Güneş Neptün Kavuşumu

Güneş Neptün Kavuşumu

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1944
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Güneş Neptün Kavuşumu

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 11 Mar, 10:51

Resim

Güneş Neptün Kavuşumu

Bugün, bilincin ışığı Güneş ile hayallerin gezgeni Neptün kavuşuyor. Bu açı, bilincin hayallerle dolduğunu gösterir. Bilinçli akıl, fantezilerle temas eder. Hayal kurar. Bilinç çok duyarlılaşır ve hassaslaşır. En ince akıntıları bile sezgisel olarak algılar. İlham, esinlenme ve yaratıcılık tecrübe edilir.

Güneş Neptün kavuşumuna verilecek sağlıksız cevap, kimliğin erimesidir. Benlik konusunda karışıklık deneyimlenir. Ego belirsizleşir. Kimlik karmaşası yaşanır. Öz imgesi dağılan insan, isteklerini bilemez. Özlemler, beklentiler ve fanteziler, isteklerin yerini alır.

Bu özlemlerin hayalini kuran; ancak onları elde etmek için hiç çaba sarf etmeyen insan ıstırap çeker. Risk almaz, uyuşuk uyuşuk oturur ve hayıflanmakla yetinir. Ya da bu beklenti şablonunu herhangi bir kişiye/olaya/projeye/duruma yapıştırıp, bu illüzyonla büyülenir. Işıltılı bir hayale kapılıp sürüklenir. Ancak ışıltılar dökülünce hayal kırıklığı yaşar. Güneş Neptün kavuşumu etkisi altında benliğin bulanıklaştığı bu günlerde, kaçış isteği artabilir.

Duygusal yeme, alkol, uyuşturucu, borsa, oyun ve rastgele cinsel gibi bağımlılıklar bu kaçış isteği için suiistimal edilebilir. Güneş Neptün, bilincin duyarlılaştığını ve hassaslaştığını vurgular. Çok kolay tesir altında kalma, aldatılma ve kandırılma riski söz konusudur. Balık burcundaki Güneş Neptün kavuşumu ayrıca guru kompleksini, kurban kurtarıcı rollerine girmeyi ve diğerlerine ne kadar kendini feda ettiği üzerinden bir ego yaratmayı gösterebilir.

Güneş Neptün kavuşumunun sağlıklı kullanımı, bilinci sağlıklı hayallere odaklamaktır. Bilinç duyarlılaşır. En ince dalgaları, titreşimleri bile hisseder. Bilinçdışı algı güçlenir. Sezgisel algı kuvvetlenir. İlham, esinlenme ve yaratıcılık artar. Kolektif bilinçdışındaki imgeler, semboller ve arketipler bilince temas eder. Yaratıcı faaliyetler sayesinde bu ezeli-ebedi imgeler bu Dünya’da zuhur eder.

Görüler, vizyonlar ve gündüz düşlerinde önemli imgeler yakalanabilir. Ayrıca rüyalarda zengin bir bilinçdışı materyal ortaya çıkar. Güneş Neptün kavuşumunun sağlıklı kullanımı ayrıca, iç sesi dinlemek ve dışarıdaki işaretleri pür dikkat izlemektir. Böylece insan içsel rehberliğini ve ilahi rehberliği izler. Böylece akışta kalarak isteklerinin peşinden gider.

Meditasyon, mindfulness, nefes egzersizleri, anda kalma alıştırmaları ve farkında olarak bir kerede bir şey yapma uygulamaları bu bilinç seviyesini yakalamak için faydalıdır. Böylece Dünya’yı algılayan akıl, kendini izler. Fiziki âlemi algılayan bilinç kendinin farkına varır. İnsan, evrensel akıntıda yaşam gücünü fark eder. Akışta varoluşunu ayırt eder.

Balık’taki Güneş Neptün kavuşumunun sağlıklı kullanımı ayrıca, fedakârlık isteğidir. Diğerlerine kendini adama iradesidir. Empatik bilinçtir. İdealist isteklerin peşinden gidilir. Yardıma muhtaçlara merhamet, şefkat gösterilir; özveride bulunulur. Acı çekenlerin acısı dindirilir. Muhtaçlara yardım eli uzatılır.

Güneş Neptün’le kavuşumunu 20 derece Balık burcunda gerçekleştirecek. Doğum Haritanızda 20 derece Balık burcunun düştüğü ev ve oradaki gezegenler bilincin hayallerle temas kurması etkisini alacaklar.


Astroloji Dergisi - Yazan: Efe Erten

Kaynakça

Banzhaf, Hajo ve Haebler, Anna, Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, İlhan Yayınevi, 1999
İlhan, Barış, Astroloji Dersleri, İlhan Yayınevi, 2004
İlhan, Barış, NEPTÜN - Siste Yolumuzu Nasıl Buluruz, 15 Temmuz 2012
Tompkins, Sue, Astrolojide Açılar: Horoskopta Gezegensel İlişkileri Anlama Rehberi, Barış İlhan Yayınevi, 2008


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön