uygun olarak, çatışmalar ve karşıtlıklar kanalıyla gelen dengeye ve uyuma işaret ediyor; potansiyellerin aktive olması ve yaşamda uygulanması için gerilim ve dinamizm gerekiyor.

Yine İkizler’deki Mars- Kuzey ay düğümü kavuşumunun ve Yay’daki güney ay düğümünün dahil olduğu bir ‘değişken t-kare’ göze çarpıyor. Bu t-karenin fokalinde Balık’taki Merkür-Neptün kavuşumu var. Hareketi ve mücadele enerjisini gösteren Mars’ın ifadesini Kuzey Ay düğümü büyütüyor. Dolayısıyla, inisiyatif almak, direkt ve cesurca eyleme geçmek ve hedefi tutturmak isteyeceğiz. Fakat bir yandan dürtüsellik, sabırsızlık, düşüncesizlik ve öfke, yanlış nişan almamıza ve hiç istemediğimiz sonuçlar elde etmemize neden olabilir.

Değişken t-kare, kararsız/belirsiz/dağınık bir enerjiye ve ne olacağı belli olmayan bir atmosfere işaret edebilir. Odaklanmakta ve enerjiyi doğru kanalize etmekte zorlanabiliriz. Merkür-Neptün kavuşumu, akıl karışıklığını, yalanı, hileyi, yanlış bilgilenmeyi ve bu ‘çarpık’ bilgilenme sonucu atılan yanlış/zamansız adımları gösterebilir.

Bu noktada, ifadelerini iyi tatbik edersek kazançlı çıkacağımız İkizler’deki Kuzey ay düğümünün ve buradaki Mars’ın temalarını uygulamaya sokmak çok önemli. Merakımızı canımızı sıkan veya aklımızı karıştıran şeye doğrudan yönelterek onu sorgulamak, aklımızdaki her soruyu sormak, o şeyi/o insanı/o durumu adamakıllı öğrenmeye ve anlamaya çalışmak, kesin yargıları/katı inançları bir yana bırakıp açık görüşlü ve net bir iletişim sağlamak ve en önemlisi objektif bir yaklaşım geliştirmek faydalı olabilir.

Dolunay’daki son açı kalıbı ise ‘uçurtma’. Uçurtma açı kalıbına, kendi yöneticiliğinde ve güçlü bir konumda olan Kova’daki Satürn de dahil oluyor. Yine Mars (Kuzey ay düğümü ile birlikte), Terazi’deki Ay ve Kova’daki Satürn bir hava üçgeni oluşturuyor. Koç’taki Güneş-Kayron-Venüs ise, Mars’a ve Satürn’e altmışlık, Ay’a karşıt açı yapıyor. Uyumlu açıların yanısıra içinde karşıtlık barındırması bakımından yine, meydan okuyucu koşullarla gelen bir dengeden söz edebiliriz.

Huzursuzluğun ve gerilimin artması, bizi yıkıcı ve öfkeli davranmaya yöneltse de ( Mars etkisi), en nihayetinde son sözü ‘inşaatçı/yapı ustası’, Satürn söyleyecek. Satürn, sağlamlaştırma, çözülme veya tamamlama zamanı gelmiş konuları masaya yatırabilir. Dürtüsellikle ileri atılsak da, yanlış ya da zamansız adım attığımız sürece gerileyecek ve o konuyu adamakıllı yapana kadar çaba göstereceğiz. Bir inşaatçı gibi, sabırlı, planlı ve yapıcı davranırsak, uzun vadede kazanabiliriz.

Terazi’deki Ay, ayrıca Başak takımyıldızındaki Vindemiatrix ile kavuşum yapıyor. Bu sabit yıldız, Merkür ve Satürn doğasına sahip. Ay ile olan kavuşumlarda, endişe, hayalkırıklığı, yasal problemler, hırsızlık, sağlık problemleri ve işte başarısızlık ile ilişkilendiriliyor. Terazi’deki Ay’ın Sabian sembolü cümlesi ise şu şekilde: “Üç yaşlı usta bir sanat galerisinde özel bir odada takılıyor.” Sembol, güzellik, sanat, yaratıcılık ve bilgelik ile ilgilidir. Soyut kavramlar, görünenin arkasına bakmak, derin ve sezgisel kavrayış, manevi dünya önem kazanabilir.

Bu sembol, bir şeyin görüntüsünden çok içeriğine ve kalitesine bakmanızı önerir. Almak istediğiniz mesaj veya cevap, ufak bir ayrıntıda olabilir. Bu cevap gözünüzün önünde olsa da, dikkatinizden kaçabilir. Sembol, bir şeye geri dönerek yeniden incelemenizi ister. Cümledeki ‘üç yaşlı usta’, bilgeliğine ve ustalığına güvendiğiniz kişilerden yardım veya akıl almanız gerektiğine işaret edebilir. İşi ehline danışarak, konuyu çözebilirsiniz...


Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
* sabiansymbols.com,Lynda Hill
* constellationsofwords.com


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön