Venüs Koç Burcunda, Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Venüs Koç Burcunda, Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1944
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Koç Burcunda, Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 22 Mar, 15:12

Resim

Venüs Koç Burcunda, Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Venüs, ‘zararda’ olduğu Koç burcuna geçiyor ve 14 Nisan 2021’e kadar burada ilerleyecek. Venüs Koç’ta, bağımsızlığı, rekabeti ve mücadeleyi sever. Yeni şeyler başlatmaktan, inisiyatif almaktan, başkalarına yol açıp öncülük etmekten ve bilinmeyen şeyleri keşfetmekten zevk alır. Bu anlamda maceracı, girişken ve aktif bir sosyal ifade söz konusudur.

Bağımsızlığını ve kendi anlık isteklerini ön plana almayı sevdiğinden, ben-merkezcidir ve başkalarının ona ne yapacağını söylemesinden hoşlanmaz. Değer sistemimizi ve öz-değer duygumuzu da simgeleyen Venüs bu konumda, kendi özdeğerini ne kadar atılgan, inisiyatifli, bağımsız ve mücadeleci olduğuna bağlayabilir ve para kazanma konusunda da inisiyatifli ve aktif davranabilir.

Olumsuz yönleriyle bu konumdaki Venüs, başlattığı şeyden hevesi geçince, bir diğerine geçebilir. Kendi isteklerini karşısındakine zorla dayatmak ve saldırganlık söz konusu olabilir. Bağımsızlığını engelleyen ya da isteklerinin önüne geçen hiçbir şeye katlanamayan bir şekilde davranabilir.

Düşüncesizlik ve hareketlerinin sonuçlarını hesap edememe sonucu başkalarını incitebilir ve kendisini gereksiz belaların içinde bulabilir. Kendi isteklerinin peşinden cesaretle ve bağımsız bir şekilde gitmek yerine, bunları başkalarından talep edebilir. İlişkileri anlık bir hevesle başlatıp yürütemez ve dolayısıyla kalıcılık sağlayamaz. Karşıt burcu olan Terazi’nin gölgelerine gittiğinde ise, yalnızlık korkusuyla uyum sağlayan, yüzleşmekten/çatışmaktan kaçınan ve pasif-agresif bir Venüs Koç da görebiliriz.

Koç’taki Venüs’ün yönetici gezegeni Mars İkizler’de ilerliyor. Bu önümüzdeki süreçte hayatımızda genel anlamda yeniliğe, yeni maceralara ve deneyimlere daha açık olabiliriz. Kendimizi yeni şeyler keşfetmek konusunda daha cesaretli ve aktif hissetsek de, bunu düşüncesizce yapma ve enerjimizi dağıtma ihtimalimiz de yüksek.

İlişkilerimize ve elimizdeki projelere zarar vermeden doğru nişan almak, iyice bilgilendikten ve öğrendikten sonra objektif kararlar almak oldukça önemli. Ayrıca yaşamımızın bazı alanlarında öfke, huzursuzluk, sinirlilik ve sabırsızlık hislerimiz artabilir. Birşeylerin hemen, istediğimiz anda olmasını isteyip, önemli detayları es geçebilir ve bazı konularda yüzeysel kalabiliriz.

Yanlış hesaplamalar sonucu, eylemlerimiz ve çabalarımız boşa gidebilir. Bu açıdan, Koç’taki Venüs’ün düzenleyicisi olan Mars’ın sağlıklı ifadelerini kullanmak önemli. Bunlar sağlıklı bir merak duygusuyla öğrenmek, karşımıza çıkan bilgileri/haberleri sorgulamak ve problemi çözmek üzere harekete geçmek şeklinde olabilir...


Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön