Mart Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2021

mart ayı astroloji yorumu 2021, astroloji mart ayı yorumları, mart ayı önemli olayları, mart ayı önemli enerji noktaları, mart ayı astroloji, mart astroloji yorumları 2021, mart ayı astrolojik yorumlar

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1944
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Mart Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2021

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 04 Mar, 18:21

Resim

Mart Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2021

2021 Mart Ayı önemli astrolojik enerji noktaları:

* 13 Mart 2021 tarihinde Balık burcundaki Güneş ve Ay ile Yeniay gerçekleşecek.
* 20 Mart 2021 tarihinde Güneş Koç burcuna girecek.
* 28 Mart 2021 tarihinde Güneş Koç burcunda ve Ay Terazi burcundayken Dolunay gerçekleşecek.

Misty Kuseris ©2020
Çeviren: Belgin Avunduk - Astroloji Dergisi

Mart ayı çok fazla olay meydana gelmediğinden durgun bir ay gibi görünebilir. Ancak görünenin altında çok şey olabilir. Normal hayatınıza devam etmek ve daha fazla sosyal etkileşimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Ancak bu tam olarak olamayabilir. Bu ay özellikle Venüs'ün Uranüs'le 60’lık açı oluşturması ve Mars'ın 3 Mart'ta İkizler burcuna girmesiyle hayatınız konusunda derinlemesine düşünmek ve geleceğe yönelik planlarınızı yapmak için iyi bir ay olacaktır.

Venüs Uranüs'le 60’lık açı oluşturduğunda hayatınızda yeni bir şey olacakmış gibi hissedebilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Projelere farklı bir şekilde yaklaşabilirsiniz. Ya da aslında bir süredir görmediğiniz bazı eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz.

Venüs'ün Uranüs'le 60’lık açı oluşturmasıyla ilgili diğer bir konu da, bu gün hayatınızda pozitif nitelikte şeylerin gerçekleşiyor gibi göründüğü bir gün olabilir. Mesela doğru zamanda doğru yerde olabilirsiniz. Aniden kararlar verebilirsiniz ve aniden daha önce olmayan bir takım fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bazı insanlar bu günün hayırlı bir gün olduğunu düşünebilir.

Mars İkizler burcuna girdiğinde başkalarıyla iletişim kurmak çok önemli hale gelebilir. Mümkün olduğunca fazla bilgiye sahip olmak isteyebilirsiniz. Hayatınızdaki sorunları çözerek devam etmek ve ayrıca bu sorunları çözme konusuna başka insanları da dahil etmek isteyebilirsiniz.

4 Mart'ta Merkür Jüpiter ile kavuşacak. Bu kavuşum açısı, üçlü açı dizisindeki üçüncü ve son açı olacak. Bu kavuşum ilk kez 11 Ocak'ta her iki gezegenin de ileri olduğu zaman ve ikinci kez ise 14 Şubat'ta Merkür geri giderken gerçekleşmişti. Ve bugün meydana geldiğinde Merkür bir kez daha ileri hareket ediyor olacak.

Merkür Kova burcundayken geleceğe doğru gitmenin ve sorunlara neden olan geçmiş durumlardan kurtulmanın yollarını bulmak isteyebilirsiniz. Ve Merkür Kova burcundaki Jüpiter ile kavuştuğunda bu his daha da güçlü olabilir. Geri çekilmek istemeyebilir ve hayatınıza devam etmek isteyebilirsiniz. Ayrıca başkalarının size yapmanız gerekenleri söylemesini de istemeyebilirsiniz.

Sonuçlara ulaşabilmek ve hayatınızda değişiklikler yapabilmek konusunda daha iyimser olabilirsiniz. Risk alabilirsiniz ve insanların sizi engellemesini istemeyebilirsiniz. İyi haber şu ki, size yardımcı olacak arkadaşlarınıza ve diğer insanlara sizin fikirlerinizi desteklemeleri konusunda güvenebilirsiniz. Bu gün başkalarından çok fazla destek bulabileceğiniz için yeni bir şeye başlamak için de iyi bir gündür.

Hayattaki isteklerinizi belirlemeye çalışırken geçmişi ve bunun geleceğiniz üzerindeki etkisi hakkında düşünmeye başlayabilirsiniz. Bunun nedeni Venüs'ün 9 Mart'ta Ay Düğümleri Eksenine kare açı oluşturmasıdır. Venüs Yay burcunda iken Güney Ay Düğümü ile kare açı oluşturduğunda hedeflerinizden bazılarının artık çok da fazla önemli olmayan eski inanç sistemlerine dayandığını fark edebilirsiniz. Ve Venüs İkizler burcundaki Kuzey Ay Düğümü ‘ne de bir kare açı oluşturduğundan, yeni konuları düşünmek için zaman ayırdığınız takdirde cevapları bulabilirsiniz. Temel olarak gelecekteki büyümeniz için geçmişten aldığınız dersleri değerlendirerek bunlarla yeni seçimler yapabilirsiniz.

13 Mart'ta Yeniay meydana geldiğinde potansiyel yeni seçimler üzerinde düşünmek için iyi bir zamandır. Çünkü Ceres Kayron’la ve Venüs de Yeniay meydana geldikten sonra Neptün’le kavuşacak.

Normalde Yeniay olduğunda yeni bir şeye başlamak isteyebilirsiniz. Ama bugün biraz farklı çünkü bu Yeniay hem Güneş hem de Ay’ın Balık burcunda olduğu zaman meydana gelecek. Yeni bir şeye başlamak yerine yeni olasılıklar üzerinde düşünmek isteyebilirsiniz. Bu yeni olasılıkların hayatınız üzerindeki etkilerini anlamaya çalışabilirsiniz. Fiziksel realiteniz ile ruhsal felsefeniz arasındaki dengeyi bulmak isteyebilirsiniz.

Teknik olarak bu Yeniay’da Ceres ve Kayron arasındaki kavuşumun yanı sıra Venüs ve Neptün'ün kesin olmayan kavuşumunun da enerjileri çok aktiftir.

Ceres ve Kayron Koç burcunda kavuşum açısı oluştururken, ruhunuzu beslemek ve fiziksel bedeninize bakmak arasındaki dengeyi bulmak isteyebilirsiniz. Dolayısıyla düşündüğünüz yeni projeler refah duygunuzu artırmalıdır. Ve bunu tek başınıza yapmanız gerekmediğini unutmamak önemlidir. Kimseye güvenemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Ya da başkalarının sizin ihtiyaçlarınızdan çok kendi ihtiyaçlarıyla ilgilendiğini hissedebilirsiniz. Ancak bu mutlaka doğru değildir. İhtiyaçlarınızı anlamak ve bunları net bir şekilde iletmek için zaman ayırırsanız, düşündüğünüzden çok daha fazla desteğiniz olduğunu göreceksiniz.

Bu destek enerjisi Balık burcundaki Venüs ve Neptün’ün Yeniay haritasındaki Güneş'le kavuşum oluşturmalarıyla bile gösterilebilir. Bu enerji olasılıklarınızı düşünmenin ve diğer insanlara yardımlarına ihtiyacınız olduğunu bildirmenin önemini vurgular. Bu aynı zamanda hayallerinizi anlamanın ve onları gerçekleştirmenin zamanıdır.

15 Mart'ta Merkür Balık burcuna girerken olasılıklarınızı düşünmeye devam edebilirsiniz. Ama şimdi yardım için diğer insanlara ulaşmak biraz daha zor olabilir. Düşüncelerinizi kendinize saklamaya karar verebilirsiniz. Başkalarının eylemlerinizi etkilemesini istemeyebilirsiniz. Ama sorun değil. Başkalarından bilgi alsanız bile, herhangi bir işlem yapmadan önce düşünmelisiniz.

17 Mart'ta Mars Kayron'la 60’lık açı oluşturduğunda sanki her şeyi yapabilirmiş gibi hissedebilirsiniz. Hiç kimsenin yardımına ihtiyacınızın olmadığını düşünebilirsiniz. Ama yine de arkadaşlarınıza ulaşmak için iyi bir zamandır. Bunu yaparak onların yaşantınıza devam etmenize yardımcı olabilecek bazı iç görülere sahip olduklarını görebilirsiniz.

18 Mart'ta Venüs Plüto ile 60’lık açı oluşturduğunda hayatınızdaki durumlar hakkında kendinizi çok tutkulu hissedersiniz. Hayatınızda taahhütler vermeye hazırsınızdır ve bir tutum belirlemek gerektiğini anlarsınız. Sevdiğiniz birini korumaya bile çalışabilirsiniz. Ya da başkalarının ihtiyaçlarını anladığınızı ve yaşadıkları herhangi bir zorlukta onlara yardımcı olabileceğinizi düşünürsünüz.

19 Mart'ta Ceres Satürn’le 60’lık açı oluşturduğunda hayatınızda planlı programlı ilerlediğinizden emin olmak ve herhangi bir kaostan uzak durmak istersiniz. Bu nedenle bugün dosyalarınızı düzenlemek için güzel bir gündür. Ayrıca diğer insanların sınırlarını aştıklarını düşünüyorsanız kurallar koymak için de iyi bir gündür.

Güneş 20 Mart'ta Koç burcuna girecek ve astrolojik yıl başlayacak. Bu Kuzey Yarımküre’ de İlkbahar Ekinoksu ve Güney Yarımküre' de Sonbahar Ekinoksu olarak bilinir. Bu yılki Ekinoksta Güneş'in hem Kayron hem de Ceres ile birleşmesi şifanın önemli olduğu bir yıl olacağını gösterir. Normalde Güneş Koç burcundayken hayatınıza devam etmek istersiniz. Ancak bu sefer riskten uzak durmaya çalışabilirsiniz. Hem kişisel güvenliğinizi hem de bakımını üstlendiğiniz kişilerin güvenliğini artırmaya devam edebilirsiniz.

Güneş ayrıca İkizler ’deki Mars'la ve Kuzey Ay Düğümü ile 60’lık açı oluşturacak. Bu şeffaflık isteyebileceğiniz anlamına gelir. Dünyada neler olup bittiğini anlamak isteyebilir ve gizlilik istemeyebilirsiniz.

Ancak şeffaflığı elde etmek kolay olmayabilir. Başkaları gerçeği sizden saklamaya çalışıyor olabilir. Dahası hala bilinmeyen çok şey olduğundan hayattaki bazı olaylar nedeniyle hüsrana uğrayabilirsiniz. Daha fazlasını yapmak isteyebilirsiniz ama ortada başkalarıyla istediğiniz gibi sosyal anlamda etkileşime girmenizi engelleyen kurallar mevcuttur. Dolayısıyla astrolojik yıl başlarken yapabileceğiniz en iyi şey hayatınızda neyin önemli olduğunu belirlemek ve planlarınızı güvenli bir şekilde uygulamak için bir yol bulmaktır. Şu anda hayat istediğiniz kadar hızlı ilerlemeyebilir.

Güneş'in Koç burcuna girmesinden ve Ekinoks' un 21 Mart'ta meydana gelmesinden sonraki gün Venüs Koç burcuna girecek, Merkür Uranüs'le 60’lık açı ve Mars Satürn’le üçgen açı yapacak.

Venüs Koç burcunda rahat değildir. Venüs diğer insanlara bakma arzusunu temsil ederken, Koç burcu kendinize bakma ihtiyacını temsil eder. Bu durumda Venüs Koç burcundayken diğer insanlarla ilişki kurarsanız kişiliğinizi kaybetmekten korkabilirsiniz. Bu nedenle, diğer insanlara yardım etmeden önce yaşamda devam etmek için neye ihtiyacınızın olduğunu bilmeniz önemlidir. Bu şekilde kişiliğinizi kaybetmezsiniz.

Merkür Uranüs'le 60’lık açı oluştururken ihtiyaçlarınızı ifade etme konusu daha fazla ön plandadır. Herhangi bir sohbete katılabilirsiniz. Başkalarının düşüncelerini de umursamayabilirsiniz. Daha doğrusu yeni fikirlere açık olduğunuzu ve durumları farklı bir perspektiften gördüğünüzü anlayabilirsiniz.

Mars Satürn ile üçgen açı oluştururken zihninizde süzülen bu yeni fikirler için bazı planlar yaratmanın yollarını bulabilirsiniz. Birdenbire sadece ihtiyaçlarınızı anlamakla kalmaz aynı zamanda bunları diğer insanların anlayacağı şekilde nasıl ileteceğinizi de bilirsiniz. Bunu yaparken de pek çok arkadaşınızın size ihtiyacınız olan desteği vermeye istekli olduğunu görebilirsiniz.

25 Mart'ta Merkür Ay Düğümü Eksenine kare açı yapacağı için ve Mars Ceres'le 60’lık açı oluşturduğu için plan oluşturmak hala kolay olabilir. Uzun vadeli planlarınızdan bazıları biraz fazla iddialı olabilir. Ayrıntılara biraz daha dikkat etmek gerekebilir. Ve bu detaylardan biri planlarınızı başkalarıyla paylaşmaktır.

Bugün planlamanızın bir başka önemli noktası kişisel alanınızın organize olduğundan emin olmaktır. Mars'ın Ceres'le 60’lık açı oluşturması ile tüm evrak işlerinizi düzene koymaya ve ayrıca hayatınızı biraz daha verimli hale getirmeye çalışabilirsiniz. Alanınızı bugün düzenlediğinizde, sadece çalışmak daha kolay olmayacak aynı zamanda kaybettiğinizi düşündüğünüz bazı önemli belgeleri de bulabileceksiniz.

26 Mart'ta İkizler burcundaki Mars Kuzey Ay Düğümü ile kavuştuğunda dün bulmuş olduğunuz evrakların önemini gerçekten anlayabileceksiniz. Plan yapabilmeniz için öncelikle tüm evrak işlerinizi bir sıraya koymanız gerekecek.

28 Mart'ta Dolunay gerçekleşmeden önce Koç burcundaki Venüs ve Kayron kavuşacaklar. Genellikle bu gezegenler Koç burcundayken kendi hayatınıza odaklanırsınız ve başkalarının ihtiyaçlarına dikkat etmezsiniz. Ama bugün durum farklı. Başkalarının ihtiyaçlarını anlayabilecekmişsiniz gibi hissedersiniz. Nazik davranırsınız. Herhangi bir soruna neden olmak istemezsiniz. Ve kendinizi sevmenin önemini anladığınız için diğer insanlara da kendi yollarını bulmaları için ihtiyaç duydukları duygusal desteği ve başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları araçları onlara verebilirsiniz.

Dolunay meydana geldiğinde başkalarıyla çalışırken kendi ihtiyaçlarınızı anlayabilirsiniz. Bunun nedeni Güneş, Kayron ve Venüs’ün Koç burcunda kavuşurlarken Terazi burcundaki Ay'la da bir karşıtlık oluşturmalarıdır. Şimdi neye ihtiyacınız olduğunu bilirsiniz. Ayrıca diğer insanlara saygılı davranılmasını da önemsersiniz. İlişkilerinizde destekleyici olmak istersiniz. Ancak başkaları sizden yararlanmaya çalışırsa onlardan uzaklaşabilirsiniz.

29 Mart'ta Merkür Neptün'le Balık burcunda kavuştuğundan çok dikkatli olun. İhtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşamayabilirsiniz. İnsanlar aldatmak istemeseler bile gerçekleri size aktaramayabilirler. Sanki zihniniz bir sisle çevrili gibidir. Ve bugün herhangi bir sözleşme imzalamamak için mümkün olan her şeyi yapın. Çünkü şu anda verilen kararlar pekiyi olmayabilir.

30 Mart'ta Venüs Satürn'le 60’lık açı oluşturduğunda işler çok daha iyi hale gelebilir. Kendinizi organize olmuş hissedebilirsiniz. Başkaları tarafından desteklenebilirsiniz. Taahhütlerde bulunabilirsiniz. Ve işlerinizi halledebilirsiniz. Kendinizi fazla eleştirmeyin. Ayrıca bu açı meydana geldiğinde yüksek beklentilere sahip olma eğilimi de vardır.

Manevi anlamda ay başladığında Venüs Uranüs'le 60’lık açı yaptığından normal yaşantınıza devam etme isteğiniz söz konusuydu. Yani ay boyunca çok bir şey olduğunu hissetmemiş olsanız da bunlar yüzeyin altında gerçekleşti. Ayın başlamasıyla ve Venüs'ün Uranüs'e 60’lık açı oluşturmasıyla yeni kavramlara açıktınız. Şimdi ayın sona ermesiyle ve Venüs'ün Satürn'le 60’lık açı oluşturmasıyla birlikte gerçekçi düşüncelerinize dayalı olarak kendinize yeni bir plan oluşturabilirsiniz.mistykuceris.com
Çeviren: Belgin Avunduk


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön